hucuły.

Rexiu-Ja podziwiam Wasze zdjęcia na instagramie  😍
My z Pacynką też żyjemy. Ostatnio pogoda baardzo daje się w kość i od tygodnia kucyk nie chodził :/ zdecydowanie chcę już wiosny
.
Rexiu rówineż podziwiam na instagramie  😁
Pogoda w Poznaniu nie rozpieszcza i konisko 5 dni w boksie siedziało  😵 ale mamy jakieś fotki z weekendu kiedy jeszcze słońce świeciło 🙂


dairoxroxi, Haffek instagramowe koleżanki  😅
Muchozol nie - jeździmy klasycznie, ale stoimy w stajni z westernową koleżanką i stąd ogłowie  🤣
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 listopada 2015 09:27
A "mój" kucynek wrócił do stada i radośnie żre i czeka na oźrebienie  🤣 Ale podglądam Was tutaj regularnie.
dairoxroxi, Połysk wygląda cudnie!  😀 Jak Wam się współpracuje?
Mozii Bardzo przyjemnie, kucyk szybko łapie i jest "łatwy" w obsłudze  😁 jeździmy sobie z 3 razy w tygodniu w tym jakiś terenik-  wszystko na spokojnie z racji wieku a resztę dni się byczy 🙂
Od czasu, do czasu poskacze luzem. Zawsze mnie zadziwia jak on lata!  🏇

100cm


80cm
Może ktoś coś poradzi.
Jakie siodło na grubego hucuła, który nosi derkę w rozmiarze 115?

Mamy z nim nielichy problem, bo jest okrągły jak beczka i w zasadzie nic sensownego na niego dobrać nie można. Najlepiej leżał pożyczony Daw-mag, ale dobrze też nie było :/

Zastanawiam się nad bezterlicówką, ale mam zerowe doświadczenie z takimi siodłami. Poza tym boję się, że takie siodło może źle rozkładać ciężar jeźdźca a na hucule jeżdżą dorośli, dzieci sobie z nim rady nie dają.
fialar Rozmiar derki nie pomoże Ci w doborze siodła. Jeśli masz taką możliwość, to zaprosiłabym do siebie osobą, która zajmuję się dopasowywaniem siodeł. Z siodeł, które są kierowane dla szerszych koni to Wintec Wide.
Odnośnie postu RISA.Na północy jest problem z kupnem odpowiedniego hucuła.Mieszkam w pomorskim.Ja też szukam hucuła,dokładnie klaczy huculskiej 3-6 letniej o wzroście ok.140cm maści gniadej lub srokatej,ładnej,nie źrebnej,ułożonej pod siodłem i jest problem.Najeździłam się,naoglądałam i przeważnie wzrost konia podawany przez telefon był zupełnie inny niż na miejscu.Nie wiem kto mierzy te konie.Często są to konie z ukrytą wadą,kontuzją,która wychodzi  po niedługim czasie od zakupu.Poza tym kopyta przeważnie przerośnięte okropnie i jak wsiadam na takiego konia to ma dziwne,chody i nie mogę stwierdzić czy koń kuleje czy jest to wina przerośniętych kopyt.Wiem,że na południu Polski jest wiele hodowli hucułów,ale dla mnie to za daleko a szkoda,bo hucuły to moja ulubiona rasa,są wyjątkowe.
Mozna dluzsza podroz zrobic w lodzkie, mazowieckie chociaz i wybrac kilka miejsc na jedna wycieczke z ogladaniem koni, jak komus bardzo zalezy.
Ale klacz 140 cm moze byc trudno mimo to znalezc
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 listopada 2015 11:05
Albo zapraszamy na dwa-trzy dni na Podkarpacie 😉 U nas huculskie zagłębie 🙂
fialar Rozmiar derki nie pomoże Ci w doborze siodła.
To ja wiem, podałam te dane by zwrócić uwagę na to jaki on jest krótki, co wcale przy pasowaniu nie pomaga.
On już siodło ma - to kulbaka McClellana, ale niestety regulacja strzemion w tym siodle to droga przez mękę, więc chciałabym kupić coś klasycznego na niego, by móc jeździć i się nie męczyć z regulacją. Koń wymaga ruchu, bo jest MEGA gruby a właścicielka jeździ bardzo mało - maks raz w tygodniu i to tak, że hucek nawet się nie spoci.
Ostatnio mierzyłam na niego Winteca 500 - starszy model. Przód ok (po wymianie łęku na większy), ale tył idzie trochę do góry. Spróbuję jeszcze z podogoniem. Może będzie lepiej.

