Konie czystej krwi arabskiej

iwona miło Was zobaczyć :kwiatek: super fotki 🙂

Dziś zaskoczył mnie nasz wet- zadzwonił do mnie zapytać, jak ruda się czuje- taką obsługę klienta to ja rozumiem :kwiatek: W przyszłym tygodniu szczepimy i odrobaczamy, na szczęście z rudą w tej kwestii nie ma problemów, pewnie będziemy walczyli z młodymi 😵

Wczoraj koń pobiegał, ostatnio puszczam ją luzem na ujeżdżalni a ona biega po orbitkach wokół mnie, fajna odmiana dla lonżowania, które zaczęło nudzić i ją i mnie  😉

Dziś niestety musiałam zabrać robotę do domu, więc koniki odpoczywają  😉 zima zbliża się wielkimi krokami, kiedy dojeżdżam do stajni jest już ciemno, całe szczęście, że mamy oświetlenie, oby do wiosny 😉
wojenko wspaniałe fotografie - gratuluję :kwiatek:
a my korzystamy z pięknej pogody i robimy dalekie wyprawy terenowe.
ganasz zazdroszczę 😉 ja jak wracam z pracy to jest już ciemno 😤 może w weekend ruszę rudą pod siodłem na jakiegoś stępo-kłusa w terenie, a póki co dmucham na zimne, żeby jej za bardzo nie przemęczać 😉
marlin1990 klacze były szczepione p. grypie więc tereny jeszcze spacerowe, a u mnie praca domowa więc staram się teraz przyjeżdżać do stajni tak żeby wyruszć w teren koło 13, a potem nadrabiam zaległości wieczorem 😕.  To słonecznej pogody na  weekend :kwiatek:
iwona ostatnio brak czasu i kryzys mnie dopadł jesienny, więc słabo z tym jeździectwem i zdjęciami  🙁
Mam takie  😀




Takie o to araby ostatnio poznałem
Marlin1990 - zazdraszczam oswietlenia, ja jutro bede kombinowac, chyba ze mnie wlasciciele zaskocza i cos juz ogarneli na malym placu, ale nie sadze zeby to tak predko poszlo...
Cześć  😉 wpadłam tu, bo liczę, że jako osoby, które mają większy kontakt z arabami będziecie mogły mi pomóc. Próbuje wraz z koleżanką poznać przeszlosc jednego z koni, który trafił do stajni w której pracujemy. Udało nam się dowiedzieć ze jest hodowli SK Nordental Arabians. Szukałam kontaktu do tej SK Ale tu dr Google nie chce mi pomóc (albo ja nie umiem szukac), wiem również, że ten koń startował w rajdach, mam nazwisko zawodniczki ale też mam problem ze znalezieniem namiarow na nią (jeśli jest tu ktoś, kto ogarnia rajdy, chętnie podam na pw nazwisko zawodniczki, może uda mi się dzięki temu czegoś dowiedzieć). Z gory bardzo wam dziekuje za pomoc 😉 :kwiatek:
kotlet, pisz pw do Bader, iza90 lub Wojenki. To są "rajdowe" dziewczyny, może coś pomogą  😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 października 2015 07:55
larabarson nooo na terenujecie się, teraz przynajmniej wiadomo, że żyjecie  😉
marlin1990 dzięki!
angeldust takie mocnej budowy wydają się być, co to za konie?
larabarson, super, dziękuję za info! 😉
larabarson, zapomniałaś o mnie 😉
hehe Martolina faktycznie, przpraszam  :kwiatek: Za mało Cię widać ostatnio u nas  🤣
jestem cały czas, tylko mało się udzielam 😉 może dlatego, że u nas niewiele się w sumie dzieje.
e tam, u nas też stagnacja niestety  🙁 Mogłabyś powklejać jakieś foty od czasu do czasu na znak, że żyjecie!  🤬
angeldust takie mocnej budowy wydają się być, co to za konie?


