Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik, ja bym zaprawiła w małym słoiczku jak maliny - woda + cukier i pasteryzować 🙂 Zimą idealne do herbaty 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2015 21:16
Ooo dziękuję, tak zrobię  :kwiatek:

Ogólnie to dziadek zebrał dwie wielkie siatki na działce po czym dał mi 3 a resztę oddał jakieś babce na targu żeby sobie sprzedała  😵
smarcik, - ja malaksuje i zasypuje cukrem w misce, tak 1:1, mieszam, jak wchłonie to jeszcze dosypuje cukru, a potem wkładam w słoik, sypie jeszcze po górze cukrem i do lodówki, bez pasteryzacji. Jednak wszystko musi być wręcz sterylnie czyste. W lodówce trzyma rok na spokojnie.
Czy ktoś z re-voltowiczów nie mieszka może w okolicy Brukseli i dałby radę przenocować dwie voltowiczki z 14 na 15 listopada?  :kwiatek:
Czy będąc za granicą (Belgia) można zrobić sobie badania krwi, prywatnie? Tak jak u nas, podejść do jakiejkolwiek przychodni, zapłacić, na drugi dzień odebrać wyniki? Czy trzeba być gdzieś zarejestrowanym, mieć skierowanie itp?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 listopada 2015 19:12
Da się w jakiś prosty sposób "pociąć" piosenkę? Chciałabym ustawić jako dzwonek w telefonie ale nie od początku tylko np od refrenu  👀 😉
smarcik, np. http://mp3cut.net/pl/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 listopada 2015 19:27
Dziękuję  :kwiatek:
Na ulub.pl ściągasz piosenkę i od razu możesz ustawić sobie na dzwonek interesujący Cię fragment. 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2015 11:59
Co muszę wcisnąć na klawiaturze, aby w Wordzie mi nie zjadało literek podczas pisania ?
Insert?
Scottie   Cicha obserwatorka
03 listopada 2015 20:39
Po jakim czasie od połknięcia proszka na kaszel (kodeina) można prowadzić samochód? Jak połknę teraz i wsiądę za kółko o 6 rano to będzie ok?
Umie ktoś opisać smak sosu beszamelowego? Albo po prostu powiedzieć czy jest raczej dobry czy raczej nie 😀? Nigdy go nie jadłam i tak mnie naszło, szukając przepisów 😀.
pasuje do nachosów 😀 kiedyś z braku sosu serowego zrobiłam beszamelowy i też było dobre 😀
arlyn, jakby niesłodki wypieczony budyń. Konkretny smak mocno zależy od przypraw.
Umie ktoś opisać smak sosu beszamelowego? Albo po prostu powiedzieć czy jest raczej dobry czy raczej nie 😀? Nigdy go nie jadłam i tak mnie naszło, szukając przepisów 😀.


Dobry 🙂 Tak jak pisze halo, zalezy od przypraw - ja obowiązkowo daje gałkę muszkatołową i biały pieprz.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 listopada 2015 10:50
Potwierdzam że dobry, trochę... mleczny? Zależy co się doda i do czego doda się sam beszamel. Kiedyś zrobiłam brokułowy to myślałam że wszamię cały jeszcze przed dorzuceniem do zapiekanki 😂
Dlaczego sportowcy noszą spodenki na legginsy? Patrzę patrzę i nie potrafię zrozumieć  😀
Z tego samego powodu z jakiego Ty nosisz stanik sportowy  😁
W życiu bym na to nie wpadła :P
Kolejna tajemnica świata rozwiązana XD Ale nie wiem, czy porównanie do stanika jest do końca udane 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 listopada 2015 14:02
[s]W sklepie internetowym kupiłam przedłużenie antywirusa. Przelew poszedł internetowy tydzień temu i teraz nie mam ani kasy, ani produktu, a kontakt ze sklepem jest możliwy prze system gdzie ciągle wyświetla mi się "Dziękujemy za cierpliwość. Rozmowa z Panem/Panią jest dla nas bardzo ważna, ale w tym momencie czas oczekiwania na połączenie jest nieco dłuższy niż zwykle. Proszę pozostać online." Mogę jakoś odzyskać kasę? [/s]

Już po problemie
Wiecie może gdzie oglądnąć on-line "Postaw na milion"? Wszędzie gdzie patrzyłam są tylko zwiastuny/urywki a nie całe odcinki :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 listopada 2015 19:06
Potrzebuję kalendarza na komputer, który mogłabym zsynchronizować z kalendarzem w telefonie. Chodzi mi o to, żeby z poziomu komputera wklepywać różne zdarzenia, plany dnia, listy rzeczy do zrobienia itd. i mieć to samo na telefonie bez ponownego wklepywania. Chętnie też w drugą stronę. Kojarzycie takie programy? Mam Win 7 i Androida 4.4, to może mieć znaczenie.
a najprościej - w mailu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 listopada 2015 19:09
Nieee tylko nie w mailu  🤣
no najprościej to google kalendarz...
Evernote
Z tym, że nie działa jak typowy kalendarz, bardziej jak notes z możliwością ustawienia dat i powiadomień
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 listopada 2015 08:27
Pytanie odnośnie opłat za wodę
Kupiłam dom we wrześniu ze stanem wodomierza 012. Na koniec października było rozliczenie, licznik się nie ruszył bo nie używaliśmy wody (nie mieszkamy tam jeszcze) więc do rozliczenia podaliśmy znów stan 012. W piątek przyszła do mnie faktura a tam ciekawe rozliczenie "stan licznika od 012 do 012 zużycie 1 m3" czyli naliczono mi opłatę za m3, którego nie zużyłam i jak w kolejnym miesiącu licznik skoczy do 013 to będę musiała znów za ten sam metr zapłacić co nie?

edit - dodam bo to ważne - w umowie mam napisane, że zużycie wody jest ustalane na podstawie wskazania wodomierza. A przecież wodomierz się nie ruszył.

A jeszcze ciekawsze jest to - na tej samej fakturze naliczono mi zaległość za 12 m3  🤔 Czyli jak byk za poprzednich właścicieli, z tym, że po pierwsze podaliśmy wodociągom stan wodomierza w dniu zakupu (te 012) a ponadto poprzednia właścicielka regularnie płaciła za wodę (widziałam rachunki). Podejrzewam, że naliczali jej tak samo jak i mi czyli wpisywali licznik od 000 do 000 i opłatę za 1 m3 i tak przez kilka lat płaciła a licznika nie spisywali dokładnie a teraz za to jeszcze raz chcą pobrać opłatę. Jutro będę tam dzwonić, nie zostawię tak tego bo to czyste oszustwo i niesłuszne naliczanie opłat. Zgłoszę reklamację i niech robią porządki w papierach.
Tratata napisz pisemną reklamację, nic na telefon, wyślij poleconym i pozostaje czekać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się