Kącik Ujeżdżenia

Kolejny koń GP sprzedany - tym razem Otello do Singapuru...
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 listopada 2015 14:59
Co takiego?!
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 listopada 2015 15:03
Info z YT Centuriona.
Z jednej strony super - z drugiej... co już jakiś koń sie u nas pokaże, to sprzedany. Ja wiem, wiem, jak jest kupiec i kładzie dobre pieniądze, to za tego jednego konia mogą być dwa kolejne lub jeden+kasa na dalszy rozwój, ale jednak trochę szkoda.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 listopada 2015 17:12
Myślę, że lostak ma już godnego następcę 😉
Dlatego też między innymi szczerze kibicuję Rumbie i Oli🙂 Podobno jest niesprzedawalny  😅
Z drugiej strony życie i zdrowie jest tak kruche... (tfu! tfu! tfu!) Niedawna Rumby kontuzja mogła zakończyć się gorzej... Na szczęście jest ok a  w naszym województwie już się nieformalne kolejki ustawiają po nasienie 🙂 Na razie niedostępne.... 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 listopada 2015 17:25
[quote author=milenka_falbana link=topic=11.msg2449397#msg2449397 date=1447435141]
Dlatego też między innymi szczerze kibicuję Rumbie i Oli🙂 Podobno jest niesprzedawalny  😅
Z drugiej strony życie i zdrowie jest tak kruche... (tfu! tfu! tfu!) Niedawna Rumby kontuzja mogła zakończyć się gorzej... Na szczęście jest ok a  w naszym województwie już się nieformalne kolejki ustawiają po nasienie 🙂 Na razie niedostępne.... 🙂
[/quote]

milenka jeszcze niedawno p.  Łukasik też twierdziła mając na myśli Gandę, że przyjaciół się nie sprzedaje. Myślę, że dla nas - właścicieli jednego ukochanego konia - perspektywa jest zupełnie inna, niż dla osób które jeżdżą zawodowo i - co tu dużo ukrywać - mają apetyt na kolejne sportowe sukcesy.
Facella, to niepowinno dziwić, w szczególności, że od dawna był na sprzedaż 😉
Bjooork - no właśnie też to miałam na myśli 🙂
Mówi się, że jeździec bez konia nie istnieje. Wydaje mi się, że Rumba z Olą ciągle progresują i to jeszcze nie jest szczyt ich możliwości. Natomiast Anna Łukasik z Gandą osiągnęły już chyba wszystko co mogły - przepraszam, to moje osobiste odczucie i bardzo pozytywne  :kwiatek: Ganda jest super - choć zbudowana dość problematycznie... Wielki szacun, że im się tak udało!
Byc może przyszedł czas żeby Ganda nauczyła czegoś nowego innego jeźdźca.
Dlatego cieszę się z Oli i Rumby sukcesów i zaczynam być ciekawa nowego konia Anny. Czy to Stella Pack Venus? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 listopada 2015 21:30
Najlepszy płotowy dżokej spróbował ujeżdżenia pod okiem Djuradin  😀. Fajnie, że robią takie pokazówki, w jeździectwie trzeba mieć otwarty umysł  🙂

http://www.bbc.com/sport/horse-racing/34815472
Za Rumbe Oli co zawody proponuja niewyobrazalne na polskie warunki kwoty, o ile w przypadku wspomnianych koni sprzedaz mnie nie dziwi o tyle w przypadku Oli jestem pewna,ze zostanie w Feliksowie😉 a Lostak gratuluje sprzedazy 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
13 listopada 2015 22:51
Karla 🙂 można się tylko cieszyć, że są takie konie, które są najzwyczajniej 'nie na handel'.

halo, jakieś wnioski, cos chciałaś przekazać?
Linki chciałam przekazać.
Wnioski chyba każdy umie wyciągać sam?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 listopada 2015 21:10
Że nowoczesna hodowla konia wierzchowego doprowadziła do wynaturzenia motoryki koni - na przykładzie kłusa i piaffu pokazano jak współczesne konie się poruszają: z prawidłowo ruszających się koni starego typu wyewoluowały w drodze selektywnej hodowli konie hipermobilne z nadnaturalna ruchomością stawów w tym stawu pęcinowego.

