Siodło skokowe

Klami, który, który?
Ups... faktycznie nie napisałam.  EK Evo. 😉
Ja polecam Parkura,naprawde mega wygodne i dobre do skoków  🙂
[quote author=OK. link=topic=1249.msg2436055#msg2436055 date=1445194345]
jeśli numer seryjny ma jeden wiersz to ostatnia wartość jeśli nie jest to standard (M nie jest oznaczone), a jeśli dwa wiersze, to w dolnym na końcu, liczba od -3.0 do +3.5 lub M (0.0)


Na końcu +1 M ?

A która cyfra odpowiada za rocznik?  :kwiatek:
[/quote]

+1 - panele: wysokość +1cm
M - łęk standard

Data produkcji to cztery ostatnie cyfry w pierwszym wierszu (przy numerach dwuwierszowych, ale też nie w każdym przypadku), np. 1011 - październik 2011


Klami-dobry wybór  😍
Ja dziś odesłałam JPro i przyszło do mnie JD.

Już pisałam w wątku o siodłach z niższej półki,  ale chyba już mi bez znaczenia czy znajdę tańsze byleby pasowało i mi i koniowi.
Potrzebuje skokówki z wymiennymi łękami (oprocz wincenta). Może ktoś mi polecić?
Behemotowa, Pessoa oraz Bates
Ja po zachwytach nad moim wintec pro jump po roku stwierdziłam, że czas je sprzedać  😵 łęki super, fajnie leżało na koniu, ale to nie było siodło dla mnie. W końcu poczułam, że nie jestem w stanie dać łydki koniowi.
Wintec poszedł w świat, a ja zaczęłam szukać.... i tu okazało się, że mam problem :P Budżet mocno ograniczony i jak znaleźć tu dobrą, nie ograniczającą mnie ani konia skokówkę?
Wsiadłam w prestige paris i się zakochałam. Koń też. Tylko cena za używane (ok. 4 tys zł) była dla mnie nieosiągalna  🙇 ale stwierdziłam, ze na pewno coś znajdę.
Na pierwszy ogień stubben chyba romanus za grosze. No spoko, tylko za wielki był dla mnie, a poza tym to siodło wszechstronne.
Kieffer jump - dla mnie fajny, ale na koniu się bujał. KenTaur - kołyska na koniu, Daw-Mag Hubert - wszechstronne, ograniczające (chociaż fajne), na testówkę daw mag się nie doczekałam. Prestige Venezia - masakra. Te wielkie klocki 🤔 za wielkie, zbyt ustawiające. Prestige golden star - też nie to.
W końcu wróciłam do początku. No prawie 🙂 po paru siodłach wiedziałam, że potrzebuję takiego z małymi klockami i prostymi panelami. Padło znów na stubbena. Tym razem siegfried cs. I powiem szczerze jestem naprawdę zadowolona 😀 twardość mi kompletnie nie przeszkadza, a ta swoboda...  😜 w skoku też fajnie trzyma. Kupiłam za szerokie trochę, ale był już u mnie rymarz, pomierzył konia i wziął siodło do dopasowania  😅 za 2 tygodnie będę je miała z powrotem.
Obecnie wciąż pożyczam prestige paris i jak się kiedyś dorobię kasy to to będzie kolejne siodło, jakie sobie kupię!

Ale podsumowując powtórzę to, co już wielokrotnie padało w tym wątku: co tyłek to opinia i trzeba pojeździć w paru różnych siodłach, żeby zdecydować, czego się szuka i co pasuje, a co nie.

PS. Koleżanka Venezią była zachwycona i tymi klockami  😜

Martwi mnie tylko, że siedzisko w tym stubbenie jest strasznie śliskie i jak nie mam bryczesów z pełnym lejem to jeżdżę po nim. Ale podobno są smary, którymi można trochę "zmatowić" wyślizganą skórę. Ktoś coś wie?
Hm.... Powyższa opinia zbiła mnie nieco z tropu xD Ale w sumie powiedziała coś ważnego. Szukam w końcu skokówki, pierwszej w życiu i zależy mi na rozsądnej cenie i dużych klockach (za łydką i kolanowych) dla tego jak osoba wyżej napisała, że Venezja ma duże to może się okaże akurat dla mnie? XD
Poleca ktoś jakieś modele z dużymi klockami? Jeździłam na razie w Daw Mag Grand Prix i...... no nie dla mnie xd
Ja dziś odesłałam JPro i przyszło do mnie JD.



