Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Kedy są świetne. Tzn, maja dziwne zapięcie, które ciagle mi się odpina, ale kask nie drgnie nawet o milimetr 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 października 2015 07:51
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/CASCO-Kask-Champ/2952


Wydaje mi się, czy Casco Champ podrożały i kolorystyka się zmieniła?  🤔 W dodatku kiedyś miały skórzane paski, a teraz zwykłe kiczowato wyglądające nylonowe?

Obecnie nowe kaski są w trakcie produkcji. Na stanie w hurtowni są jeszcze dostępne dotychczasowe modele - bardzo podobne, ale bez wymiennych daszków czy też możliwości założenia okularów przeciwsłonecznych czy też zimowego wkładu. Bardzo prosimy o kontakt ze sklepem w sprawie ustalenia jaki model kasku jest obecnie dostępny w naszym sklepie tudzież w hurtowni. Ewentualnie ustalenia terminu realizacji zamówienia.
xequus, ja mam Champa jeszcze ze "starej" produkcji i pasków nie ma skórzanych.
jak się dobiera rozmiary kamizelek? założona na kurtkę zimową nie będzie leżała tak jak na samej koszulce i nie wiem czym się kierować, czy regulacji jest na tyle dużo? jak ciasno musi przylegać żeby prawidłowo chroniła?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 października 2015 12:56
Olson, masz może czarnego? Bo właśnie jak przymierzałam się do kupna to zauważyłam, że jeden model nie ma skórzanych pasków, a reszta owszem.
faith sama nie wiem jaka stylistyka🙂 Podobają mi się Owenopodobne - klasyki aksamitne, ale obawiam się, że codziennie używane szybko straca swój nieskazitelny urok.
Na pewno nowoczesne plastikowe Uvexy mi nie podchodzą...

Wypatrzyłam tez coś takiego http://www.gnl.pl/kask-c-s-o-aix.html
firmy C.S.O - dlatego pytam czy ktoś ma ich kask i jak się nosi.

caroline1234 masz może zdjęci Keda na głowie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 listopada 2015 00:28
k2arola Chyba Ponia taki ma 🤔
Ania L., dobieraj tak, żeby dobrze leżała na koszulce/bluzie. Kamizelka powinna być blisko ciała. Założona na zimową kurtkę, w razie upadku ma szanse np. ślizgnąć się razem z tą kurtką do góry. To kurtka musi być odrobinę większa, żeby kamizelka weszła pod spód.
dzięki  :kwiatek: nie wpadłam na to żeby kamizelkę zakładać pod kurtkę - serio tak ludzie jeżdżą? jakoś wydaje mi się, że to nie będzie wygodna opcja, ale dzięki za podpowiedź, zastanawiałam się czy trzeba jakiś margines luzu na ciuchy liczyć czy nie - dobrze tu sobie głośno pomyśleć  😀
Ania L. Ja przez pewien czas jeździłam z kamizelką pod kurtką i wyglądałam jak monstrum  🤣
też się tego obawiam 🙂 zwłaszcza że mój wierzchowiec ma 133 cm wzrostu, podadzą mnie do TOZ-u  😁
Ma ktos zdjecie w kasku Ked?
Ja mam w allegrze jesli cie to urzadza 🙂
faith sama nie wiem jaka stylistyka🙂 Podobają mi się Owenopodobne - klasyki aksamitne, ale obawiam się, że codziennie używane szybko straca swój nieskazitelny urok.
Na pewno nowoczesne plastikowe Uvexy mi nie podchodzą...

