Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Bez melasy ciężko, ale w małych ilościach nie powinna zaszkodzić, a pasza nie będzie pylić.

Re Leve Saracena to świetna pasza.
http://www.opti-shop.pl/pl/p/RE-LEVE-20-kg/223
Życie było by prostsze, gdyby mogła po prostu dostać owies i czerpać z niego energię.  😵
Na owsie jest jeszcze bardziej "zamulona" niż teraz, kiedy go nie dostaje.
Chcę coś konkretniej rzeźbić i widać, że brakuje jej energii.
Ten ReLeve się sprawdzi w takiej sytuacji?
Na Re Leve stoi sporo koni w treningu, którym owies nie służy. Znam kobyłę wkkw, która na tej paszy ma sporo energii. Moja też na niej stała swego czasu i bardzo dobrze pracowała  😉
tulipan a powiesz mi jeszcze jak wygląda dawkowanie? I jaka jest wydajnościowo?
Tu już byś musiała zgłosić się do Pauliny z Optifeedu. Ja każdą nową paszę pełnoporcjowo zaczynam wprowadzać w ilości 500g na 100kg masy ciała. Potem obserwuję  😉 Wydajność to sprawa bardzo indywidualna i zależy od tego jak dany koń wykorzystuje paszę. Moja kobyła akurat tutaj jest dość ekonomiczna. Obecnie stoi na koncentracie i sieczce z minimalnymi ilościami owsa i wygląda świetnie. No, ale ona potrafi z koleżanką w dwa dni zjeść balot siana  😉 Niestety karmienie paszą pełnoporcjowo jest drogie. Sama drugiego konia trzymam na paszy, ale uzupełniam wysłodkami i sieczką, żeby było taniej.
Euphorycznie, a czemu nie olej?
Burza Miałam litrową butelkę lnianego ale może dawałam za mało, bo efektu nie zauważyłam...
Pisałaś mi, że podawałaś ale nie pamiętam czy mówiłaś ile tego oleju  🤔
asds   Life goes on...
03 listopada 2015 16:56
Burza Miałam litrową butelkę lnianego ale może dawałam za mało, bo efektu nie zauważyłam...
Pisałaś mi, że podawałaś ale nie pamiętam czy mówiłaś ile tego oleju  🤔


Polecam olej sojowy.
asds tak? a też powinien być w ciemnej butelce, żeby był dobry?
Nie znam się na olejach...  😡
asds   Life goes on...
03 listopada 2015 17:49
asds tak? a też powinien być w ciemnej butelce, żeby był dobry?
Nie znam się na olejach...  😡


Hmm...Ja do tej pory wszystkie oleje jakie testowałam miałam w nieprzezroczystych opakowaniach.

W tej chwili podaję ten:

http://www.mksklep.pl/green-horse-olej-sojowy-5000-ml-p-13915.html

Idealnie maskuje zapach sproszkowanych małż nowozelandzkich.
asds dziękuję! a masz porównanie do lnianego pod względem dostarczanej energii?  👀
ja dla koni bezowsowych polecam jęczmień.mój jest turboelektryczkiem i na owsie fruwa,a że i tak jego pasza to 400 zł miesięcznie,nie chciałam musli na full.mam śrutę jęczmienną za 1 zł za kg.koń wsuwa na mokro,jest wielki jak stodoła a przy tym ma dobrą energię.
Chyba spróbuję dać po prostu więcej lnianego - bo mam go dostępnego pod ręką w jeździeckim.

Edit: a to ktoś dawał? Hilight Improver Conditioning Mix?  👀
Jęczmień jest super, ja też dodaje koniowi, który jest pełnoporcjowo na paszy gotowej  😉

DressageLife ile podajesz dziennie?
Euphorycznie ja karmię Hilightem już prawie rok + owies. Dość dużo dobrych opinii o tej paszy tutaj już było napisane.
Euphorycznie ja też karmię hilightem plus owies, w sezonie letnim i po cięższych treningach elektrolity baileysa aqua aide. Z hilighta jestem mega zadowolona. Koniowi nie odpiernicza, energii ma dokładnie tyle ile potrzeba i ładnie się zaokrąglił przez ostatni rok karmienia tą paszą 😉 dodatkowy plus dla animalii za realizację zamówień, bo paszę mam u siebie zawsze najpóźniej 2 dni po zamówieniu 😉
asds   Life goes on...
04 listopada 2015 14:32
asds dziękuję! a masz porównanie do lnianego pod względem dostarczanej energii?  👀


