Styl western (dawniej kącik)

Ja mam kilka napiersnikow, ale najlepiej utrzymuje siodlo taki w ksztalcie lezki (z czescia lezaca na karku, jak w australijskich), bo w razie czego kark przytrzymuje siodlo  😀

Nie wiem czy dzis sie wybiore, bo obudzilam sie z lupaniem w glowie (migrena na zmiane pogody), ale wlasnie wiele razy rzucilo mi sie w oko westowe/trailowe  na araby. Mysle ze wlascicielka da w razie czego zmierzyc dokladnie, a i Ty mozesz zmierzyc konia w klebie, dlugosc i szerokosc w grzbiecie i sprobujemy, jesli chcesz.
Mam tez sporo katalogow z roznych sklepow online, to spojrze, czy maja dedykowane na araby.

Ja z kolei mialam problem na konia gaited, bo u nas 95% koni to quarter i pochodne i takie siodla sprzedaja  🙄

To jest ten sklep 🤣











Teraz wiecie, dlaczego tam czesto jezdze  😅

(mam nadzieje ze nie oberwie mi sie za ilosc zdjec. Wiecej w mojej galerii  :icon_redface🙂
Livia   ...z innego świata
31 października 2015 17:34
Planta, rany, ile cudeniek 😜 Chyba bym stamtąd nie wyszła 😁
Hej. Od niedawna szukam westowego siodła dla swojej kobyłki (dużej kucki), jednak nie mogę nic fajnego znaleźć, zastanawiam się poważnie nad bezterlicówką, czy jest tu może ktoś taki, kto w tym temacie jest dobrze obeznany ?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
31 października 2015 18:33
Thilnen, konik1265 - forumowa Karolass prowadzi komis siodeł west i dopasowuje je do koni. Osobiście poleciłabym Wam do niej uderzyć np. na pw 🙂
Livio-a to tylko glowne pomieszczenie! Jedno jest z samymi czaprakami, dwa koeljne z roznosciami...mozna tam spedzic godziny  😍
Diano cały majątek można tam zostawic
A te pady! Aż kusi mnie, aby większość nabyć. Szkoda wielka, że takich  miejsc u nas nie ma. Nie ma bądź ja nie znam.
A tyle szukałam limonkowego padu...
Zawsze macie mnie, na miejscu! Jak cos trzeba, mozecie zapytac, a popatrze. Pudelek kartonowych tez mam sporo w garazu, jakby co  🤣

Mosewo-totez zostawilam! i teraz mam status bardzo dobrego klienta, ktory zostawia duzo forsy i ma zawsze znizki  🤣. Ostatnio szukalam krotkiego popregu ze sznurkow, coby sprobowac na Jerrym siodlo bezterlicowe, ktore schodzi bardzo nisko i popregi 30 calowe byly za dlugie do tego. Pani sprowadzala skadstam specjalnie dla mnie 24 calowy, jak dla pony  🤣 i jeszcze policzyla ze znizkami, w koncu zaplacilam cos kolo 20 dolarow. Tam tez kupowalam siodlo dla corki, swoje dla koni gaited, wiekszosc osprzetu. Maja cala sciane ochraniaczy i owijek, ktore na razie omijam wzrokiem, bo brak kasy, a kusza...
Czekam i zbieram kase na wyprzedaze derek, bo cos mi sie zdaje, ze bedzie mi trzeba w tym sezonie wiecej niz mam, bo zapowiadaja dluga i mrozna zime, jak na tutejsze werunki pogodowe, a oba konie to psuje  👀
Diano a co znaczy określenie "gaited"?
.
Livia   ...z innego świata
01 listopada 2015 18:35
Planta, ten sklep wygląda jak mój raj 😍 Czemu się bogata nie urodziłam 😁

A jak pozostali wątkowicze? Jeźdzcie, trenujecie? My ostatnio próbowaliśmy zacząć kontrgalopy, ale niestety początki są megatrudne 😉 Mam nadzieję, że z czasem ogarniemy 🙂
Jesień a następnie zima to trudny czas na trening bez zadaszenia. Jak wracam z pracy już jest ciemno, więc trening jest praktycznie niemożliwy. Zostaje sobota i niedziela tylko. Livia a Ty uczysz się pod okiem jakiegoś szkoleniowca?
Livia   ...z innego świata
01 listopada 2015 19:40
Mosewa, tak, jeżdżę z instruktorką - sama za takie tematy jak kontrgalop na pewno bym się nie brała. My hali nie mamy, więc rozumiem ból, na szczęście jeden dzień w tygodniu udaje się znaleźć na jazdy. Chociaż i tak wszystko zależy od pogody, ale póki ładna, to korzystam, ile się da 🙂
To tak jak u mnie. Najczęściej to sobota i niedziela jest na jazdę i kontakt z końmi. Tylko,ze ja nie mam instruktora westu i koń był szkolony klasycznie. Wiec westowego jest tylko siodło i pad
.
Planta, ale wybór!  Czasem się cieszę, że nie mam hopla na punkcie szmatek i sprzętu🙂

Livia, super! A kontrgalopy są brrrr... Bandit też tak uważa 🙂

My też jeździmy jak pogoda pozwoli. Teraz jest w sam raz, dziś podczas treningu pogoda była idealna. W tygodniu niestety wsiadamy o 7 rano . Nie codziennie - jak się uda 🙂 i jak jest motywacja

