Oficerki

Dziewierz, będą na bank! 😂 Ale chyba są tego warte. 😉
Dzięki dziewczyny 🙂 Jeszcze w nich nie jeździłam i obawiam się, że przy moim niedoczasie będą musiały przezimować w stanie nienaruszonym 😂
W pewnym momencie tuż przed zamówieniem bardzo wahałam się między lakierkiem na mankiecie a kompletnie odjechaną złotą wężową skorą. Koleżanka disco nie pomagała w wyborze 😁
Ale w końcu stanęło na bezpiecznej, mniej szalonej wersji 😉
Gdzie w południowej Polsce (woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie) jest jakis sklep stacjonarny, w ktorym doradzą mi w kwestii dopasowania oficerek Petrie Anky? Dobrze byłoby gdyby były tez inne modele do przymiarki... Equishop w Katowicach?
A ma któraś z Was Petrie Padova? Mają zamek i wygladają mi tak bardziej wszechstronnie niż ujeżdżeniowe, ale są ze skóry licowej no i za 1200 zł...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 listopada 2015 15:56
Ehhh no i jadę w tygodniu reklamować moje pertrie 😵 wyglądają koszmarnie i skóra zrobiła się nieprzyjemna tam. Szlag mnie trafi..
kajurka, gdyby interesowała Cię jednak również małopolska, to w Krakowie w sklepie Horse-Trade.
Hermes, jaki masz model? Dawno zamawiałaś? Trochę ze strachem śledzę te Wasze najnowsze opinie o skórze w Petrie, niestety poczytałam o tym dopiero jakiś czas po zamówieniu swoich Dublinów 🙁 a odebrałam je parę dni temu i pierwsze wrażenia są super, to moje pierwsze oficerki szyte na miarę, z prawdziwego zdarzenia. Zobaczymy, jak dadzą sobie radę na dłuższą metę....
Ehhh no i jadę w tygodniu reklamować moje pertrie 😵 wyglądają koszmarnie i skóra zrobiła się nieprzyjemna tam. Szlag mnie trafi..

No właśnie, jaki masz model?
Padova to ponoć jakiś nowszy, nie ma żadnych opinii jak narazie.
Z tego, co znalazłam, to Hermes ma Aberdeen (w przerażeniu poleciałam szukać, co znowu okazało się bublem i czy przypadkiem nie mój model :wysmiewa🙂.
Na razie wychodzi mi, że do Olimpików nikt póki co nie miał zastrzeżeń... Ale inne modele to jakaś kaszana straszna. Swoją szosą - skoro tutaj nie ma nie wiadomo jakich rzeszy użytkowników Petrie, a ciągle pojawiają się kolejne posty o tym, że obłażą... to tak myślę, że oni muszą mieć masę reklamacji. Z tego, co kojarzę, jakiś czas temu zmienili skórę, z której produkują oficerki (na taką, która mniej siada) - więc może to ma jakiś związek? Oby poszli po rozum do głowy i coś zmienili na plus, bo kiedyś przyjdzie dzień, kiedy jednak zajadę moje buty 😉 i nie bardzo widzę dobre zastępstwo... Chyba tylko Koenigsy i ew. De Niro.
A w jakiej cenie kupiłaś Olimpiki? Planowałam szukać czegoś do 1200 zł (i jak zwykle wyjdzie wiecej-mąż wyrzuci mnie z domu:P), przeszukałam nawet niemiecki ebay i w moim rozmiarze nic nie znalazlam.
Kupowałam prawie 3 lata temu, nowe z opcją cholewy na miarę, więc "moja" cena jest dosyć niemiarodajna. 😉 Teraz są chyba jakoś po 1650 (z wymiarami mieszczącymi się w tabelce).
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 listopada 2015 22:57
sonatka, kajurka, mam Aberdeen czy jakoś tak. Kupiłam w czerwcu, a od środka byty wyglądają jakbym je miała x czasu i ciurała w jakiś gównianych siodłach, które mi "zjadają" od środka skórę.

