Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Livia   ...z innego świata
05 listopada 2015 09:59
U nas dzisiaj rano przepięknie! Ale też mroźno, o 6 było u nas 0 stopni 🙂 Wszystko oszronione, lekka mgiełka i prześwitujące słońce - cudownie było 🙂 Tylko koniowi się dość biegać chciało 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2015 10:02
Livia ale Ci zazdroszczę, u nas okropna mgła, cały czas sie utrzymuje ale. W sumie to może się całkiem fajnie jeździć w takich warunkach  🙄
U mnie bardzo zimno, mgła już się rozeszła, ale było zupełne mleko o 6 rano.

Livia super masz z tymi porankami. U mnie to niewykonalne niestety. Pracuję od 7- mej  🙂
Ze stajni ruszamy dopiero ok 16- tej, a wracamy już po ciemku, po 17- tej. Pocieszam sie, że konie po zmroku mają dobrą orientację w terenie, z pewnością lepszą ode mnie. Ścieżki zasypane liśćmi, nic nie widać którędy jechać 😉 bywa zabawnie.
Livia   ...z innego świata
05 listopada 2015 11:41
Euforia, ja mgłę bardzo lubię, tego klimatu się nie da opisać 🙂 U nas taka gęsta w zeszłą sobotę była 🙂

jagoda, ja na szczęście parę razy w tygodniu mogę tak z samego rana podjechać - co jest szczególnie fajne w zimie, kiedy szybko się po południu ściemnia. Ja po zmroku bałabym się jechać, więc podziwiam 🙂

Tak u nas było około 7 rano:




Livia magiczne 🙂
Livia super! ja jakoś nie mam takiego zapału by od razu z rana wsiadać na konia :P jak była ładniejsza pogoda to odnotowaliśmy lekki zryw jeśli chodzi o aktywność, ale teraz jakoś tak szaroburo, że średnio mam ochotę wyjść z domu :/
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 listopada 2015 13:11
Livia zawsze nas zasypuje to mała, a jednak wielką Magią🙂


Podziwiam za poranne wstawanie, mi ciężko o 8 się rusza z wyra;d, a jak musze wstać o 7.00 to kara;d
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 listopada 2015 13:18
Livia piękne zdjęcia, tak rześko. Po takiej wyprawie zapał do pracy powinien być . Przyznam jednak, że i ja nie wstałabym wcześniej żeby pojeździć. Niestety jestem z tych co lubią pospać rano jak tylko nadarzy sie okazja  😁
Livia- i u nas było tak ładnie z rana- słońce i mgła. Potem została już tylko mgła.
Livia piękne zdjęcia! Jakbym chciała móc tak sobie rano pojechać w teren.  🙂 Niestety wolę spać  😁 (albo iść do szkoły)  😉
Livia   ...z innego świata
06 listopada 2015 07:39
jagoda, dziękuję 🙂

any, dziękuję 🙂 Ja tak czy siak muszę wstać, więc ten poranny teren to taki bardzo fajny bonus 🙂 I z reguły nawet jak jest buro i mi się nic nie chce, to jak już jestem w stajni, jest zupełnie inaczej 🙂

derby, dziękuję :kwiatek: Do takiego wstawania się już przyzwyczaiłam w sumie, kiedyś też przed 8 się nie ruszałam z łóżka  😁

Euforia, dziękuję 🙂 Po takiej przejażdżce ogólnie bardziej chce mi się żyć 🙂

marysia, sama mgła też potrafi być piękna 💘

julka, dziękuję 🙂 Wystarczy tylko wstać trochę wcześniej i spokojnie się załapiesz na takie widoki 🙂
Euforia ja wczoraj zdecydowałam się na przejażdżkę w teren mimo tej mgły. Mój koń mocno się płoszy w terenie, wczoraj uznałam ze w takiej mgłe będzie albo bardzo dobrze, albo bardzo źle 😉 Mgła pomogła, koń nie widział saren i jeleni 500m dalej wiec się nimi nie przejmował, plus założyłam mu nauszniki które delikatnie pomagają w odizolowaniu dźwięków i udało się spokojnie przejechać całą drogę  🏇  Pojechaliśmy trasą z Widełki (na wysokości sklepu Jubilatka) na Kłapówkę, później trochę skróciliśmy sobie trasę i ostatecznie dojechaliśmy do celu - stajnia Cis. Znajomy nas odprowadził do domu tą samą trasą i później koń szedł juz całkiem zrelaksowany  😜  Do tej pory nie chce mi się wierzyć, że było tak cudownie!
http://imgur.com/Xv8lo8Q

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 listopada 2015 08:52
skibonify miło Cie widzieć w tym wątku, oby częściej  to gdzie się spotykamy w niedzielę  🤣 🤣 ? Może na dwa konie będzie twojemu raźniej  😁
Obawiam się ze jak dojadę do punktu spotkania to Grabek juz nie będzie miał sił na dalszą wędrówkę  🤣 Kiepsciutko u niego z kondycją.  Z moja zresztą też. W poniedziałek byłam w terenie ze znajomymi z Cisu, uzyczli mi konia i tak jakoś wyszło, że przejechaliśmy chyba kolo 15 km. Ze stajni pojechaliśmy na Dzikowiec, później wyprowadzili mnie w jakieś lasu, potem wylądowaliśmy na stawach na Klapowce, stamtąd na Mała Widełkę, później znowu Klapowka, Werynia i powrót do Cisu. W połowie chyba coś we mnie umarło  🤣 Jechaliśmy podobną trasą do tej która była na ostatnich zawodach TREC w Mustangu, z tym ze trochę ja skróciliśmy bo chyba bym nie wytrzymała. Dwa dni nie mogłam z łóżka wstać.  Ale ta wycieczka bardzo pomogła mi się odblokować i mam nadzieję że zaczniemy z Grabkiem czerpać autentyczną przyjemność z terenów 🙂
Masz już jakąś zaplanowaną trasę na niedzielę? Jakbyś przejeżdżała przez Kłapówkę to możemy na chwilę z koniem dołączyć  😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 listopada 2015 09:51
spróbuję uderzyć w tamtym kierunku  🏇

