Wybory 2015 i to co po wyborach.

busch   Mad god's blessing.
23 października 2015 08:34
ostatnie sondaże mówią, że Korwin nie pokona progu, ale PSL niestety tak
oni mają twardy elektorat i chyba nigdy nie doczekam się takiego szczęścia, żeby nie weszli do Sejmu  🙁


Uważam, ze w przypadku KORWiN trudno opierać sie na sondażach, oni maja bardzo charakterystyczny elektorat który raczej nie siedzi w domu kiedy sodazownie dzwonią po ludziach. Za to w Internecie zawsze jest nadreprezentacja, widac to na naszej ankiecie, a w sondzie bankiera w ogóle mieli cos ponad 20 procent. Mam nadzieje ze na zywo będzie pomiędzy 😉

Espana - czyli jednak moja radość byla uzasadniona, nikt poza Smokiem nie przyznaje sie do glosowania na nich, cieszy mnie to 😉

Ps jesli jeszcze nie widac, to nie, nie jest mi blisko do pisu. Po prostu nie rozumiem tej histerii i sadzilam ze da się ja pojąć tylko przez pryzmat agitki PO.
Tak. Wynik z ankiety zwraca uwagę. Może masz rację co do przyczyn takiego wyniku w sondażu.
Ja chyba tez oddam głos na Korwina - Świat się kończy !!!!  🤔
Ciekawe co to z tego wyjdzie. Dzisiaj od rana już bębnią że Kaczyński nie nadaje się do koalicji więc najbardziej prawdopodobna będzie koalicja , Wszyscy przeciw PIS  😁 😁 😁 Chcieliście zmian , to będziecie je mieli . Będzie jeden wielki burdel .  😁 🤣 😂 Zapraszamy młodzież do wracania do Polski . Może nie będzie bogato ale na pewno wesoło  🤣
Smoku, Ty zdumiewająco łatwo ulegasz tym wszystkim medialnym manipulacjom.  😂
Spokojnie. Będzie, co ma być. Nie takie czasy przeżyliśmy.
Dzisiaj od rana już bębnią że Kaczyński nie nadaje się do koalicji

To, że nie będzie koalicji ti pikuś, jak Kaczyński wygra to nie będzie w Polsce DEMOKRACJI!!!
Więc może dla dobra demokracji odwołać te wybory?
[quote author=Smok10 link=topic=97161.msg2438573#msg2438573 date=1445586823]
. Dzisiaj od rana już bębnią że Kaczyński nie nadaje się do koalicji

To, że nie będzie koalicji ti pikuś, ja Kaczyński wygra to ni będzie w Polsce DEMOKRACJI!!!
więc może dla dobra demokracji odwołać te wybory?
[/quote] i młotkiem będzie rozbijał wszystkie śliczne, nowe domki. I teraz albo pancerne ogrodzenia ,albo trzeba wykupić wszystkie młotki albo rzeczywiście odwołać wybory.
Mnie przyszła do głowy jeszcze jedna rzecz, która mnie rozbawiła, jak zdałem sobie z tego sprawę. Jeśli PO rzeczywiście wierzy w ten kataklizm, który nastąpi, jak PiS obejmie władzę, to dla dobra Polski ( 😉)powinna się w ostatniej chwili wycofać z wyborów i poprzeć Nowoczesną. To by była chyba jedyna możliwość, żeby PiSowi zdmuchnąć władzę sprzed nosa.  🙂
Ps jesli jeszcze nie widac, to nie, nie jest mi blisko do pisu. Po prostu nie rozumiem tej histerii i sadzilam ze da się ja pojąć tylko przez pryzmat agitki PO.

To ciekawe, bo twoja epistoła parę stron temu to z kolei czysta agitka PiS.

