M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2440234#msg2440234 date=1445878005]
O, to mój dom będzie taki, tylko trochę inny układ okien i bez kominka w salonie

http://www.budujdom.pl/pl/p/TK109L/130
[/quote] dlaczego bez kominka ?
Maleństwo Gratuluję wyboru i życzę szybkiej realizacji 🙂 Dołączam się do pytania... tak na wsi bez kominka?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 października 2015 19:23
Dworcika, nie, w pomieszczeniu potrzebujemy miejsce na piec z podajnikiem i opał. Łazienka pomieści kibelek, umywalkę, kabinę i pralkę, wystarczy.

Bez kominka, bo nie jest nam on potrzebny (byłby tak naprawdę czysto dekoracyjny), ogrzewanie będzie centralne, idące z pieca. Na kominku postanowiliśmy parę złotych oszczędzić 😉
Pytam bo ja uwielbiam kominki. JAko ostatni zaczynamy okres grzewczy i pierwsi kończymy. Kominkiem świetnie sie dogrzewa ale trzeba to lubić. Jednak rąbanie drzewa i czyszczenie kominka trochę zachodu kosztuje. Zawsze można przygotować instalacje pod kominek i za jakiś czas jak znajdą sie fundusze można go postawić. Ale co kto lubi. Znam osoby co kominek mają i nie używają bo zwyczajnie im sie ńie chce.
A domek fajny .
maleństwo, łeee.... jak chcecie prysznic, to z palcem w nosie wszystko elegancko wejdzie. Zasugerowałam się tym planem z wanną (druga sprawa, że taka opcja pewnie też bez problemu by weszła, tylko luzu mniej... ale po co w łazience jakiś tam większy luz?).
maleństwo, bardzo mi sie ten Twoj dom podoba :-)
Pytanie czy ktos kiedys przemalowywal glazure?
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2440234#msg2440234 date=1445878005]
O, to mój dom będzie taki, tylko trochę inny układ okien i bez kominka w salonie

http://www.budujdom.pl/pl/p/TK109L/130
dlaczego bez kominka ?
[/quote]

przy takim salonie brak kominka to atut 🙂 nie zabiera miejsca 🙂 fajny domek maleństwo będziesz miała ogrzewanie podłogowe w całym domu? my mamy i jesteśmy bardzo zadowoleni, przemyśl aby w tym najmniejszym pokoju zrobić wejście/drzwi w ścianie, zwykła konstrukcja z osb, będziesz miała więcej miejsca 🙂

ps. bardzo fajną serię odcinków można było zobaczyć na domo+ The House that 100k built, dużo dobry pomysłów, polecam 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 października 2015 20:32
Dzięki, cieszę się, że się podoba 🙂

Bogdan, eee, nie no, nie będzie podłogowego nigdzie 😉 Będzie zwykłe c.o. i grzejniki, mamy to w cenie domu.
malenstwo swietny domek!! Gratuluje, naszukaliscie sie ale w koncu sie udalo, i to jak fajnie! 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 października 2015 07:56
Dzięki!
Warto było nie rzucić się na pierwszy lepszy 😉
Maleństwo bardzo fajna ta Wasza chatka! Zdecydowanie najlepsza z tych, które wstawiałaś! Trzymam kciuki za szybką i sprawną realizację! 😅
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2440564#msg2440564 date=1445932577]
Dzięki!
Warto było nie rzucić się na pierwszy lepszy 😉
[/quote]

bardzo zgrabny i ustawny projekt - o wiele lepszy niż poprzednie
A propos ogrzewania podłogowego. Będziemy mieli w dużej łazience, mamy zaprojektowane wyjście do niego. Elektryczne. Jakieś rady na co zwrócić uwagę, czego unikać? Jak to jest, my to regulujemy kiedy włączamy a kiedy nie czy jakoś "samo" się reguluje?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 października 2015 10:40
Dzięki, dziewczyny. Wow, nie spodziewałam się tak pozytywnego odzewu. Fajnie. Po prostu musieliśmy trafić na "naszego" pana 😉 Nawet jeśli oznaczało to telepanie się pół dnia z małym dzieckiem samochodem (bo to niby jakieś 260km, ale po takich drogach, że wychodzi jazdy od nas do Bydgoszczy 3,5h i kolejne 1,5 do niego...)

