Konie czystej krwi arabskiej

Dzięki za informację 🙂 Jak rozumiem najważniejsza jest szerokość łęku przedniego, długością nie trzeba się aż tak przejmować?
Witam, z tego, co widziałam kilka osób jeździ na swoich arabach w siodłach westowych. Ja mam właśnie plan przesiąść się z bezterlicówki na siodło west, bo potrzebuję czegoś bardziej stabilnego przy moich niesamowitych umiejętnościach jeździeckich i zwrotności mojego konia 🙂 Możecie polecić jakiś sklep/firmę przyjazną arabom i ich siodłowej specyfice?

Poszukaj osoby, która się zna i dopasuje siodło. Na podstawie zdjęć nie zawsze się da w 100% - u mnie tak było.
www.horsepassion.pl
Forumowa Karolas
Napewno doradzi, troche zawracalam jej głowę, w koncu na razie nie kupiłam, ale moze kiedyś to nastapi wreszcie ;-)
A ja cala szczesliwa od wczoraj bo mam swiatlo przed stajnia😀 na duzy plac co prawda dociera tylko rozproszone mooooco, ale zawsze to jyz nie calkowita ciemnosc😀
Bylam w stanie zrobic wczoraj pelna jazde, w 3ch chodach, mega fajnie!😀
Jestem pid mega wrazeniem jak mloda teraz pracuje w stepie i klusie, tak sie fajnie opiera na reku i przezuwa to wedzidlo ze az milo😀 w galopie na jedna strone tez juz jest calkiem przyjemnie, jeszcze ta trudniejsza do przepracowania ale dramatu nie ma🙂😉))
Dzisiaj wolne dla kobyly a jutro jechana z trenerka😀
faith super, owocnej dalszej pracy i wpadaj częściej z fotkami, bo mnie motywujecie :kwiatek: Oświetlenie to świetna sprawa na zimę  😉

Kucykowaaa co chcesz wiedzieć o skaczących arabach? Ja na swojej trochę skakałam, jej brat skacze i kilka koni, na których jeździłam też 😉 kiedyś jechałam też LL na arabku, wieki temu 😁

My nadal się obijamy, tzn. ruda się obija, bo ja jeżdżę na dużym rudym 😉, rudą tylko lonżuję, może jutro wsiądę na chwilkę, bo przyszło nam ogłowie zamówione wieki temu, dziś je mierzyłyśmy i szczerze mówiąc aż nabrałam ochoty żeby mojego rudego gada ruszyć 😂
NO to jechana marlin1990! 😀 ciesze sie, ze komus sie przydaje moj zaciesz z roboty  😜
Ja juz przebieram nozkami na jutrzejsza jazde, jak dobrze pojdzie to moze filmik bedzie 😀😀😀
faith mój koń chce mnie wpędzić do grobu, wczoraj kaszlnęła, co oczywiście wywołało u mnie stan przedzawałowy 😂 dziś nie serwowała mi takich atrakcji, więc myślę, że jutro mogę wsiąść delikatnie pojeździć 😉 dodatkowo motywuje mnje nowe ogłowie  😜
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
30 października 2015 18:57
Mnie nic nie motywuje oprocz powiekszajacego sie brzucha u siwego i coraz wiekszej proby odmowy jakiejkolwiek pracy. Tzn. siodlam, siadamy, wjezdamy na padok i proby zawracania za kazdym kolkiem. Oczywiscie leb pod niebo, proby wyszarpniecia wodzy. No i niestety znow jezdze z palcatem...
po 20 - 30 minutach mlody wpada w rytm pracy i juz jest ok, ale co przezyje wczesniej to moje...
Ogolnie - niechec do pracy part 1. Oczywiscie odblokuje sie na zime, kiedy nie bede miala warunkow do jazdy...
Wiec szyje :P
Szyje wdzianko na sesje zimowa, ktora planuje z jakims fajnym fotografem 😉


P.S. Czy Wasze konie tez juz sie taaaak poca????
No poca sie, moja zarosnieta jak mamut bo stoi 24h na dworze, a jednak w dzien jest kolo 9-10 stopni. Jak dojdzie do tego solidna robota, no to wiadomo...

