Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ludziki, proszę o pomoc. 🙇 Znacie jakieś stajnie lub osoby prywatne które mają swoje konie i udostępniają je na jazdy w okolicach Kutna? Fajnie by było jakoby najbliżej Kutna właśnie i może jakiś dojazd autobusami miejskimi ew busami. Zależy mi na koniach które mogłyby pójść odznakę. Więc głównie chodzi o kilka treningów, potem wyjazd na egzamin. Ew jeśli byłyby naprawdę fajne konie i instruktor, przy których mogłabym się dużo nauczyć zostanę na dłużej. Ale priorytetowo proszę tylko to tą odznakę. Z góry dzięki  :kwiatek:
Ja w okolicach Kutna kojarzę  Stajnię Pasi Konik, którą prowadzi Pani Renata ale nic bliżej nie wiem🙁
W Kutnie to konie były obok ronda, przy drodze na Gostynin. Co prawda odkąd jest autostradą to nie jeżdżę już tamtędy, ale były tam. Natomiast co to za miejsce i konie to nie mam pojęcia.
CIACH
Słuchajcie, potrzebuję informacji na temat stajni w Klęku. Standardowo: warunki, atmosfera, cena itp. Szczególnie jak jest ze sprzątaniem, ile siana konie dostają i jak (siatki? ziemia?). Oczywiście przejadę się tam osobiście, ale wiadomo że właściciel nie zawsze powie całą prawdę... To co? Poratujecie informacjami?
kermit   Horses horses everywhere ..
05 listopada 2015 08:08
W klęku konie są obficie karmione. Właściciel konia ustala ile koń ma dostać.

Do kogo na wymianę ekspresu w czapsach ?
Kermit ja na wymianę suwaka swoje oficerki zawiozłam do Warszawy. Na Dąbrowskiego jest bardzo fajny cholewkarz 🙂
Bacoma, stalismy tam przez rok i dalej bysmy stali gdyby nie sprawy osobiste moje. Zapraszam na priv, moze cos pomoge. 😉
Ja ekspres w czapsach wymieniałam u szewca 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
05 listopada 2015 19:03
Heroina - może być u szewca ale jakiś namiar by się przydał  😉 do Warszawy trochę mi nie po drodze  😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 listopada 2015 19:50
Ktoś mi polecał szewca na Pabianickiej 50, podobno wymienia suwaki w czapsach i je całkiem zgrabnie zwęża 😉
Kermit ja dziś moje oficerki odebrałam i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że mimo, że nie po drodze i dosyć drogo, to absolutnie było warto 🙂
Edit: przypomniało mi się właśnie. Widziałam dziś na zachodniej jakiś zakład zajmujący się naprawą obuwia. Pisali na banerze, że zajmują się wymianą suwaków. Nie pamiętam pod jakim numerem widziałam zakład,  ale było to na pewno pomiędzy przystankiem legionów, a zielona 😉 nie sprawdzone, polecić nie mogę, ale informuję, że jest 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
06 listopada 2015 08:03
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: będę sprawdzać.

Ktoś wie jak podłoże w Campoverde ?
kermit, szewców jak psów. Ja konkretnie oddawałam na Kossaka w Łodzi przy pizzeri Da Grasso i płaciłam 30 zł za wymianę suwaków w parze.
kermit jak jest polane i wyrownane to nie ma co narzekac.
Ale pierwotnym jego przeznaczeniem był west, więc średnio nadaje się do skoków na dłuższą metę. Chyba, że do małych skoczków.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
13 listopada 2015 16:50
kermit zależy co będziesz na nim robić 😉 tak jak napisała MagdaEs to podłoże jest westowe, jest podobno regularnie lane i równane, ale do skoków to tak średnio się nadaje raczej...
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny, jednak nic ciekawego tam nie ma :/ Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem,że kwalifikuje się to również do innego wątku, jednak tam nie dostałam satysfakcjonującej odpowiedzi.  Szukam stanówki dla wielkopolanki. Podsyłajcie propozycje, nie koniecznie od stajni, ale może ktoś z was przedstawi swoje konisko. 😉 Najlepiej jak mogłabym zostawić kobyłę na czas krycia, odległość nie jest tak bardzo istotna, jednak wiadomo, najlepiej jak najbliżej Kutna. Co oczywiście nie eliminuje ogrów z końca województwa, jak się spodoba będziemy uzgadniać. Źrebak ma być docelowo do ambitnej rekreacji/małego sportu. Cena do 1000-1500zł
ktoś już był?w którym to jest miejscu?

