Siatka na siano - z małymi oczkami

My mamy u siebie w stajni te siatki: www.animavet.pl/waldhausen-siatka-na-siano.html i są ok. Wchodzi do nich cala kostka bez problemu, wagowo jak na razie też wszystko wytrzymuje 😉
asds   Life goes on...
02 listopada 2015 15:35
Ja juz prawie rok męczę torbę na siano z caballa i oprócz jednego porwanego zapięcia to trzyma się świetnie!
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
02 listopada 2015 16:02
Klami, tutaj np. http://sklep.bergo.pl/p/326/6723/kerbl-siatka-na-siano-24h-akcesoria-stajenne-24-express.html


a jak to się napełnia? z boku jest zszyte a na górze dziura?
wygląda ciekawie
Rudzik, cała góra jest otwarta, po napełnieniu zawiązywana na sznurki  😉
A ja cofam moje zachwyty nad siadkami busse popruły sie błyskawicznie i to obie tak ok 6 tyg do pierwszej dziury a potem w kilka dni mimo łatania nie ma siatki w sumie  😵
McBetka, dzieki.
kasia-pala, moja właśnie też ostatnio nabyła dziur. :/ Po jednej nocy - w czterech miejscach naraz, a koń dalej je powiększać, bo przecież w końcu to siano jest łatwiej dostępne i się nie trzeba męczyć. 😅 Na szczęście załatanie sizalem póki co daje radę, ale pewnie tylko patrzeć kolejnych dziur (tfu tfu)... Z tym, że ja swoją siatkę kupiłam jakoś w lutym. I nawet jak policzę jej przerwy w używaniu, to służyła bez zarzutu ładnych parę miesięcy (a koń potrafi nią szarpnąć). I zdarza mi się ją upakawać tak, że nie mam siły jej powiesić. 😂 Więc jej wybaczam te dziury (trochę).

Tak przy okazji - macie jakiś patent na wieszanie (najlepiej możliwy do wykonania bez użycia schodków), żeby koń nie robił z siatki precla? Chodzi mi o to, że on nią majta i zakręca sznurek dookoła (a w miarę kończenia się siana - także siatkę), a mnie trochę irytuje, że muszę ją za każdym razem odkręcać. Poza tym gorzej się ją przez to ładuje, bo sznurek się już skręca z automatu i trudno ją otworzyć "na oścież" i założyć na kostkę, bo się zamyka. W tej chwili wieszam ją tak, że przerzucam sznur przez kraty górą i dopinam karabińczyk do górnej części siatki (przy wlocie) - zaczepiać bezpośrednio o sznurek nie chcę, bo wtedy wypada za nisko. Nie chcę też wieszać na kółku z sizalu, bo koń ją wtedy urywa (mało subtelnie się z nią obchodzi 😉), a siatka wisi w takim miejsca, że nie ma ryzyka, że się o nią zaczepi przy tarzaniu (tam jest akurat taka "półka" ze ściany i siatka wisi w samym rogu, a on jak się kładzie, to w innej części boksu). Jak się okaże, że takiego patentu nie ma, to trudno, ale może jednak jest? 😉
Ja zwykle jak wieszam siatkę to mocuję uwiąz na górze boksu i koleczka siatki spinam karabińczykiem (musi byc zwykły nie ten bezpiecznikowy). W tedy calkiem wyciągam sznurek, który sluży do wizania i nie muszę już wiązać siatki i męczyć się z wieszaniem.. Tak przynajmniej zawsze robię na zawodach kiedy przy paru koniach nie mam zwyczajnie czasu na takie rzeczy.. A tak to pustą siatkę wystarczy odpiąć w sekundę i po napelnieniu zawiesić w kolejne kilka sekund 🙂
Moja siatka nie ma kółeczek. 🙁 Tylko same pętelki zebrane sznurkiem... Ale w sumie można ją zmodyfikować, przewlekając przez pętelki kółeczka od kluczy. Czy to ma sens? 🤔
A dasz rade te pętelki nawlec na karabińczyk od uwiazu czy za male sa? Mysle ze koleczko od kluczy wystarczylo by jedno wieksze, tylko w tedy musialabys te petelki od siatki za kazdym razem z kolka sciagac, zeby naladowac siano. Jesli latwo by sie je przewlekalo na nowo na kolko to czemu nie, gorzej jesli bedzie to wymagalo za kazdym razem zabawy 😉 Koleczka do kazdej petelki tez mozna moim zdaniem zamontowac, nie bylo by to zle. Raz przysiadziesz na pare minut, zamontujesz kolka, a potem z glowy. Ale jednak najpierw sprobowalabym z jednym, jak to bedzie szlo.
sumire ale kółeczko od kluczy to Ci pójdzie od razu skoro koń szarpie siatkę 😉
glossia - obawiam się, że właśnie za duże i się nie dadzą złapać jednym karabińczykiem. Chociaż... mam stary uwiąz z urwanym karabińczykiem i sam karabińczyk taki wielki. 😀iabeł:
Fokusowa - to pokombinuję z takimi zaciskowymi najwyżej.
Bischa   TAFC Polska :)
05 listopada 2015 23:44
Myślę, że w dobrym miejscu pytam. Ma ktoś może instrukcję zrobienia siatki z sizali? O małych oczkach oczywiście.
dea   primum non nocere
18 listopada 2015 06:43
Trochę szkoda roboty na dzierganie z sizalu. Nietrwały jest bardzo.

