M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

proszę pierwszy lepszy przykład
http://allegro.pl/domy-drewniane-letniskowe-budowa-domki-caloroczne-i5763217311.html

mamy teścia majstra więc prąd,wode on nam będzie robił 🙂
Karina7, błagam... fundament palikowy na dom całoroczny? to już na wstępie zalatuje lipą. Okna- widzisz ich wielkość? Takie okna to do WC a nie do pokoju. Schody zabiegowe... czyli takie po jakich możesz sobie wejść na strych a nie korzystać wygodnie na codzień. Ocieplenie za dopłatą...

Generalnie do wykonania takiego domu używa się najtańszych materiałów, np. drzwi wejściowe za 400zł, które gną się jak papier przy pierwszym podmuchu wiatru.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
04 listopada 2015 14:58
nada pewnie macie normalne dochody my z mężem kiepsko mąż ma umowę na minimalną krajową.. ja na wychowawczy plus praca dorywcza 🙂
inaczej na Nas banki będą patrzeć


My z małżem korzystaliśmy z doradcy i wybraliśmy PKO, najlepsze oferty miesiąc temu miał własnie PKO (+szybka decyzja i wypłata) i mBank (dużo formalności i trochę dłużył się czas czekania na decyzję ale oferty atrakcyjne). Pani, która nam doradzała mówiła, że osoby z nawet bardzo kiepskimi pensjami dostają kredyty w Alior Banku

A u mnie stoi już piec, reszta ogrzewania jest w trakcie montażu, może do soboty będzie można już ogrzewać dom i ruszyć ze szpachlowaniem ścian i wylewkami na podłogach  😅
fundamenty będziemy sami wylewać ,to przykładowa strona pierwsza lepsza

jak odnajedę te lepsze projekty to wyśle
tu rzeczywiście te okna nam nie pasowały
Karina7, uważaj bardzo na takie oferty. Moja koleżanka skusiła się na dom w stanie zamkniętym z bala za 120 tyś. W efekcie okazało się, że było dużo fuszerek, mimo, że jej facet pilnował bardzo. Jak mieli awarię z wodą to okazało się, że firma ociepliła dom tylko do wysokości kontaktów przy ziemi i od góry. Jak było widać otwory i przy stropie to myśleli, że mają super dom ocieplony. W pierwszą zimę mieli ciągle zimno i kotłowali ostro. Później musieli rozwalać ściany wewnętrzne domu i docieplać, żeby było ok. Koszta ogromne. Finalnie wydała i tak około 200tyś już, a poddasza nawet jeszcze nie ruszyła. Bo ma tak jak w tym projekcie, poddasze bez ocieplenia. Czyli dochodzi ocieplenie, izolacja, jakieś deski na podbitkę + stelaż. 50 tyś jeszcze spokojnie tam musi wepchać.

Fundamenty robione nawet samemu to koszt około 5000zł pod taki dom.
ic jeszcze nie wybraliśmy , będziemy w przyszłym tygodniu oglądać różne projekt w rożnych miejscach. Razem z teściem, zawsze lepiej jak ktoś się na tym zna 😉
Porównując mój dom ( też szkielet, jak w tym projekcie) to u mnie prócz 20 cm wełny jest jeszcze 12 cm styropianu.
Jeśli chodzi o koszt naszego domu w stanie znośnym do zamieszkania, czyli z łazienkami, kuchnią i podłogami to na bank wyjdzie nam ok. 300 tys. Czyli porównywalnie z domem murowanym.

Ocieplenie u nas wygląda tak - bal 15cm, pianka poliuretanowa 14 cm, folia paraprzepuszczalna srebrna, ściana wewnętrzna - deska.

Jeśli chodzi o ciepło to nagrzanie naszego domu, mimo antresoli to chwila, temperatura trzyma się kilka dni. Ostatnio po 2 dniach przyjechałam, a w domu było ok. 16 stopni. Nie jest źle. Zobaczymy na wiosnę - może uda się już zamieszkać  🙄