Olej lniany u nas przeszedł bez efektu wow. Kobyłka dostaje olej sojowy teraz 3 miesiąc (zaczęłam dawać olej sojowy żeby była energia na wymianę sierści, bo mam konia z bardzo dobrą przemiana materii - po nocy 1-2 taczki samych kup z boksu). Sierść jest ładna, miękka i błyszcząca. Co do energii to ciężko mi teraz powiedzieć bo klacz od połowy września jest w areszcie boksowym i jesteśmy właśnie w trakcie rekonwalescencji. De facto olej  dostawała tylko przez 2 tygodnie zanim zafundowała sobie wakacje od pracy.
tulipan,dawałam miarkę kilogramową na posiłek,teraz daję po 2 m musli spillers plus sieczka,na kolację 1 m jęczmienia,1 sieczki,1 musli i 400 g muehldorfer reiskleie na sierść.
Ja karmiłam półporcjowo Saracenem Enduro - polecam, efekt lepszy niż na Show Improverze 🙂 niby trochę owsa jest w składzie, ale całość nie dawała efektu turbu, a raczej fajna energia do roboty.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 listopada 2015 11:29
Do mojego stauszka przyszło właśnie Dengie Helthy Hooves, Dodson sixteen + i saracen super fibre pencils więc jak ktoś jest ciekawy to za jakiś czas bedę więdziała co myślę o tych paszach :P
z Dengie już miała Alfa A Oil i byłam zadowolona więc jestem dobrej myśli 🙂

DressageLife, polecasz jęczmień więc zapytam, jak ze skarmianiem jęczmieniem w przypadku ochwatowca? Cierpię na skrajny niedobór wiedzy na temat żywienia koni i nie wiem nawet skąd tą wiedzę pozyskiwać więc proszę nie besztać, jeśli odpowiedź jest oczywista :C
Cześć
Poszuje paszy nie dającej zupełnie energii. Klacz ma wystarczającego power'a a nie chce zostawić jej tylko na sianie. Co polecacie? Myślałam nad Herbic'em  z Besterly ale może jest coś co nada się bardziej? Klacz jest 6-letnia, zdrowa, pędząca do przodu.
Dodam jeszcze że chodzi ok 2-3 razy w tygodniu. Ewentualnie może być coś wspomagającego budowę mięśni.
Tolkowata, nie wspomoże się budowy mięśni przy "pracy" 2-3 razy w tygodniu. To nie jest tryb w którym koń cokolwiek nabuduje niestety...
Czy jest sens karmić konia saracenem show improver mix przy pracy 4-5 razy w tygodniu (lonża, okazjonalnie wsiadanie)? Młoda niestety baardzo powoli przybiera na masie, jeśli stoi na owsie (gdy właściciel kupił jej w sezonie specjalną paszę była spora poprawa, ale nie wiem co to dokładnie było). Szczerze to mi się nie chce wsiadać kilka razy w tygodniu tylko w tereny, a na lonży kobyłka bardzo fajnie pracuje. Jest szansa coś nabudować? Wiadomo - szału nie będzie jak np. u quanty 😁 przy takiej ilości pracy, ale coś się da nabudować?
Sensowna lonża da więcej niż bezsensowna jazda  😉
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2446203#msg2446203 date=1446922707]
Tolkowata, nie wspomoże się budowy mięśni przy "pracy" 2-3 razy w tygodniu. To nie jest tryb w którym koń cokolwiek nabuduje niestety...
[/quote]


To tylko ewseentualny dodatek
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 listopada 2015 22:21
Tolkowata, to może coś z sieczek Dengie? Mają w ofercie kilka dedykowanych koniom o niewielkim wysiłku będące dodatkiem treściwym bądź częściowym zamiennikiem objętościowej
Tolkowata polecam Havensa Cool-Mix bez owsa za to z orkiszem!, świetne zdrowe musli dla koni pracujących które są zbyt gorące lub wymagają wolnouwalnianej energii, fajnie "przypakowuje", polecane również dla koni z tendencją do ochwatu oraz klaczy źrebnych. Osobiście testowane na arabach  I koniach rajdowych, aqh  aph chodzących sport oraz koniach hodowlanych. W zależności od zastosowania mieszać z owszem lub nie😉

Więcej info: http://www.havens.pl/produkty,pasza_dla_koni,cool-mix
.
maliniaq   Just do your job.
08 listopada 2015 15:50
Czy pasza o następującym składzie:
otręby pszenne, łuska sojowa, jęczmień, susz z lucerny, poekstrakcyjna śruta słonecznikowa, otręby ryżowe, kukurydza, siemię lniane, olej sojowy, węglan wapnia, chlorek sodu, tlenek magnezu, mieszanka mineralno-witaminowa

oraz takich składnikach analitycznych:
Białko ogólne 13,44%
Białko og. strawne 9,96%
NSC (w tym cukry) 17,06%
Oleje/tłuszcz surowy 6,06%
Energia strawna 10,20 MJ
Włókno surowe 14,20%
Popiół surowy 4,89%
Lizyna 0,58%
Metionina+cystyna 0,46%
Wapń 1,10%
Fosfor 0,53%
Sód 0,50%
Magnez 0,61%

będzie odpowiednia do podawania 1,5 rocznemu koniu? Chodzi mi tutaj głównie o stosunek wapnia do fosforu, czy jest prawidłowy. Pasza jest w formie koncentratu.


asds   Life goes on...
08 listopada 2015 19:35
Czy ktoś może miał do czynienia z paszami z Decathlonu?

Pytam ponieważ znajoma podesłała mi linka do promocji z ich paszami i jestem ciekawa czy ktoś już może nimi skarmiał?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się