Taranty

edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 13:58
Takim gustem zabijasz we mnie jako hodowcy tarantów i koni kolorowych w ogóle sens zastanawiania się co z czym połączyć. Ten koń to klasyczny mieszaniec, połączenie czółna z taczką, do woza go można ew zaprząc i tam się pewnie dobrze sprawi. Góralom w Zakopanem pewnie by się spodobał.
Wiesz są gusta i guściki 😀 Osobiście za takimi kolorowankami nie przepadam, a to jeden z niewielu przypadków który mi wpadł w oko. Oczywiście nie twierdzę tutaj nic o twoich koniach, bo szczerze mówiąc nawet ich nie widziałam. Niemniej jednak uważam, że mnie koń sportowy potrzebny nie jest a taką przytulanką bym nie pogardziła 😀
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 14:23
To może nawet mniej chodzi o super sportowca, sportowcy z założenia nie szukają kolorów, bo połączyć ogień z wodą jest niezwykle trudno. Niemniej ten ogier z Holandii, którego wstawiam startuje w ujeżdżeniu. W tym fryzo-tarancie czai się MOC, w tej polskiej skórce ja tej mocy nie widzę. Widzę konia ew do zaprzęgu.
[img]https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12047085_703056119824713_4254805659286447446_n.jpg?oh=ee3a38136dee4fad4717784859bd508c&oe=5695874F[/img]
edzia69 - mniam , ale ciacho  😜
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 15:03
No ciacho! Spróbuję sobie takiego wyprodukować. Na wiosnę dwie tarantki po Bachmacie pójdą pod fryza. Kandydat na tatusia już wybrany. Tylko pytanie czy coś wyjdzie tarantowate...
Mellsii22 Może i on nie bardzo sportowy ale miś do bryczki czy do przytulania napewno super 🙂 No i OGON MA WIEEEEELKI.
Chociaż może do ujeżdżenia by się nadał? Są gusta i guściki. Przynajmniej wiesz jak będzie wyglądał, ja nie wiedziałam kupując roczniaka... Moja dziś wygląda tak i może wyglądałaby na sportowca, gdyby nie jej rosnąca stale masa i coraz szerszy zadek. Cóż przecież siana i trawy ograniczać jej nie będę.....
edzia69 Ciesze się, że ktoś w Polsce postawił sobie za cel wyhodować sportowego taranta. To niezwykle trudne, jednak marzy mi się, że kiedyś będzie u nas sporo sportowych tarantów, w dodatku bez sarkoidów, problemów z grzywą czy ogonem.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
18 października 2015 15:25
Kwagga. Na ogon nic nie poradzisz. To taka cecha genetyczna i już. Bachmat mia ogon jak grubas, a dał w kwestii owłosienia pełen rozrzut, od nieomal nieistniejącego po ładny, pełny ogon. Jakiś wielkich problemów z sarkoidami to nie zauważam, a tarantów mam całkiem sporo, bardziej martwiłabym się o oczy.
kwagga mamy bardzo podobną 1,5 roczną klaczkę, ale bez nakrapianej tak głowy, przynajmniej na razie.
Zobaczymy co z niej wyrośnie...
Zdjęć nie naumiałam się wstawiać  😡
[quote author=ej_anka link=topic=231.msg2292137#msg2292137 date=1423833461]
amazonka*, więcej fotek! 😍
[/quote]
Mamy takie ładne:





(autorzy podpisani na zdjęciach)

[...] Ten koń to klasyczny mieszaniec, połączenie czółna z taczką [...]

You made my day 🤣
Będę trzymać kciuki za taranty po fryzie  🙂

Nie pamiętam czy tu pokazywałam, jaki skoczek był z Piano  🙂 Technicznie mogłoby być lepiej ale siłę i ambicje miał.



I filmik:


edzia69   Kolorowe jest piękne!
21 października 2015 15:28
NOOO to białe ŁADNE!! Podoba mi się. Tatuś do naszych już wybrany.
amazonka*, fantastyczny! w pierwszym zdjęciu się zakochałam 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
21 października 2015 18:09
amazonka, czemu puściłaś go w świat i to taki daleki 🙁
A to moja tarantka  🙂
amazonka, czemu puściłaś go w świat i to taki daleki 🙁


Po prostu tak wyszło  🙂

edzia69 masz więcej zdjęć tego fryzo-taranta?
Ja popstrykałam w googlach i znalazłam jeszcze takie:




edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 października 2015 17:18
Mam, podrzucę Ci link do właścicielki na FB, nie powinno być problemu z obejrzeniem zdjęć.
https://www.facebook.com/judith.vanthuil?fref=ts
Szukam domu dla maleństwa. Pochodzi od handlarza od którego uratowałysmy jednego konia. Gdyby ktos chciał przygarnąć do dobrego domu takie cudo  :kwiatek:


edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 listopada 2015 17:07
Biedna niewybiegana chuda pupcia. On/ona w ogóle wychodziła na powietrze?
nie wiem kiedy on ją przywiózł, ale stoi w oborze po ciemku ://
To i my się przypomnimy :-)
Moje tarantowate konisko już niestety na emeryturze z powodu kontuzji oraz pogłębiającej się ślepoty :-(

edzia69   Kolorowe jest piękne!
03 listopada 2015 18:06
Jak zwykle piękny!
Małego szkoda, widać, że niewybiegany zupełnie.
gdybyście coś słyszeli, że ktoś szuka to dajcie znać.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 listopada 2015 07:23
anil22 wrzuć w ogłoszenia, tam powinien być większy odzew, tu mało osób zagląda
Już dodaje dzięki  :kwiatek:
Ja przez ostatni rok miała  pod opieką takiego oto taranta. Cudny  charakter choć uparciuch 🙂
anil22 Jaka cena maleństwa ? oraz więcej jakiś informacji? Poszukuję konia dla siebie, ale dopiero na wiosne i nie takie maleństwa, ale zawsze mogę zmienić zdanie lub pomóc znaleść nowym dom.
Klacz ma okolo pół roku. Trafiła do handlarza w wieku 4 miesięcy. On sam powiedział mi, że musi się zastanowić ile za nią chce  🙄
Klacz nie ma paszportu, posiada tylko świadectwo krycia.

Prześliczna jest. 🙂
maluda sama bym ją wzieła  🙁

Amazonka* ukradłam zdjęcie i oglądam codziennie na tapecie komputera. Mega cudo  😍
anil22
Mi do kochania konisko nie musi mieć paszportu , może być i nnka. Czy ja dobrze widzę , że ma prawą przednią spuchniętą i zranioną na nadgarstku ? A gdzie się znajduje? bo to w dużej mierze decyduje u mnie ile km mam do niej.
Tak gdzieś się uderzyła i zdarła skóę. Ale to nie sztuka na podwórku pełnym gratów  🙄 warunki są ciężkie. Klacz stoi w województwie łódzkim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się