Stajnie w Warszawie i okolicach

Widziałam że obiekt po Encanto i teraz Equisense znów jest do dzierżawy. Ktoś coś wie? Mam sentyment do tego miejsca 🙂
baba_jaga, stoję w Platynie (nowa stajnia w Łajskach) od końca sierpnia , czyli pratycznie od jej otwarcia. Póki co jstem bardzo zadowolona.

Stajnia jest wysoka, bardzo czysta. Boksy sprzątane codziennie. Dużo siana, nie ma problemu z pakowaniem w satki. Konie karmione 2-3 razy dziennie w zależności od wskazań wsłaciciela. Podawanie pasz i dodatków bez problemu. Obecnie padokowanie na kwaterach zimowych po 2-4 konie. Od rana do zmierzchu. Dostają siano na padok 2 razy dziennie. Woda na każdej kwaterze. Stajenny bardzo dba o konie i właściwie wszytsko można z nim dogadać.

Jest oświetlony, ogrodzony plac do jazdy tak na oko 35x75m, podłoże piasek. Komplet przeszkód. Jest już karuzela, ma być uruchomiona w tym tygodniu. Hala w planach 36x50 m, budowa ma ruszyć na dniach, przy szczęśliwych wiatach będzie w ciągu 1-2 miesięcy.

Stajnia ma alarm i monitoring. Wyjazd w teren bezpośrednio ze stajni, piękne lasy.

Z minusów (malutkich) brak pomieszczenia socjalnego, gdzie można sobie usiąść. Dość mała siodlarnia, ale póki co wszyscy się mieszczą.

Chess, znowu?? Takie piękne miejsce. Życzę właścicielowi normalnego dzierżawcy bo cudownie wspominam.
Parę dni temu widziałam ogłoszenie. Właśnie ciekawi mnie czy to kwestia problemów z właścicielem, dzierżawcą czy po prostu kosztów. Jednak jakby nie patrzeć na samym małym pensjonacie jednak dość daleko od centrum Wwy trudno się utrzymać. W takim miejscu też trudno dorabiać sobie na jazdach rekreacyjnych. Ja cały czas boleję nad tymi terenami i koniem jakiego miałam tam pod ręką.
Wyjazd w teren bezpośrednio ze stajni, piękne lasy.
Nie chcę nikogo straszyć, ale obawiam się, że jeśli w lasach chotomowsko - legionowskich nie zostaną wytyczone szlaki konne, to wkrótce może być tak, jak w nadleśnictwie Jabłonna - czyli tabliczki z zakazem wstępu koniom do lasu. Mieszkańcy zaczynają się wkurzać o zryte końskimi kopytami leśne drogi. W lesie są ścieżki do biegania i jazdy na rowerze a przez zwiększenie ilości koni w lesie są one coraz bardziej zniszczone.

Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie, bo sama też korzystam z tego lasu - konno tak raz na miesiąc, z psem - prawie codziennie  🙂
Chess o rany, ale szybko się zmienia dzierżawca!  😲 Miejsce piękne, też jestem ciekawa, co się z nim stanie. Swego czasu zastanawiałam się, czy by swojego koniowatego tam nie wstawić (za czasów Encanto jeszcze).
Czy w okolicy Radzymina/Wołomina są jakieś stajnie warte uwagi oprócz Mokrego, Dragona, Zająca?
Przede wszystkim z dobrymi warunkami, halą. Potrzebuję się zorientować 🙂


fc-dabbrowica
fialar, spotykasz często niezadowolonych ludzi w lesie? Ja wyjeżdżam do lasu właściwie co tydzień, właśnie z Platyny i każda napotkana osoba, czy to biegająca czy na rowerze, z psem czy z dzieciakami odpowiada mi zawsze "Dzień dorby" i zatrzymuje się, żeby nie spłoszyć konia. Właściwie to jestem w szoku, bo ludzie są tu wyjątkowo dobrze nastawieni do koni.

Co do lasu w Jabłonnie, mimo zakazu wiem że ze Złotego konia, Dawida i wcześniej Ostoi sporo koni dalej podróżowało po lesie. Ale tam jest inna sytuacja, las jest właściwie zaraz obok wielu domków jednorodzinnych.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 listopada 2015 11:01
Chess, znam osobiście prowadząca stajnie Equisense, mówiła mi, że z jednej strony jednak zjadły ja koszty,dużo zainwestowała w tą stajnie i jednak musiała cały czas dokładać. Z drugiej strony były jakieś problemy z właścicielami terenu, nie wiem na czym konkretnie polegały, ale jakieś klopoty były.
fialar, spotykasz często niezadowolonych ludzi w lesie?
W lesie - nie, ale słyszę komentarze osób korzystających z lasu - głównie rowerzystów, którzy mają pretensje o zniszczone przez końskie kopyta drogi - rowerowe szlaki.
Chciałabym zaznaczyć, że to nie ja mam pretensję, bo sama jeżdżę po tym lesie konno, mimo, że nie stoimy w Platynie 🙂
arivle, czyli pierwsza część to chyba dokładnie tak jak było z Encanto. Szkoda, szkoda.
Czy ktoś z Was używa słomy lnianej i mógłby odsprzedać ze dwa opakowania?  🙂
Pod koniec listopada lub na początku grudnia chcemy prosić dr Magdalenę Żółkiewicz o przyjazd i szukamy innych chętnych (na trasie Warszawa/ Mińsk Mazowiecki / Siedlce / Terespol) Ktoś chętny?  🏇
Ciekawa jestem tych problemów z właścicielami terenów, bo to taka super stajnia, a historia pokazuje, że coś ewidentnie nie gra 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2015 15:18
baba_jaga, ja stoję w Górkach czyli dawnej Cabrioli. Co chcesz wiedzieć?