Teraz podniecamy się kuchniami, kabinami, podgrzewaniem wody i bramami w necie :p
emptyline   Big Milk Straciatella
27 października 2015 10:50
aszhar, moja koleżanka robiła to stosunkowo niedawno. Co chcesz wiedzieć?

maleństwo, no ten domek fajny! Powinno się Wam wygodnie mieszkać.
Przepraszam, że się tak wetknę, ale mam pytanie. Czy któraś z Was ma taka naklejkę na ścianie w rozmiarze XXL (po prostu bardzo dużą)?
maleństwo, super domeczek!
A mnie to po prostu dobijcie. We wrześniu mieliśmy lać fundamenty. Zaraz listopad a my nie mamy złożonego pozwolenia nawet...  🤔wirek:
Przepraszam, że się tak wetknę, ale mam pytanie. Czy któraś z Was ma taka naklejkę na ścianie w rozmiarze XXL (po prostu bardzo dużą)?


naklejkę czy lacobel? czy fototapetę?
A propos ogrzewania podłogowego. Będziemy mieli w dużej łazience, mamy zaprojektowane wyjście do niego. Elektryczne. Jakieś rady na co zwrócić uwagę, czego unikać? Jak to jest, my to regulujemy kiedy włączamy a kiedy nie czy jakoś "samo" się reguluje?


ja mam takie co sie włącza i wyłącza o danej godzinie - np. ok 19-21 sie włącza - bo tak się "kąpiemy"
ja dałam tylko w miejscach gdzie sie stoi - nie pod szafką, nie pod ubikacją - bo po co kłaść maty wszędzie
ale ja mam jeszcze kaloryfer - i to podstawa grzania
maleństwo super domeczek. Bije na głowe tamte poprzednie które wstawiałaś.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 października 2015 11:10
Muffinka, dzięki serdeczne 🙂
Dodofon, no własnie tak bym chciała, żeby samo się włączało i wyłączało. I racja, nie ma co tych mat wszędzie kłaść. Też będziemy mieli grzejnik, to podłogowe ma być tylko dla dodatkowego komfortu. Ciekawa jestem jaki to jest koszt w Warszawie.
Maleństwo, domek jest przecudny! Napatrzeć się nie mogę 😜
Wybiegając daleko w przyszłość - też planuję coś takiego 😁 I pewnie podobny metraż 😁 Chyba Cię zaraz złapię na pw albo fb i podpytam o parę rzeczy.
Na razie jednak urządzamy 47 metrów 😎 I coraz lepiej nam idzie!

Swoją drogą u nas też ogrzewanie podłogowe, ale nie uruchamialiśmy jeszcze (mieszkanie kupione na rynku wtórnym). Ciekawe czy jest porządnie zrobione...
Dodofon o takie coś:


Szukam polecanego miejsca/strony, gdzie mogłabym na przykład zrobić swój własny projekt (chyba, że znajdę kształt kontynentu Australii) w bardzo dużym rozmiarze (jakim dokładnie, to będę wiedzieć, jak wrócę do domu).
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 października 2015 11:52
amnestria, śmiało pisz, mam aktualnie jakieś hocki z netem i mogę np. nie odpisać od razu, ale zapraszam 🙂
Dodofon o takie coś:


Szukam polecanego miejsca/strony, gdzie mogłabym na przykład zrobić swój własny projekt (chyba, że znajdę kształt kontynentu Australii) w bardzo dużym rozmiarze (jakim dokładnie, to będę wiedzieć, jak wrócę do domu).


nic nie widzę
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 października 2015 14:43
maleństwo gratuluję domku, zazdroszczę bo tez bym chciała  się wybudować wg. własnych pomysłów a nie kleić stary poniemiecki dom kombinując gdzie co upchnąć (mimo, że mam 104 m parteru to jest kompletnie nie ustawny), nie można mieć wszystkiego  🤣 My też zastanawialiśmy się nad piecem z podajnikiem ale zajmuje za dużo miejsca, którego akurat przy kominie jest niewiele a muszę zmieścić przejście do łazienki a o schodach na piętro już powinnam zapomnieć  😵
a u nas jutro wchodzi ekipa budowlana  😅
aszhar, moja koleżanka robiła to stosunkowo niedawno. Co chcesz wiedzieć?

maleństwo, no ten domek fajny! Powinno się Wam wygodnie mieszkać.


Czy to rzeczywiscie zdaje egzamin.
W lazience mam polozone stosunkowo niedawno plytki.
Kuć ich nie chce bo raz ze to czas a dwa koszty.
Plytki same w sobie sa fajne jednak wsciekle rozowy kolor mnie irytuje.
Chce przemalowac na bialy lub szary.
I sie zastanawiam czy rzeczywiscie farba pokryje kolor i bede miala biel ew. szary a nie przeswitujacy rozowy
emptyline   Big Milk Straciatella
27 października 2015 16:33
aszhar, pokrywać pokrywa, ale po czasie się niestety trochę ściera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się