Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

RaDag, chcesz się czymś pochwalić?  👀
Hahahaha... No tak, w sumie tak 😉

Ale póki co jestem przerażona, bo przeciwciała nie brzmią ok...
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
29 października 2015 08:00
dziewczyny ja uważam że stosowanie nagród z umiarem, rozsądnie, nie nadużywając jest jak najbardziej w porządku. Mało tego nie wyobrażam sobie mojej pracy bez tego rodzaju metod.

system słoneczek, punkcików, znaczków, buziek jak najbardziej tak 🙂
Julie, Cierpienie i inne dziewczyny jeśli szukacie "kolorowej" metody punktowania siku, kupki w odpowiednim miejscu 🙂 to polecam tworzenie gąsienicy 🙂 Za każdy sukces kibelkowy cząstka gąsienicy. Rysujecie (wycinacie) głowę gąsienicy (może być wąż dla chłopaków) i doklejacie (malujecie) cząsteczkę (np. kółeczko kolorowe) za każdy sukces. Możecie określić granicę do której te cząsteczki mogą dotrzeć np malując tam kreseczkę, kwiatek itp. Jak ilość cząstek gąsienicy dotrze to owego pkt możecie podarować jakiś drobiazg. A potem od nowa. Jeśli nie chcecie dodatkowej nagrody dawać to ustalacie z dzieckiem że zależy nam na tym, by gąsienica była jak najdłuższe (do samego końca świata np  😉 )

RaDag - ja miałam całą ciążę badane (ja O Rh- a Tatuś O Rh +) ale to pierwsza ciąża (więc i ryzyko znikome przy prawidłowym przebiegu) - a u Ciebie co się dzieje?
ja po pobraniu krwi nr 1 i wypiciu glukozy poszlam wesolo do domu i wrocilam za godzine... nie myslalam ze cokolwiek mogloby sie dziac! Bylo mi ciezko na zoladku ale nic poza tym.

Ja sie w nocy jako mala dziewczynka moczylam, tez mialam zeszyt ze sloneczkami i chmurkami ale w takim przypadku uwazam ze to nic a nic nie daje - przeciez dziecko nie kontroluje sie podczas spania, a poza tym moim zdaniem to jest problem natury psychicznej i trzeba szukac rozwiazania a nie rysowac sloneczka. Co innego przy uczeniu korzystania z nocnika, co innego rzeczywiste moczenie sie.

Moja dzidzia konczy dzisiaj 7 tygodni  😍
my_karen   Connemara SeaHorse
29 października 2015 08:45
nika77, trzymam mocno. Masakra jakaś.  Darek w wieku Michałka w ten sam sposób stracił dwójkę,  ot lekko stuknal o podłogę,  krwi było trochę głównie z lekko rozcietej wargi, ale on prawie nie zwrócił uwagi.

RaDag, Dzionka, gratulacje 🙂

nika77 Staś ostatnio też ma regres nocny. ale jeśli przypilnuję, żeby mało go poić po 18 to noc sucha. ja się nie przejmuję, mam ochraniacze na materac, w nocy jak się zsika to zmieniam, przebieram i dalej śpi. w końcu się nauczy.
co to za operacja czeka Michała?

leosky super ten pomysł z gąsienicą/wężem 😀
Wątek się rozrósł jak mnie nie było, mam nadzieję nadrobić 🙂
Spieszę donieść, że 22.10.15 o 23:15 jeszcze w rocznicę naszego ślubu przyszedł na świat nasz synek Marcin.
Zdrowy chłopak, na razie aniołek 54 cm i 3540g wagi.
Niestety byliśmy w szpitalu 6 dni, bo młody stwierdził, że żółty kolor to ładny kolor 🙂
Jeszcze nie wiem, oddałam krew po raz drugi i czekam na rodzaj przeciwciał.
Serologicznego konfliktu jako tako nie ma- ja mam B rh+ ojciec 0 rh-, ale podobno tamw  krwi to masa innych cudów jeszcze jest...
Do pn powinnam mieć szczegółowe wytyczne.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
29 października 2015 08:58
dziewczyny jak dodać zdjęcie na dziecięcy bazarek do ogłoszenia? Mam do sprzedania ocieplacz do nosidła czy chusty i nie wiem jak wstawić zdjęcie. Napisałam ogłoszenie bez zdjęcia.
O kurcze jakie wiadomości 🙂

Dzionka gratulacje, super wiadomość 😉

RaDag ale fajnie (że w ciąży) 🙂 A co masz tam dokładnie na wynikach napisane o tych przeciwciałach?

Co do systemów naklejkowych - nagrodowych to mnie one mierżą choć czasem sama stosuje proste przekupstwo czy nagrodę, to jednak taki rozbudowany system kojarzy mi się z tresurą.