Komorowski tak bardzo zrobił się bezczelny, że jednak udało mu się przegrać wybory - potem okazało się, że z pałacu prezydenckiego zniknęło kilkaset różnych rzeczy, w tym jeden obraz - który potem sprzedano.
Obraz na razie pomijam, bo wypadało by mieć tyle przyzwoitości, żeby poczekać na wynik śledztwa. W każdym środowisku może znaleźć się złodziej, ale to nie znaczy, że każdy jest złodziejem. A zniknięcie innych rzeczy – to wynik durnych przepisów, które pozwalają bylemu prezydentowi zabrać to, co mu będzie potrzebne do dalszej działalności.  Nie pierwszy Komorowski to zrobił i jestem pewna, że nie ostatni, o ile tego durnego przepisu nie zmienią. Tak czy owak stawianie kradzieży obrazu na równi z zabraniem czegoś zgodnie z prawem niezbicie świadczy, jak bardzo skażona jesteś retoryką PiS-u  (co też potwierdzasz pisząc, że „nie było żadnego śledztwa” w sprawie katastrofy smoleńskiej).  Przyznam, że mam mieszane uczucia dotyczące tego "wyposażania siebie", ale nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby jednym tchem wymieniać to z ewidentną kradzieżą (nawet, gdyby to dotyczyło prezydenta PiS-owskiego).

Słusznie tu napisałaś:
ale może bardzo dużo zrobić dobrego przepychając pomysły zgodne z linią partii, to jest obniżenie i uproszczenie podatków, dążenie w stronę zasady "co nie jest zabronione, jest dozwolone"
Ale z kolei zasada „co jest dozwolone, nie jest zabronione”  jest ci obca, jak widać z powyższego przykładu.

Też posłużę się cytatem z linka Dodofon:
Nie wiesz, do kogo mieć pretensje, więc na wszelki wypadek masz pretensje do wszystkich. A już takie największe do Donalda Tuska, którego obwiniasz nie tylko o to, że zrujnował kraj, ale przede wszystkim o to, że trzeci raz w tym roku zepsuła ci się pralka.

Nie piszę tego, żeby kogokolwiek bronić, ale w nadziei wykrzesania choć odrobiny obiektywizmu. Dziwię się, że poważniejszych „uchybień PO” nie wymieniasz, tylko tak powierzchownie prześliznęłaś się po chodliwych tematach, okraszając je subtelną skatologiczną przenośnią. 


Niezorientowanych może zorientuję, że gdzieś od tuzina lat (12 LAT) istniej ZAKAZ agitacji politycznej w kościołach wydany przez Episkopat (to taki zbiór biskupów). Jedyne co słyszałam "z ambony" to: a) iść na wybory bo to postawa obywatelska b) głosować zgodnie z własnym sumieniem i na ludzi przyzwoitych moralnie.

U mnie w kościele "z ambony" agitowali. Może nie posłużyli się bezpośrednio nazwą partii, ale to, co mówili, nie pozostawiało żadnych wątpliwości do głosowania na kogo nawoływali. Było to bardzo niesmaczne. Poza tym na terenie kościelnym tylko jedna partia zbierała podpisy poparcia. 