Mnie mega motywuja ostatnio jazdy, nakrecona jestem jak nie wiem na wsiadanie i ciesze jape jak lysy do sera :P

Szamanka a wrociliscie na wedzidlo?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
30 października 2015 19:04
faith tak, wrocilismy na wedzidlo... i zaczely sie problemy  😵
A co z tym hackiem, zle bylo? bo chyba na hacku probowalas?

Nie masz tam mozliwosci sciagniecia kogos do pomocy?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
30 października 2015 19:15
Mam zbyt niestabilna reke do hacka, jeden sygnal daje za slabo, drugi za mocno i kon sie denerwuje. Na kantarze lapal kontakt i bylo juz calkiem fajnie, plynnie.
A teraz albo za duzo w zadq albo brak regularnej pracy. Przez skorcony dzien nie jestem w stanie byc kilka razy w tyg u niego i teraz ograniczam sie do weekendow. No i mlody ma focha kiedy inni zajadaja sie trawa a on musi pracowac....
Ale wszystko wraca do normy, kiedy wylacza sie bladzenie wzrokiem za innymi koni, a zaczyna praca. Opiera sie na kontakcie, moge nawet na luznych wodzach pojechac, bez prob skrecania itd.
Na obecna chwile zaczynam dodawac prace na lonzy na wypieciu, bo mlody troche pozapominal.
No to nie jeste niestety zbyt regularna praca, musi sie odbic... a co mu do pyszczka wsadzilas? dopasowane wszystko? zabki sprawdzone?
Zgrałam fotki, więc się chwalimy  😉 Czekam jeszcze na zdjęcia w słońcu, wtedy chyba niezbędne okażą się okulary przeciwsłoneczne 😎 😁 Oczywiście już widzę, że na nachrapniku trzeba będzie dorobić dziurkę, może dwie, jak już się trochę ułoży  😉






szamanka a co z Waszą przeprowadzką i trenerem? (coś mnie ominęło??) Myślę, że podpowiadacz/ motywator z ziemi dużo by Wam pomógł 😉
Oczywiście tak jak wspominałam, czekamy na foty w kostiumie  😀
Ojjjjjj! jakie ladne  😍 ale faktycznie, te sprzaczki na potylicy do mnie nie przemawiaja jakos i to podgardle takie odsuniete... sam przod za to wyjatkowo ladny!

Ja mam taki zmyslny plan zeby dokupic do swojego szweda nachrapnik lakierowany z bialym podszyciem i naczolek wlasnie sama rurke czarna  💘  ale musze jakies fundusze uzbierac 😉
faithdzięki :kwiatek: już zapadła decyzja, że trzeba będzie zakupić jakąś podkładkę na potylicę, bo wydaje mi się, że może ją tam uciskać 🙄 liczę na to, że jak się "ułoży" będzie wyglądało jeszcze lepiej  😉 kusiło mnie białe podszycie, ale ostatecznie się nie zdecydowałam  😉

Kucykowaaa co chcesz wiedzieć o skaczących arabach? Ja na swojej trochę skakałam, jej brat skacze i kilka koni, na których jeździłam też 😉 kiedyś jechałam też LL na arabku, wieki temu 😁



A na razie pytam tak przyszłościowo, bo zawsze marzył mi się arab, ale chciałabym konia na którym można też coś poskakać a spotkałam się z opiniami, że żaden arab do skoków absolutnie się nie nadaje i szukam ,,żywych zaprzeczeń"  🤣
Kucykowaaa jeżeli szukasz konia do podskoków na treningu, to araby są jak każdy inny koń, aczkolwiek priorytet hodowli tej rasy nie jest nastawiony na "produkcję" skoczków, dlatego można trafić na egzemplarze podskakujące i zupełne nieloty  😎 Na zawodach raczej nie mają szans z większymi końmi, a do tego potrzebują zrównoważonego jeźdźca, który będzie w stanie je poprowadzić przez parkour 😉
Na dowód, że się da moja ruda i inne araby z mojej macierzystej stajni (część zdjęć z zawodów towarzyskich) 😀