Ogólnie buty są fantastyczne. Kocham je miłością wielką, ale nosz kur... mać! Buty po 4 miesiącach użytkowania nie mogą się aż tak ścierać od środka. Nawet moje sztylpy hippiki zaczęły tak wyglądać po jakiś 4 latach dopiero...
sumire, wiem, że na r-v jest opinia, że teraz Petrie szyje buty ze skóry, która nie siada, ale serio nie wydaję mi się to prawdą... W sklepie przy przymiarce pytałam o to, i Pani która mnie mierzyła zapewniła, że buty siądą minimum 2cm.
Olson, ja to wiem bezpośrednio z Petrie - z maila od nich. Więcej - ja kupowałam buty w Febro (ten sklep kupuje bezpośrednio w Petrie a nie przez pośredników typu Horse Trade) i Petrie wyraźnie to zaznacza, żeby nie pozwalać brać wyższych bo nie siądą. Dziwnym trafem Horse Trade nie mówi o tym (wiem, bo z nimi rozmawiałam) więc podejrzewam, że sklepom, które od nich biorą też tego nie przekazują. No ale akurat Horse Trade parę lat temu wprowadził mnie w mega błąd przez co kupiłam oficerki w złym wymiarze, także nic mnie już nie zdziwi i pomimo, że miałam to pisemnie w mailu to się na mnie wypięli.

Zresztą widzę to po swoich Olimpicach. Nie siadły absolutnie więcej niż 1cm (mam je rok).
Moje też praktycznie nie siadły. Ale mam je ponad 2,5 roku, więc nie wiem, z której partii one są. W każdym razie podpiętki wyjęłam z nich dopiero ostatnio i jak skrócę strzemiona o dziurkę, to są tak na granicy wrzynania się pod kolanem...
Ocho.. To widze, ze zeby solidnie dobrac oficerki do nogi chyba trzeba skonczyc wyzsze studia🙂
kajurka, nie, wystarczy dobrze pomierzyć nogę. Ja umiem to sobie sama zrobić.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 listopada 2015 14:21
Do mnie wczoraj doszły brązowe Mountain Horse Sovereign High Rider - i jestem nimi zachwycona bo leżą idealnie 😍 😍

Jak zacznę w nich jeździć to zdam relację jak z ich wytrzymałością- bo skórka miękka i boję się, że może być dość delikatna.
bjooork Skóra faktycznie delikatna, bardzo fajnie podatna na ułożenie do nogi i obstawiam, że jak na MH przystało - wytrzymała 😀 Więc myślę, że będziesz zadowolona 😀
No i koniecznie wrzuć foty jak się prezentuje ten brązik, bo jestem go strasznie ciekawa 👀

Aczkolwiek moje czarne Sovereign'y muszę niestety reklamować bo w jednym miejscu nitka poszła, co śmieszniejsze - w tym miejscu ani ostroga nie przechodzi, ani but się nie zgina, więc dodając do tego jeszcze fakt, że mam je jakieś 1,5 miesiąca to raczej wada fabryczna 😉
Ale jak już się trochę uleżały na nogach to do jazdy są suuuuuper 😍
bjooork, do mnie też dotarły 😀 rozmiarem pasują idealnie, nie wiem czy je wytestuje jeszcze teraz, bo już zimno okropnie i czas na termobuty :P ale kolor boski 😀
Ojeeej jaki ładne te Wasze MH!! I jaka cena miła!
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 listopada 2015 23:05
Korzystając z wyszukiwarki niestety nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytania...