Edit: doczytałam.
Wieczorem postaram sie napisać Ci pw.
Czy ktoś z revoltowiczów stoi może w stajni MSC na Siekierkach (Antoniewska 12)? Bardzo prosiłabym o kontakt do takiej osoby :kwiatek:
Czy w okolicach Wilanowa - Konstancina znajduje się jakaś stajnia do 1000 max 1100 zł z halą i padokami? Oprócz Wilanowa i Siekierek
Domyślam się że nie, ale może jakaś mniej znana , może mniejsza, kameralna stajnia mi umknęła...
Koło Konstancina jest jeszcze Iskierka. Cena oscyluje wokół tego co napisałaś a miejsc mają teraz dużo.
I Siedliska za ciut więcej i chyba pakiet podstawowy w Czernidłach.
Misiaczku, jak dlugo sie do Ciebie z Warszawy jedzie? I ktora drogą najszybciej?
W Czernidlach miejsc nie ma 😎 a jak padla tu Iskierka to obok sa Zlotkowscy, szczegoly u Burzy🙂
Dziękuję 🙂 Choć szczerze mówiąc miałam na myśli coś bliżej bardziej między Wilanowem a Konstancinem  jak Okrzeszyn , Bielawa 🙂
Oj to w tych okolicach z halą chyba nic sensownego już nie ma.
W tym rejonie chyba w tej cenie to tylko Siedliska sensowne.
No,jest Chojnów ale dużo drożej i szczerze-stoję od września i nie jestem zbyt zachwycona.
Flondra   Szczęśliwa posiadaczka gniadego sierściucha :)
19 listopada 2015 19:33
Witam!!! Jestem na forum od jakiegoś czasu, ale zbyt często się nie udzielam (wolę czytać 😉 ) Natomiast w tej chwili potrzebuję od Was kilka wskazówek, sugestii w sprawie wyboru pensjonatu dla mojego sierściucha. Sprawa wygląda następująco: Sierściuch ma 17 lat i niestety jest kontuzjowany (uszkodzony międzykostny) zalecenie od weta - areszt boksowy. Tu gdzie stoję obecnie sytuacja się dość mocno skomplikowała, na skutek wybitnej upierdliwości właściciela stajni (oszczędzanie na słomie i sianie itd.) nastąpił "eksodus" pensjonariuszy do innych stajni. Ja planowałam zostać do wiosny (stwierdziłam, że skoro tyle osób uciekło, to może właściciel przemyśli sprawę i coś się poprawi - niestety myliłam się...),  ale po dzisiejszej wizycie w stajni zmieniłam zdanie (szczegóły - co to za stajnia i co się stało na priv. 😉 )

Szukam stajni w okolicy ok 30 km od Pruszkowa z dobrą opieką do 1000 zł, fajnie gdyby była hala (ale jestem realistką i w tej cenie chyba nic się nie znajdzie), padoki z zieleniną i jakiś fajny socjal (żeby było się gdzie ogrzać zimą), plac do jazdy ze znośnym podłożem i jakiś teren (to jak już konisko wyzdrowieje). Mam 2,5 miesięcznego synka i nie jestem w stanie dojeżdżać do stajni co drugi dzień, żeby sprawdzić jak miewa się koń, a chcę być spokojna o kopytnego, bo po dzisiejszym dniu w obecnej stajni będę miała problem z zasypianiem dopóki go stamtąd nie zabiorę...

Ktoś, coś?
Do 1000 to może nie, ale za 1100 polecam Sobieskich. Dodatkowo fajny dojazd A2 z pruszkowa. Mieli jeszcze nie dawno jeden boks wolny. 
DressageLife, a podałabyś mi jakieś namiary na Siedliska - stronę www czy coś. Próbowałam szukać w google ale pokazuje mi jakieś wsie w innej części Polski
A ja mam pytanie. Kiedys była aktywna stajnia w Jugach (okolice Jadowa) czy ktos wie, co tam sie teraz dzieje?
Ktos zna?



Tam teraz nie ma nic ani śladu po stajni zrobiona stala bankietowa
dlaczego ?
megane ten Misiaczek to purmła?  😡 Miło mi bałdzo  😀 Najlepiej dojechać do Kołbieli, stamtąd na Siennicę a z Siennicy, drogą na Seroczyn do Latowicza. W Latowiczu na Jeruzal a stamtąd już tylko dwa kilometry i tadammm, jesteś u mnie. Kiedy przyjeżdżacie?  😅 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się