Dzieci jeżdżące konno

Cocosowo, słodkie zdjęcia! Pin-up girl, normalnie!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 lipca 2015 00:30
Cocosowo piękne zdjęcia.
W weekend u kucyka była Martusia ze swoim starszym bratem i pokazywała mu jak się czyści Księcia i jak się na nim jeździ. Oczywiście jak tylko brat wsiadł Marta protestowała i była zazdrosna o kucyka, ale chwilę pozwoliła mu posiedzieć na nim.

Dzisiaj z kolei pierwszy raz po mięśniochwacie miał jazdę prawie normalną pod dziewczynkami. Chodził bardzo dobrze i grzecznie.
Niesamowity jest ten mój Książę.
Teraz z racji mojego wyjazdu znowu będzie się obijał do niedzieli.
Cocosowo, piękne zdjęcia  😍
lusia722, super, że historia z mięśniochwatem zakończyła się happy endem i Księciunio wraca do formy. 😀

U nas po intensywnych przygotowaniach do brązowej odznaki nadszedł czas na mały odpoczynek.
Julka wreszcie pojechała na wakacje a kucka ma trochę luzu.
Wczoraj jeszcze bardzo ładnie popracowały 🙂



Dziewczyny polećcie jakieś siodło dla małego dziecka, z tych z serii 10-13 calowych, żeby jakoś z sensem się na tym siedziało. W tym się nie da

[url=[[a]]https://www.google.pl/search?q=siod%C5%82o[[a]]+pony&biw=1366&bih=599&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nKqiVdkOhZ2wAejnuuAO&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=HUxArlAike6dLM%3A]KLIK[/url]

edit: teraz zerknęłam na zdjęcia Cocosowo i większy chłopiec nieźle siedzi w typu siodle. Może mój 5latej jest jeszcze za mały na to żeby siodło go trzymało jakoś?
Cocosowo, jakiej firmy to siodło?

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zaszalałaś z linkiem i rozjechałaś forum
kolejny film z zawodów ET
moje zawodniczki jadą pierwsza i 4
repka, gapka na kucyku to Wintec, trzyma całkiem dobrze, ale do nauki jednak moim zdaniem lepsze są zwykłe siodła, nie gapy. Ja mam jeszcze starego, jednotybinkowego winteca (chyba 100) i co prawda trochę duży jest dla maluchów, ale za to baaardzo dobrze trzyma, lepiej niż malutnie stubbeny, które mamy w stajni.
brzezinka, twoje maluchy zawsze wywołują u mnie zachwyt, kucka jest idealna a razem to już całkiem tworzą przepiękną parę  💘

a ja wpadam z moimi najmniejszymi podopiecznymi 🙂 reszta ekipy chwilowo nie jeździ - jedna ma nogę w gipsie (przy okazji - prosi o pocztówki) a druga na koloniach, za to Natka i Bolek wakacje spędzają intensywnie:


Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 lipca 2015 21:19
i my doszliśmy do momentu, że Marysia zażyczyła sobie jazdy na koniu, rok temu był epizod na kucyku, teraz z partyzanta był Integro i najmniejsze siodło jakie mieliśmy w stajni... drugi kłus w zyciu:
KLIK

i jeżeli na prawdę będzie chciała jeździć, to mam dwa kłopoty - nie mam żadnego kucyka do dyspozycji i muszę kupić siodło 😁
MOi Drodzy 🙂
Pilnie potrzebuję kupić córce kamizelkę ochronną do jazdy ( naprawdę baaardzo pilnie)
i pytanie, którą wybrać ??
może ktoś zna??
Felix Buhler
a może taka
decathlon kamizelka
a może inna ?
Brzezinka pytałam na pw  :kwiatek: jaki rozmiar kamizelki macie ( pamiętam, że polecałaś tą - Mark Todd
[url=https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=855532177816837&id=668556539847736#comment_form_668556539847736_855532177816837]Boska para 😍[/url]
No to się w końcu pokażemy, chociaż zdjęcia monotonne.
Moja córcia Kalinka (najtrudniejszy uczeń) i Elwis, który zaczyna sie robić dla niej przymały  🙄





lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 września 2015 19:54
esef no jaka super ekipa 😀
kasia-pala faktycznie kucorek niewielki
A moje konie odpoczywają po startach tak:


szalone lat sześć, nogi za siodło nam jeszcze dobrze nie wyrosły  😉
Przejazdy dzieci na Mistrzostwach Polski w Extreme Trailu w Komarnie
Olek
Aż miło się patrzy, koń posłuszny 🙂 dziecko nie protestuje, się nie boi 🙂

A my się pochwalimy w końcu naszą nagrodą🙂

Dzień wcześniej młodemu kupilam bryczesy w szmateksie, a na następny dzień przyszedl czapraczek i skarpetki, na hubertusa akurat 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 października 2015 15:46
Jaki będzie elegancki 😀
A my od 3 tyg. nie możemy zdiagnozować kulawizny 😵
Mam nadzieję, że uda się nam w końcu coś z tym zrobić
A tymczasem Księciunio i jego amazonki:
Agatka,Maja i najważniejsza Martusia 💘
Moje dwa maluchy 🤣



To i ja sie pochwale  🏇
Moje szescioletnia wowczas  corka na Babe, klaczy TWH. Niestety moze byc oprowawzana na lonzy, bo zaraz dostaje przyspieszenia. Jest bardzo do przodu. Miedzy innymi dlatego kupilismy Jerrego, ktory jest o wiele bardziej posluszny i leniwy  🤣


Tak ja wciagnelo, ze kiedy miala 7 lat, graniczny wiek dla kursu jazdy konnej, zafundowalismy jej taki prezent na urodziny. Tu siedzi w rozowym kasku na Spice, klaczy AQHA. Byla taka dumna, ze nawet skakala niewielkie przeszkody i robila tor przeszkod!