Gdzie w Warszawie wstawię suwak do oficerek wciąganych? Czy wstawienie suwaka automatycznie je trochę poszerzy, czy nie? Jaki jest orientacyjny koszt, pi razy oko, takiej imprezy?
Znalazłam jedynie namiary na szewca na Krakowskim Przedmieściu (albo Nowym Świecie? zawsze mi się mylą te dwie ulice), ale czytałam, że u niego wstawienie suwaka to niemalże koszt nowych butów...
Kupiłam bardzo okazyjnie oficerki Cavallo i Petrie, ale niestety obie pary są na mnie za wąskie i szukam rozwiązania  😵 a myślałam, że mam szczupłą łydkę...
nowy świat,ale słono to kosztuje...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 listopada 2015 23:16
LatentPony na 11 listopada był szewc, który szył oficerki na miarę. Niestety nie wiem czy wstawiał zamki.
Ja na Nowym Świecie naprawiałam fleki od petrie i nie był to bardzo duży koszt więc może warto się tam przejechać i zapytać. Ta pracownia jest na tyłach - w pawilonach.
LatentPony, Umińskiego 22c. Widziałam buty, które pierwotnie co prawda już miały suwak, ale miały u nich wszywaną gumę wzdłuż suwaka w celu poszerzenia. Estetyka - bez zastrzeżeń. Nie wiem, jaki jest dokładny koszt wszycia suwaka, ale generalnie ceny mają raczej normalne, nie z kosmosu. Za remont obcasów w botkach (wymiana fleków i załatanie głęboko pozdzieranych obcasów) plus zszycie rozprucia na jednym nosku zapłaciłam 45 zł, wszędzie indziej 45 zł i wyżej było za same obcasy. 😉 Rozbicie cholewek u nich 30 zł, koleżanka rozbijała swoje oficerki na Nowym Świecie i z tego, co pamiętam, to buliła 200 zł. A to było dwa lata temu... To jeśli chodzi o ogólne porównanie cen usług, może da Ci jakiś pogląd. 😉
Zamek od zera to 200 zł od buta,dwa lata temu było chyba i więcej.Wymiana-150 zł.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 listopada 2015 10:30
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: Czytałam właśnie, że szewc na Umińskiego poszerza oficerki, ale nie wiedziałam czy też wstawia suwaki. Podjadę w takim razie i zapytam o koszt.
Chociaż przy moim budżecie pewnie zdecyduję się jedynie na poszerzenie... Oficerki z suwakami bardziej mi się podobają i wydają się praktyczniejsze i łatwiejsze w zakładaniu/zdejmowaniu, ale jeżeli ceny są takie jak mówi DressageLife to znacząco przewyższają one koszt zakupu moich oficerek 🙂
Zamek od zera to 200 zł od buta,dwa lata temu było chyba i więcej.Wymiana-150 zł.

Tzn. na Umińskiego tyle? Dobrze wiedzieć na przyszłość. 😉

LatentPony, a co to za oficerki i ile musisz poszerzyć? Weź poprawkę, że wciągane powinny wypadać ciut szersze niż takie z suwakiem - mierzyłam kiedyś takie, które wg wymiarów z buta powinny być na mnie dobre. Tzn. tak wtedy myślałam... Miały chyba ze 2 cm więcej niż moja łydka w bryczesach. Dobrze, że jak przyszły, założyłam je na same rajstopy... Ile się namęczyłam, żeby je zdjąć (z pieskiem do dyspozycji)! Myślałam, że już w nich zostanę do śmierci. 😁 Trenerka też nieopatrznie takie dopasowane bez suwaka przymierzyła. Może opowie, jak je potem zdejmowała... 😉
Wiem ze juz pytalam o oficerki dla kogos kto jezdzi kilkanascie konie dziennie. Ale zapytam jeszcze raz, bo aktualnie sprecyzowaly mi sie bardziej wymagania.

Szukam oficerek na wiazanie, moga byc z tych sztywniejszch. Chce uniknac posiadania w oficerkach zamka. W moich Felixach Buhlerach nic sie w sumie nie stalo, poza zamkiem ktory notorycznie mi sie psuje. W ostatnim miesiacu naprawialam juz 2 razy. I za chwile koszty naprawy przerosna warosc butow (srednia naprawa w miejscy w ktorym mieszkam to 25 e ). Ale tez to sa buty z rodzaju tych miekszych, delikatniejszych, wiec sadze ze nie dotrwaja najblizszych wakacji.
Nie chce tez oficerek wciaganych. Problem jednak u mnie polega na tym ze jezdze tylko i wylacznie w skokowym siodle, a wiazane buty widzialam glownie dressagowe. Ktos jezdzil w taki sposob?  Da sie w dressagowych jezdzic w skokowym siodle, zeby mnie buty nie upijaly pod kolanem? 
KaNie, ale czemu wiązane to dressagowe? Powiedziałabym na odwrót. Dressagowe oficerki raczej są sztywne - tego oczekuje większość zawodników - wiązanie tą sztywność niszczy. Ja wiązania widziałam tylko w skokowych i wszechstronnych. Przy czym też jest to jako dodatek  / dodatkowa regulacja. Zamek jest tak czy tak. Petrie np. taak ma - najwyższe wiązania (przez cały but) są we wszechstronnych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się