Przeczytałam z ciekawości program wyborczy kukiza. W rozdziale w 3 jest o ulgach dla mikroprzedsiębiorstw w postaci zryczałtowanej składki i 1% przychodu. Czyli ok połowę tego co teraz. Zalatanie dziury finansowej poprzez opodatkowanie zagranicznych firm. Ciekawy pomysł ale pewnie nie przejdzie i  dalej będę ciulac na ZUS.
Ja się po prostu dziwię jak ludzie dają się nabrać na takie głupoty. Po pierwsze podatki się płaci tam gdzie jest zarejestrowana firma i to jest zależne od naszych umów zagranicznych . Oczywiście każdą umowę można zerwać tylko jakie są tego konsekwencje.  Zaczniemy startować do zagranicznych firm . SUPER ! To pójdą sobie do Czech czy na Słowację jak to ostatnio zrobił Jaguar. Komu my robimy łaskę ??? Żaden zagraniczny inwestor się tu nie pojawi jeżeli nie dostanie lepszych warunków niż gdzie indziej , to chyba jest logiczne. Po co p....ć takie rzeczy , ale p.............. to jedno a dać się na to nabrać to coś jeszcze gorszego . Macie coś swojego , robicie coś , macie konie ? Jeżeli zaoferuje wam super pensjonat z wszelkimi usługami za 1000 zł to pójdziecie do syfu za 1500 zł ??? A jak wybieracie kredyt zw banku , to wybieracie droższy czy tańszy ???  😵 To samo jest z firmami ,pójdą tam gdzie dostaną lepsze warunki.  😁
Smok po co ta agresja? Jasne ze pójdą. Ale może przez to polskie firmy będą miały szansę?
Jakie firmy ????  😲 Znasz jakieś Polskie koncerny samochodowe albo Banki albo Firmy handlowe o globalnym zasięgu , które wypełnią lukę w zatrudnieniu po ich odejściu ??? Niestety , czy nam się podoba czy nie żyjemy w czasach globalizacji i warunki dyktują olbrzymie koncerny o globalnym zasięgu. Jaguar nie jest firmą Brytyjską tak samo jak Volvo Szwedzką czy wiele innych . Volkswagen największe fabryki ma w Chinach i Ameryce południowej oraz RPA  to że są w Poznaniu to tylko się cieszyć bo nie muszą . 😉 Najpierw trzeba było tworzyć kapitał a nie przejadać to co mamy . Polska firma która zatrudnia 100 osób to gigant na zachodzie to ma;utka firemka i z kim my mamy konkurować . Co krasnale będziesz produkował ???  😂 To że podatek dochodowy płacą u siebie to pikuś ale już VAT czy akcyzę w Polsce do tego milion innych podatków. Pomijam że zatrudniają setki tysięcy ludzi i co im powiesz jak stracą pracę ? że zatrudnisz ich w warsztacie ślusarskim ???
Volvo jest już chińskie chyba.
Volvo jest już chińskie chyba.


Już od dawna a Jaguar Indyjski  😁 I nikt się nie burzył . Ciężarówki są Amerykańskie . Peugeot chyba Chiński ,Opel od zawsze był Amerykański tak jak i Mercedes to Daimler Chrysler. Wszystkich wygońmy i dajmy im taką barierę żeby nie opłacało się im u nas inwestować , wtedy będzie dobrobyt w wykonaniu oszołomów.
Wtedy wszyscy będziemy robić pożywne zupki na liściach jak Kubańczycy. Nareście takie oszołomy co lecą na te populistyczne hasła ,zabrać bogatym i dać biednym zyskają tyle że wszyscy będą biedni .  😵
To teraz niech mi ktoś proszę wytłumaczy, dlaczego we wszelakich "barometrach wyborczych" mam głosować na Korwina, a na drugim miejscu mam Nowoczesną 😁
Im tak blisko do siebie?
Co do polskich firm to przede wszystkim maly handel. Biedronka oczywiscie daje zatrudnienie tym ktorzy pozamykali swoje osiedlowe sklepiki.

trusia, po prostu nie sądziłam że można kupować straszenie PiS-em i jednocześnie nie być związanym z PO, które jako jedyne tak agresywnie eksploatuje tę zdartą do szczętu płytę o katotalibanie. Widocznie się pomyliłam, więc przepraszam za to. I cieszę się, że się pomyliłam 🙂

Ja sie wcale nie ciesze. To czy glosuja na PO czy inna zmora, czy boja sie PiSu czy innej cholery, jeden pies bo mnie rozwala sam mechanizm. Prowadzilam podobne rozmowy kilkanascie stron temu i tez prawie nie bylo racjonalnych argumentow, tylko emocjoanalne. Mysle sobie, ze czesc z tych osob nie moze nigdy przyznac sie, ze ktos im wcisnal kity co do PIS bo wraz z niechecia do tej partii idzie namaszczenie na bycie lepszym. Czyli przyznajac, ze PIS wcale nie jest (tu wstawic dowolne z propagandowych haselek) to przyznac, ze wcale sie nie jest lepszym niz (tu wstawic dowolne z propagandowych haselek). Tym kompleksem mozna krecic w nieskonczonosc i w nieskonczonosc narzucac takim osobnikom jak maja glosowac. Zeby nie bylo, ze agitka, czy cos, ja tez nie jestem wyborca PIS 😀
kto zmienił pytania?
Miało być głosuję na:

pralkę - bo jako jedyna ma program i go realizuje
lodówkę - bo służy do wyskakiwania z niej
piecyk - bo wiecznie na gazie

so what?

kto zmienił pytania?
(...)
so what?