Przepraszam za jakosc zdjec z telefonu 😡
esef, Z opóźnieniem, ale wybacz, że się wtrącam z taką uwagą:
Po kij te podogonia, jak siodła i tak są na łopatkach? 🙂
Cofnij siodła i skróć podogonia o kilka dziurek. :kwiatek:
Dzieciaki są super!

Ponieważ nie zaglądam do kucowego, hucułów, haflingerów itd. to "taka sytuacja" będzie tutaj.
Jest sobie taki mikry kucyk. Śliczny i zdolny. Młody, jasne. Kto by tam kupował doświadczone! Ponieważ zaczął ciurać dzieci zaczęła go jeździć ogarnięta dziewczynka. Ze świetnym rezultatem, ale... Okazuje się (dziś się dowiedziałam) że na kucu jest w stanie jeździć Tylko Ona. Naprawdę, a nie że jej się tak wydaje. Pod nią kuc mjudmalyna, pod innymi  - "jak zawsze". edit: Czyli niepoprawny zbój.

Po co to piszę? Bo chciałam wystosować rodzaj apelu. Bo jestem coraz pewniejsza, że jeśli chodzi o kuce, to NIC nie jest tak ważne jak przychylność i życzliwość zwierza dla ludzi, młodziutkich w szczególności. Zdrowie można podratować, reszty można nauczyć, a tego nie. Tego się "kucu" nie wszczepi.

edit bo literówki
halo, Ja nie rozumiem o co Ci chodzi. 🙂
Zbyt zawiłe jest to co napisałaś.
Julie, prosto? Proszę bardzo:
Przestańcie być kretynami i zacznijcie w końcu kupować dzieciom i dla dzieci sympatyczne, życzliwe kuce.
Zamiast ślicznych/młodych/tanich/"z możliwościami" a wrednych/dzikich.
Apel ogólny.
Bo nawet najfajniejszy jeździec nie zmieni i istotnie charakteru konia i zwierzę "nieżyczliwe" pozostanie nieżyczliwym.
Żeby skały srały - jak się mawia na re-volcie.
A wrodzona przyjazność wierzchowców dla ich małych jeźdźców jest nie do przecenienia.

Julie, Ja 😉 zaczynam wątpić w twoją sprawność... czytania. Myślenia ewentualnie.
Planta-Majorowa - Jak te dzieci można nauczyć jeździć konno jak im nogi za czaprak ledwo wystają . 😲 😵
Julie, Ja 😉 zaczynam wątpić w twoją sprawność... czytania. Myślenia ewentualnie.

Ja też, jak Cię czytam. 😉
No dobra, teraz już jaśniej, ale nadal niejasno.
W związku z czym to piszesz? Bo pewnie ktoś/coś konkretnego Cię zbulwersowało. Tylko co?
Julie Kurka, nie ogarniam. Jeden rozkłada problemy na czynniki pierwsze i analizuje każdy proces/etap/zagadnienie osobno (myśli technicznie - dla wielu: wygodniej). Inni kierują się i opisują odczuciami (trudniej zrozumieć, ale łatwiej "załapać" gdy odczuje się coś podobnego).

Tak jest i tyle. Na świecie (i naszym forum) jest mnóstwo różnorodności. Czasem dobrze jest się wysilić i poczytać między wierszami. To swego rodzaju element empatii.

Smok10 Nie zawsze sadza się dziecko na konia myśląc o wielkim sporcie. Początkowo wystarczy oswajać dziecko z wysokością, z ruchem, z zaczątkami kontroli nad zwierzęciem.
Smok10 Nie zawsze sadza się dziecko na konia myśląc o wielkim sporcie. Początkowo wystarczy oswajać dziecko z wysokością, z ruchem, z zaczątkami kontroli nad zwierzęciem.


Masz rację .Szkoda że jak robiłaś prawo jazdy to nie dali ci TIR -a i wpuścili na osiedlowe uliczki . I tak miała byś łatwiej bo byś z niego nie spadła.  😁
Smok10 Nie, to ty masz rację  😉 Tylko teraz dałeś inny argument. Te konie są za wysokie na naukę jazdy konnej. Na przejażdżkę - nie, na naukę tak. Ja bym obu dała asekurację z boku, ale to ja.

Nie zgodzę się jednak z porównaniem konia do TIR-a. Nawet wielki koń czuje bardzo subtelne sygnały. Nie, żeby to był argument pochwalający wsadzanie maluchów na mamuty.

Przestańcie być kretynami i zacznijcie w końcu kupować dzieciom i dla dzieci sympatyczne, życzliwe kuce.


Na przykład takie, jak ze zdjęcia🙂

Miłej pracy z dzieciakami! Podziwiam te Wasze zdolniachy i Was, za pracę, jaką w to wkładacie.
Hehehe dobre zdjęcie! 😀
Smok10 Nie, to ty masz rację  😉 Tylko teraz dałeś inny argument. Te konie są za wysokie na naukę jazdy konnej. Na przejażdżkę - nie, na naukę tak. Ja bym obu dała asekurację z boku, ale to ja.

Nie zgodzę się jednak z porównaniem konia do TIR-a. Nawet wielki koń czuje bardzo subtelne sygnały. Nie, żeby to był argument pochwalający wsadzanie maluchów na mamuty.


Chyba nigdy nie jeździłaś TIR-em . Kierownica tego monstrum jest subtelna do bólu a pedały czułe na każde muśnięcie  😁 😁 😁 Możliwości manewrowe ograniczają tylko gabaryty .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się