wypieki i słodkości domowej roboty

Dodofon, jajka musisz mieć nie z lodówki. W temperaturze pokojowej. Dosypać odrobinę soli, "pół paznokcia" i ze 3 krople soku z cytryny. Jeśli mikserem, to trzymanym "do góry nogami", w pochyłej misce (coś jak taki montowany na stelażu), oczywiście na najszybszych obrotach.
Dodofon, szklana lub metalowa miska. Przy ubijaniu z solą piana jest mniej trwała (choć faktycznie na początku szybciej się ubija). Wszystko (miska, trzepaczka) musi być dokładnie umyte (nie tłuste) i suche. 30-40 minut to strasznie długo, mi się mikserem ubija tak z 10 (na początku ubijam na najwyższych obrotach, potem trochę zwalniam - chyba, bo dawno nie ubijałam, a zawsze robię na czuja 😉)... A za długo też się nie powinno, bo potem opada i nic z tego.
I fakt, że czasem się trafią takie jajka, że ubijasz, ubijasz i nic. Mnie się kiedyś nie chciały ubić takie, co już trochę dłużej stały - może jak woda trochę odparuje, to się gorzej ubija? 🤔 To samo mam z naleśnikami - niby zawsze konsystencja ciasta ta sama, a czasem się tak beznadziejnie smażą, tzn. rozwalają przy przewracaniu i w ogóle mnie wtedy trafia... 👿 I też mam wrażenie, że to kwestia jajek (bo mąka, mleko i olej zawsze te same i raczej nie zmieniają parametrów 😉).
miska była szklana a narzędzia czyste
jaja z lodówki więc może nie dały rady.
BTW - ciasto jako tako wyszło.
Dodofon, zawsze ubijam piane z jajek z lodówki. Zawsze wychodzą. Nic nie kombinuję - czysta miska, szczypta (odrobina) soli, mikser i 5 min. Musiałobyć coś nie tak z jajkami.
Dodo jajka z marketu?
Dodo jajka z marketu?


ja kupuję zielononóżkę
Może czymś ją karmią? Są świeże i leżakują w chłodni po zabraniu od kury, czy leżą u gospodarza i czekają, aż się nazbiera?
Spróbuj z jajkami z innego źródła.
Może czymś ją karmią? Są świeże i leżakują w chłodni po zabraniu od kury, czy leżą u gospodarza i czekają, aż się nazbiera?
Spróbuj z jajkami z innego źródła.


🏇 🏇 😂 😂 leżą w markecie i się śmieją
Normalne jaja ze sklepu - tylko z kur wolnowybiegowych ;-)
Haha, teraz rozumiem 🙂 Myślałam, że od gospodarza 🙂
Spróbuj ze zwykłymi jajkami.
za dwa lata spróbuję ;-) piekę raz na dwa lata ;-)
generalnie chyba nawet rzadziej - ale jako, że teraz mam kuchnię to ruszyłam z gotowaniem i może będę piekła
potrzebuję przepisu na dobre ciasto czekoladowe, które zawsze wychodzi. Istnieją takie? 😀 W necie jest mnóstwo przepisów, ale potrzebuję czegoś sprawdzonego :kwiatek:
Mogę prosić o looknięcie na moje pytanie w wątku "wszystko o co chcielibyście zapytać"? :kwiatek:
Graba, ja ostatnio opracowałam bardzo prosty przepis na pyszne ciasto tylko nie wiem czy jak wrzucę link do własnej strony to nie zostanie to uznane za reklamę...
Chess, moze być na pw, będe wdzieczna :kwiatek:
Chess, a czerpiesz jakieś dochody związane ze swoją stroną, że miałoby to być reklamą?

Graba., ja własnie popełniłam czekoladowca, tylko jest trochę mało klasyczny, bo bez jajek i z burakiem 😉 Ale smakuje obłędnie i moje dziecię nie wyczuwa różnicy 🙂
Nie czerpię ale i tak jestem przewrażliwiona na tym punkcie jeśli chodzi o forum.
Graba., leci pw 🙂
Chess, wrzuc mi na PW link do twojej strony, chętnie będę zaglądać 🙂
chess ja też poproszę link  :kwiatek:
Moja znajoma stworzyła na swoim blogu świetne etykiety na muffinki na Halloween ! 😀 Może komuś się przydadzą, ja właśnie swoje drukuje 😀

http://taki-lekki.blogspot.com/2015/10/muffinkowe-etykiety-do-wydrukowania.html
Ja wczoraj splodzilam racuchy drozdzowe, pychaaaaa 🙂 tylko nastepnym razem obowiazkowo lycha wodki do srodka zeby tluszczu nie lapaly 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 listopada 2015 17:04
Powiem wam dwa słowa. Czekolada i chili. Boże jakie pyszne ciasto wyszło 😍
Ja dzisiaj upiekłam brownie z burakiem i powiem Wam, że niebo 🙂 Naprawdę polecam, a buraka nie czuć wogóle.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 listopada 2015 12:46
Ktoś tu kiedyś wrzucał przepis na bardzo proste ciasto z owocami, nie mogę tego znaleźć 🙁 Może ktoś pamięta? 🙇
http://www.mojewypieki.com/przepis/najlatwiejsze-ciasto-w-swiecie mówisz o tym ?🙂

wrzucę zdjęcie tortu, który robiłam na zamówienie w lipcu. Wieża lekko krzywa, ale i tak się podobała :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 listopada 2015 14:49
Ja dzisiaj upiekłam brownie z burakiem i powiem Wam, że niebo 🙂 Naprawdę polecam, a buraka nie czuć wogóle.


Podasz przepis?  👀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 listopada 2015 15:38
Kasska nie, to był jakiś przepis podany przez użytkowniczkę 🙁 Coś z olejem, mąką, jajkami, proszkiem do pieczenia i cukrem waniliowym 🤔
Czy mogę już zacząć piec takie zwykłe świąteczne pierniki? Mam zamówienie na setki sztuk w sumie i nie wyobrażam sobie piec tego wszystkiego krótko przed świętami. Miałam kiedyś przepis na takie, które można piec już dwa miesiące na przód ale gdzieś mi zaginął.
Sigma, super, dzięki!  :kwiatek:
czarownica :
jogurtowe z owocami:
Składniki:
1 mały kubek jogurtu (ok.180g)
ten sam kubek należy wykorzystać jako miarkę:
3 kubki mąki
1 kubek cukru
1 kubek oleju
3 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
parę kropli aromatu arakowego
Wszystkie składniki wsypujemy do miski, mieszamy dokładnie łyżką, wykładamy na blaszkę , dobra będzie tortownica 26cm.
Na wierzch wykładamy owoce – mogą to być jabłka pokrojone w kostkę i posypane cynamonem, drylowane wiśnie, śliwki lub inne, sezonowe jakie mamy pod ręką.
Całość pieczemy ok. 30-40 minut w 180 stopni (najlepiej sprawdzić patyczkiem czy ciasto jest już upieczone w środku)
jak jest sporo owoców na wierzchu to lepiej piec dłużej (nawet 50 min) i sprawdzać patyczkiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się