Wypatrzyłam tez coś takiego http://www.gnl.pl/kask-c-s-o-aix.html
firmy C.S.O - dlatego pytam czy ktoś ma ich kask i jak się nosi.

caroline1234 masz może zdjęci Keda na głowie?



niestety jeszcze nie bo w sklepie był za duży za jakieś 2 tygodnie powinien być u mnie wiec podeśle 🙂
jak chcesz coś bardziej klasycznego to mysle ze tara byłaby spoko 🙂
bo reszta troche z kosmosu xd
marysia550, ja mam trochę, ale takich zwyklych jak jezdze czy cos 🙂



Ja kamizelke zakladam na kurtke, nie mam takiej duzej kurtki zeby sie zmiescic 😉
Polecacie kask ked paso ??? Czy jest wart swojej ceny ???
  😉
Averis   Czarny charakter
02 listopada 2015 09:00
marysia550, ja mam w Basco 😉



Podłączam się trochę pod temat marysi550.
Averis, jak sprawdza Ci się ten kask w użytkowaniu, bo nie ukrywam, że chciałabym nabyć nowy i właśnie to jest jeden z moich typów. Gdybyś mogła opowiedz, jak z wentylacją przede wszystkim 🙂
Averis   Czarny charakter
02 listopada 2015 09:57
poprostuja, wentylacja jest bardzo dobra. Kask jest lekki, wygodny i posiada regulację. W tym przedziale cenowym zdecydowanie jest wart rozważenia 🙂 Szczerze polecam.
Cześć, poszukuję kasku... Najchętniej z regulacją, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny.
Mam na uwadze kaski firmy CASCO Mistral i Casco Choice, ktoś może używa?
Czy ktoś jakiś kask firmy UVEX?
Cena do 550 złotych
to ja wizualizuje Keda Allegre, moz komus sie przyda 🙂

Averis,  :kwiatek:
xequus ja mam stary Casco Champ i one maja tylko naszytą (wydaje mi się) ecoskóre na górze pasków. Mój przeszedł już jakiś czas temu "chrash test"- w galopie zostałam wykatapultowana w bande 😂 uderzyłam głową w bande i generalnie nic nie poczyłam 👍 zatem uważam, że świetnie spełnił swoje zadanie. Stare zdjęcie


Ostatnio miałam na głowie orginalnego Charlsa Owena i jestem zakochana 😍 świetnie leżał, super jakość wykonania... Jak okaże się, że moge na moim koniu normlanie jeździć, to chyba sobie kupie 😁 😜
Dzięki dziewczyny za Keda 🙂
Averis- a jakbyś tak jeszcze bokiem sie pokazała to byłby miód!
marysia550, ja mam ten sam co Aversis, tylko mam z przodu podkładkę na kamerkę, dlatego inaczej wyglada 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 listopada 2015 22:16
Ja mam kask KED Ventri


xequus, tak, czarnego 🙂
Przyszło mi kupować kask w ciemno (po uprzednich przymiarkach w Decathlonie) i mam pytanie. Jaki rozmiar kasku Choplin Jumping Mam obwód głowy 54cm, w Decathlonie mierzyłam 54cm i 55cm i skłaniałabym się bardziej ku 55cm.
Jest szansa,że Choplin uklepie się i te 55cm bedzie mi latac po glowie?
xequus, mi się wydaje, że kolorystyka się jakoś bardzo nie zmieniła, tylko oni po prostu zrobili zdjęcie jednego kasku i go przefarbowali w photoshopie. 😉 I dlatego tak jakoś inaczej wyglądają. Za to pojawił się granatowy. 😜 A z paskami to dziwna sprawa, bo w Pasi-koniku są zdjęcia bez tej "ekoskóry", a w Mustangu ten "nowy" granatowy ma paski (zdjęcie wygląda już na tą nową serię). Szkoda, że cena wzrosła (i to wcale niemało...), ale może nie będę musiała obecnego wymieniać zbyt szybko (mam go ze dwa lata i sprawuje się bez zarzutu, wygląda też nadal bardzo dobrze) i akurat dozbieram... Bo tak czy siak wg mnie nadal są bezkonkurencyjne, żadne inne wizualnie się do nich nie umywają przy zachowaniu innych wymogów - czyli lekkości, wygody i wentylacji. Zakładam i nie pamiętam, że mam kask. 🙂
Gdzie kupie o ile wgle wklad do kasku gpa pro air?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się