Stajnie w Warszawie i okolicach

Słuchajcie, kogo polecacie do golenia koni, kto dojeżdża w okolice Białołęki?
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy stajnia w Górkach (dawna Cabriola) jeszcze istnieje? W sensie funkcjonuje tam pensjonat? Dokopałam się do starego ogłoszenia, ale link do ich fb z tego ogłoszenia jest nieaktywny...
Poza tym byłabym wdzięczna za informację, jak aktualnie wygląda pensjonat w Pęclinie - chodzi mi o padoki (jakie i czym grodzone), czystość w boksach, karmienie, zakładanie derek i ochraniaczy i jaka jest cena za boks. No i jaki tam jest dokładnie adres? Poza tym ponoć jest jakaś stajnia z halą w Żanęcinie - to jest to samo?
Kolejna sprawa - stajnia Majchrzaków, gdzie ona dokładnie jest? Dla mnie to trochę stajnia-widmo, wiem, że jest gdzieś w okolicy, ale nie mam pojęcia, w którym miejscu dokładnie. 😜 W zeszłym roku jesienią mieli tam stawiać halę, jest już?
Stajnia u Aldony Majchrzak w Wiązownej istnieje, to nie widmo, ...tylko, ze tam są raczej kolejki i dość stały skład. Hala stoi, niewielka, ale dach nad głową jest. W Żanęcinie stajnia z halą jest, tyle, ze chyba tam tylko same konie właścicieli są.
Możliwe, ze Pęclin i Żanęcin to to samo (jeśli z halą). Byłam w Zanęcinie u znajomego ostatnio, mowil, ze jest kilka stajni w okolicy, ze sporo jest przydomówek, ale z halą wspominał jedną. Nie licząc np Dobrzyńca kilka km dalej.
No właśnie tak mi się wydawało, że Żanęcin=Pęclin...
Ok, Majchrzakowie to Wiązowna, to już wszystko mi się układa, dzięki za info. 🙂
A jeśli chodzi o Dobrzyniec, to już ładny kawałek dalej... Ogólnie jest trochę tych stajni z halami w okolicy, akurat o tych trzech wiem najmniej jeśli chodzi o stan obecny i stąd pytam, tak w ramach ogólnego rozeznania, co mamy w okolicy. 😉
Rancho Oregon w Kampinosie ma hale, taka dmuchana jak nad kortami tenisowymi i nie za wielka, ale jest!
Stoi ktos obecnie w pensjonacie Fiord Ciopan albo ma aktualne wiadomosci ?
Jak wyglada scielenie, padokowanie, zywienie (tresciwe zostawia sie przygotowane czy stajnia sie tym zajmuje ; czy jest moze siano w zimie na padokach) i ogolnie opieka ?
Za derkowanie, padokowanie doplaca sie czy w cenie ?
baba_jaga, nabyłaś coś? 😉
No właśnie tak mi się wydawało, że Żanęcin=Pęclin...
Ok, Majchrzakowie to Wiązowna, to już wszystko mi się układa, dzięki za info. 🙂
A jeśli chodzi o Dobrzyniec, to już ładny kawałek dalej... Ogólnie jest trochę tych stajni z halami w okolicy, akurat o tych trzech wiem najmniej jeśli chodzi o stan obecny i stąd pytam, tak w ramach ogólnego rozeznania, co mamy w okolicy. 😉


od Żanęcina/Pęclina - Dobrzyniec już całkiem blisko...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 listopada 2015 09:59
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg2443385#msg2443385 date=1446451062]
Stoi ktos obecnie w pensjonacie Fiord Ciopan albo ma aktualne wiadomosci ?
Jak wyglada scielenie, padokowanie, zywienie (tresciwe zostawia sie przygotowane czy stajnia sie tym zajmuje ; czy jest moze siano w zimie na padokach) i ogolnie opieka ?
Za derkowanie, padokowanie doplaca sie czy w cenie ?
[/quote]

Dawno nie byłam więc nie wiem jak obecnie ścielenie i ceny ale padokowane były zawsze ile się dało, siano dawane na padoki, z przygotowywaniem żarcia nie było problemu, opieka dobra. Właścicielka miła, do dogadania i na pewno odpowie na wszystkie pytania 😉
zucchini, jakoś patrząc na mapę wydawało mi się, że to bardziej koło 15 km, teraz widzę, że jednak trochę mniej.
Jak wyglada podloze w Starej Milosnej? Jest cos nowego?
Podłoże wygląda tak : doły, kamienie i albo się kurzy albo zalane. Pomijając fakt że podłoża w zasadzie nie ma. Ale ostatnio na fejsie przeczytałam że zaszczepili wszystkie konie bez wiedzy właścicieli. Warto wchodzić na ich stronę  🙄
Zastanawialam sie czy nie pojechac na jeden konkurs podczas ich regionalek ale dzieki, ze mnie ostrzeglas  😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 listopada 2015 09:05
Czy w okolicy Radzymina/Wołomina są jakieś stajnie warte uwagi oprócz Mokrego, Dragona, Zająca?
Przede wszystkim z dobrymi warunkami, halą. Potrzebuję się zorientować 🙂
Prawda to, że reaktywowała się- i to bardzo sensownie- Wólka Pęcherska?
Prawda to, że reaktywowała się- i to bardzo sensownie- Wólka Pęcherska?


