Nasza twórczość fotograficzna cz. II

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 października 2015 07:20
monisiaxp - w tym pierwszym brakuje mi górnych części ciała pozostałych zawodników 😉 Tak to zdjęcie dla mnie przedstawia tylko i wyłącznie pana, który kuca i podpiera sobie głowę. Gdyby byli "w całości" pozostali (widoczni w tle) zawodnicy, faktycznie można by było odebrać to zdjęcie, jako przedstawiające smutek po porażce. Do tego zdjęcie leci nieco w prawo. Niemniej jednak sam zamysł jest bardzo dobry 🙂 Lubię takie zdjęcia.
Sama jak jadę na mecz piłkarski poluję na tego typu kadry - nie tylko te z walki na boisku, ale właśnie również te, które będą przedstawiały emocje zawodników 🙂  :kwiatek:
Watrusia, najlepiej powieśić na negetoskopie i zrobić zdjęcie aparatem, negatoskop od biedy można zastąpić lampą z płaską, mleczną szybą

ktoś z Was używa FF?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 października 2015 13:30
Na pewno Juliadna, ale Nikona. Na FF Canona pracuje Dominika Frej, nie pamiętam co tam ma (6D?). Nie wiem co obecnie mają Dava i Armara.
Facella,  wiem, że Dominika używa 6D. I na to ostrzę sobie zęby. Ale nie wydoję, więc albo zostanę przy reporterskim 7/70D i będę miała dwa cropy, albo pójdę w 5d2 i będę miała gorzej reportersko ale FF.
Armara ma to co ja d610
A ja mam pytanie bo czegos nie kumam czy chodzi o pełną klatkę czy ostrzenie bardziej z przodu? Bo FX to pierwsze a FF to to drugie
ogurek,  dzięki :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 października 2015 18:58
m.indira, Full Frame 😉
Isabelle ja na 6D pracuję. I 60D jako dodatek. Chciałabyś coś więcej wiedzieć? 🙂
cervus,  6D to nie moja liga 😉 prędzej celuję w 5d2 i jeśli bozia pozwoli to postaram się przeskoczyć z 40D na 7D jako podstawę reporterską. Głównie zależnie od ceny jaką dostanę za mój aktualny set 😉

6D się nie liczy, bo ma serię za szybką. coś z wolniejszą serią z FF bym chciała się dowiedzieć jak się sprawdza.
Isabelle jak będę kiedyś bogata to wezmę 7D jako reporterską podstawę. 6D jest dla mnie za wolny, i za mało punktów AF ma. Poza tym, bardzo go sobie chwalę 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 października 2015 23:42
ja też FF, D600, zmieniaj na Nikona ;D
Ja 7D - nie miałam powodów do narzekania na zawodach. Bardzo dobra i szybka reporterka 😉
smartini,  na nikona nigdy nie zmienię 😀 nie pasuje mi obsługa ani obrazek. jestem od początku totalnie zakochana w białej Lce canonowej po wszystkich testach i to głównie ze względu na ten obiektyw weszłam w ten system 😉

whitemoon071,  a na co zmieniłaś?

cervus, ale 6D to jednak jest pełna klatka.

u mnie stanęło na tym, że czekam na kasę. jak kasa przyjdzie to kupuję 5d2 i 70-200 2.8 i sprzedaję wszystko co mam i zamieniam 40D na 7D. Więc generalnie w następnym rzucie będę szukała stałek pod pełną klatkę.
trzynastka   In love with the ordinary
27 października 2015 16:47
Kolory nasza galeria zjadła ale trudno.
Koleżanka prosiła i wyprosiła.
Takie "dziecka" popełniłam, pierwszy raz od dawna



Facella   Dawna re-volto wróć!
29 października 2015 16:12
Miałam możliwość pomazać trochę w PSie i teraz rozumiem, dlaczego wszyscy tak narzekają na healing brush'a w LR  😁
Mistrzostwo świata to nie jest, ale pamiętam pierwsze próby w LR - aż mi się niedobrze robi  😂
Isabelle - na nic nie zmieniłam, nadal mam 7D, ale.. przestałam robić zdjęcia. 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2015 23:18
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 października 2015 09:41
smartini hahaha, co Ty podpięłaś? 😀 3 ostatnie bardzo ładne!  😜

mój nikonkwy vII 70-200 po 4 latach w końskiej piaskownicy zaczyna trochę gubić ostrość. d810 mam rok i ostatnio w bobrowym stawie ten zastaw zaczął mi tak mydlić że zastanawiałam się czy przypadkiem nie będę reklamować. Ale ostatnio znowu jest szybki i trafny więc wysyłka do serwisu chyba się przesunie w czasie.
6d ma moja kumpela z roku i bardzo mi się podoba jego plastyka, super jest! Ale ona w szczególności używa go do portretów.  💘

monisiaxp perspektywa Ci leci. a raczej wsysa do środka-góry. tak samo budynki po bokach wyglądają jak by miały zaraz się przewrócić.  Spróbuj w zakładce "korekcja obiektywu" rozciągnąć boki zdjęcia 🙂

wendarinn 2 najbardziej mi się podoba 🙂 ale ja bym pobawiła się bardziej z obróbką 🙂

Smartini & Budynio <3



i muszę się pochwalić 🙂
kilka moich zdjęć jest w katalogu Fairplay  💘
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2015 11:23
Juliadna, kitowego nikkora 18-70 :P
Juliadna - właśnie strasznie nie mogłam wyczuć tego zdjęcia co do równowagi ;d
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 października 2015 13:02
Smartini, uwielbiam Twoją architekturę, ale wolałabym szerzej jednak 😉 ale to z witrażem i to ostatnie grają idealnie!

Julian, ja Twoich zdjęć nie komentuję, bo tu nie ma co... Gratuluję Fair Play'a!

Ode mnie jeszcze jedno z kaolinu, w linku, bo ogromne, a nie chce mi się zmniejszać  😁 klik
Nie wiem czy nie jest za ciemne, blade ma być z założenia  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2015 14:29
Facella, też chciałabym szerzej :P niestety kitowa 18 pod pełną nie daje rady a na razie funduszy brak na fisha :P jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;D
ta bladość trochę razi po oczach, sprawia wrażenie jakby za mgłą, oko nie wie na czym się skupić (przynajamniej moje :P)

jeszcze mam jedną z klatek schodowych Politecnico di Milano... <3 jeszcze nie wiem jak to zrobię ale będę tam studiować!
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10157166_10203645978749095_1690489606139109782_n.jpg?oh=ddfa4cf871d1577b1a9c3fbc808ce5a0&oe=56D18466[/img]
smartini, lubię Twoją architekturę chyba bardziej, niż konie 😀 Bardzo podoba mi się Twoje spojrzenie.


Korzystał ktoś może z digartfolio? 👀


Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
01 listopada 2015 19:02
vicke   Marzeniami żyłem jak król
02 listopada 2015 15:07
To i ja sie wbijam na chwile pochwalic. Pierszy raz wyszlo mi zdjecie w nocy!  💃
Nie jest idealnie, to wiem. Chetnie uslysze wszelkie rady i opinie  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się