Ale w mrozy będzie gruda i z jazdy nici... grunt, że plany na przyszły rok są ambitne🙂 A co wyjdzie to wyjdzie- jak co roku 🙂
Zawsze macie mnie, na miejscu! Jak cos trzeba, mozecie zapytac, a popatrze. Pudelek kartonowych tez mam sporo w garazu, jakby co  🤣

Mosewo-totez zostawilam! i teraz mam status bardzo dobrego klienta, ktory zostawia duzo forsy i ma zawsze znizki  🤣. Ostatnio szukalam krotkiego popregu ze sznurkow, coby sprobowac na Jerrym siodlo bezterlicowe, ktore schodzi bardzo nisko i popregi 30 calowe byly za dlugie do tego. Pani sprowadzala skadstam specjalnie dla mnie 24 calowy, jak dla pony  🤣 i jeszcze policzyla ze znizkami, w koncu zaplacilam cos kolo 20 dolarow. Tam tez kupowalam siodlo dla corki, swoje dla koni gaited, wiekszosc osprzetu. Maja cala sciane ochraniaczy i owijek, ktore na razie omijam wzrokiem, bo brak kasy, a kusza...
Czekam i zbieram kase na wyprzedaze derek, bo cos mi sie zdaje, ze bedzie mi trzeba w tym sezonie wiecej niz mam, bo zapowiadaja dluga i mrozna zime, jak na tutejsze werunki pogodowe, a oba konie to psuje  👀

Czyli w razie czego można liczyć na zakup i wysyłkę? Oczywiście po wpłacie. 🙂
Planta wow, wygląda super! Jeśli będziesz tam to przy okazji popytaj o siodła dla arabów, może chociaż jakąś firmę polecą, w Polsce wybór jest niewielki. Ale sprowadzenie siodła ze Stanów pewnie majątek kosztuje 🙁

Rozmawiałam z Horsepassion, ale mają dla mnie tylko jedno siodło, w dodatku trochę za drogie i mi się niezbyt podoba (jest jasne, a ja bym chciała ciemne w odcieniu czerwonym na mojego siwka).

Mierzyłam go ostatnio według szablonu i wyszedł rozmiar łęku Very Wide (Extra Wide), jak na konie pociągowe o.O

Maludo-jak najbardziej  :kwiatek: I co wazne, nie biore zadnych procentow za pomoc  😅

Thilnen-wysylka siodla bedzie okolo 100$. Tyle chyba placila Mosewa za swoje? To, ktore widzialam, na 90% bylo czarne.
Zatem przepadłam, bo u Was szybciej znajdę limonkowy pad niż tutaj w Polsce.
Jade jutro, bo mam zamiar wstapic po drodze do innego sklepu, z paszami i kupic lizawki z ziarna dla koni. Za czym mam patrzec, poza siodlem?
Thilnen-no to Jerry bardzo przypomina Twojego budowa...

Livia   ...z innego świata
02 listopada 2015 09:44
Mosewa, ja weekendy przeznaczam na tereny, za to jeden dzień w tygodniu pracującym mam luźniejszy i wtedy się umawiam z instruktorką 🙂

Muchozol, dzięki, taką mam nadzieję, że się z czasem wyrobimy 🙂 W sumie nigdzie nam niespieszno 😉 O, fajnie, że jedziesz się podszkolić do trenerki - na pewno wyciągniesz z tego dużo 🙂

Złota, dzięki! 🙂 Haha, Bandit z moim by mogły sobie kopytka podać 😉 A o 7 bardzo lubię jeździć, tyle że my wtedy raczej w teren jedziemy, niż coś ćwiczymy 🙂 O mrozach na razie nie myślę, tylko korzystam z pięknej jesieni 🙂

Planta, chyba będziesz miała duże powodzenie, przy takich sklepach, jakie prezentujesz 😜
Planta - śliczny koń, faktycznie podobny z budowy. Ma piękną maść!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 listopada 2015 10:07
Planta   😍 😍 😍 , co za sklep no szał  😜
Planta szal  😜 a maja kowbojki Buckaroo?
Ja melduje, ze kobyla chyba ma przesilenie jesienne, bo jej zapal do pracy rowna sie zero 😉
Ozywia sie jak widzi dragi, w terenie super. Ale w robocie , klus slaby , zagalopowania tragiczne. Za to zrobila sie mega skretna, na jedna reke. I w terenie opanowalysmy gorki. Praktycznie schodzi na zadzie z kazdej gorki , gdzie zawsze mialam z nia problem , bo radosnie zbiegala najchetniej galopem .
.
bedę sprzedawać komplety = kocyk + owijki w tym samym kolorze - jak ktoś chce prosze na priv

Kolory
- jasny fiolet (dopasowany komplet)
- zieleń/limonka (owijki trochę inny odcień)
- malina (różowy intensywny) + owijki  jaśniejsze
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96809.0.html  tu malina i zieleń (czerwonego NIE oddam)
Thilnen-to tak w zachodzacym sloncu. Normalnie jest taki:


Za kowbojkami popatrze! 👀
Dzieki! :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 listopada 2015 14:23
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się