dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

pirat30, a co koń dotychczas miał do dyspozycji
nie ma za bardzo energetycznych witamin. Energie daje pasza energetyczna.
Z witamin ja osobiście polecam Chevinal Plus, oraz Horse Vital Plus. Ale to ogólne witaminy po prostu, nic nie energetycznego, nic ze specjalnym żelazem, nic energetycznego... Swoją ścieżką - wet który robił badania krwi nic nie polecił?
Wet bardzo szybko się zmył więc nie miałam okazji specjalnie porozmawiać. Koń dostaje Marstall Piano (koń tka stąd uspokajacz), olej ryżowy, biotynę, elektrolity ower horse (mocno się poci ostatnio). A jest osowiała stąd myśl o czymś energetycznym 🙂. Sierść ok kopyta też tylko tyle że ostatnio jest osowiała bo anemiczna :/
ekuss   Töltem przez życie
20 października 2015 14:37
Co polecacie dla konia,ktory jest bardzo nerwowy/spiety. Ogolnie duzo pracujemy nad rozluznieniem- widac spore zmiany,ale czasem sa dni gdzie kobyla za nic nie chce sie rozluznic. Czasem jest tez tak,ze super chodzi- nagle jakis drobiazg ja zdekoncentruje i juz dupa...
To nie jest tak,ze ona sie ploszy,bo boi sie naprawde niewielu rzeczy- po prostu ciagle jest spieta- i to nie tylko na jezdzie. Nie ma w niej takiego ,,spokoju''. Troche tak jakby ciagle miala ruje  😁
Myslalam nad Pavo Nerv Control-sprobowac?
Marstall piano polecam 🙂 mi pomógł 🙂
Czy ktoś się może orientuje w jakiej formie jest ten produkt http://dromy.pl/DROMY-MINVIN-CHELATE-5000-g,p,36  ?
Granulat, proszek?  :kwiatek:
Fokusowa, suplementy Dromy są racze jw proszku, ale najlepiej zapytaj u źródła 🙂 Z nimi jest super kontakt 🙂
pirat Jeżeli ma anemie to trzeba wkroczyć bardziej specjalistycznym suplementem,  Eclipse Better Blood, Equistro Hameolytan,  Farnam Go MAx albo Red Cell, Foran Feratone-typowy na niedokrwistość. To tak z tych co mi na szybko do głowy przychodzą, ale zadzwoniłabym do weta. Anemia przebiera z niedoborem innym pierwiastków ?
Pirat, na anemię jeszcze jest TRM Ironxcell, nasz wet to ostatnio proponował.
Gaga no to napiszę wtedy, bo jak proszek to trochę słabo, bo mój wydmuchuje proszek z żarcia i najchętniej bym kupiła w formie granulatu, ale skład ma całkiem fajny, więc muszę to przemyśleć 😉 Dzięki  :kwiatek:
Gaga no to napiszę wtedy, bo jak proszek to trochę słabo, bo mój wydmuchuje proszek z żarcia i najchętniej bym kupiła w formie granulatu, ale skład ma całkiem fajny, więc muszę to przemyśleć 😉 Dzięki  :kwiatek:
wystarczy dodać do zwilżonego owsa i nie wydmucha.
Majowa generalnie tak, tylko że mój nie stoi na owsie  😉
Fokusowa dodaj trochę oleju do owsa to nie wydmucha Dromów
Majowa generalnie tak, tylko że mój nie stoi na owsie  😉
ale coś dostaje chyba ? Zawsze możesz sieczkę z siana zrobić i zwilżyć.
Albo rozpuścić w wodzie i strzykawą do dzioba.
Ewentualnie wlew doodbytowy  😉
Majowa ale wlew doodbytowy to tak.. od d*py strony by było i by się nie wchłonęło odpowiednio  😁
Dostaje granulat i sieczkę. O a myślicie, że jakbym te suplementy wysłała do Pana Podkowy to by mi spelletował? Bo to nie była by głupia opcja w sumie.. No albo sieczkę bym jakoś wymemłała w oleju czy czymś tam innym lepkim.
Fokusowa, zapytaj najpierw. Może jednak są w granulacie 😉
I na pewno taniej wyszłoby Ci podawanie 2 łyżek oleju dodatkowo do granulatu i sieczki, niż zgranulowanie tego u Podkowy...
dokładnie Gaga w okresie zimowym zamiast moczyć owies (często zamarza), dodawanie oleju powoduje, że owies nie pyli co ważne jest np. min. dla koni seniorów, alergicznych i pozostałych, a jak owies jest taki jaki jest 😉
potrzebuje cynk w miarę tani i wydajny. Polecicie coś?
Frans, Hesta Plus Cynk - godne polecenia, starczy na ok 1,5 miesiąca i jest w formie granulatu.
dzięki  :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
01 listopada 2015 11:34
Czy witaminy w płynie mogą się w jakiś sposób zepsuć? Zostało mi pół opakowania viverosan-u complex, który został otwarty w lutym i zastanawiam się, czy mogę do dokończyć podawać teraz, czy po takim czasie od otwarcia jest on jeszcze zdatny do użytku?
co polecicie dla 17 letniego konia wracającego do pracy.. coś na mięśnie,stawy?
maliniaq, a co jest napisane na opakowaniu?

