Islamizacja Europy?

Ikarina zanim wstawisz linki poczytaj troche na ten temat.. Rozpowrzechniasz manipulacje I klamstwa.  To z 8 letnim chlopcem to prowokacja I bez szerszego kontekstu nie mozna ocenic tej sytuacji. Ta sprawa zostsla wyjasniona.  Israel I izraelczycy maja taki Paryz prawie codziennie.. Jestem uczulona na zmanipulowane filmiki I informacje na temat sytuacji w Izraelu. Polecam strone listy z naszego Sadu Andrzeja Koraszewskiego.
Liliana.Ishi, ooo  napisz więciej. Bo szczerze mówiąc - faktycznie na początku się zdziwiłam, że pokazują takie rzeczy w amerykańskich serwisach. Ale - skoro angielska telewizja ostatnio się zrobiła "milutka", to myślałam, że w USA też. Możesz nakreślić tak na szybko, o co chodzi? Bo ten chłopczyk ze złamaną rączką to wiem, że rzucał w tego żołnierza kamieniami. A ten drugi?
Konflikt izraelsko- palestynski jest bardzo zlozony. Proponuje lekture proizraelskich artykulow na stronie listy z naszego sadu. Internet zalany jest nienawiescia do Izraela.. Trudno odroznic prawde od fikcji. Nawet teraz srodowiska propalestynskie odkarzaja Izrael o organizacje zamachow w Paryzu. Zupelnie powaZnie! Podaje link to artykulu na temat mowy nienawiesci  http://www.listyznaszegosadu.pl/znasz-li-ten-kraj/czy-musimy-tolerowac-nienawisc-i-wezwania-do-nietolerancji
Ostatnio przeczytałem ciekawą książke o wywiadzie Izraela, tzw,Wyznania szpiega. Izrael dokonywał cudów żeby ta książka nigdy się nie ukazała.Izrael ma tak rozbudowane struktury .a całym świecie że nikt nie jest w stanie sobie tego wyobrazić a cały Mosad na świecie ma mniej osób zatrudnionych bezpośrednio w wywiadzie niż jeden oddział FBI w jednym mieście USA.A mimo to jest uznawany za najlepszy i najspraniejszy na całym świecie. Tyle że tam nie ma litości. Po ataku na olimpijczykow w Monachium w odwecie jeździli po całym świecie i likwidowali osoby odpowiedzialne za zamach. Izrael nie zna litości i w dupie ma prawo czy prawa człowieka. Za to dla nas nest buforem między Europą a krajami Arabskimi.Więc dla nas są sprzymierzeńcami. 😉 Jak się ktoś zaglębi to mieli takie niesamowite pomysły że dupę urywa. Po II wojnie kupili kilka bombowcóiw z demobilu bez uzbrojenia, jak od ierali je z Włoch to po cichaczu zakupili bomby i prowadząc je z Włoch do siebie zbombardowali Egipt. 😁
Czy porwanie z Argentyny  i dostarczenie Eichmana przed Izraelski wymiar sprawiexliwości, rozwalenie Irańskich instalacji atomowych zakupionych we Francji . Oni mimo wszystko ro ią dla nas dobrą robotę. 🤣
Liliana.Ishi, akurat "z mojej strony" media działają na odwrót - to Palestyna jest o wszystko obwiniana, a Izrael jest we wszystkim święty.

A to, że tamtejszy konflikt jest złożony, to wiem, esej kiedyś na ten temat pisałam i za głowę się łapałam, że tak naprawdę tego konfliktu nie da się rozwiązać 🙁
Liliana.Ishi, zaiste, artykuł-niewiniątko. "Cała prawda całą dobę".
Słynna "mowa nienawiści" jest problemem, i to dużym. Doświadczam jej np. jako katoliczka. Dość poczytać to forum.
Ikarina twierdzi, że doświadczają jej Polacy w UK - wdzięczny obiekt słownych prześladowań.
Wielka szkoda, że autor nie pokusił się o przybliżenie CO jest mową nienawiści i dlaczego.
Bo raczej, wg wielu, na pewno wg władz Izraela, "śmierć wrogom ojczyzny" (tylko w jidysz czy po hebrajsku) nie jest mową nienawiści, tylko hasłem instynktu zachowawczego.