Thaya gratulacje 🙂 Fajną datę wybrał syn  :kwiatek:
leosky Wyslij mi fote ocieplacza na PW, to moze nie bedziesz miala problemu 😉))
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 09:23
RaDag, wow! Ale news!!

thaya, gratulacje! Pokaż Marcina!
ale dawno nie zaglądałam, nie da rady nadrobić...
czy rocznik Stasia już odpieluchowany, my walczymy bez skutku. Jakieś porady ?

pytanie trochę nie w temacie

Mam plan w przyszłym roku otworzyć w okolicach Warszawy tzn. Wilanów -Konstancin mini agro. Różne zwierzaki, opowieści, zabawy, zajęcia
jak myślicie jako matki przyszły byście do takiego miejsca ?
RaDag - trzymam kciuki! spokojnych kolejnych miesięcy - ale super 😅
thaya - gratulacje!
Dzięki Dziewczyny 🙂

gwash- jeszcze nie wiem, zadzwonili do mnie, że wyszły przeciwciała i mam oddać dalej krew na dookreślenie rodzaju, ew dobranie alloglobulin czy jak to się tam nazywa, czekam na wyniki
Na razie komórkowe 🙂 i oczywiście twierdzę, że jest najprzystojniejszy 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 10:18
Jaki malutki... Szybko się zapomina 😉 Śliczny chłopczyk.
thaya gratulacje!!! Piekny Marcin i piekny kocyk  😜
Jak przezylas porod, jesli chcesz sie podzielic? 🙂 Jak sie czujesz??
kurczak_wtw penetrujący wodniak jądra, jądro wędrujące, przepuklina
Mnie też przerażał system nagród, ale u nas dobrym złotym środkiem okazały się naklejki. Przeszłam tak przez odpieluchowywanie, a później, żeby sam pilnował mycia zębów rano i wieczorem.

Miałam 30 naklejek, które tworzyły cały obrazek. Nagrodą było to, że wykleiło się go w całości 😉 Franek był ucieszony, a ja nie bałam się, że zacznie oczekiwać zabawki za każde siku.
thaya, jaki piękny 😍 Naprawdę przystojny 🙂

RaDag, WIELKIE gratulacje! Na kiedy masz termin? Nie znam się na tym konflikcie, nic nie podpowiem niestety 🙁

Karina7, dopiero co dziewczyny dokładnie o tym pisały...

Atea, bo te systemy są super. Nie jako wyłączna metoda, ale coś bardzo prostego dla dziecka do ogarnięcia i dającego mu szybkie efekty i satysfakcję. Nie ma to nic wspólnego z tresurą, bo najczęściej dziecko bije swoje własne rekordy i samo ze sobą "walczy" 🙂

Dziękuję za gratulacje dziewczyny jeszcze raz 🙂

maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 11:43
Dzionka, i jak tam glukoza?
Dzionka, ja dopiero zaczynam zabawę 😉
27 czerwca
thaya gratulacje!!! Piekny Marcin i piekny kocyk  😜
Jak przezylas porod, jesli chcesz sie podzielic? 🙂 Jak sie czujesz??


To becik ze Smyka od babci 🙂 mały lubi trochę ciaśniej żeby go tulić.
Poród...staram się zapomnieć i o dziwo to wychodzi.
10 dni po terminie, wywołany oksytocyną (1dawka) lub koleżanką na którą trafiłam na sali.
Trwało to 9h ale dzięki położnej daliśmy radę 🙂
RaDag, to gratki!

Karina7, odpowiem Ci co do agro: znajomej tata prowadzi takie minizoo i w sumie pomysł fajny, ale wg mnie to trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które często odstraszają z takich miejsc:
1) przychodzą tam rodziny, które nie mają bliskiej rodziny na wsi, więc ich oczekiwania są trochę inne niż tych, którzy znają polską wieś
2) zwierzęta powinny być odgrodzone w osobnych wybiegach, dla bezpieczeństwa dzieci i zwierząt
3) w strefach gdzie poruszają się zwiedzający powinno być czysto i bezpiecznie, bo nie ma nic gorszego niż w niedzielnym pantofelku wejść w g...o, a potem jechać do restauracji na obiad 😉
4) powinny być jakieś fajne tabliczki edukacyjne przy zagrodach, co to za zwierzę, co je jakieś ciekawostki😉
5) toaleta, głupio pójść gdzieś i sikać po krzakach, fajnie też umyć ręce po głaskaniu koni
6) duuużo koszy na śmieci 🙂
thaya, gratulacje!  :kwiatek: Jak na przenoszone dziecko to fajna waga 🙂

Mnie zostało jeszcze 2,5 miesiąca, i plecy zaczynają już mocno dawać o sobie znać  🤔

ale dawno nie zaglądałam, nie da rady nadrobić...
czy rocznik Stasia już odpieluchowany, my walczymy bez skutku. Jakieś porady ?



My odpieluchowani równo w 2 urodziny. Nie ukrywam, że zagapienie się na starszą siostrę ułatwiło sprawę. Choć Małgosia też jako dwilatka była odpieluchowana bez problemu. Ale zdecydowanie przeszkadzały jej mokre majtki.
O jaaa, ile tu się dzieje 🙂
RaDag i Dzionka gratulacje! I Thaya dla ciebie też!

Muszę wrócić do regularnej bytności tu, bo można powiedzieć, że to ten wątek ukształtował mnie jako świadomą matkę.
Adam ma już 10 miesięcy, kiedy to minęło... Z ciekawostek to nie ma jeszcze ani jednego zęba oraz nie siedzi. Stoi i chodzi coraz pewniej przy meblach, a siedzieć nie zamierza.
Przedstawiam mojego eksploratora szafek i szuflad 🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
29 października 2015 16:26
Alqualoth, ale super synka masz  😀 mój Misio skończył 11 miesięcy, siedzi sam super, pierwszy ząb wyszedł dopiero niedawno, drugi się pojawił na dniach, ale nie stoi jeszcze sam ani tym bardziej nie chodzi  😉 fajnie, każde dziecko inaczej się rozwija, po swojemu  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się