Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
13 listopada 2015 22:27
larabarson treningi mozna powiedziec od podstaw. Jutro okaze sie jak bardzo od podstaw. Kon moj na razie bedzie tylko ruszany w trzech chodach, zadnego cudowania, az ja opanuje swoje cialo w siodle i w koncu zlapie rownowage w galopie. Treningi pod okiem Agnieszki Dutki. Nie prowadzi nikomu treningow - mnie po znajomosci sie zgodzila.
Eufona żegna L4.
Od poniedziałku wraca do roboty.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2015 07:50
Wisełka ja bardzo polecam karmienie wysłodkami+otrębami+łuską słonecznika, na dodatek smakowy kupuje na zimę musli baileysa- 59.99 za 20kg- nie jest to jakieś muslinowe WOW, ale traktuje to bardziej jako mały dodatek smakowy i po jeździe jako garść "nagrody"- konina wsuwa aż się uszy trzęsą🙂

No i witaminy- chevinal🙂


Ja w czwartek miałam treningo, ale byłam tak wyczerpana, że nie miałam sił wsiadać więc wsiadła trenerka. Citrucha się pomału ogarnia🙂

Szamanka powodzenia! Zdawaj nam relacje jak idzie🙂
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
14 listopada 2015 08:29
Czy ktoś może wie, gdzie mogę obejrzeć jesienne przeglądy hodowlane z Białki,  Michałowa i Janowa ?
A w jakich proporcjach podawać te wysłodki z otrębami? 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 listopada 2015 18:13
Zyje  😅  😅
Bledow popelniam cale wiadro, ale mam nadzieje, ze z czasem je wyeliminuje. Quaterka bardzo aktywna kobylka o wdziecznym imieniu - Musztarda  😂
Nie spadlam, ale nogi drza mi do tej pory  😡
szamanka super, fajnie, że znalazłaś odpowiednią osobę, gratulacje 😅

Ja wczoraj za punkt honoru postawiłam sobie wyjazd w teren, co z tego, że skończyłam pracę po 14, byłam w domu około 15 i musiałam jeszcze zjeść obiad, w końcu tylko raz w życiu świętuje się 25 urodziny 😜 uzbroiłam się w latarkę, ciepło ubrałam i ruszyłam do stajni, szybko przygotowałam konia i ruszyłyśmy 😉 na początku wszystko super, odpaliłam latarkę i było świetnie, ale około kilometra od domu zaczęło mocno wiać i padać, musiałam zsiąść, bo obawiałam się, że wywieje mnie z siodła 😵 efekt jest taki, że musiałam zabrać cały sprzęt do suszenia, rudą porządnie wytrzeć, a przejechane 3 km uznać za namiastkę dzisiejszego terenowania  😂
U mojego Czesia w wynikach badan krwi wyszedl selen na dolnej granicy normy i cynk nieco ponizej. Dostalam zalecenie zeby podawac supplement wit. E + selen i to uzupelnic tylko zupelnie nie wiem jaki  ❓ Troche sie tez obawiam zeby nie przesadzic w druga strone. Co myslicie?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 listopada 2015 08:18
Larabarson selenu to zazwyczaj wszystkim brakuje  🙂 patrz na skład jak kupujesz dodatki i nie martw sie raczej tych pierwiastkow nie przedawkuhesz bo jest ich zazwyczaj szxzatkowa ilosc w suplementach. Później Ci podeślę na fejsie kilka propozycji bo teraz muszę młodego ogarnąć. 
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 listopada 2015 08:41
[quote author=Wisełka link=topic=752.msg2449800#msg2449800 date=1447521440]
A w jakich proporcjach podawać te wysłodki z otrębami? 🙂
[/quote]

Ja akurat daje mojej ...mało w porównaniu do tego ile inne konie dostają. Wysłodek 3 garści, pół miarki otrąb, 1/4 musli  1/4 łuska.
U mojego Czesia w wynikach badan krwi wyszedl selen na dolnej granicy normy i cynk nieco ponizej. Dostalam zalecenie zeby podawac supplement wit. E + selen i to uzupelnic tylko zupelnie nie wiem jaki  ❓ Troche sie tez obawiam zeby nie przesadzic w druga strone. Co myslicie?