Na moralność typu: "co Nam robią - to jest złe, a co My robimy, to jest dobre" nie daję swojej zgody. Jasne, że rzecz dyskusyjna. Ale autor nawet nie zbliża się do dyskusji. On WIE co jest DOBRE. Tylko... skąd?
Ja jeszcze zacytuję własne pytanie:

Możesz nakreślić tak na szybko, o co chodzi? Bo ten chłopczyk ze złamaną rączką to wiem, że rzucał w tego żołnierza kamieniami. A ten drugi?


Ktoś wie tak "na chłodno", o co chodzi w tych filmikach? Bo to, że konflikt Palestyna-Izrael, to wiem. Tylko co się stanęło takiego dramatycznego, żeby podduszać dziecko ze złamaną ręką i dlaczego ten ośmiolatek jest tak mocno przejęty?
Wczoraj jakoś tak dotknęły mnie ramówki głównych stacji telewizyjnych. Spodziewałam się zmiany i wyciszenia. Podobno tak zrobiły niemieckie stacje. No i rozważania pana Bońka jak to będzie z piłką nożną we Francji....  😵 Jakie to ma znaczenie?
Bardzo płytkie to wszystko. Podobnie nie pojmuję jak Ukraina może puszczać w TV talent show kiedy trwa wojna domowa. Nic z tego strasznego zdarzenia w Paryżu nie wyniknie. Nie będzie refleksji.
Druga moja myśl to obrazek z wakacji takiej fali młodych "obcych" wędrujących tysiącami do Europy. Ilu potencjalnych zamachowców weszło? Tyle osób o tym pisało/mówiło. Gołym okiem było widać, że nikt nad tym nie panuje. Nikt ich już teraz nie połapie.
I jeszcze to zachowanie pracowników polskiej ambasady. Nie wpuścili naszych obywateli, żeby się mogli schronić. Wstyd. Dobrze, że im nie kazali wziąć kredytu i szukać pracy. Ale zachowali się w tym stylu. Fatalne.
Czytam, że  "Francuskie władze zdają sobie sprawę, że w całym kraju jest ponad 3 tysiące osób, które współpracują z ISIS. " Te osoby są tam od dawna. Te, które weszły z uchodźcami to nowy napływ. Ale jak rozumiem, w krajach Europy, tych ludzi współpracujących z terrorystami jest od dawna i tak cała masa. I moja myśl- jak ich wyplenić? Nie mam pojęcia jak.
Pierwszy odruch- wysiedlić wszystkich wyznawców obcych religii? Tak na w razie czego, gdyby im przyszło do głowy przejść na świętą wojnę, jak im się zrobi źle? Do dupy.
Uchodźcy? Ci ludzie uciekają od tego terroru, który mają na co dzień. Dziwić im się? Ja się nie dziwię, też bym zabrała rodzinę i chciała spieprzać gdziekolwiek, gdybym miała takie akcje jak w Paryżu na co dzień.
Przestać walczyć z państwem islamskim, tak jak ono sobie tego życzy? I nie bombardować ich siedzib? Nie wtrącać się? I liczyć, że będą się tam tłuc tylko u siebie? I nie wylezą walczyć z niewiernymi poza granice swoich państw?
Już się okazało że nie jeden tylko dwóch z zamachowców przybyło jako uchodźcy.  😤 Gratulacje, może wpuszczać wszystkich i bez kontroli niech sobie do na strzelają. 🤔
slojma   I was born with a silver spoon!
15 listopada 2015 07:39
Nalezy zadac sobie pytanie komu zalezalo na uchodzcach? Komu zalezy na tym by nastapil rozlam UE?
Jeszcze chwile temu propagowano przyjecie uchodzcow. Naglowek gazet z malym chlopcem mial skruszyc wiele serc. Po zamachu we Francji i informacjach, ze 2 z zamachowcow to uchodzcy  ( informacja co najmniej dziwna bo juz nagle maja paszport osoby która wysadzila sie w powietrze), nastapi fala zlosci i ninawisci. Po co? Nad tym nalezy sie powaznie zastanowić. Bo ewidentnie komus zalezy na oslabieniu UE, skloceniu ludzi etc. I tu nie chodzi o to kto mial racje a kto nie w sprawie uchodzcow. Tu zginęli ludzie, niewinni ludzie I to jest dramat, ale widac ze znow ludzie zycie traci wartosc.
Edit.
Warto tez zastanowić sie czemu o Francuskim zamachu slychac na calym swiecie, podczas gdy zamach w innym kraju zostal pominiety?http://edition.cnn.com/2015/11/12/middleeast/beirut-explosions/
No dziwne to wszystko. Jak tak sobie patrzę na największe kluby piłkarskie kupione przez szejków (Real Madryt co krzyż z swojego symbolu skasował  :ke🙂 , jak widzę, że Gazprom sponsoruje LM, te dziwne wyniki meczów. Może to akurat drobiazgi, ale mam wrażenie, ze Europę ktoś po cichu zawłaszczył. Zdobył wpływy finansowe a potem "armię" wprowadził pod osłoną kobiet i dzieci z poklaskiem środowisk multikulti-tet.