Jeśli masz taką możliwość, to zaprosiłabym do siebie osobą, która zajmuję się dopasowywaniem siodeł. Z siodeł, które są kierowane dla szerszych koni to Wintec Wide.

Chyba nie mam niestety takiego budżetu, ale w stajni jest kilka kompetentnych osób, które mogą doradzić to i owo i póki co nic na hucuła nie pasuje  :/
Zadałam to pytanie w tym wątku, bo myślałam, że może napiszecie jakie Wy macie siodła - co mogę brać pod uwagę.
Cena niestety też gra istotną rolę. Na razie celuję w Winteki, bo mam nadzieję, że hucek schudnie i wymienię tylko łęk, nie całe siodło.
Ja mam winteca 500 jump cc i w końcu jestem zadowolona. Wcześniej miała fp pro light ale na moim szerokim stworku totalnie się nie sprawdziło. Najszerszy łęk był za wąski, panele dobrze nie przylegały do grzbietu a tył był za nisko, siodło zjeżdżało na łopatki. Teraz w wintecu w końcu pasuje łęk (34), panele przylegają do grzbietu i w końcu mogłam zdjąć podogonie i siodło nie zjeżdża na łopatki.
U nas bez podogonia każde siodło było na szyi :/
Ciężko coś znaleźć na tę beczkę bez kłębu. Ostatnio w desperacji ruszenia konia za wszelką cenę, wsiadłam na oklep, ale to żadna praca.
Ale za to jak w tyłek ciepło na tym mamucim futrze 🤣
Moja też beczułka bez kłębu, ale jak widać udało się 🙂
Ja przerabiałam różne siodła na różnych huculach. Trzeba raczej zwrócić uwagę na kształt i rozstaw paneli, a nie tylko na szerokość łeku. Akurat Wintec nie był wymarzony, na szczuplejszego konia, więc to nie będzie tak, że schudnie i zmienisz łek...no chyba, że nie schudnie 🙂 Teraz jeżdżę w Kieferze Aachen I euroridingu (bodaj topas). Ten Euroriding by pasował na szerszego, całkiem fajnie, ale o ile kojarzę to jakiś model na konie islandzkie (albo coś mi się pomyliło). Jeżdżę w podogoniu, ale to raczej ze względu na tereny, gdzie w górę i w dół się poruszam.
Tyle, że jak koń ma wielki brzuch, a nie jest ogólnie szeroki, to popręg będzie zawsze ciągnęło pod łokcie, siodło za popręgiem będzie szło, a podogonie będzie ciągnąć za ogon. A to chyba nie o to chodzi....
jak koń ma wielki brzuch, a nie jest ogólnie szeroki, to popręg będzie zawsze ciągnęło pod łokcie, siodło za popręgiem będzie szło, a podogonie będzie ciągnąć za ogon.

Kwintesencja naszego problemu. Hucek wygląda jak na rychłym wyźrebieniu 😤
Też zastanawiałam się, czy podogonie nie ciągnie go za ogon - sprawdzałam podczas jazdy napięcie paska, oglądałam zdjęcia i nic nie widziałam. Pasek był dość luźno a koń ogona nie zadzierał, więc mam nadzieję, że jest ok.

Ja wiem, że wymienny łęk to nie panaceum na wszelkie problemy z pasowaniem siodła, ale zawsze to lepsze niż nic.

