popręg

A ja zakupilam w gnl schockemole i jestem pozytywnie zaskoczona stosunkiem jakości do ceny , bo nabyłam w promocji 😀
Gumy w DM po roku użytkowania na dwóch koniach zaczynają się przecierać 🙁
Czy jesli zmieniam popreg ze zwykłego prostego na profilowany taki jak ten: http://www.sprzetjezdziecki.com/tekna-popreg-anatomiczny-dlugi-p-616.html powinnam wziąc taka samą długość jak tego prostego czy może jakoś inaczej się to mierzy? I drugie pytanie czy ktoś miał styczność z popręgiem z linku i może cos na jego temat powiedziec? Ewentualnie polecic inny podobny  :kwiatek:
pati11, bierzesz ten sam rozmiar 🙂
dzieki🙂 tak myślałam ale wolałam się upewnić 🙂
Wrócę na chwilę do Daw-Magowego popręgu bo mam dylemat.  😁
Asymetryczny czy profilowany?  👀
Ja mam profilowany i jestem bardzo zadowolona ale chyba najbardziej z jakości tych popręgów 🙂
Hmm a dla konia ogólnie szerokiego z brzuchem, który musimy zgubić który byłby lepszy?  👀
Zna ktoś popreg skokowy skórzany Waldhausen? TeN za 219zm? Jakies opinie o nim?


Niedawno sobie go kupiłam i jest super 🙂 fajna jakość , bardzo funkcjonalny, fajnie się prezentuje i dobrze trzyma siodło 🙂
Wcześniej miałam neoprenowy, to przy wsiadaniu na moją Kulę siodło się zsuwało, zawsze ktoś mi musiał przytrzymać strzemię z drugiej strony  🤣 a teraz jest ok .
Podbijam, bo nie mam doświadczenia w praktyce a zależy mi, żeby dobrze kupić.
Daw-Magowy asymetryczny czy profilowany ujezdzeniowy popręg dla szerokiego konia z brzuchem do zgubienia?
Pomocy!  :kwiatek:
[quote author=kozdanda link=topic=117.msg2436367#msg2436367 date=1445254728]
Zna ktoś popreg skokowy skórzany Waldhausen? TeN za 219zm? Jakies opinie o nim?


Niedawno sobie go kupiłam i jest super 🙂 fajna jakość , bardzo funkcjonalny, fajnie się prezentuje i dobrze trzyma siodło 🙂
Wcześniej miałam neoprenowy, to przy wsiadaniu na moją Kulę siodło się zsuwało, zawsze ktoś mi musiał przytrzymać strzemię z drugiej strony  🤣 a teraz jest ok .
[/quote]