Jakie stajnie w okolicach Łasku polecacie ? Albo osoby które prowadzą jazdy i wzięły by mnie pod swoje skrzydła? Oczywiście żeby nie była to jazda w kółko przez godzinę, tylko dalsze doskonalenie się  😉
jest tu może ktoś z okolic Głowna lub orientujący się w okolicy?
Na lipowej był gnl , więc to trochę dziwne. Może w starym gnlu?
GNL był na Lipowej 15, ten jest na 36, więc kawałek dalej.
Na fb znalazłam taką informacje

OTWARCIE SKLEPU!
Już jutro- 16 Listopada ruszamy z naszym sklepem stacjonarnym.
Serdecznie zapraszamy!
Łódź, ul. Lipowa 36
Promocje z okazji otwarcia!

Wszystkie praktycznie sklepy wyniosły się na północ, to korzystają z lokalizacji w centrum 😉
Cześć, Pączuszki!
Szukam stajni prywatnej/przydomowej, chciałam za kilka miesięcy po odstawieniu od matki ulokować gdzieś źrebola, a nie chce załatwiać tego na ostatnią chwilę.
Zależy mi aby dało się dojechać komunikacją miejską/busem.
Do tego czasu młody zostanie wykastrowany. 🙂
Szukam miejsca nie drogiego, nie wymagam ujeżdżalni, wystarczy boks, pastwisko i kawałek ziemii.
O faktycznie to nie GNL. Dobrze, że tam coś się otworzyło 🙂
A na Legionów też jest jakiś sklep jeździecki?
Hej! Hej! Hej! Pilnie szukam boksu dla siwej emerytki. Najlepiej z dojazdem z Retkinii. Nie potrzebujemy hali, koń ma być wypuszczany i mam się nie bać zostawić go na dwa tygodnie. Super jezeli znajdzie sie cos do 500 zl. Z gory dziekuje.
A na Legionów też jest jakiś sklep jeździecki?

Na Legionów jest Jaszym. Przy skrzyżowaniu Legionów z Cmentarną.
Hej,

Potrzebuje waszej pomocy!

Otoz, moj przyjaciel zamierza sie oswiadczyc swojej dziewczynie, ktora ma (jak my wszyscy) swira na punkcie koni.  💘
Tak sie sklada ze 11.12 jada do Lodzi i wlasnie wtedy maja miec miejsce oswiadczyny.
Kolega poprosil mnie o pomoc, bo sam nie ma zadnej stycznosci z konmi.
Wie ze wymarzone oswiadczyny Marty byly by wlasnie w towarzystwie koni, w zwiazku z czym szukamy osrodka, stajni, pensjonatu na zorganizowanie tego.
Chodzi o to by ktos wzial ich w teren na stepa, dziewczyna jezdzi rekreacyjnie z przerwami, kolega nie jezdzi w ogole. Czy mozecie polecic jakies miejsce do 20-30 km od Lodzi, ktory dysponuje bezpiecznymi mulkami na stepa i podejmie sie pomocy w  zorganizowaniu oswiadczyn?

Nie jestem z tamtych okolic, dlatego pisze tutaj, bede wdzieczna za pomoc!
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
troszkę dalej, ale pałac konie itp. SK Walewice
SO Bogusławice
i myślę, że z racji tego, że sami są młodzi i zakochani R&S  czyli Renia i Sebastian  https://www.facebook.com/RS-Stables-808621835842574/?fref=ts
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się