Nie cieszcie się, że siatki wytrzymały "aż" kilka miesięcy... nasze mają wiele lat (najstarsza 2008) i nadal w użytkowaniu, bywało, że na dworze wisiały (uv, zamarzanie) i nadal nie wyrzuciłam żadnej - choć ta najstarsza faktycznie już mocno łatana. Z Korszy są wszystkie. Mam porównanie do busse. Tandeta...
Ircia   Olsztyn Różnowo
18 listopada 2015 08:43
Ja zamówiłam siatkę na ryby z linki i zobaczymy co z tego będzie  😁
http://allegro.pl/siatka-siec-mocna-impregnowana-wys-300cm-oko-6x6cm-i5650943264.html
Sprzedający mówił że biorą dla koni  😉
Ircia a ile wzięłaś metrów tej linki?
Ircia   Olsztyn Różnowo
19 listopada 2015 17:02
Wzięłam 3.5 metra, jutro przymiarka, mam nadzieję że wystarczy na balota 120 na 120, bo jak nie to się zdenerwuję  😵
ja sobie też zamówiłam tą siatkę, w odcinkach po 1 m na małe siatki, zobaczymy!
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 listopada 2015 18:25
Myślę, że w dobrym miejscu pytam. Ma ktoś może instrukcję zrobienia siatki z sizali? O małych oczkach oczywiście.

Bierzesz z 30-40 odcinków o długości ok 3 metry każdy i pleciesz. Ale z sizalu to szkoda czasu bo robienie siatki jest pracochłonne a trwałość będzie znikoma. Ja plotę ze sznurka 0,4mm, cenowo wychodzi tak samo jak kupić gotową ale wytrzymują dość długo i na zewnątrz i w stajni.
Potrzebuję porządnej siatki na balot. Dzwoniłam do Korszy - telefony milczą. Napisałam meila i czekam. Może ktoś zna godną polecenia firmę, która zrobi mi taką siatkę? Balot 120 cm x120 cm, oczka 3,5 cm x3,5 cm. Sprawa dość pilna.  :kwiatek:

Ktoś korzystał? https://www.huck.pl/siatki_przemyslowe/18441/8510-045 nie wygląda zbyt trwale.
Ciekawe jaka jest cena?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 grudnia 2015 13:03
Zamawiałam telefonicznie z korszy z miesiąc temu. Potwierdziłam zamówienie mailem z wymiarami. Termin miał być 2 tygodnie, po tygodniu przyszła paczka za pobraniem. Na maila odpowiedzi nie było 🤣
Do wyboru były oczka 3 lub 4 cm, kolor siatki biały lub zielony. Mam oczka 4 cm, linka 2 mm.
Siatka się zdecydowanie sprawdza 🙂 Bardzo mało zmarnowanego siana 5-10%. Sprzątanie bez porównania do wolno stojącego balota.
Bela dzień 1



Bela dzień 14 🙂
Ile wyniosła Cię taka siatka?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 grudnia 2015 13:09
kaloe, cena zależy od wymiarów beli, oczek itd. Zapłaciłam ok. 200 zł, z linką 3 mm byłoby + 50 zł.
A możesz napisać jakie wymiary masz tej siatki? Czy ona jest w formie worka , czy taką przysyłają gotową ?
Pomysł super, ale ma jedną wadę – nietrwałość. Ja przetrzepałam już kilka siatek – niestety, jak konie jedzą, szarpią siatkę i siatka się rwie.  Gdybym miała u siebie inwestować, bym wolała paśnik z siatki ogrodzeniowej na przykład.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 grudnia 2015 14:04
kaloe, w sumie siatki nie mierzyłam, podałam wymiar beli 120 x 135 cm. Siatka nie jest z kwadratu. Ma formę walca z jednej strony otwartej i ściąganej na sznurek. Wybrałam sobie grubszą linkę do zamykania.


trusia, stoję w pensjonacie, więc mam ograniczone pole działanie. U siebie bym poszalała z różnymi wynalazkami 😀 Tu potrzebuje prostego mobilnego rozwiązania - kwatery się zmieniają co jakiś czas. Jestem zachwycona - konie mają siano na padoku cały czas a moje plecy odetchnęły od noszenia siat z sianem przez błocko.
Dla 'lepszych specjalistów' wybrałabym siatkę z linki 3 mm. Trójca jest do siatek przyzwyczajona i prawie ich nie niszczy. Jeśli ta wytrzyma jeden sezon będę szczęśliwa. Siano na padok kupujemy dodatkowo - zakup zwraca się w 2 miesiące. Wcześniej zastanawiałam się nad sprowadzaniem oryginalnej siatki za 6 stów :jogin: Cena z korszy jest zdecydowanie przyjemniejsza. Jak z trwałością zobaczymy za kilka miesięcy. Firm od sieci rybackich jest całkiem sporo do wypróbowania 🙂
Aaaa, myślałam że jesteś u siebie. Wszystkie trzy sa twoje?
A konie nie marudzą jak im to siano zmoknie np 2-3 razy?
Na biegunach siatka wygląda super. Odpisali mi właśnie na meila więc zamawiam. Tylko ja chcę tą grubszą linkę bo mam końskich agentów do zadań specjalnych 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się