Przy dzisiejszej technice , problem.z 7staleniem tożsamości ? Żaden. Po odciskach palców, DNA itd.szybciutko ustalą kto jest kto. Przy rejestracji imivrantów pobierają odciski palców. A bazy danych są ogólnie dostępne dla służb.
Link - ta identyfikacja to marnie idzie. Jak zebrać dane od dzikiego tłumu? Nie wiem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 listopada 2015 08:06
slojma, oj nawet tutaj na forum była wojna, jak ktoś realnie pisał, że "uchodźcy" są niebezpieczni i że nie można ich tak przyjmować z otwartymi ramionami i bez kontroli. To teraz mają multi - kulti.

Szkoda tylko, że jak zawsze za durne pomysły polityków i odgórne narzucanie "właściwego" światopoglądu płacą życiem niewinni ludzie.
slojma   I was born with a silver spoon!
15 listopada 2015 08:12
safie chyba nie zrozumialas mojej wypowiedzi, bo mi zupełnie nie chodzi o to kto mial racje a kto nie. I takie przepychanki pokazuja tylko jak bardzo upadl czlowiek bo ludzie zycie juz nic nie znaczy. Ja zastanawiam sie gleboko nad celowoscia takiego dzialania i konsekwencjami, oraz tym jak latwo zbudowac pewien obraz i kreowac nasze emocje na wlasne potrzeby. Komus ewidentnie zalezy na oslabieniu UE i jest na dobrej drodze by to zrobic.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 listopada 2015 08:20
slojma , moim zdaniem to UE nie potrzebuje nikogo do osłabiania, osłabia się sama, bez pomocy. Chociaż jeżeli kogoś trzeba wskazać to jest przecież USA i Rosja.


Pisałam w kontekście, że twierdzenie, że imigranci będą niebezpieczni wiązało się z krytyką ze strony miłośników tolerancji wszystkiego i wszystkich, ale im raczej nie zależy na upadku UE
Safie, ja to sobie w ogóle nie przypominam, zeby ktokolwiek przyklaskiwał tutaj niekontrolowanemu napływowi emigrantów i przyjmowaniu z otwartymi ramionami 😲
Juz dawno ISIS chwaliło sie oficjalnie ile tysięcy ich ludzi (czyt. terrorystów) szmugluje wsród uchodźców.
bobek, mógł być, ale rezultat jest na rękę wszystkim 🙁.

szemrana, czego nie rozumiesz? Pełnych poświęcenia ludzi, którzy w imieniu własnej religii zostali wysłani jako V kolumna? Teraz Europa zapewne podejmie działania "wrogie wobec islamu". I będzie powód, żeby ująć się za islamem. Nie ISIS, nie. Ci, którzy ISIS finansują. A mają za co, bo nie przypadkiem wcześniej spadły ceny ropy (zniesienie limitów sprzedaży, jakby kto nie wiedział).
Bardzo, bardzo chcę być złym prorokiem.


