Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Ja właśnie wróciłam po tygodniu pobytu we FR. Pierwsze 3 dni to wręcz depresja mnie dopadła- bałam się iść do sklepu, czy zrobić cokolwiek. Ciągle deszcz, brak języka, masakra. Ale teraz wróciłam do PL i znowuż tu nie mogę sobie znaleźć miejsca.
W listopadzie jadę już z psem, może ktoś będzie jechał gdzieś ze śląska do Holandii/Belgii i mógłby mnie wziąć z psem? Średnia cena na bla bla to 170-180 zł- tyle mogę przeznaczyć.
Mój P. przypadkowo poznał dzisiaj Polkę, która pracuje na recepcji u niego w oddziale. Fajna dziewczyna, zaprosiła nas już na kolację i co najważniejsze, powiedziała, że jeżeli tylko coś będzie działo się z psem to ona pojedzie z nami do weterynarza. Ma także dzwonić o hydroterapię dla tego mojego łachudry. Ulżyło mi, bo tych dwóch rzeczy najbardziej się obawiałam... (a co tam moje zdrowie, pies ważniejszy :P ) zadzwoniła też do jakiegoś hotelu, czy może nie przyjęli by mnie do pracy, szok i niedowierzanie 😉 ale bez języka mnie nie chcą  😁
Kaktus dasz radę! ale przecież powoli ogarniasz francuski? właśnie widziałam kogoś innego z Zeusem na spacerach 😁 Ness go już też widziała 😉
Ogarniam, ale ileż można się nauczyć w dwa miesiące 😉 a z Zeusem musiał chodzić tata. Ness go nie zjadła?😉
Nie da sie za duzo, to fakt. Jednak osluchanie i rozgadanie sie zajmuje duzo dluzej.

Ja myslalam, ze znajac biegle angielski lykne norweski ot tak. Taaaa...
Próbowałam coś znaleźć w wątku, ale bez skutku, a potrzebuję podpowiedzi w paru kwestiach. Konkretnie chodzi mi o Belgię (okolice Antwerpii), więc może jest ktoś kto mieszkał/mieszka w tamtejszych okolicach i wie co i jak z autopsji 😉

1. Czy opłaca się zakładać konto walutowe w Polsce (mBank) i w Belgii dokonywać przelewów (bez posiadania tam konta) lub np. liczyć, że pracodawca sam przeleje pensję na to właśnie konto czy lepiej jest zalożyć konto za granicą, tam dostawać pieniądze i wykonywać przelew z banku zagranicznego na polskie konto?

2. Czy za 250e wyżyję w Belgii (chodzi tylko o jedzenie, bo nie przewiduję innych wydatków) przez pierwszy miesiąc? Czy to jednak za malo nawet mocno oszczedzajac?

3. Czy warto kupować jakąś tamtejszą kartę do telefonu i oplaca sie w tedy chociazby smsowac? Przyznam szczerze, ze znajac ceny roamingu w polskich sieciach, chyba schowam swoj telefon do szuflady 🤣 Jednak pomijajac kwestie kontaktow miedzy Belgia, a Polska to moze warto zainwestowac w taka karte by miec kontakt z ludzmi na terenie Belgii?

Bede wdzieczna za jakiekolwiek rady 🙂
Czy jakiś revoltowicz jest na emigracji w Australii? 🙂
Hej! Czy ktoś z re-voltowiczów nie mieszka może w okolicy Brukseli i dałby radę przenocować dwie voltowiczki z 14 na 15 listopada?  :kwiatek:
jest jakaś strona na której można oglądać zagranicą polskie seriale?
Ja ogladam na kinomanie seriale i filmy
Czy jest tu ktoś, kto studiował za granicą weterynarię, najlepiej w UK?  😅
Kaktus, na tvp vod i player.pl przez Google Chrome z wtyczką Hola Better Internet, zmienia się proxy i VPN na polskie i działa 😉
Graba.   je ne sais pas
09 listopada 2015 15:05
maiiaF, wytlumaczysz łopatologicznie? 😀
Graba., wpisz w google hola better internet wchodząc przez google chrome i ściągnij. To wtyczka, która przekodowuje serwery proxy i vpn na takie, jakbyś łączyła się z Polski i pozwala ominąć te zabezpieczenia, które są (że można oglądać tylko na terenie Polski). Wchodzisz normalnie na stronę, tam w prawym górnym rogu pojawi się ta wtyczka, wybierasz Polskę jeśli samo się nie wybierze i czekasz, czasem trzeba kilka razy odświeżyć, ale ogólnie działa. Przynajmniej działało jeszcze 2 miesiące temu 😀

