M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Aszhar możesz położyć płytki na płytki to będzie bez kucia 🙂
Maleństwo  Gratuluję 🙂ciekawy projekt i fajnie ze 3 sypialnie. Chwal sie etapami prac. Ciekawa jestem tez kosztow postawienia takiego domu. Przegladam stany surowe ale wiekszosc sensownych to tak 110-120 m2

[quote author=emptyline link=topic=7003.msg2440665#msg2440665 date=1445943008]
aszhar, moja koleżanka robiła to stosunkowo niedawno. Co chcesz wiedzieć?

maleństwo, no ten domek fajny! Powinno się Wam wygodnie mieszkać.


Czy to rzeczywiscie zdaje egzamin.
W lazience mam polozone stosunkowo niedawno plytki.
Kuć ich nie chce bo raz ze to czas a dwa koszty.
Plytki same w sobie sa fajne jednak wsciekle rozowy kolor mnie irytuje.
Chce przemalowac na bialy lub szary.
I sie zastanawiam czy rzeczywiscie farba pokryje kolor i bede miala biel ew. szary a nie przeswitujacy rozowy
[/quote]

Mialam podobny dylemat - w końcu skułam, ale polecam poczytanie o farbach Annie Sloan 😉
Ashar u mnie w pracy szef pomalował płytki farbą (olejną, he,he)- wyglądało nieźle, ale niestety ściera się. Nie wiem czy to wina farby, jakości wykonania czy samej metody  😉.
Do płytek są specjalne farby - Tikkurilla takie ma.
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
29 października 2015 12:55
maleństwo, superowy domek  😀 Bardzo się cieszę i gratuluję !!!  😅
A my za tydzień ruszamy z budową  💃 moja radość nie zna granic  😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 14:04
A co będziecie budować? Tzn rozumiem, że dom, ale jaki?
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2441811#msg2441811 date=1446127442]
A co będziecie budować? Tzn rozumiem, że dom, ale jaki?
[/quote]

Dom jednorodzinny 148m2 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 15:32
Łooo! Kawał chałupy. Pochwalisz się jakimś rzutem czy wizualizacją?
maleństwo, gratulacje ogromne! To wspaniale, że tak konsekwentnie przecie do przodu  👍 Trzymam kciuki  :kwiatek:
maleństwo- Gratulacje! Ten spec jest pewien, że wejdzie Wam piec z podajnikiem (+bojler???) na 3m2?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 19:36
Wejdzie. Mąż sprawdzał. Piec na ekogroszek.
to jest bardzo mało, 3m2. piec i bojler i to wsio. A gdzie worki z ekogroszkiem? moim zdaniem minimum 5m2 powinno być powierzchni, zwłaszcza że mąż jest słusznego wzrostu... ale jeżli mówi, że starczy to starczy😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 października 2015 19:46
deksterowa, kminie i niejak rozkminic nie moge zwiazku pomiedzy wzrostem meza malenstwa a miejscem do przechowywania ekogroszku...
szafirowa- no ja nie kminie wzrostu, ale przyjmując, że 3 metry kwadratowe, to ile może może mieć ściana na długość? 1,5m2?
pół metra od ściany piec, niech piec ma metr...no to mąż na korytarzu 🙂 Sama kminiłam umieszczenie pieca ( bez podajnika) w takim małym pomieszczeniu i nie dało się tego zrobić.
Widział ktoś zlew granitowy lub ceramiczny w dobrej cenie ?  Najlepiej jednokomorowy z płytą boczną na naczynia . Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek: 

Jeszcze mam mały dylemat, jaki kolor podłogi ( kafelki ) do czarnych mebli kuchennych połysk ? dodatki srebrne . Myślałam nad jasną szarością, ale nie wiem czy to będzie dobry pomysł .
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 października 2015 20:37
Ale. Bojlera nie będzie 😉
A i groszku całego też nie. Worek może, a zapas w szopie.
monia- chyba najlepszy 🙂 albo jakiś awangardowy kontrast ( ja osobiście nie przepadam).
marysia550 W sobotę rano muszę kupić płytki i dalej brak decyzji .

Mam dość kolorów, chce raczej coś takiego prostego . Plan jest taki, że czarne meble, sprzęt srebrny . Nie będzie ciemno w kuchni, bo jedna ściana to całe okno (tak wiem tu mnie fantazja poniosła  😁  ) Tylko te płytki mnie męczą, myślałam nad marmurem wpadającym w szarość. Tylko wtedy jakie dać płytki między meble .
a jakie ściany te bez płytek?
O kolor pytasz ? to jeszcze nie wiem, jesteśmy na etapie płytek (meble zamówione ) na ścianie będą meble narożne, więc tylko jedna ściana mi zostaje .
Nie wiedziałam, że będzie taki problem z nową kuchnią. Wcześniej miałam 30m a teraz wchodzę na 13m. i mam tylko 2 ściany .


Dodam foto, ciężko uchwycić całość . Na wprost ściana z okna z prawej meble a po lewej będzie lodówka .
deksterowa, kminie i niejak rozkminic nie moge zwiazku pomiedzy wzrostem meza malenstwa a miejscem do przechowywania ekogroszku...


hehe...już Ci tłumaczę. Po ekogroszek trzeba się schylić, by go sięgnąć. I dźwignąć, więc pewnie z zamachem... Ja jako osoba słusznego wzrostu już nieraz się uderzyłam o szafkę w starej małej łazience, kiedy po coś sięgałam i w różnych innych miejscach...

maleństwo jeśli piec z podajnikiem to od razu się cały worek wrzuca do "kontenera" i masz z głowy na jakiś czas... my składujemy X worków na paletach w kotłowni, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy jest potrzeba dołożyć do pieca, a worek w garażu/szopie i leje deszcz i trzeba przytargać 🙂🙂



Kajula, z gotowego projektu czy coś indywiudalnego? 🙂

a ja pochwalę się moją kuchnią 😀 za 4 tygodnie już powinna stać na miejscu, tylko okap inny.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 października 2015 12:17
deksterowa, no i dlatego jakiś wór będzie zawsze na podorędziu, coby dorzucić. A jak się zapomni, to się będzie i w deszcz drałować... Kto ie ma w głowie, ten ma w nogach, jak to mówią 😉 Większego już nie zrobimy. Chyba, że się zrzucicie na 20 000, krzyczy mój mąż, to będzie kotłownia 6m 😉
Ej, no bez przesady, podajnik mieści chyba 4 worki i starcza na 2-3 dni (a w małym, dobrze ocieplonym domku to pewnie i dłużej, tyle to u nas przy grzaniu jakichś 140-160 m, nieszczelnych oknach i kominowatej klatce schodowej wychodziło) to się da ogarnąć bez latania w deszcz...
My mamy kotłownię na zewnątrz całkiem i nie ma tragedii- pada, mróz, idzie się napalić czy dołożyć i już. Pewnie, że są lepsze systemy, ale po pierwsze nie chcieliśmy kotłowni z wejściem do niej z domu ( mój mąż) , a po drugie właśnie z niemożności powiększenia metrażu domu. Pomieszczenie, w którym mamy piec ma więcej niż 3m2 i nie wiem, gdzie by mozna upchnąć tam podajnik.
Olson nie brakuje ci blatu roboczego?

escada, zgadzam się, przydałby się jeszcze jeden blat 60cm, ale niestety nie ma już na to miejsca 🙁 Też nad tym ubolewam.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
31 października 2015 08:06
Możesz dać piekarnik pod płytę. Bez blatu bedziesz tylko wyklinala na kuchnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się