PSY

Blow, a widzisz, z takim wykorzystaniem szczekania na komendę się nie spotkałam. Dobrze wiedzieć. 🙂 My kręgi milczków, cel i metodologia o której piszesz nam zbędne i daj boziu nigdy nie przydatne. 😉
No my takoż  🤣
Ushia na początek chciałabym dodać że nie chciałam Cię urazić. Absolutnie nie miałam na myśli że masz brudno w domu  nie byłam u Ciebie w domu 
Stada psów raczej nie śpią razem w łóżku.
Wyjaśnie jak to jest u moich psów. Dla nich łóżko nie jest zakazanym owocem, bo jakoś specjalnie go nie wielbią. Ness kocha swoje wielgachne, mięciutkie legowisko…a Onyks lubi z rzeczy nie swoich- mój dywan. Psy mogą skakać tylko na łóżko na słowo ,,hop’’. U Ness póki co się to sprawdza (ale no ona jest u Nas 3 tygodnie) a u Onyksa się to sprawdziło i sprawdza rewelacyjnie. Jak wychodzę z domu sypialnie są zamknięte, jedynie moja jest otwarta. Ale raczej (?) psy tam nie wskakują, ponieważ pościel jest idealnie ułożona jak wracam. Tak się sytuacja ma w mieszkaniu. A w domu Onyks miał zakaz wstępu na górę, teraz i tak nie da rady wychodzić na górę bo jest ślepy. Ness ma posłanie w moim pokoju w domu, ale na łóżko nie wskakuje (póki co). Miała zapędy ale póki co wyprostowałam to :P
Dla mnie dzieci a psy to nie to samo  Ale to już każdego osobista sprawa czy traktuje psa jak swoje dziecko czy jak psa.
Dla mnie nie najważniejsze dla psa jest traktowanie go na równi z ludźmi ale pamiętanie że jest psem. Czyli staram się zapewnić im długie spacery, wyjazdy do lasu, na wieś itp., żarełko no i godne warunki mieszkaniowe.
Ale szanuje Twoje podejście….ja mam inne.

Czemu codzienna zmiana pościeli? Bo ja jest sierść na podłodze można ją odkurzyć  a jak byłaby w pościeli to raczej najlepiej byłoby ją zmienić 
Blow, pokazałabyś swoje zwierzę, bo nie kojarzę z wyglądu. 🙂
Moja Nesca ogólnie ma wstęp na łóżko ale też nie wyobrażam sobie sikania na materace i/lub wskakiwania z brudnymi i mokrymi łapami. Mimo, że odkąd jest pies dom zdaje się nigdy nie być czysty  😀 podczas nieobecności Nesca ma "swój" pokój a gdy wskakuje na łóżko z emocji (często wraca ze spaceru i z radości wskakuje na łóżko) w sekunde reaguje na komendę "zejdź" ale ogólnie wchodzi albo jak my lezymy i ja wołamy albo na komendę "hop"
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
27 października 2015 22:49
Cześć.
Noszę się z zamiarem kupna/adopcji własnego (nareszcie!) psa. Jakie rasy najlepiej sprawdzają się w stajni? Czego szukać u psa w schronisku? W przypadku adopcji wchodzi w grę jedynie zwierze dorosłe, jak mam stwierdzić, że to właśnie TEN? Z założenia pies ma być domowy, ale mnóstwo czasu spędzam w stajni i chciałabym, aby mi towarzyszył cały dzień. Jakie rasy są najczęściej spotykane w stajni oprócz jacków? Słyszałam coś o dalmatyńczykach.
Pomóżcie proszę!  :kwiatek:
Zuz., w schronisku zapewne któryś szczególnie złapie cię za serce - i to nie będzie zły wybór. W schroniskach są też szczeniaki. Nie wiem czy możesz mieć dużego psa - polecałbym takiego, bystrego i nie hałaśliwego. Nam się cudnie sprawdziła mieszanka On-ka z labkiem. W stajni dobrze sprawdzają się ciche psy, które się uwalą i będą czujnie patrzeć, chętnie respektujące polecenia, z tych łatwych do szkolenia. Tzn. takie są najmniej kłopotliwe, bo można mieć różne preferencje.
Cześć.
Noszę się z zamiarem kupna/adopcji własnego (nareszcie!) psa. Jakie rasy najlepiej sprawdzają się w stajni? Czego szukać u psa w schronisku? W przypadku adopcji wchodzi w grę jedynie zwierze dorosłe, jak mam stwierdzić, że to właśnie TEN? Z założenia pies ma być domowy, ale mnóstwo czasu spędzam w stajni i chciałabym, aby mi towarzyszył cały dzień. Jakie rasy są najczęściej spotykane w stajni oprócz jacków? Słyszałam coś o dalmatyńczykach.
Pomóżcie proszę!  :kwiatek:

