Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Facella   Dawna re-volto wróć!
01 listopada 2015 13:35
Nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na Tamrona, jeśli mogłabym kupić Nikkora 🙂
[quote author=Facella link=topic=52.msg2431877#msg2431877 date=1444389435]
Livia, jeśli możesz sobie pozwolić na tego Nikkora, to nawet się nie zastanawiaj nad zamiennikami. W tym zakresie ogniskowych lepszy jest tylko jego starszy brat, czyli ten oznaczony II.


Sorry ale sie nie zgodze - Sigma i Tamron juz nie raz pokazali ze potrafia zrobic rownie dobre obiektywy a czasami i lepsze!
od Nikkora VRI wolalbym Tamron 70-200mm F/2.8 SP Di VC USD - tak jak wielu moich znajomych czy forumowiczow (nikoniarze,dpreview),
Tamron od starszej wersji jest lepiej wykonany  -poza tym dostajemy 5 lat gwarancji.  😉
[/quote]

Zgadzam się z Musti, w 100%! Właśnie jestem w trakcie zbierania funduszy na tego Tamrona i nową puszkę. A w razie potrzeby bardziej artystycznego bookehu, podepnę sobie któreś z moich M42 🙂 Warto o tym obiektywie poczytać na zagranicznych forach i jak zachwycają się nim osoby, które też wcześniej zarzekały się że tylko systemówki są prawilnym wyborem 😉.
Nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na Tamrona, jeśli mogłabym kupić Nikkora 🙂


A ja nigdy w zyciu nie kupilbym gorszego produktu (do tego uzywanego) w tej samej cenie - tylko po to aby miec lepsza metke  🙂
Warto o tym obiektywie poczytać na zagranicznych forach i jak zachwycają się nim osoby, które też wcześniej zarzekały się że tylko systemówki są prawilnym wyborem 😉.


dokladnie - na zagranicznych bardzo chwala ten obiektyw i testujacy i uzytkownicy - a najbardziej hejtuja (widac po forum nikoanirze) CI co nawet nie mieli go nawet w reku - za to chwala CI co mieli i maja  😁  - ale jak to bywa o Polakow - staropolskie podejscie ze to co bylo kiedys najlepsze to i pewnie teraz jest 🙂
->
Livia   ...z innego świata
02 listopada 2015 11:14
Musti, dziękuję, przejrzę sobie opinie o tym obiektywie 🙂

Póki co dla moich zastosowań polecono mi też stałkę 50 mm ze światłem 1.8 - czy to będzie odpowiedni obiektyw do robienia amatorsko zdjęć głównie koni? Czy też lepiej celować w 70 lub 105? :kwiatek:
Livia, powiem Ci tak, jak sama zbierałam na moją L 70-200 2.8 Canona i przez długi czas robiłam koniom/podczas treningów foty 50mm 1.8, nie jest to obiektyw do tego typu zdjęć :P
Livia   ...z innego świata
02 listopada 2015 11:31
macbeth, dzięki 😉 Ogólnie polecałabyś bardziej jakiegoś zooma, czy stałkę, tylko "dłuższą"? :kwiatek: Ta 50 mm była za "bliska" do zdjęć koni? Co było nie tak?
Livia, konie to ruchliwe zwierzęta więc ja bym polecała do nich zooma, bo raczej nie będzie Ci się chciało biegać za nimi ze stałkami :P Głównie o to się rozchodzi 🙂 No chyba, że chcesz robić sesje takie stricte sesje zdjęciowe z koniem i modelem, no to wtedy stałki jak najbardziej, bo modele stoją, Ty możesz zmieniać położenie itd, itp. 🙂
Livia   ...z innego świata
02 listopada 2015 12:32
macbeth, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie 🙂 Generalnie mój koń bardzo ruchliwy nie jest 😁 ale racja, jakby mu się zachciało biegać, to lepiej mieć zooma 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 listopada 2015 12:48
Ja mam i używam do koni 50, ale zdecydowanie kupiłabym najpierw zoom, a potem stałkę, przy czym rozejrzałabym się za ogniskowymi rzędu 105-135 mm, jak nie więcej. Tylko nie wiem, czy tu juz nie wchodzimy w obiektywy do makro i jak się mają ich zastosowania do portretu, nie orientuje się za dobrze w tym temacie. Chociaż moim skrytym marzeniem jest 85/1.4.
w planach mam kupno stałki szerokokątnej i padło na dwa obiektywy Nikon AF-S NIKKOR 28 mm f/1.8G lub Sigma 28 mm f/1.8 EX DG Aspherical Macro , wiem o wadach obu ale jakoś nie moge podjąć decyzji, ktos pomoże, bo ma i używa?
Wetnę się ze swoim dylematem, może ktoś miałby ochotę i czas coś doradzić, choć wiem, że to trochę taka dywagacja bez konkretów. :kwiatek: Ale do rzeczy: obecnie mam Nikona D5100 + 18-55, którego w ogóle nie używam + Tamrona 70-300, który jest często za ciemny i nieostry. Pasuje mi pod względem ogniskowej, ale nadszedł czas na wymianę na jaśniejsze i celniejsze szkło. Chciałabym też mieć obiektyw (lub obiektywy) dopasowany/e do portretów zarówno końskich, jak i typowo ludzkich. I tu pojawia się mój dylemat: dokupywać obiektywy do obecnego body, czy jednak wymienić puszkę i wtedy dopiero kompletować szklarnię? Wiem, że na to pytanie nie ma raczej jednoznacznej odpowiedzi, ale ciekawa jestem opinii bardziej doświadczonych fotografów. 😉 Kwestia kasowa jest sprawą drugorzędną, bo dokupując same obiektywy robiłabym to za gotówkę, ale pojedynczo, a wymiana całego zestawu wiązałaby się ze sprzedażą obecnego (jest już kupiec) i wzięcie rat na nowy sprzęt.