So.... moja ankieta? To sobie zmieniłam. O!  😉
Gillian mi radziła być asertywną.
Smok czyli dla ciebie akurat jest ok ze mikroprzedsiebiorcy są okradani co miesiąc z nie raz całego zysku? Bo kogoś trzeba tak?
Smok czyli dla ciebie akurat jest ok ze mikroprzedsiebiorcy są okradani co miesiąc z nie raz całego zysku? Bo kogoś trzeba tak?


Nie !!! Musi działać jedno przy drugim na takich samych zasadach .
Mikro przedsiębiorca też ma opcję rejestracji w dowolnym kraju gdzie mu będzie lepiej , choć tego nie pochwalam bo powinien mieć odpowiednie warunki tu i teraz.
Za PIS-u też prowadziłem firmę i na takich samych warunkach jak teraz , co wcale nie oznaczało łatwiej.
Gdyby chodziło o mnie i o wiarę w ich obiecanki to powinienem teoretycznie być najbardziej zainteresowany rządami PIS-u a nie jestem,.
NAJWIĘKSZY SKANDAL WYBORCZY  😵


o nieeee 😁 😁
ha ha ha
zrobiłam test wyborczy!!



Twoje odpowiedzi wskazują, że nie ma partii, która odpowiada twoim preferencjom.
Test trafny. Bo PRALKI nie ma na liście!

PSL jest wieczny! Mówicie, że nie znacie nikogo, kto głosuje na PSL. A ja przed chwilą wyszłam na ulicę i widziałam grupę młodych ludzi z zielonymi i bialymi balonikami z koniczyną!

Edit: jestem ciekawa, czy gdyby Rolnik szukał żony w niedzielę wyborczą, czy nie byłoby to podciągnięte pod zakłócenie ciszy wyborczej  🤣
To teraz niech mi ktoś proszę wytłumaczy, dlaczego we wszelakich "barometrach wyborczych" mam głosować na Korwina, a na drugim miejscu mam Nowoczesną 😁
Im tak blisko do siebie?

nominalnie bardzo. Ale wlasnie w szczegółach tkwi diabeł i w wiarygodności akwizytora kredytów.
busch   Mad god's blessing.
23 października 2015 18:04
trusia, to, o czym piszę, to nie jest żadna agitka, a jedynie fakty, które można prosto znaleźć w Internecie - nawet bym wkleiła jakieś linki, ale jeśli twierdzisz że moja "epistoła" to "agitka", to chyba sobie daruję marnowanie na to czasu.

No dobra, nie wszystko co napisałam to fakty, bo bezczelność Komora to bardziej moja opinia niż fakt - biorąc jednak pod uwagę, że czuł się zbyt ważny na uczestniczenie w debacie z kimś innym niż Duda, jakoś nie czuję się źle z wymienianiem tej opinii na równi z faktami.
Nie wiem, co może być bardziej niedemokratyczne niż ignorowanie oficjalnych debat z twoimi oficjalnymi przeciwnikami - a nie, czekaj, już wiem; ignorowanie miliona podpisów obywateli w sprawie posłania sześciolatków do szkoły i zmielenie podpisów pod referendum 3x15%, które sama platforma forsowała. Ale to Korwin jest niby przeciwnikiem demokracji 🤣

Uważam, że PiS naprawdę nie różni się bardzo od PO, powiem więcej - mam podejrzenia poparte różnymi anegdotkami ludzi pracujących w telewizji, że cały ten konflikt PO z PiS-em jest w znacznej mierze wyreżyserowany, ponieważ gdyby nie było rzekomego konfliktu pomiędzy katotalibanem, a postępową europejską partią, to ludzie by się szybko pokapowali że wybierają pomiędzy rządami dwóch bardzo podobnych do siebie formacji. To trochę jak ZLew próbuje się przypodobać wojującym ateistom, by w ogóle jakoś się wyróżnić i żeby nie wyszło, że nasza 'lewica' coś do złudzenia do 'prawicy' podobna w działaniu i postulatach.