Obawiam się, że masz rację i jesteś dobrym prorokiem  🙁
Jak to nie. 😤 Jak mówilłem i przewidywałem jak to się skończy to skakali mi do oczu jacy to oni biedni ci uchodźcy.Teraz zaczynamy zbierać plony swojego miłosierdzia. Ci co przemycało ich ISIS byli w grupach ludzi na jednych pontonach z uchodźcami , nie wierzę żeby reszta w tej grupie nie podejżewala że oni coś kombinują. Tylko że oni są solidarni , pewno jeszcze pomagali im się przedostac dalej. 😤 Wychodzą z tych pontonów i znikają w naszym świecie wtapiając się w otoczenie.Na szczęście Polska nie jest multikulti.
Safie, ja to sobie w ogóle nie przypominam, zeby ktokolwiek przyklaskiwał tutaj niekontrolowanemu napływowi emigrantów i przyjmowaniu z otwartymi ramionami 😲
Juz dawno ISIS chwaliło sie oficjalnie ile tysięcy ich ludzi (czyt. terrorystów) szmugluje wsród uchodźców.

A mnie sie wydaje, ze bylo tutaj sporo takich osob. Jezeli nawet nie pisaly tego wprost "jestem za tym zeby przyjmowac wszystkich", to "palowali" wszystkich, ktorzy wyrazali watpliwosci. "Gdzie sa wasze chrzescijanskie wartosci" - tak bylo, a na wielokrotne pytanie jak pogodzic interesy nasze i ich, nie bylo odpowiedzi. Tylko swiete oburzenie, ze ktos nie chce przyjmowac. No i teraz juz nie ma nic o chrzescijanskich wartosciach. Nie dziwie sie, to nie bylo Charlie Hebdo gdzie badz co badz wiekszosc ofiar wiedzialo z czym igra, tym razem zginelo ponad 100 zupelnie przypadkowych niewinnych ludzi. Takich wlasnie jak dyskutanci. Chociaz ja osobiscie, uwazam ze zamachy w Europie moglyby sie pojawiac zupelnie niezaleznie od ilosci imigrantow. Natomiast wszystkie niekorzystne procesy w spoleczenstwie, ktore beda poklosiem miedzy innymi tych zamachow, beda wprost zalezne od ilosci tychze. Kazdy kraj jest w stanie bez wiekszej szkody wchlonac PEWNA ilosc obcych, innych, nieprzystosowanych, bezrobotnych ale po przekroczeniu masy krytycznej (nie watpie ze zostala przekroczona juz teraz), bedzie to ze smutnym efektem dla wszystkich i nowych i starych mieszkancow Europy. Tyle jezeli chodzi o realizowanie "chrzescijanskich wartosci".

Nalezy zadac sobie pytanie komu zalezalo na uchodzcach? Komu zalezy na tym by nastapil rozlam UE?