Warto obserwować relacje psa i wolontariusza, można wysunąć ciekawe wnioski.
Przykładem.
Rodzina oglądała suczkę, która im się wizualnie spodobała. Poprosili o pokazanie psa na wybiegu. Wszystko z początku było fajnie, bardzo pozytywny kudłacz, który by się tylko bawił. Ale co z tego jak przy próbie kontaktu gryzła. 🙂
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 08:39
czaje się na zakup obroży i smyczy dla Grażynki. W zooplus mają takie coś
http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/hunter/tasmowe/32243
http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/hunter/obroze_tasmowe/136182

warte to uwagi, czy raczej lipa?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 08:47
Hunter ma dobry sprzęt powinnaś być zadowolona 🙂 Poza tym pokaż jakies nowe foty małej! 🙂


Bu by Dziewczynka 😍



Jaka modelka  💘
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 09:13
Jara, miałam  nawet wrzucić fotki z wczorajszego spaceru. Jednak  zapomniałam kabelka , żeby zgrać na kompa . A domowy komp nie ogarnia mojego telefonu. Więc wrzucę jutro.

A wracając do tej obroży z hunter to patrze ,że ta aktualnie pasująca to Rozmiar S: 30-45 cm i szerokość 1,5 cm . Wolałabym nieco szerszą.

i chyba kupie tą http://allegro.pl/obroza-jagul-ok-geo-2-5-cm-35-51-2-i5196729116.html
bo ta chyba dla szczurka jeszcze za szeroka http://allegro.pl/obroza-jagul-ok-geo-4cm-35-51-1-3-kolory-i5193152777.html

no i nie wiem, czy z zapięciem czy półzaciskową zamawiać 🤔wirek:
Buła przepiękna!  🍴
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 10:19
Buła bułeczka niezła laseczka. A tak z ciekawości zapytam, jaki ma dziewucha obwód szyi?
Białe zło schudło  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 10:22
Dziękuję :kwiatek:

Cranberry ok 42-43cm 🙂

Rosek Bułczak schudł, za to Masza wciąż tyje  😵
Bułka pozuje profesjonalnie, zdjęcia moich psów z tego spaceru to głownie białe i czarne plamy. U nas trochę zmian, Szajba już doszła do siebie po wypadku, biega i trolluje jak diabeł 🙂 W międzyczasie trenujemy dummy i szykujemy się do powrotu na ringi. Z Pixie za to zaczęłam treningi agility i to był strzał w dziesiątkę, mimo mojej mizernej formy :P Z Pixie jakoś nie mogłam się dogadać, to był bardziej pies mojego K, od czasu treningów wszystko się zmieniło, także super sprawa 😀








cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 10:46
dziewczynka, niezła banda jojo 😉

kurdesz Buła ma 42-43 cm, o zesz w mordę to porażka tzn. siostra kupiła na zaś mojej małej taką obroże
http://www.petsonline.nl/en/bellomania-dog-collar-zebra.html
w rozmiarze L czyli 47.0 - 53.0 cm/ 3.5 cm. wg rozpiski miało być na psy: BOXER, MAGYAR VIZSLA,BASENJI
MUNSTERLANDER, AIREDALE TERRIER wiec myślałam, ze będzie ok
kurde 😤


JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 11:52
Pamiętaj, że prawidłowo mierzy się obroże tuż za uszami, a nie na karku 😉

Nie wiem jak oni podawali wymiary dla tej Twojej obroży, bo basenjii jest mega mały w porównaniu do boksera i za nic w świecie nie będzie miał 47cm w szyi 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 13:10
Jara, ta obroża zaciskowa ze zdjęcia Bu ma podszycie? W ogóle jakie  preferujecie z podszyciem czy bez?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 14:16
Ma podszycie z polaru minky.
U mnie musi być skórzana obroża albo z miekkim podszyciem, bo psa wyciera (co nawet widzieć na drugim zdjęciu). 😉
Napiszę coś, być może, niepopularnego, ale tak z perspektywy lecznicy.
Radzę uważać na zabawy psów różnej wielkości. Mamy dużo przypadków ciężkich urazów małych piesków, które bawią się z tymi dużymi. Wesoło to wygląda, ale nieraz duży się rozbawi tak, że wpada na malucha i kończy się to na stole operacyjnym. Bardzo przestrzegam.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
28 października 2015 17:06
Gdzie mozna dostac  obroze z podszyciem w lapki z manmata? W prodogu i karusku niby jakies sa, ale nie ma konkretnie z podszyciem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 17:53
Manmat nie robi obroży z podszyciem.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 października 2015 17:58
Manmat nie robi obroży z podszyciem.

Robi. cranberry, np. łap telefonicznie Macieja Tuszkiewicza, ja swoje MM u niego wieki temu kupowałam.
cranberry tak jak Alvika pisze i jeszcze podrzucam jego stronę http://manmat.prv.pl/ 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2015 19:19
Serio serio robią podszywane Manmaty? 🙂
JARA skąd masz tą obrożę ? i czy jest zwykła na klamrę bo chcę bratu kupić. Jak mu dziś powiedziałam że Ty taką masz to prosił żebym się dowiedziała gdzie takie cuda. On swojej 7 msc córce wszystko kupuje z StarWars więc psom również 🙂
Bulka piękna. Ślicznie wychodzi na zdjęciach i potrafi się zaprezentować...nie to co moje 😵

Widział ktoś...ma ktoś tą smycz z Hurtty co Nam się podoba z Magdziorem
. Ta linkowa przepinana 🙂 Czy 8 mm ma mały karabińczyk czy taki średni? I czy lepiej brać 200 cm czy 250 cm. I czy dla psa docelowo 12 kg będzie wytrzymała 8mm lina przepinana z Hurtty czy lepiej wziąć 10mm przepinanego Huntera? (nie wiem czy ten karabińczyk nie będzie za duży)

Kolejne pytanie: Czy lepiej kupić szelki z Ruffwear, Hurtta Active czy TipTop ? (do dogotrekingu)
I czy ma ktoś pas biodrowy Hurtty ?

edit:
Chciałam się pochwalić 😅 Dziś Ness po raz pierwszy załapała o co chodzi z zabawkami!!! Nie umiała się bawić a jak się rozkręciła to sami zobaczcie:
link do filmu https://drive.google.com/file/d/0B8eON2LlmpymYUVaZWY1cnZ0WGM/view?usp=sharing
PS nie mam takiego głosu :P
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 października 2015 06:36
Na tej stronie podanej przez G. są manmaty w łapki, na czeskiej nie ma 🙁

Cariotka, brawo dla Ness.

A mój szczurek znów dał radę z sikaniem do naszego powrotu. Zuch dziewczyna.
Wrzucam kilka zdjęć z wtorkowego spaceru. Fotki robione moim telefonem więc jakość bez szału, ale są 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się