Mam nadzieję, że konisko schudnie, bo baaardzo obawiam się o jego zdrowie 🙁
Właśnie, dobry temat. Ja też z moim grubasem przerabiamy temat siodeł. W ciągu półtora roku było ich około sześciu. Teraz powiedzmy, że jest dobrze ale bez podogonia nie da się jeździć. Tu moje pytanie. Jak dobrze zapiąć podogonie? Wydaje mi się, że jest ok, dosyć luźno ale stabilnie, uniemożliwiając przesunięcie się siodła do przodu. Hmmm ...  czy spotkał się ktoś z tym, że podogonie było przyczyną brykania? Zauważyłam, że po zapięciu podogonia czasami pojawiają się u nas pojedyncze przypadki. Bez jest ok, pomimo tego, że siodło gorzej wtedy leży. Może koń delikatny? Podogonie zwykłe skórzane, obszyte na okrągło pod ogonem. Może spróbować z futerkiem?
Zelmutek ja się poddałam... Jeździmy bez podogonia, FruFru przytyła, siodło lepiej leży i odpuściłam.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
16 grudnia 2015 18:08
Ja tu wieki nie byłam 🙂hehhe
Musze nadrobić watek i troche poczytać w wolnym czasie jak dzieci beda spały.
Ja dorobiłam się w lato nowego członka rodziny jakim jest klacz Sarna od Secunda po Festyn. Młoda, charakterna i jeszcze mało umiejąca klacz. Niewiele jeździłam bo była w ciązy kiedy ją kupiłam. Teraz czekamy do wiosny i razem z Magnacym musza powrócić do pożadnej roboty. Póki co puchna od powietrza 🙂
Alicja_8 Jak będziesz miała to koniecznie pokaż zdjęcie nowej klaczki 🙂

A my odliczamy do wiosny aż zaczniemy coś pracować. Jeszcze trochę i brzuch będzie po ziemi się ciągnąć...  😂
pampera Oj my też czekamy do wiosny, z brzuchem u nas podobnie. To podłoże na ujeżdżalni zamarza, to leje deszcze albo wieje tak, że głowy urywa.



m.indira   508... kucyków
18 grudnia 2015 14:03
Przykra wiadomość dla miłośników SK Babiś Hawłowice, caly stan huculski idzie pod młotek, licytacja 29.12.2015 o godz. 11 w Hawłowicach, ceny bardzo atrakcyjne jak na konie klasy sportowej, do sprzedania także"węgierki" z zaprzęgu Mareckiego oraz Puszkar za wywoławczą 2250...
Jaki powód? Likwidacja?
m.indira   508... kucyków
18 grudnia 2015 17:34
Komornik...
Gdzie można znaleźć jakąś oficjalną informację na ten temat?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 grudnia 2015 14:33
Altiria, mogę Ci podesłać fotko pisma... Chociaż z tego co "zasłyszałam" sprawa zaczyna lekko ewoluować...
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
31 grudnia 2015 15:47
Przykra wiadomość dla miłośników SK Babiś Hawłowice, caly stan huculski idzie pod młotek, licytacja 29.12.2015 o godz. 11 w Hawłowicach, ceny bardzo atrakcyjne jak na konie klasy sportowej, do sprzedania także"węgierki" z zaprzęgu Mareckiego oraz Puszkar za wywoławczą 2250...


i  jak tam  ktoś wie  , czy  licytacja sie odbyła  ? i  z jakim  skutkiem ?



Huculska Ostoja  życzy  szczęśliwego  nowego  roku  2016
[img]https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/8285_1057178400992917_6064824441349659750_n.jpg?oh=3c274980ee3067014ded97ead7849a74&oe=57197DDB[/img]
Haffek Super renifer 😀
Huculska Ostoja Bajeczne zdjęcie  😍

Połysk po powrocie do stajni po spacerku. Fajerwerki i wystrzały nie są nam straszne  💃


Oczywiście życzymy szczęśliwego nowego roku  🏇 a sobie spełnienia marzeń i wzięcia udziału w ścieżce ( w końcu mam hucuła z papierem  😁 )
Skoro temat został odkopany...  To informuję że dziś w terenie pojechałam z zastępem nad jezioro 😀 Przy -6 stopniach weszłyśmy z końmi do "kolan" na około  2 minuty. A tu jeden z hucułów zaczął się tarzać wyrzucając jeźdźca w wodzie! Musieliśmy szybko wracać do stajni, ale była warto  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się