Nie wiem, czy idzie rozlam unii, moze to ma byc tylko zaawansowana forma zarzadzania "ludem tubylczym". Bo z punktu widzenia takiej Merkel czy Camerona, Europejczycy sa rozpuszczeni, nie wolno tutaj gnebic obywatela, torturowac, podsluchiwac, trzeba sie mu ciagle podlizywac bo wybory itd. Zaleta Europejczykow natomiast jest to, ze uwazaja sie za wolnych ludzi i dlatego w zyciu nie daliby sie namowic na wiosne ludow w stylu arabskim, czy ukrainskim. Moze w obliczu kryzysu imigracyjnego i aktow terroru, ktokolwiek za nimi stoi, wladze Europy postanowily troche ugrac swojego i wprowadzic "zarzadzanie strachem" za pomoca terroryzmu oraz "dziel i rzadz" za pomoca sklocenia spoleczenstwa. Przerazony Europejczyk w imie walki z terroryzmem pozwoli sobie ograniczyc wolnosc, zgodzi sie i bedzie lozyl na wojne z terrorystami. Sklocone na tle swiatopogladowym i socjalnym spoleczenstwo tez bedzie latwiejsze w zarzadzaniu. Moze wiec bezradnosc Merkelowej jest celowa, a kiedy spoleczenstwo "chrzescijanskie" w stylu jak wyzej, bedzie mialo dosc (bo juz widac ze zaczyna watpic), to bedzie tez pretekst do zatrzymania fali imigracji zdecydowanymi srodkami.
Chyba największy problem ma Merkel , bo lczyła że wszyscy wezmą od niej po trochu imigrantów a po Paryżu będzie z tym problem. Czesi już powiedzieli że nie przyjmą ani sztuki. 🤔
W moim odczuciu europejskie społeczeństwa w dużym stopniu nie mają wartości, zdefiniowanych poglądów i umiejętności analizowania sytuacji i wyciągania z niej wniosków. Gdzieś im się to w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zagubiło. Pojęcie tolerancji uległo niebezpiecznemu wypaczeniu. W ramach tolerancji pozwala się niszczenie prywatnej własności, narzucanie własnego stylu myślenia i życia oraz zastraszanie. Przecież to jest nie do pomyślenia! Uważam się za osobę tolerancyjną, w związku z tym nie interesuje mnie czy i do kogo się modli, z kim sypia i w co wierzy człowiek, który żyje obok mnie. To jest jego prywatna sprawa. Interesuje mnie, żeby przestrzegał obowiązującego w moim kraju prawa i zasad sąsiedzkiego życia, i nie wtrącał się w moje prywatne sprawy. Jeśli nie chce tych zasad przestrzegać, niech się wynosi tam, skąd przyszedł. Natychmiast.

Problem nie zaczął się wraz z masowym napływem imigrantów do Europy w ostatnich miesiącach, jest dużo starszy. Jeden czy dwóch terrorystów, którzy strzelali do ludzi w Paryżu, rzeczywiście było z ostatniego napływu, ale kolejny był obywatelem Francji, urodzonym w tym kraju. Ktoś im dostarczył broń, materiały wybuchowe, zaplanował całą akcję. Takie rzeczy na ogól nie dzieją się z dnia na dzień. Służby specjalne we Francji podobno obserwują stale jakieś 2-3 tysiące osób podejrzewanych o związki z radykalnymi islamistami. Jak widać nie pomogło to zapobiec atakom. Z setek tysięcy muzułmanów nie da się tak po prostu wyłowić terrorystów. Przecież w wielu miastach Europy zachodniej są całe dzielnice, gdzie przeważa ludność napływowa muzułmańskiego wyznania. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że mieszkający tam grzecznie przez wiele lat człowiek pewnego dnia nie dostanie sygnału, żeby wziąć karabin, wyjść na ulicę i zacząć strzelać do ludzi w imię świętej wojny. To już nie jest potencjalny wątek do książki sensacyjnej, niestety.

Osobiście popieram decyzję o nie wpuszczaniu do Polski imigrantów w tysiącach. Gdyby tak zrobiono, być może w ciągu najbliższych kilku lat nic spektakularnego by się nie stało. Jesteśmy w o tyle "lepszej" sytuacji, że mamy okazję zobaczyć na przykładzie Francji, Niemiec, czy Szwecji i Norwegii, do czego to może w przyszłości doprowadzić. Mnie się ta wizja nie podoba.