Precyzując moje pytanie: czy według Was body d5100 jest warte inwestycji? Czy można na nim zbudować naprawdę dobry zestaw, który wystarczy na coraz bardziej profesjonalne sesje (w perspektywie sesji ślubno-weselne)?

edit. dopisek
mundialowa, ale chcesz zmienić system że o to pytasz? Jasne szkła są i tak przystosowane pod FX więc kwestia posiadanego przez Ciebie body jest sprawą drugorzędną. Obiektywy bez silników w Nikonie i tak kiepsko nadają sie do dynamicznych ujęć. Rownież w przypadku body z AF.
abre, nie miałam okazji testować innych aparatów, dlatego szukam pomocy wśród bardziej doświadczonych. 😉 Twoja wypowiedź bardzo dużo mi rozjaśniła. :kwiatek:
Czy mogłabyś podrzucić jakieś przykłady obiektywów, które podpięte do mojej puszki będą dawać efekt jasnych i ostrych zdjęć? Tak jak pisałam, szukam przede wszystkim zamiennika Tamrona 70-300, a także czegoś do portretów końskich i ludzkich. :kwiatek:
Obawiam sie, że do dyspozycji masz tylko zoomy 70-200 i 80-200, zarówno Nikona jak i zamienniki. Względnie Nikkora 70-200 f/4. O zamiennikach przed chwila była dyskusja. Łatwiej będzie, jeśli napiszesz ile chciałabyś wydać, bo ceny wahają się od 2000 do 8000 zł.
Budżet na obiektywy do puszki 5100 jest ograniczony, bo kupowałabym za gotówkę, czyli niestety zasada - im mniej tym lepiej. :/
Ale jeśli kupisz inną puszkę to na obiektyw bedziesz musiała wydać tyle samo. Nie ma większego znaczenia czy aparat jest z niższej czy wyższej półki. Najtańsze sa Sigmy i Tamrony, względnie używane starsze modele Nikkorów (choć po doświadczeniach armary byłabym w ich przypadku dość ostrożna).
Precyzując moje pytanie: czy według Was body d5100 jest warte inwestycji? Czy można na nim zbudować naprawdę dobry zestaw, który wystarczy na coraz bardziej profesjonalne sesje (w perspektywie sesji ślubno-weselne)?