No, prawda. Wygląda pięknie. Przyznam się, że kiedyś jeżdżąc tamtędy marzyłem, że będzie mnie stać, żeby to kupić :-) Nie wiem, czy jest tam pensjonat, ale z drogi wygląda zajebiście.
A ja mam pytanie. Kiedys była aktywna stajnia w Jugach (okolice Jadowa) czy ktos wie, co tam sie teraz dzieje?
Ktos zna?
paa, tak i nawet kończa lonżownik i mają dostawiać halę 🙂 bardzo ludzie chwalą.
A czy stoi/ stal ktos w Folwarku Lewandow ? Trzymaja konie w ramach wolnego chowu.
Dojazd idealny, mala halka i zewnetrzny manez, na stronie sa zdjecia malych padokow na lato.
Przy obecnej pogodzie to wiadomo, bloto.
A jak z obsluga, zywieniem, cena etc ?
Megane, znam. Pracowałam tam. Z stajni nie ma śladu. Przerobiony budynek na salę konferencyjną. Koni nie ma tam od lat. Co chcesz wiedzieć więcej?
Prawda to, że reaktywowała się- i to bardzo sensownie- Wólka Pęcherska?

Serio myslalam ze ten obiekt bedzie straszyl juz do konca.
Ze budynki sie rozwala,  i wszyscy zapomna o tej stajni.
A cos wiadomo czy pensjonat jest/ bedzie??
A cos wiadomo czy pensjonat jest/ bedzie??


Właśnie ponoć jest, stoją konie i wszyscy zadowoleni. Prowadzi ktoś sensowny, ale kto- nie wiem 👀
Bera7 - dzięki  :kwiatek:
Podłoże wygląda tak : doły, kamienie i albo się kurzy albo zalane. Pomijając fakt że podłoża w zasadzie nie ma. Ale ostatnio na fejsie przeczytałam że zaszczepili wszystkie konie bez wiedzy właścicieli. Warto wchodzić na ich stronę  🙄


Bo jest taka akcja że koń jednego z instruktorów (p. Piotra) ma herpeswirusa i on nie chce go usypiać- co nie zmienia faktu że zostało to zrobione bez wiedzy właścicieli i nawet nie wiem już czy się śmiać czy płakać z powodu tej całej sytuacji...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2015 10:35
Z ogłoszeń "parafialnych" w Mokrym kolejna zmiana dzierżawców. Więcej jak coś będę mogła na razie podać na priv 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
08 listopada 2015 10:54
Z ogłoszeń "parafialnych" w Mokrym kolejna zmiana dzierżawców. Więcej jak coś będę mogła na razie podać na priv 🙂


Już pół Warszawy o tym wie 😉 oczywiście pocztą pantoflową. Btw. niestety chyba stajnie na płn-wsch mają to do siebie że często zmieniają dzierżawców - w Dragonie też miały być jakieś zmiany.
Hermes, ja chętnie się dowiem kto przejmuje.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2015 12:30
bjooork, w Dragonie już chyba się zmiany zaczęły, ale nie jestem pewna 🙂 w każdym razie na ten czas nie ma już hali
bera7, to na pw napiszę, bo nie wiem na razie czy będą chcieli abym pisała oficjalnie 😉
[quote author=Majowa link=topic=46.msg2443847#msg2443847 date=1446495269]
Podłoże wygląda tak : doły, kamienie i albo się kurzy albo zalane. Pomijając fakt że podłoża w zasadzie nie ma. Ale ostatnio na fejsie przeczytałam że zaszczepili wszystkie konie bez wiedzy właścicieli. Warto wchodzić na ich stronę  🙄


Bo jest taka akcja że koń jednego z instruktorów (p. Piotra) ma herpeswirusa i on nie chce go usypiać- co nie zmienia faktu że zostało to zrobione bez wiedzy właścicieli i nawet nie wiem już czy się śmiać czy płakać z powodu tej całej sytuacji...
[/quote] Nie bardzo rozumiem o czym piszesz i co ma brak informacji o szczepieniu i szczepienie bez wiedzy i zgody właścicieli do chorego konia P. Piotra. Z tego co wiem ten koń herpes wirusa nie ma. Wetem nie jestem ale ponad 20 letni koń zmagający sie z neurologiczną formą herpesa ponad miesiąc ?
Edit, a że nie chcą go uśpić to sie wcalę nie dziwię. To ukochany koń, członek rodziny i o niego walczą. Ja im życzę wszystkiego dobrego i mam nadzieje że uda sie zwierza uratować.
Szukam informacji o jeszcze kilku stajniach. Jesli ktos stoi/ zna z gory dziekuje za informacje  :kwiatek:
ogolnie interesuje mnie obsluga, wypuszczanie na padok, zywienie (jakosc i czy trzeba samemu szykowac wiaderka) i slownosc prowadzacych osrodek

Celinow
dawna Cabriola

stajnia u p. Aldony (jedna wypowiedz niedawno sie pojawila, ale moze ktos cos jeszcze dopowie ?)
Enklawa
Stajnia Polana

Zloty Kon
Czeremchowa (stoi ktos ? jeszcze oprocz Averis, ktora sie dopiero co wypowiedziala)
Marki (araby)
nowa stajnia w Legionowie/ Lajskach (nie ma ich jeszcze w katalogu, chwilowo nie kojarze nazwy)

Argos
Siekierki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się