Są mocnej budowy. Szerokie klaty. Kościste. Z dużymi fajnymi zadami.
To córki Avangarda.
http://www.allbreedpedigree.com/wasufi
http://www.allbreedpedigree.com/wassura

Młody to syn Dragomira i wnuk Gazal Al Shaqab.
http://www.allbreedpedigree.com/wasad
Żyjemy i jeździmy sobie rekreacyjnie 🙂 Zdjęcie Czasahira i Badera przed terenem 😉
eee, Martolina to teraz który jest który  🤣 Kochane siwe mordeczki  💘
angeldust  chyba bywamy w tych samych miejscach 🙂 Te koniki to czyściutkie araby, tylko trzymane bezstajennie praktycznie.
Ja mogę się jeszcze pochwalić.

Pierwsza to Weba. Także córka Avangarda, 6 latka już/ Zdjecie robione w chwili poznawania innych koni za pastuchem. A drugi gniadoszek to Wielki Taran ( Niuniuś). Właszek, bardzo fajny. Na początku nie potrafiliśmy nawiązać kontaktu , a później jak widać , dogadaliśmy się świetnie🙂 Na zdjeciu galopy na nie ogrodzonej łące .
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
28 października 2015 18:12
My pozdrawiamy zauszowo, bieszczadzko, jesiennie 😉


iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 października 2015 21:34
Łapiące za oko te konie po Avangardzie i do tego dobrze biegające  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 października 2015 21:57
Wojenko ja ten cykl nazywam "na celowniku" 😎 czyli podobny problem jak u większości nie ma kto nas focić na jeździe, a w terenie jeszcze gorzej 😤 czasami osobiście można się na cieniu załapać 🤣
Ja może teraz będę mieć częściej fotki z terenów, bo załapała się na wspólne tereny koleżanka, więc może coś z tego będzie.
Ale tfu, tfu, żeby nie zapeszać. Bo póki co z pierwszego terenu wracałyśmy po pół godzinie w strugach deszczu, na drugi ja poszłam z koniem w ręku, bo ją coś ugryzło akurat pod popręgiem, w ten weekend święta i mnie nie ma...  🙄
A co z forum na polskich arabach , ktoś coś zna przyczynę zamknięcie i kiedy i czy będzie  ponowne uruchomione ?  Chyba od wakacji nie działa...
Ponawiam pytanko - jeździł ktoś na arabie po Polonie, Peptonie lub Piaffie? Jak się ma ich głowa, jeżeli chodzi o uzytkowanie własnie pod siodłem?
fender moj Czesio jest po Piaffie. Glowa bardzo dobra, znam kilka arabow po Piaffie i wszystkie jezdne, fajne konie.
Czy ktoś z was ma może doświadczenie w pracy z arabem bardziej pod kątem skoków? Tzn. Oczywiście wiem że może superwysokich parkurów fruwać nie będą, ale po prostu spotkałam się już z różnymi opiniami na ten temat, ale może ktoś z was ma osobiste doświadczenia w tej dziedzinie? 🙂
Witam, z tego, co widziałam kilka osób jeździ na swoich arabach w siodłach westowych. Ja mam właśnie plan przesiąść się z bezterlicówki na siodło west, bo potrzebuję czegoś bardziej stabilnego przy moich niesamowitych umiejętnościach jeździeckich i zwrotności mojego konia 🙂 Możecie polecić jakiś sklep/firmę przyjazną arabom i ich siodłowej specyfice?
Możecie polecić jakiś sklep/firmę przyjazną arabom i ich siodłowej specyfice?


moje 2 kolezanki jezdzą westa na arabach. Oba konie dosc niskie, jeden jakies 148cm, drugi 151cm, ale solidnie zbudowane. Obie mają zwykłe siodło, tak jak na duzego konia/ AQH... Siodlo west ma długie ławki, bardzo dobrze lezy, jeszcze nie widzialam, zeby arabowi siodlo west wjezdzało na łopatki czy cos... więc radziłabym najpierw poszukac zwykłego siodła west 😉 jest nawet chyba grupa na fejsie dotycząca tylko westernu i sprzętu west na sprzedaż 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się