Nie  😉
abre, też usłyszałam taką opinię, że najważniejsze są obiektywy. Tylko teraz patrząc na wypowiedź baffinki, totalnie się pogubiłam. 😁

baffinka, rozwiniesz? 😉
Mundialowa używam go 3,5 roku. Jeśli chcesz się bawić w bardziej profesjonalne sesje to nie ma sensu w niego inwestować. O ile na dworze przy dobrej pogodzie jest fajnie, tak w pomieszczeniach, na dworze gdy słońca nie ma, albo nawet jakieś zdjęcia przy wschodzie robione pod słońce - nie jest już tak fajnie.
Nawet jeśli robię foty jasną stałką  😉  na pierwszy aparat, czy focenie amatorsko to tak. Ja z  niego sporo wycisnęłam. Myśle nawet, że maksimum.
Ale pytanie było o bardziej profesjonalne sesje - tu uważam, że nie warto. Lepiej zainwestować d7100 albo coś jeszcze lepszego 🙂
baffinka, z nieba mi spadłaś! Potrzebowałam właśnie opinii kogoś, kto pracował z 5100 ale z innymi obiektywami, bo to dla mnie najlepsza recenzja. 🙂 Nie miałam nigdy okazji podpinać do niego innych szkieł, stąd moje dylematy. A nie chciałabym inwestować w coś, co za pół roku będzie mnie wkurzać i ograniczać. Dziękuję! :kwiatek:
mundialowa, D5100 to puszka typowo amatorska, zastosowanie - wakacyjne dla tych co używają 18-55 i uważają się za fachowców w dziedzinie fotografii, bo mają lustrzankę 😀
To tak na zabawnie, a na serio - jeśli chcesz zająć się fotografią profesjonalnie pomyśl najlepiej nad D600/D610 albo D7100/D7200. Różnica taka, że D600 to pełna klatka, D7100 nie, ale ergonomia w tej puszce nie do porównania z D5100 czy innymi body z tej serii.
Olson, dzięki! :kwiatek: Nikon D610 wpadł mi w oko, ale z ujawnieniem tego wolałam poczekać na opinie, czy może da się wycisnąć więcej z D5100.

A pokusiłybyście się o zaproponowanie zestawu do koni właśnie z puchą D600 lub D610? Wolałabym, aby budżet maksymalny nie przekroczył 6 tys. ale nie wiem, czy tak się da. 😁
Mundialowa to już Ci mówie, że na pewno będzie wkurzać. Obojętnie jaki obiektyw podepniesz  😁  Także przemyśl jak finansowo podołasz i zastanów się właśnie nad tymi co napisała Olson  😉 Ja się też na to przesiadam wiosną - najprawdopodobniej d610
baffinka, a masz już upatrzone jakieś obiektywy do tego?
Mundialowa 70-200 2,8 Nikkora obowiązkowo. Reszty jeszcze nie wiem. Pomarze kiedy indziej  😁
Ja marzę teraz, dopóki nie zobaczę cen w sklepach. 😁

Ok, to mam na swojej liście Nikona D600/D610, D7100/D7200 - coś jeszcze dorzucicie? Może coś z Canona? Bo nie ograniczam swojego wyboru wyłącznie do Nikonów, choć je kocham miłością wielką. 😀
mundialowa ja mam d610 z sigmą 70-200 2.8, ciagle mnie ciagnie by zakupić nikkora w tej opcji ale nie mam kłopotów z moja sigmą i robi raczej za woła roboczego bez przesadnego dbania o nią i jak z jajkiem to ja sie z nia nie obchodze jak i zreszta z puszką, opinie sa różne na temat tej sigmy, mnie nie zawiodła nigdy, wiec pomysł z nikkorem raczej na razie do realizacji nie dojdzie, bardziej brak mi szerokiego kąta bo troche jeżdżę i czasami są fajne widoczki a tu tylko tel zostaje 😉
co do d610 hmmm, używam go prawie dwa lata, chyba wiec najwczesniej ze wszystkich na re-v kupiłam i prócz jednej wady jaką są brudy na matrycy i czyszczenie jej raz w roku przez profesjonalistów na razie nie moge narzekać
poziom 6 tysi na obiektyw plus puche w przypadku d610 i 70-200 raczej mocno nieosiagalny (z używanym obiektywem sigmy moze sie zmieścisz)...
m.indira, dziękuję za podzielenie się swoją opinią! 😉

Wczoraj zapadła decyzja o sprzedaży D5100, ale do mojego "zestawu marzeń" dołączył jeszcze Canon 7D (lub wyżej, jeśli cenowo uda się coś ustrzelić). W weekend kumpel ma mi pożyczyć swojego Canona do testów. I jednak przekonam się do zakupu używki, bo nowe są poza moim zasięgiem finansowym.
Przy używanym aparacie warto wysłać go do serwisu na przegląd. Przy okazji Ci go przeczyszcza, wyregulują AF itp.
Canon ma tańsze obiektywy systemowe. Tu również masz do dyspozycji 70-200 f/4 (Szemrana chyba używała).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się