Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Moje dzisiejsze:









smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2015 17:40
wymodelowana, dziękuję 😉
monisia, szkoda uciętej sukienki :<

dzisiaj z powodu chronicznego braku natchnienia poszłam z Izą i Ziomkiem do parku coby trochę chęci do pracy nabrać
chyba się udało ;D



Ostatnie kapitalnie, no i model rewelacyjny.
smartini - drugie i trzecie rewelacyjne, piękne kolory i śliczny model! 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 listopada 2015 15:28
dzięki ^ ^
Ziomek jest cudowny, nie ma co. Takim psom robi się zdjęcia z przyjemnością
do tego park ładny, aż w szoku byłam 😀
[img]https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12190122_850445738387819_3843689813227932_n.jpg?oh=8b0903cfa7b63548728cfb9a4827cf94&oe=56B8EFD7[/img]
Ja na razie amatorsko i dla przyjemnosci ale może komuś coś się spodoba https://www.facebook.com/syskaphotography/?fref=ts
trzynastka, zdjęcia dzieci cudowne, szczególnie drugie 😍
wendarinn, pierwsze takie bardzo oklepane, poza tym kadrowałabym je trochę szerzej, żeby nie uciąć brzucha po lewej stronie 🙂 Albo po prostu przesunęłabym kadr w lewo lekko. Drugie jest cudowne, piękna modelka, bardzo ładne kolory i światło 😍 Na trzecim widziałabym konia w trochę innej pozie, bardziej zainteresowanego pozowaniem niż trawą 🤣
monisiaxp, na pierwszym zdjęciu szkoda uciętego dołu sukni, drugie całe jakieś takie poprzycinane niepotrzebnie. Mam wrażenie, że nie do końca przemyślane te kadry.
vicke, bardzo dobry kadr. Ja widziałabym je tylko trochę ciemniejsze, głównie niebo 🙂.
breakawayy, kadr drugiego zdecydowanie lepszy niż pierwszego 🙂. Trzecie jest super, tylko trochę pokombinowałabym z kolorami, jasnością.

edit. Jako, że udało nam się wybrać na sesję, podrzucam swoje 🙂 Inspirowane "Wiedźminem" Sapkowskiego:


Takie łaciate 🙂
Ja zaczynam odkrywać, że fotoszop fajniejszy do obróbki niż lightroom :P Tak sobie myślę, czy nie za czarna szyja u konia?



edit, bo coś mi foto nie wskakuje.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
10 listopada 2015 11:41


co myślicie ? jest  dobrze  ,  czy  coś  do poprawy ?
za wszystkie  rady  dziękuję  :kwiatek:
Może ktoś robił teraz zdjęcia w sopocie?
ChemiK, trochę za ciasno na dole. I wyszły przepalenia na pysku i przy oku. Poza tym portrecik ok 🙂
budyń, minimalnie może za mocno podciągnęłaś kontrast i właśnie szyja jest deko zbyt ciemna, a odmiana na głowie deko za jasna 🙂 Chociaż mnie jeszcze trochę rozprasza to zamknięcie (kłódka) w tle 👀
Huculska Ostoja, pobawiłabym się kolorami, żeby zdjęcie było nieco ciekawsze. No i poza konia jest raczej średnia - otwarty pysk, niezbyt dobra pozycja głowy i uszu - generalnie sprawia wrażenie niezbyt zadowolonego, a tego raczej na sesjach nie chce się pokazywać 😉 Jeśli masz modelkę w sukience, próbuj focić z perspektywy bardziej bocznej niż na wprost, niekoniecznie zupełnie "z profilu", ale pod pewnym kątem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 listopada 2015 20:50
wymodelowana, dwa pierwsze są fantastyczne!
madmaddie, dziękuję bardzo, drugie to akura moje ulubione z tej sesji 🙂
ChemiK, trochę za ciasno na dole. I wyszły przepalenia na pysku i przy oku. Poza tym portrecik ok 🙂



Dziękuję za opinie. Fotografuję amatorsko, dla przyjemności, ale jestem otwarta na krytykę i rady 🙂
Oglądam tutoriale do Lightrooma 5 i w jednym na temat wyostrzania było coś takiego, że jak naciska na masking, to całe zdjęcie robi się białe i w miarę przesuwania pokazuje, co jest wyostrzone, a co nie. Tylko, że u mnie się nic takiego nie dzieje. Miał ktoś taki problem, albo może to nie wystarczy tylko kliknąć, tylko zrobić coś jeszcze? 👀
Musisz wcisnąć na klawiaturze Alt 🙂
Dzięki ci! 🙇 🙇
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 listopada 2015 14:58
flygirl, podrzucisz link do tego tutoriala?  :kwiatek:
a, proszę 😉

edit. Boże, jak wy to robicie, że wam tak na facebooku nie leci po jakości. 😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 listopada 2015 21:30
fly, dłuższy bok 960px.

byłam na spacerze 😀






iso 1000, f/2.5
mad taki mam, ale dalej mi leci jakośc na łeb na szyję. Mozliwe, że problem tkwi w mojej obróbce, za każdym razem jak mam przerwę od zdjęć to znowu obrabiać ich porządnie nie umiem, ech.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 listopada 2015 21:46
A jak eksportujesz z LR/PS/czegokolwiek jeszcze tam używasz 😉 to masz ustawioną jakość na maksymalną? LR i PS mają domyślnie bodajże 90, przy zmianie kompa i ponownej instalacji zapomniałam o tym i też się nieźle zdziwiłam...
Facella mam na maksa.

Dobra, chyba problem rozwiązany. Tak to jest, jak się robi w jpegach. Zaraz spróbuję obrobić RAWa i jeśli znowu mi się nie uda, to znaczy, że po prostu jestem ułomem i się nie nadaje. 😁
Nareszcie robiłam nowe zdjęcia i czuję, że w końcu mi coś wyszło!

Co myślicie?
flygirl
Bardzo sympatyczne zdjęcie i piękny bokeh! 🙂 Ja bym może tylko ciut przymknęła przysłonę, bo wydaje się lekko nieostre.
Dziękuję. :kwiatek: Co do przysłony faktycznie, mogłam przymknąć, puszka mnie oszukała i miałam wrażenie, że wszystko jest cacy. 😀
Retna   nic nie zmieniać
16 listopada 2015 17:02
Rzucam się na pożarcie 😀
Na dobrą sprawę dopiero zaczynam przygodę z fotografią - wcześniej miałam słaby sprzęt, zmęczony życiem na dodatek, bez takich funkcji i ustawień jak w nowym aparacie, który mam od miesiąca - Canon EOS 7D i obiektyw - 70-200mm f/2.8L USM.
Na tych zdjęciach - moje drugie obcowanie z nim.

Proszę o konstruktywną krytykę i rady 🙂




Retna tam gdzie jest kary koń to wyciągnęłabym go trochę, bo zlewa się z tłem. 4 wydaje się za ciemne i jest dużo utraconych szczegółów.

Mam takie pytanko, czy jest jakaś spektakularna różnica między Lightroom'em 3 i 6 (i wersjami pomiędzy)? Bo mają sporą różnicę w cenie. Miałam 6 a w szkole pracujemy na 3 i jak na razie wydają mi się bardzo podobne. Muszę w końcu jakiś kupić, a fajnie byłoby zaoszczędzić trochę bo muszę też nowe szkiełko sobie sprawić.
Cień 🙂

[url=http://countslove.flog.pl/wpis/10594636#w][/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się