Kucykowaaa, http://www.bazakoni.pl/niniwa-etogram-niwa
Jak to mówią, do metra to i krowa skoczy 😉 Sporo widuję skaczących arabów, na takim rekreacyjnym poziomie. Koń jak koń.
budyń you made my day  😂 wyobraziłam sobie tą skaczącą krowę 🏇
marlin1990, no co ty, nie znasz? 😁

Słyszałam, że nawet jakiś zawodnik robił pokaz skoków na krowie, ale to było dawno i nie wiem, czy prawda 🤣
Faktycznie, teraz mi się przypomniało, że już gdzieś widziałam "skaczącą" krowę 😜
[quote author=budyń link=topic=752.msg2442624#msg2442624 date=1446279498]
Kucykowaaa, http://www.bazakoni.pl/niniwa-etogram-niwa
Jak to mówią, do metra to i krowa skoczy 😉 Sporo widuję skaczących arabów, na takim rekreacyjnym poziomie. Koń jak koń.
[/quote]

To skoro tyle ich skacze to nic im się raczej nie dzieje, ja się natknełam na wiele opini, że araby nie mogą skakać i juz. i Każdy mial odpowiedź taką samą, że stawy za miękkie.
A teraz rozważam jaką rasę sobie kupić, i wypada na araba🙂 I też jak kucykowaaa chciałabym spróbować poskakać sobie troszkę 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
31 października 2015 10:01
Hej
Przypominamy sie z Dimer ;-)


dzisiejsze poranne wypuszczenie :-)

konikaraa nie wiem skąd ludzie biorą takie głupoty  🤬 i oczywiście jeszcze przypinanie arabom łatki, że to świry 😵 i kilku innych cech...

gajara siwieje młoda  :kwiatek:
gajara18 Szczęśliwa Siwka 🙂 A ten Gniady to zły chyba nie wiadomo o co ;p Uszy kuli, jak za blisko przebiegnie.


marlin1990 Ja też nie wiem, I tak każdy do siebie podaje, i nawet ten co w to nie wierzy powtórzy , i zostaje. Ja akurat miałam dwa arabki, spokojne bardzo. Tak spokojne, w życiu takich koni nie spotkałam. Na Mazurach akurat nie słyszałam , by ludzie mówili , że araby to świry, ale na podlasiu często.

ogurek tak dużo ludzi mi to powiedziało, więc zaczynałam się bujać , czy to jednak prawda czy nie, a sama skakałam na arabku, nie wielkie przeszkody , bo 40 cm, ale jednak xd
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
31 października 2015 10:36
konikaraa gniada to moja kucka Misia już dorosła panna 8 letnia , jak widać bardzo dojrzała i ja poprostu drażni to że młoda biega ...
Ale Misia tak już ma od lat 2 lata temu na hubertusie wypuszczona z 18 letnim kumplem którego sporo nie widziałą staneła na środku padoku a ten biegał zaczepiał a ona nic ... straszna nudziara z niej :-)
Młoda bardzo by chciała sie pobawic ale Misia jest drętwa na jej psoty .

Edycja: dodałam foty z dzisiejszej sesji :-)




To mnie trochę pocieszyłyście, że to jednak nie tak całkiem nieloty :P Wiadomo że Araba do potęgi skoku raczej nie mam w planach wystawiać ale coś poskakać widać się da :>
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
31 października 2015 15:56
Ja dzis w koncu jazda na spokojnie, co prawda mlody rozpraszal sie na poczatku bardzo - szukal saren po krzakach, ktore jakos dziwnie nie chcialy go wystraszyc 😂

Mlody na prowadzeniu wykonywal wszystko o co poprosilam, nawet klus w polsiadzie dzis wyklusowal a nie zwalnial.

Przepraszam za jakosc - telefonem robione  😵
Musialam zalozyc nachrapnik - skonczylo sie rzucanie glowa i wyrywanie wodzy.








Prosze bez krytyki - czasem udalo sie lepszy moment uchwycic czasem gorszy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się