Doprowadziło to m.in do nieprawidłowości w kłusie: nadmierna akcja zadu powoduje że koń ląduje na jednej nodze przedniej.
Ja rozumiem doskonale co jest powiedzane w filmiku, ale błagam... to jest forum, nie dyskutujmy linkami...
Nie wiem , czy to najlepszy wątek dla mojego pytania , ale ufam , że jest tu sporo ludzi " w temacie " 🙂
Szukam miejsca na kilkudniowy wyjazd  szkoleniowo - wypoczynkowy . Szkoleniowy - dla mnie , interesuje mnie kilka jazd z naprawdę dobrym trenerem ujeżdżeniowym  ( na lokalnym koniu ) .
Przy tej okazji  chcę zabrać męża i dwójkę niekońskich znajomych , więc szukam miejsca z dobrą bazą noclegową i w okolicy na tyle interesującej ,  żeby mieli co robić . Nie musi być to w PL , gdzieś w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem też może być ...
Olson, mnie oduczyliście zapędów do dyskusji. Gdy podzieliłam się podejrzeniami, że współczesne konie ujeżdżeniowe  są nad-mobline kosztem zdrowia (i wzorcowej poprawności chodów) zostałam wyzwana od wariatek itp.
dominoxs możesz mieć z tym problem. Sama długo szukałam miejsca, w którym mogłabym jeździć na jakimś ujeżdżeniowym koniu pod okiem trenera, ale nikt nie chce takich koni udostępniać.
Dominoxs ja od półtora miesiąca trzymam konie w Golden Dreamie u Oli i Asi Szulc. Sama trenuję z Olą, ale i z Asią miałam parę treningów. Dziewczyny obie prowadzą treningi świetnie, a przy okazji Asia prowadzi jazdy na swoich koniach, nota bene zrobionych do CC, a nawet z wyższymi  elementami (sama siedziałam na ich "rekreacyjnym" Goldisiu i trzaskałam lotne w seriach- nawet co tempo). Miejsce do spania jest przy samej stajni, ale do Łodzi jest stamtąd dość daleko, więc jeśli rodzinka nie jeździecka, to polecam poszukać pokoju bliżej miasta. Jakbyś miała jakieś pytania, to pisz na priv.
Skoro Weiderowa poruszyła temat, chciałabym zapytać, czy ktoś zna stajnie/trenerów, którzy świadczą podobne usługi? To znaczy koń profesor + profesjonalny ujeżdżeniowy trening. Najlepiej dolnośląskie, wielkopolskie, ale dalej od domu też się mogę wypuścić 😀
To i ja się podpinam pod pytanie - dobry trening ujeżdzeniowy - śląsk, małopolska, opolskie, ktoś coś? 😉
Dolny Śląsk to chyba na pewno Gosia Morsztyn.
W razie w mogę podpytać, bo będę się z nią widzieć w poniedziałek.
To ja bym się chciała podpiąć pod pytanie - dobry trening ujeżdżeniowy na koniu dobrze zrobionym z trenerem ujeżdżenia w mazowieckim.
zima  :kwiatek:
W mazowieckim zapraszamy do nas
Weiderowa , dzięki 🙂 Tylko że  ....ja też teraz stoję w GD, jest super i korzystam z tego na co dzień 🙂
Chodzi mi o to , że mąż i przyjaciele męczą o wspólny wyjazd , chcą pojechać gdzieś dalej , żeby sobie pojeżdzić na rowerze , coś zobaczyć . A mnie strasznie szkoda tego czasu "końsko" zmarnować - bo bardzo sporadycznie mam wolne , i chciałabym maksymalnie ten czas wykorzystać ... coś jak" przyjemne z pożytecznym " , bo do nauczenia się mam jeszcze bardzo dużo , a czas płynie wściekle szybko🙂
Może być na przykład to: http://www.pegazdziemiany.pl/ujezdzenie/
Ktoś tam może jeżdzi , cos wie ?
A może.. w Dani ??? Na Liwie ? W Czechach ? Germany ... no cokolwiek ....
dominoxs, z tego co wiem, to p. Mariana Mishlanova już tam nie zajmuje się treningami, ale mogę być w błędzie.
Halo, doskonałe te filmiki sa... i dlatego tu co niektórzy piórka od razu nastroszyli, że "i co z tego!", "co tam, pokazali kłus i galop i co z tego"...
"Psucie" zdrowia koni to strategia długoterminowa napędzająca biznes🙂
Po co wypuszczać na rynek konie, które będą zdrowe latami i będą żyły długo? Z punktu widzenia związków hodowlanych rotacja na rynku napędza kasę na wielu płaszczyznach:
a) sprzedaż bezpośrednia - szybciej zdychające konie= szybsze kupowanie kolejnych
b) krótsza kariera sportowa danej pary= kolejni łudzą się, że mogą wejść do światka wielkiego sportu= więcej koni jest kupowanych
c) więcje koni w obiegu= kupować trzeba więcej sprzętu, żarcia itd.
d) więcje koni w obiegu= więcej aukcji, premii - kasa z imprez

I tak koło fortuny się kręci🙂

Końskie zdrowie jest celowo nadwyrężane np. przez przepisy - szczepienia co pół roku dla koni sportowych. nie ma ku temu w zasdzie żadnego medycznego uzasadnienia i jeszcze kilka innych.

Hipermobilnosć pęcin pokazana na tych filmach to droga do albo trzeszczkozy, albo zerwań- w zależności od tego co jeździec robi równocześnie " z górą konia".  Hiperomilność grzbietu... to w skrócie koń odmóżdżony - bo u koni prawidłowe działania kręgosłupa jest ściśle powiązane ze stanem umysłu. Trochę tak jakby część mózgownicy była w kręgosłupie🙂

Ale zawsze się znajdzie ktoś kto krzyknie: "ależ co za bzdury - to jest nowoczesność " albo "trudno, JA uprawiam sport, JA muszę wygrywać, JA, JA, JA" 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się