W krótkim wywiadzie udzielonym przez jednego Paryżanina, mieszkającego w pobliżu stadionu, na końcu pada zdanie w rodzaju "będziemy musieli nauczyć się żyć z tym zagrożeniem". Szczerze - dla mnie to jest przerażające.
A mi nadal jest szkoda uchodźców. Uciekając szukają ŻYCIA. I nadal nie umiałabym im odmówić gdyby ode mnie zależała decyzja. Tyle, że dokładnie trzepać, wpuszczać tylko tych jakoś ( a  miarę możliwości) zweryfikowanych. Nie pozwalać im rodzić więcej niż 1 dziecko i przede wszystkim starać się ich wkomponować w naród a nie trzymać w zamkniętych obozach, gdzie będą się izolować od narodu z którym mieszkają. Nie pomoże się wszystkim potrzebującym, bo nie, ale spróbowałabym pomóc choć jakiejś części.
Zamachy terrorystyczne będą i tak i tak. Grupy terrorystyczne i tak swoje macki mają w krajach europy.
Najchętniej to bym spuściła bombę na całe to państwo islamskie. Tyle, że wtedy zabijamy też niewinnych cywilów tam mieszkających. Wiem, że totalnie nie ma w tym logiki. Z jednej strony chciałabym pomóc uchodźcom, którzy szukają pomocy przed terrorem, a z drugiej spuściłabym bombę na tych, którzy mieli to nieszczęście, że zostali na terenie państwa islamskiego. brak logiki.
Przerasta mnie to wszystko. I jestem pełna sprzecznych uczuć. Z jednej strony czuję chęć pomocy, a z drugiej zabijałabym ich w imię wyższego celu- wytępienia radykałów zagrażających europie.
>Nie pozwalać im rodzić więcej niż 1 dziecko

Jak? Sterylizowac? Kastrowac?
deportować jak urodzi drugie? Nie mam zielonego pojęcia. Mówię przecież że nie umiem się wypowiedzieć, bo z jednej strony rozumiem, że uciekają. Niewinni, chcący żyć, uciekają. Chwytając dzieciaka i wsiadając w ponton z jednym workiem dobytku, trzeba być nieludzko zdeterminowanym, przerażonym. Nie sądzisz? Nie umiałabym spojrzeć w twarz takiej kobiecie z dziećmi i kazać jej spier***ać.

Jeśli uciekają przed śmiercią do innych krajów i chcąc nie chcąc będą stanowić jakiś tam problem, to powinni mieć świadomość, że muszą się dostosować do warunków jakie im się narzuci. Z drugiej strony, ich potomkowie, nie pamiętający terroru wojny będą już mieli inne spojrzenie i inne wymagania.
Nie wiem. Nie mam pojęcia. Wiem, że jestem człowiekiem i dla mnie człowiek to człowiek. Bez względu na wyznanie,  kolor skóry. I dopóki nie ma gówna zamiast mózgu ( terrorysta), to czuję, że powinnam mu pomóc w miarę możliwości.
Jeśli uciekają przed śmiercią do innych krajów i chcąc nie chcąc będą stanowić jakiś tam problem, to powinni mieć świadomość, że muszą się dostosować do warunków jakie im się narzuci.


Tylko,  ze dla nich to ich religia jest prawem. I guzik ich obchodzi nasze prawo.
Ja się boję. Nie uważam, że każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin. Też nie miałabym nic przeciko pomocy kobietom i dzieciom, tylko mydliło się ludziom oczy obrazkami tonących dzieci, a prawda była taka, że zalewa nas fala młodych, silnych facetów. Moja stomatolog była w tym roku w Grecji i była przerażona. Nie widziała dzieci, widziała stada facetów. Agresywnych, głośnych i roszczeniowych.
Tylko jakoś nie bierze się w tych rozważaniach o dzieciach pod uwagę jednego problemu. Te dzieci nie biorą się z próżni, zostały wychowane w jakimś środowisku, w jakimś systemie wartości, już w coś wierzą i mają jakieś poglądy. Są małymi kopiami rodziców, a ponieważ rodzice nie zmienią swoich poglądów, mieszkając w Europie, to z małego dziecka wyrośnie dorosły nastawiony dokładnie tak samo, jak wcześniej jego rodzice. Przypadki, kiedy takie dzieci chcą jednak żyć inaczej, po europejsku? - owszem, są. Część kończy się zapewne sukcesem, a część kończy się zabijaniem przez ojców swoich córek itp.
Co więc z tymi dziećmi robić? Odebrać rodzicom i wychować w kulturze europejskiej nie można, bo to wbrew europejskiemu prawu.
Z której strony by nie podejść do tematu, jest problem.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 listopada 2015 13:37
[quote author=galopada_ link=topic=91143.msg2450081#msg2450081 date=1447593145]
>Nie pozwalać im rodzić więcej niż 1 dziecko

Jak? Sterylizowac? Kastrowac?
[/quote]

Tak jak rozwiązano to w Chinach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się