Preparaty z serii Hesta, firmy St Hippolyt
U mojego Czesia w wynikach badan krwi wyszedl selen na dolnej granicy normy i cynk nieco ponizej. Dostalam zalecenie zeby podawac supplement wit. E + selen i to uzupelnic tylko zupelnie nie wiem jaki  ❓ Troche sie tez obawiam zeby nie przesadzic w druga strone. Co myslicie?


no teraz jesienią bardzo często trzeba koniom uzupełniac selen i cynk, też wit. E. Tak samo można dodawac takie suplementy do diety w czasie sezonu intenstywnych treningów, by wspomagać mięśnie.
Epikea Pięknie  😀
Epikea super wyglądacie!  😅

Mnie dopada jakiś dół jeździecki chyba przez tę pogodę. Pada, wieje że głowę urywa, no nic się nie da zrobić z koniem totalnie. Jakby chociaż tylko padało, to pal licho, od lonży w deszczu nie umrze. Ale jak do tego wieje takim przenikliwym zimnym wiatrem, że mnie przewiewa na wylot przez kurtkę i dwa swetry, no to już rozsądne nie jest. Do tego podłoże zamienia się w grząskie bajoro, więc lada moment nie będzie zupełnie na czym pracować i zostaną tylko spacery w ręku. Nie lubię tej pory roku.  😤
Dobrze przynajmniej, że ruda sobie z tego absolutnie i totalnie nic nie robi, futro mamucie ma i nawet ten wiatr jej nie rusza, łazi po dworze zadowolona i się obżera na potęgę, od czego w połączeniu z pracą w kratkę ma brzuch jak źrebna kobyła.  😁
Po dłuższej nieobecności... Udało się na tegorocznym Hubertusie...

ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] za duże zdjęcia
Kochani, czy w związku z ostatnimi wydarzeniami Salon du Cheval sie odbędzie?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 listopada 2015 19:02
Epikea ale profi wyglądacie, jaki poskładany  😜
Epikea, ładny obrazek
Mam pytanie do właścicieli arabów. Też macie taki problem z dopasowaniem siodła, czy to mi się trafiły takie wybitne egzemplarze? Mam w tej chwili dwie kobyłki do jazdy i po prostu jest dramat. Wszystko zjeżdża na łopatki. Siodła z którymi te konie przyszły w ogóle się do niczego nie nadają, próbowałam ratować sytuacje wintec'em z wymiennymi łękami, ale to też nie zdaje egzaminu. Może ktoś z podobnymi doświadczeniami coś doradzi.
Bartosz co to za ogłowie, a konkretniej nachrapnik? Bardzo mi się podoba, a nigdy takiego nie widziałam.

lossuperktos łączę się z Tobą w bólu, ja też mam ten problem. Teraz mam Barefoot'a bezterlicówkę, ale też zjeżdża do przodu, a jeszcze się kręci na boki. Teraz mam plan spróbować z siodłem west, jak już je nabędę to dam znać czy jest lepiej.
bezterlicówki nie brałam pod uwagę, konie mają chodzić w rekreacji. Forgurt też się nie sprawdził. Zastanawiam się nad podogoniem, ale arab w podogoniu, toż to profanacja 😉
lossuperktos z siodlem dla araba to jest droga przez meke, niestety. Trzeba szukac, probowac a i tak przewaznie bedzie to cos, co bedzie pasowalo "jako tako".
Chyba, że siodło zrobione pod konia  😅
Dokladnie ogurek, chcialam tez to napisac  😉
E tam profanacja, moja chodzi z podogoniem i dobrze jest.  🙂 Rudej wszystkie siodła lecą na łopatki, terlicowe czy nie, bo jest przebudowana zadem i każde siodło w ruchu "chce" się ułożyć kilka centymetrów za bardzo do przodu w stosunku do miejsca, w którym powinno leżeć.
No ale my też po przejściu przez mękę siodłową mamy bezterlicówkę, tyle że ściąganą zza granicy specjalnie, bo w Polsce ciężko o taką.
bezterlicówki nie brałam pod uwagę, konie mają chodzić w rekreacji. Forgurt też się nie sprawdził. Zastanawiam się nad podogoniem, ale arab w podogoniu, toż to profanacja 😉

Bezterlicowe miałam, ale w tym przypadku to jego sztywna podstawa była problemem. Za długa!
Siodło west okazało się lepszym wyborem.
Thilnen to jest kantaro-ogłowie robione indywidualnie. Stąd nieco inny wygląd.

Co do siodeł to też miałem wiele perypetii i rozwiązaniem pasującym na wiele arabów jest jakaś mała kulbaka typu McClellan - z takiej sam korzystam.
Pasują też kulbaki pruskie...

Dziękuję wszystkim na miłe słowa  😡
Staramy sie z Rudym pracować po coś, w konkretnym celu.
Tu jechaliśmy P klasę, ocenioną na blisko 62%
Mam więcej fotek, więc pozwolę sobie jeszcze pospamować 😉
Epikea gratuluję ! Życzę dalszego progresu, pięknie Ci Rudy rozkwita  :kwiatek:


W załączniku, nasze hubertowe co nieco 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się