Karina7, a z czym (poza masą) koń ma problem? W preparatach ogólnych czołówką jest Chevinal Plus (w płynie, zatem koń nie wydmucha). Na mięśnie wit E + selen o ile jest tego mało, na stawy dużo ruchu  ew coś z Gela Pony.
chce ją wspomóc czasem jej cos strzyknie..ma już swoje lata i tak bardziej zapobiegawczo
kiedyś kupiłam wiaderko wit e sukcesu ale nie wiem czy to cokolwiek daje

Karina7, suplementy Sukcesu nie cieszą się dobrą opinią. Są nisko skoncentrowane, wg wielu osób nie dają żadnych widocznych efektów poza poprawą samopoczucia właściciela... Zatem szczerze? Wg mnie wyrzucanie kasy... Jeśli chcesz konia wspomóc ogólnie (bo tak na prawdę nie ma czegoś na "czasem jej coś strzyknie"😉 proponuję jednak Chevinal Plus (najkorzystniej wychodzi 5 l opakowanie kupowane w sklepie konik.com.pl).
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 listopada 2015 14:14
Karina, vetfarmlab ma w ofercie i suplementy na mięśnie i na stawy (msm)

A tak swoją drogą - w kwestii nabierania masy i rozwoju mięśni czy nie lepsze jest zainwestowanie w dedykowane pasze? Jest tego od groma na rynku, jestem ciekawa jak ma się to do suplementów mięśniowych... Pytam, bo na przyszły sezon musze inaczej karmić Budynia, w tym sezonie skalal z masa w gore i w dol - raz byl okrąglutki i nabity ale nie gruby, chwile potem, głównie po zawodach, spadal z masy mięśniowej i tracil juz i tak wybrakowana energie (spala sie chlop strasznie :/)
W ramach eksperymentu i troche desperacji wzięłam przed MP backhorse, niby energetyczny, na mięśnie a żadnej różnicy nie widziałam...
I tak się zastanawiam, jak jest z porównaniem pasz a suplementów? Co sie pokrywa a czego nawet najlepsze pasze nam nie dadzą?
Interesują mnie te kwestie a o materiały na ten temat ciężko, moje studia z hodowla zwierząt nie maja nic wspólnego
Moze macie jakies materiały bardziej naukowe niż popularnonaukowe? :P
Dzień Dobry!
Jakie wapno polecacie? Coś ze średniej półki czy to produkty przeznaczone dla koni bądź dla ludzi, które można podawać kopytnym.
Dziękuję!
Czy witaminy Foran Chevinal w płynie można podawać bezpośrednio doustnie strzykawką? na opakowaniu jest napisane że należy po zmieszaniu z paszą. Podawała któraś z Was bezpośrednio? 😡
Dubler2003, nie ma przeciwskazań do podawania strzykawką doustnie. Z tym, że tego typu suplementy działają podawane długofalowo, a niewiele koni wytrzyma codziennie podawanie czegoś strzykawka przez kilka miesięcy...
moja koleżanka daje z forana syrop na uspokojenie dla klaczy i podaje strzykawką.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
13 listopada 2015 07:24
ale syrop z forana nie ma takiego ohydnego smaku jak chevinal
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się