I jak?? Ktore fajniejsze?
desire   Druhu nieoceniony...
24 października 2015 12:43
To bardzo możliwe, podobno stubbeny teraz też są o niebo lepsze i bardziej miękkie. Ale jakos chyba nie zaufalabym tym siodło znow... 😀


Nie podobno tylko są.  😀 Ja sie czaje na jakiegoś Genesisa, ale cena samej używki niestety póki co mnie powala. Oczywiście chodzi o model z Biomexem (możecie nie wierzyć, ale to działa !) 😀iabeł:
OK., też tak myślę. 😉
mrowka004,  dla mnie zdecydowanie JD , ale ja potrzebuję z przodu większy klocek z uwagi na kontuzję kolana. Piszę bardziej o jeździe po płaskim, bo na skoki nie mogłam sobie pozwolić z uwagi na brak podkowy, więc śmignęłam krzyżaczka kilka razy.
Mam też problem z tym,że jestem krótka i w J Pro mialam kolano poniżej klocka, więc jako że JD ma większy klocek to zabiera więcej powierzchni tybinki.
Model JD bardzo podobny do Equipe Synergie, ale Synergie bliżej konia.
Podobnym modelem jest też Kentaur Triton, tylko Triton ma większy klocek z tyłu w porównaniu do powyższych i tego ja akurat nie potrzebuję, ale można zamówić mniejszy .
EchelonMaja z siodeł z dużymi klockami można polecić jeszcze kieffera Norbert koof albo prestige Michel Robert 🙂
Do mnie w przyszłym tygodniu powinien przyjsc już erre Jpro, chyba się posikam ze szczęścia, jak je zobaczę i dotknę  😍
Ech... a ja dla utwierdzenia się w decyzji, ze chce EK EVO wsiadlam znowu w EK 26 i zamiast nabrać pewności to.... zaczęłam mieć wątpliwości.  Ech... W dodatku trener twierdzi,  że w EK 26 lepiej siedzę.  Czyli jednak mam dylematy.
Bardzo podobają mi się siodła equipe i słyszałam o nich dobre opinie. Zastanawiam się tylko czy znajdę używane do 2 tys? 😉
Moze za 5 lat, teraz nie ma szans 🙂
Czyli tak jak myślałam, mogę conajwyzej pomarzyć  😕
maniana, do tego, co napisała faith dodam, że mało  jest siodeł  equipe  na rynku  wtórnym.
Wyszukiwarka oczywiście nie chce mi nic wypluć, więc pytam - są jakieś przyzwoite skokówki w rozmiarze 16,5"? Chciałam DM grand prix, ale najmniejszy to 17 i w nim latam, sprawdziłam sobie Vicky, ale nie jestem pewna czy wejdę w 16", no i taki klops. Chciałabym coś w stylu tego GP, chętnie z krótką tybinką i choć trochę close contact.
Equipe Emporio Jumping 🙂
Co to są za siodła JD i J pro? pierwsze o takich słyszę  🤔
armin91, to są modele siodeł firmy erreplus 😉
potter dziękować  :kwiatek:
Dziś na zawodach CSN macałam Devoucoux i jestem w szoku ,że siodło może mieć takie miękkie panele  🤔
Świetna skóra, wykonanie.
Ktoś ma?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 listopada 2015 17:54
Miałam takie marzenie - granatowe siodło. Moje marzenie spełnia się właśnie - HB Contact zrobi mi granatowe siodło  😍 To będzie szczyt marzeń  😅

zdjęcia ukradłam z fb HB Contact:


Ktoś,  😜 koniecznie pochwal się nim jak już będzie gotowe! Wiesz może ile teraz trzeba czekać na siodło? 👀
Naprawdę nikt żadnych opinii o Devocoux?
Ostatnie opinie znalazłam z 2011.
Ktoś korzystał z usługi pasowania przez p. Byszewskiego?
Ktoś bardzo ładny kolor! Nawet nie wiedziałam, że mozna zrobić granatowe siodła... A co z ogłowiem? Też pod kolor będzie? 😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
15 listopada 2015 13:35
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg2449826#msg2449826 date=1447523649]
Miałam takie marzenie - granatowe siodło. Moje marzenie spełnia się właśnie - HB Contact zrobi mi granatowe siodło  😍 To będzie szczyt marzeń  😅

[/quote]

Moje marzenie  💘 Ale jakoś nie umiem sobie takiego wyobrazić.  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się