W takim razie masz niedopasowane siodło...
Zdaje się, że to temat o popręgach, a nie dopasowaniu siodła  😉 🚫
esiokowa, zdaje się , że chciałam doradzić, ale luzik... dobrymi chęciami ponoć jest piekło wybrukowane 😉
Siodło jest na tyle dobrze dopasowane, na ile można dopasować syntetyka na bardzo szerokiego konia 😉  a ja mam wrażenie, że w każdym temacie szukasz zaczepki i byle kogoś skrytykować 😉 Może odnoszę mylne wrażenie, ale co widzę Twoje odpowiedzi w różnych wątkach, to wszędzie krytyka i to raczej niezbyt miła.
Na prawdę uważasz stwierdzenie, ze skoro siodło się obraca przy wsiadaniu to nie jest dopasowane do konia za krytykę 🤔. Twój koń, Twoje siodło, Twój problem. Ja jedynie stwierdziłam "oczywistą oczywistość" -to wszystko.
Napisałam, że się obracało przy popręgu neoprenowym, przy skórzanym się nie obraca.
esiokowa, jak pisałam - nie mój problem, nie będę ciągnąć tematu skoro to dramatyczna i krzywdząca krytyka
Przy szerokich, okrągłych i brzuchatych koniach warto rozważyć podwójny popręg. Nie tylko dobrze pozycjonuje siodło, to jeszcze uwalnia od nacisku część żeber. Koniowi się lżej oddydacha. Przynajmniej mojemu  😀
RomanAG, brzuch brzuchem, ale moim zdaniem przy b. mocnym , szerokim grzbiecie rozsądnym jest po prostu dopasować siodło, aby nie przechylało się na boki. Popręg z pewnością pomaga eliminując bujanie i zjeżdżanie, ale nie niweluje szerokości (tu: wąskości) czyli niedopasowania siodła. z resztą w każdym przypadku podstawą jest dopasowanie siodła w taki sposób, aby nie urażać konia. Jeden z moich wierzchowców również ma bardzo mocne i szerokie plecy, dopasowanie siodła jest prawdziwym wyzwaniem, ale się da 🙂
Zgadzam się. Dopasowanie zarówno siodła jak i popręgu to podstawa.
Gaga jest jedno ale. Koń może mieć szerokie plecy, tfu, grzbiet ale MIEĆ kłąb i wtedy jak dobierzesz odpowiednie siodło to ono się będzie trzymało. Ale może też być wałkiem bez kłębu (zwłaszcza u kucy często i jak są grubsze w szczególności) i wtedy siodło się będzie przekręcać np przy wsiadaniu.
Bywa tak (może rzadziej niż się spotyka z tym w opisach ale jednak bywa) że siodło po koniu sie kręci i już....
Ty masz duże konie, ja mam kuce i czasami dobranie siodła na kuca w taki sposób, żeby ono się nie obracało (i nie zjeżdżało bez podogonia) jest po prostu mało wykonalne.
Magda Pawlowicz, zgadzam się w pełni, jednak zdaje się, że esiokowa, nie ma kuca 😉
Ja mam konika polskiego któremu pas do lonżow ania zjeżdza na szyję 🙂  Fakt że tylko w galopie, ale problem z utrzymaniem siodła był. Na szczęście są rozwiązania na więkrzość przypadków. Tylko trzeba je odszukać. 💡
ushia   It's a kind o'magic
17 listopada 2015 18:10
Podbijam, bo nie mam doświadczenia w praktyce a zależy mi, żeby dobrze kupić.
Daw-Magowy asymetryczny czy profilowany ujezdzeniowy popręg dla szerokiego konia z brzuchem do zgubienia?
Pomocy!  :kwiatek:


na brzuchatka polecam asymetryczny 🙂
duzo epiej lezy niz zwyczajnie profilowany i ogranicza tendencje do przesuwania sie do przodu
ajak kon brzuch zgubi to tez bedzie dobry 🙂
ushia Dziękuję bardzo!  :kwiatek: Sama nigdy w łapkach takiego nie miałam to i nie wiem, czy faktycznie taki pomocny dla brzuchatych.  😉
A to tylko kuce mogą mieć okrągłe plecy  😉?
esiokowa, nie, ale konie szlachetne raczej mają kłąb...
Nooo zależy, arabom szlachetności ciężko odmówić, a u wielu kłębu ze świecą szukać 😉
(ja mam jakiś ewenement pod tym względem  🤔)
Murat-Gazon, szczerze? - nie widziałam araba bez kłębu
Kłąb nie oznacza przecież wystającego "czegoś na pół metra" z nieumięśnionego grzbietu zabiedzonego folbluta...
Araby mają wyraźnie zaznaczoną linię kłębu przecież...
Gaga ja widziałam, niejednego nawet.
Mam wrażenie, patrząc na znane mi konie, że po części jest to kwestia pochodzenia z danej linii. Choć oczywiście to tylko moja teoria, niepoparta niczym poza prywatnymi obserwacjami, może to przypadek.
Patrząc po linii żeńskiej mojej, to wszystkie klacze, których zdjęcia widziałam, są/były podobnie mocno wykłębione jak ona.
Ale znowuż wcześniej, jak miałam kontakt z zupełnie inną linią, to tam znowuż kłębów jak na lekarstwo było.

Murat-Gazon, pokażesz mi zdjęcie araba bez kłębu? Z czystej babskiej ciekawości. Arabów na północnym zachodzie raczej za wiele nie ma...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się