My mamy kredyt świeżo wzięty w bzwbk. Totalny brak ukrytych kosztów. Pkosa tez miało dobra ofertę ale tam słabo liczą zdolność.
Mi zdolność pole zrobiło. A do tej pory było jak kula u nogi... raz się przydało 😉
Ja też jestem świeżo po załatwianiu kredytu, tyle, że na stary dom. I mimo, że wychodziła nam zdolność (a jedna osoba zarabia minimalną krajową) wszystkie banki odmawiały. A składaliśmy do BGŻ, Alior Banku, mBanku, ING. Dopiero dał nam bank spółdzielczy. Do PKO nie mieliśmy nawet co startować, bo oni kredytują domy na działce do 1 ha a my mamy więcej.
Także zarabiając nawet nie za dużo można spokojnie mieć zdolność. Nam wszystkie banki odmawiały dlatego, że dom stary, a nie, że nas nie stać.
Powodzenia z kredytami, bo dla mnie to był koszmar 😉
My braliśmy akurat na mieszkanie, ale dla banków wielkim problemem była własna działalność (która dawała i tak zarobki sporo ponad najniższą krajową). Ogólnie wychodziło, że lepsza najniższa, ale na umowie o pracę 😁 Finalnie kredyt mamy w PKO BP. Po 1,5 roku spłacania jestem zadowolona.
Oeasu, a u nas ciąg dalszy ukrytych kosztów, jeśli o zmiany aranżacyjne chodzi. Już mnie ten deweloper wku...rza. Jeszcze chwila i zrobię mu najczarniejszy PR świata 😉
To co Wy tam takiego zmieniacie, że tak Was kosztami zasypują?
Za dużo nie zmieniliśmy, ale już zapłaciliśmy za to 3 tys i w tym miało być wszystko, a teraz nam napisali, że mamy zapłacić jeszcze 2700 za dodatkowe zużycie materiałów :O Popieprzyło ich.
O to szuje... :/
Dzionka, a macie umowę na piśmie dotyczącą tych zmian?
My mamy zawarte w umowie ze ostatecznie mogą być dodatkowe koszty jeśli będzie zmiana podatku na materiały budowlane czy wzrośnie ich koszt. Na szczęście nas to nie dotyczyło bo budynek był skończony.

Dzionka współczuję bo to wygląda na zwykłe naciąganie...
Dzionka, nieźle was dociskają..współczuję. Ale to budowlanka, z nimi nic nie ugrasz, jak nie masz na piśmie. A nawet jak masz, to i tak jest w opór ciężko. Spróbujcie się postawić, niech wam wskażą podstawę do tego kosztu i kosztorys. Zawsze taką wycenę można gdzieś skonsultować. A jest szansa, że jak będą musieli usiąść i wklepać dane, to mooooże uznają, że na tych 2700 aż tak im nie zależy.
To dość skomplikowane, bo deweloper nas zmusił do wykorzystania ich architekta - a przecież mogliśmy zrobić plany za free, bo mamy architekta z uprawnieniami w rodzinie. Po to to wszystko było, żeby budowlańcy wykonali te zmiany w cenie, a nie żebyśmy drugi raz za to samo. No nic, pójdziemy na wojnę. Słabe jest to, że jeśli my nie zapłacimy tego 2700, bo mogą nam postawić ściany mieszkania wg pierwotnego planu i wtedy jesteśmy 3 tys w plecy za architekta - więc patowa sytuacja nieco.
Dzionka, a co macie w umowie?
Orientujecie sie moze ile mniej wiecej musze odlozyc kasy ma architekta? Budynek istniejacy z lat 60-tych, pomieszczenia jak byly, musze zrobic ich projekt od nowa zeby zmienic sposob uzytkowania. Cale 26 m2 🙂
Small Bridge, ceny są mocno zróżnicowane więc ciężko powiedzieć. Ja pytałam kiedyś o projekt stajni na kilkanaście koni to ceny były od 1500zł do kilkunastu tyś.
Anaa, nic nie mamy w umowie, tylko w mailach :/
Wtrącę z pytaniem, bo musimy powojować z zarządcą wspólnoty :/
Ile płacicie miesięcznie za miejsca w hali garażowej pod budynkiem? Ile za garaże wolnostojące? Na jakich zasadach korzystacie z tych miejsc? (odrębna własność? wyłaczne prawo do użytkowania? inne?)
Dava   kiss kiss bang bang
07 listopada 2015 05:57
W Krk czesto to jest udzial we wspolwlasnosci.
Ceny do kupienia od 10do 20-30tys za np. miejsce w garazu podziemnym.
Miesiecznie za jakikolwiek parking, miejsce, garaz wolnostojacy trzeba zaplacic od 100-200 (nawet wiecej) zl.

A jaki masz problem?  :kwiatek:
Mamy wykupione miejsce w garażu pod budynkiem. Nawet nie tyle miejsce co prawo do jego wieczystego użytkowania. 25m2.
Wspólnota maleńka - 12 mieszkań. Czynsz za garaż ustalony w momencie, kiedy wykupione było jedno z 5 miejsc i 4 mieszkania. W garażu brak dostępu do wody i prądu, światło na fotokomórkę. Miejsca stanowiskowe otwarte, dostęp do hali ma każdy mieszkaniec (części wspólne budynku).
Opłata co miesiąc 50zł. Bez wyszczególnienia za co (powiedziane tylko ogólnikowo-bo prąd, bo ewentualne remonty, bo kiedyś wymienimy bramę wjazdową itp.).
Obecnie wykupione są wszystkie miejsca.
jesli sa wykupione to za co ta oplata??
nerechta
Za czynsz, analogicznie do mieszkan.

Dworcika
W W-wie od 100 zl wzwyz, zaleznie od ustalonej od m2 stawki.
My w poprzednim mieszkaniu płacviliśmy 50 zł. Z tym żemiejsce nasze własne było, z księgą wieczystą.
A opłata jak za czynsz w sumie...sprzątanie,prąd, naprawy itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się