A, no i jeśli chodzi o polską tv to jeszcze niezawodny weebtv 🙂
maiiaF dzięki 🙇 :przytul:  Ja nie wiem skąd ludzie takie rzeczy wiedzą 🤣
Kombinowanie z serwerami proxy czasem przydaje się też przy różnych rezerwacjach biletów np. na samolot albo hostel. Przez proxy ukraińskie albo greckie ceny są niższe niż normalnie przez polskie, a amerykańskie czy brytyjskie- dużo wyższe. Można więc próbować i tego, tylko zależy też ile wam bank potrąci przy przewalutowaniu, czasem jednak się nie opłaci 😉 ale to ciekawy eksperyment, widać jak wszystko jest zmanipulowane 😁 to szczególnie do Polaków mieszkających za granicą, często lepiej bilet na samolot kupić z Polski (i pamiętać o wyczyszczeniu historii i ciasteczek!), niż z kraju na zachodzie, albo właśnie zmienić proxy na jakiś "biedny" kraj
maiiaF, spadlas mi z nieba!!! Czekalam z niecierpliwoscia na dzisiejszy wieczor i Top Model.. No, ale wlasnie.. Przeciez jestem za granica (od kilku dni wiec pierwszy raz chce ogladnac cos polskiego). Czy na Mozilli tez mozna zrobic taki myk z serwerami??
gllosia, hola jest już dostępna chyba na wszelkie możliwości, łącznie z mozillą, iphonami, ipadami i androidem. Wejdź na hola.org i zobacz co trzeba 🙂 
Kombinowanie z serwerami proxy czasem przydaje się też przy różnych rezerwacjach biletów np. na samolot albo hostel. Przez proxy ukraińskie albo greckie ceny są niższe niż normalnie przez polskie, a amerykańskie czy brytyjskie- dużo wyższe. Można więc próbować i tego, tylko zależy też ile wam bank potrąci przy przewalutowaniu, czasem jednak się nie opłaci 😉 ale to ciekawy eksperyment, widać jak wszystko jest zmanipulowane 😁 to szczególnie do Polaków mieszkających za granicą, często lepiej bilet na samolot kupić z Polski (i pamiętać o wyczyszczeniu historii i ciasteczek!), niż z kraju na zachodzie, albo właśnie zmienić proxy na jakiś "biedny" kraj


no ja nie rozumiem dlaczego kupując bilet na lot Kraków- Bruksela w złotówkach, zapłaciłam więcej niż za lot Bruksela- Kraków w €, różnica była ponad 15 zł (loty na te dni wszystkie były w tej samej cenie) 😂
a co do seriali, to bez problemu oglądam seriale na tvp1 (polecam "Dziewczyny ze Lwowa"  :kwiatek: ) a z tvn właśnie się nie da 🙁
Kaktus, a na kiedy kupowałaś? Zazwyczaj jest tak, że np. przed świętami jakimiś albo początek świąt bilety do Polski są drogie, a pod koniec świąt do Polski mocno tanieją, za to z Polski drożeją. Kto musi wrócić to i tak wróci 😉 to tylko jeden z powodów. Przecież jest mnóstwo czynników warunkujących ceny.
Kaktus, a na kiedy kupowałaś? Zazwyczaj jest tak, że np. przed świętami jakimiś albo początek świąt bilety do Polski są drogie, a pod koniec świąt do Polski mocno tanieją, za to z Polski drożeją. Kto musi wrócić to i tak wróci 😉 to tylko jeden z powodów. Przecież jest mnóstwo czynników warunkujących ceny.


tak jak napisałam, lot dotyczył jednego konkretnego dnia (był to wtorek lub środa, bo wtedy wypadają najtaniej, środek miesiąca września wylot ok 9, powrót tydzień później o 7) wszystkie loty z Polski w te dni jak i powroty w te dni w każdym tygodniu były w jednakowej cenie 🙂
maiiaF, dzięki, mam nadzieję, że ogarnę ten temat i bede mogla ogladac top model  🏇 🏇
Graba.   je ne sais pas
10 listopada 2015 22:17
maiiaF, dziękuję :kwiatek:
Może jest tu konio - maniak będacy w Holandii obecnie?
Rozdzielona z końmi i przyjaciólką siedze tu już 8 miesiąc - szlak mnie trafia.
Jest taki program w UK o fajnych, nietypowych budowlach,projektach. Np. przebudowa auta na mini mieszkanie, domki na drzewie itp. Czy ktoś pamięta, jak się nazywa ten program i mężczyzna który go prowadzi? ktoś, coś?  🙄
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 listopada 2015 18:01
A mnie tym razem niesie na kilkumiesięczną emigrację gdzieś dalej. Kierunek Emirates!  😀 😎
Ciekawa jestem bardzo zderzenia z inną kulturą.
Ponia   Szefowa forever.
17 listopada 2015 21:14
Wojenka, koniecznie dawaj znać, jak Ci tam!  Mieszkać tam to było swego czasu jedno z moich marzeń!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 listopada 2015 17:38
Moim marzeniem to nie było, ale doświadczenie będzie z pewnością ciekawe  😀
Może jest tu konio - maniak będacy w Holandii obecnie?
Rozdzielona z końmi i przyjaciólką siedze tu już 8 miesiąc - szlak mnie trafia.


moja koleżanka była w Holandii ale nie wiem czy ciągle jest. mogę podpytać.

zdjęcie do pogrubienia  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 listopada 2015 09:27
Czy ktos mieszka/mieszkał w Austrii?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 listopada 2015 09:32
Ja mieszkałam 😍 A co, myślisz o emigracji?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się