edit
no i właśnie znacie jakieś mapy, nawigacje, aplikacje które prowadzą do wyznaczonego celu bocznymi/polnymi drogami? Endomondo mam i wiem, że można tam stworzyć własną trasę ale ciężko na mapie odszukać drogi np. w lesie lub polne. Najlepiej byłoby wyznaczyć punkt A i B do którego nawigacja będzie kierować . Tradycyjna nawigacja zawsze będzie spychać na drogę główna, a tu przydałoby sie coś co kierowałoby do wyznaczonego punktu docelowego.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 listopada 2015 16:02
Pięknie, jesiennie!  😉
Livia   ...z innego świata
07 listopada 2015 17:06
Pati, cudowne zdjęcie!

U nas dzisiaj ranek był piękny, a potem się rozpadało, i już cały dzień tak siąpiło. Jutro ma być lepiej i jedziemy większą ekipą 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 listopada 2015 20:02
Pati super ujecie
Livia   ...z innego świata
08 listopada 2015 15:03
U nas dzisiaj taki wiatr, jakby głowy miało pourywać. Ale mimo tego udało nam się wybrać w fajny teren. Żeby jutro też takie słońce było! Tylko byle nie wiało 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 listopada 2015 09:38
U nas dzisiaj taki wiatr, jakby głowy miało pourywać. Ale mimo tego udało nam się wybrać w fajny teren. Żeby jutro też takie słońce było! Tylko byle nie wiało 😉


u mnie wczoraj podobnie, wybrałam się zdobywać nowe tereny w pola ale niestety przez ten wiatr kobyła szła strasznie nafukana i ciągle na ręcznym więc zawróciłam na stare leśne szlaki gdzie zachowanie konia zupełnie inne , totalny luz pomimo szumu wiatru i strzelających gałęzi. Zdjęć za wiele nie mam ale jak się z praca ogarnę to wrzucę. Generalnie czar pięknej jesieni już u nas prysł  🙁 .
Livia   ...z innego świata
09 listopada 2015 09:51
Euforia, u nas też już tak raczej brązowo niż złoto... i też w lesie koń dużo spokojniejszy niż na polu 🙂

My już po porannym terenie. Wiało dużo słabiej, niż wczoraj, ale też było dość pochmurno. Mimo tego pojechałam sobie na oklep 🙂 W lesie cudownie, zero wiatru, tylko drzewa już raczej ogołocone z liści, i wszędzie zaczyna się robić brązowo. Koń dziś trochę do przodu, ale ogarnęliśmy. I miałam dużo szczęścia z tym terenem, bo teraz zaczęło u nas padać 🙂
U mnie leje deszcz od rana, więc po pracy jadę tylko porobić coś w stajni i nakarmić konie. Z jazdy nici 🙁 Oby w środę było ciut pogodniej.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 listopada 2015 10:24
ja też liczę na środę,  🤣

polecam tę stronę na sprawdzanie pogody, jak do tej pory sprawdza się u nas tyko wyszukajcie sobie swoja miejscowość.
http://www.pogodynka.pl/index
desire   Druhu nieoceniony...
09 listopada 2015 13:15
Livia, klimatyczne foty! Od dawna marzy mi się taki poranny teren, ale strasznie trudno jest się rano zwlec z łóżka 😉
Pati2012, piękna jesień 🙂
desire, no właśnie pogoda w weekend dopisała...a ja siedziałam w pracy grrr
Za to dzisiaj sobie odbiłam i pomimo wietrznej pogody wyruszyłam na górki 🙂 Trochę wiało, ale dla jesiennych widoków warto trochę się przechłodzić 😉
Livia   ...z innego świata
10 listopada 2015 08:11
Euforia, fajna strona, mam nadzieję, że pokaże dobrą pogodę na jutro - też mamy terenowe plany 🙂

desire, fajnie wyglądacie! Nie zwiało was? Straszny był ten niedzielny wicher 🙂

beatasis, dzięki 🙂 Ja i tak wstaję, więc takie widoki to dodatkowy bonus 🙂 Piękna ścieżka 🙂

desire   Druhu nieoceniony...
10 listopada 2015 11:42
beatasis, też bym siedziała w pracy znając życie.. na szczęście ktoś wymyślił instytucje - mąż. 😉 😍  😁
Livia, oj, wiało w niedziele u nas wyżej i bałam się troche jak to będzie, ale przy czeskiej granicy nie wiało nic, a nic !  😅  taki mikroklimat jakiś tam jest, że jak u nas leje jak z cebra, to mogę spokojnie jechać do stajni, bo tam ewentualnie pokropi..  🤣

jeszcze jedno wrzuce, bo mi się mega podoba:
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11221521_986942664680742_1393838298606474253_n.jpg?oh=26d201daa026d4f0a8224b83ec114aa0&oe=56BF9910[/img]

najlepsze jest to, że większość terenów to właśnie takie łąki, zadrzewione ścieżki między polami..  💘
Livia Piękny widok z rana 🙂 Wschody są niepowtarzalne 🙂

My z niedzielnego spaceru w ręku... 😀















Nawet nam się udało z górki zagalopować 😁
tuch ale fajne zdjęcia 🙂
desire jest moc 🙂
beatasis piękne jesienne widoki 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 listopada 2015 14:23
desire super
tuch na 6 zdjęciu wyglądacie jakbyście przez wode biegli, piekne kare szczeście
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się