Tym niemniej uważam, że rząd chociaż troszkę powinien się obawiać swoich obywateli i mieć chociaż minimalne poczucie, że jak zacznie nas za bardzo robić w wała, to wyleci, albo chociaż zostanie wyrzucony do opozycji. I dlatego PiS ma w tej chwili taką zaletę, że nie jest skorumpowanym, bezczelnym PO, które potrzebuje twardego zderzenia z rzeczywistością, skoro nawet afery pokroju afery taśmowej nie powodują żadnych specjalnych ruchów w tej partii.

Byłabym natomiast bardzo, BARDZO zdziwiona gdyby chociaż 1/5 lęków społeczeństwa się sprawdziła, gdyby PiS doszło do władzy - podobnie jak bobek sądzę, że to są po prostu emocje ludzi, a nie jakieś realne obawy. Dodatkowo odpowiednio podkręcone przez media, które są bardzo przychylne platformie.

W ogóle tak sobie myślę, że najbardziej szkodliwym pomysłem jest namawianie wszystkich ludzi do głosowania. Wiem, że to niepopularna opinia, ale uważam, że jeśli ktoś się przez większość swojego życia szczyci tym, że nie interesuje go polityka, że nudzą go debaty i że w sumie nie odróżnia sejmu od senatu, to powinien po prostu zostać w domu. Takie osoby są najbardziej podatne na kiełbasę wyborczą, bo politycy właśnie na takich ludzi liczą - którzy nie pamiętają nic poza ostatnimi tygodniami kampanii wyborczej, kiedy się zdecydowali że jednak ich obywatelskim obowiązkiem jest iść do urny. Nawet gdyby frekwencja nie dochodziła do 30% - ale za to te 30% nie dałoby sobie wcisnąć ciemnoty bo nie pamiętają co się działo rok temu i uważają, że jak się wytknie partii rządzącej jakąś aferę, to to jest "agitacja wyborcza". Nie piję tutaj do nikogo konkretnego z forum, ale na pewno teraz wszyscy zaczną męczyć bułę hasełkami "idź na wybory! to patriotyczne! to ważne!" - bo ludzie zainteresowani polityką i/lub z konkretnymi poglądami nie potrzebują takiego naganiania, ale za to tak do urn trafiają tez tacy, którzy serdecznie gdzieś mają ten cały cyrk przez większość czasu, a ich wybór jest wynikiem gorączkowych przemyśleń na podstawie reklam wyborczych z ostatniego tygodnia (które nie mają nic wspólnego z ważnymi sprawami). Jestem więcej niż pewna, że gdyby do głosowania szli tylko ludzie z jakimiś konkretnymi poglądami, to bardzo szybko ukrócone byłoby to całe pustosłowie, wycieranie gęby różnymi postulatami obowiązującymi tylko na papierze, a ludzie skompromitowani - tacy by zostali, a nie wypłynęli po spokojnym przeczekaniu pod jakimś kamieniem.
W kontekście wypowiedzi busch, tak łażąc w Internecie (żeby się po prostu więcej dowiedziec o wszystkich partiach) zastanawiam sie o tym wielkim halo z tą partią "Razem". Czy ktos kto na nich planuje głosować może sie wypowiedzieć dla czego ? Bo ja pomimo trafionego hasła reklamowo-wyborczego nie widzę nic sensownego. Przyznam ze debatę nie oglądałam, ale w skrótach jak czytam to wciąż nie rozumie na co komu komunizm z powrotem? 
W kontekście wypowiedzi busch, tak łażąc w Internecie (żeby się po prostu więcej dowiedziec o wszystkich partiach) zastanawiam sie o tym wielkim halo z tą partią "Razem". Czy ktos kto na nich planuje głosować może sie wypowiedzieć dla czego ? Bo ja pomimo trafionego hasła reklamowo-wyborczego nie widzę nic sensownego. Przyznam ze debatę nie oglądałam, ale w skrótach jak czytam to wciąż nie rozumie na co komu komunizm z powrotem? 
bo pan fajnie mówił, media ogłosiły go zwycięzcą debaty, nie jest z PiS, nie jest z PO. I niektórym dobrze było za komuny a niektórzy nie wiedzą czym komuna była.
Ten skan Sztandaru Młodych z Petru to fejk... Ale bardzo pasujący do tego akwizytora bankowych garnkow
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się