KOTY

ŁÓDŹ widzimy się jutro i niedzielę na wystawie kotów, na hali Społem ul. Północna 36

Biorę Tinkę  👀

Nas tu jeszcze nie było  🤣 Rudzielec już trochę większy niż na zdjęciach, ale nie mam aktualnych zdjęć potwora  😡
Rexiu, potwór sobowtór! Jakiś kolejny braciszek czy co? 😀 ślicznota!



My właśnie powooooli wychodzimy z problemu obrazy na kuwetę i z problemów skórnych. Zmieniamy też karmy, właśnie szukam czegoś nowego dla futrzaka. No i mam nadzieję, że unikniemy przymusu zmiany żwirku, bo mi ten silikat pasuje bardzo, najwyżej będę mieszać, bo awersja do kuwety raczej nie wynika ze żwirku (od roku nonstop ma ten sam)...

Zaraz będę przekopywać wątek bo kilka karm mam już na oku, ale nie chcę nas wpakować w jakieś zdrowotne problemy 😵


EDIT: Czy Sanabelle albo Animonda suche są naprawdę kiepskie jakościowo? Kot od małego dostawał RC, potem GranataPet, który wykańcza finansowo 😵 A te dwie mają zadziwiająco mocne promocje 🤔 chcemy zmienić i jeszcze bierzemy pod uwagę Bozite i bezzbożową Portę21, ale nie wiem. Kurcze no, kot trochę wybredny jest, nie chcę wywalić kasy żeby jej się odwidziało po tygodniu jedzenia :/
maiiaF chyba rzeczywiście ukryte rodzeństwo  😂
Rexiu, Twój chyba młodszy? Albo po prostu mniej spasiony 😂 ile ma? 🙂
maiiaF 1,5 roku. Wybredna bestia z niego, nie chce jeść i należy raczej do tych chudych, chociaż ukrywa to pod kilogramami futra. Tylko jak spędził wakacje u Babci to miał kryzys i wyglądał jak pączek w maśle, ale Babcia dzieliła się z nim wszystkim, potrafił jeść z nią awokado i milion innych rzeczy których nigdy w życiu nie zaproponowałabym kotu  🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 listopada 2015 18:20
Rexiu cudowny!!  😍

Mój też uwielbia awokado  🤔wirek: Choć to kot z gatunku tych, co nawet surowej piersi z kurczaka nie tkną.
Podaje/podawał ktoś beta glukan w formie tabletek Dolfos Immunodol? Chodzi mi głównie o wielkość tabletek i ich zjadliwość. Chociaż nie wiem czy przy 3 kotach nie byłoby taniej kupić beta glukan w aptece w kapsułkach i dzielić.
Rexiu, to moja przy nim to dorosła pani, bo ma 4 lata 😀

smarcik, moja to w ogóle dziwadło, bo ona nic poza swoją miską nie tknie, mięso jej kiedyś włożyłam to się obraziła 😂 tylko na dzwięk otwierania puszki leci do kuchni jak wściekła, z nadzieją że to tuńczyk 😀 
Jesli podacie maila to moge podeslac 2 tabelki z karmami suchymi i mokrymi polecanymi przez kociarzy. tabelke robila kobietka z kociej grupy na fb. Wyliczala ilosc weglowodanow, porownywala skladniki odzywcze ilosc miesa w miesie itp.
Co do bozity- smiec nad smieci. Na kartoniku 90% miesa nijak ma sie do ilosci bialka zawartego w karmie. Swoja droga szwedzki producent pisze, ze karma zawiera konserwanty, na kartoniku napisane jest, ze ich nie ma.
Swoja droga na stronie Josera jest akcja- darmowe probki suchej karmy, sa limity dzienne, wiec najlepiej rano u nich to ogarnac.
Zelka, ja bym poprosiła o tabelkę na maila podanego w profilu  :kwiatek:
Wszyscy, ktorzy napisali dostali tabelki 🙂
Aaaa bylismy z Maia w czwartek u nowego pana doktora. Nie lubie doktorow, bo z wieloma konowalami mialam do czynienia, ktorzy albo byli niekompetetni albo przepisywali milion rzeczy i zalecali miliony badan albo stwierdzali choroby bez badan i leczyli. Tu zadzwonilismy zapytac co zrobic i co podalismy kotu, doktor powiedzial przez tel, zeby poczekac do wieczora i nadal podawac  to co podajemy i wieczorem jak nic sie nie zmieni - przyjsc. Poszlismy. Doktor sprawdzil Maie, pynio, zabki, osluchal stetoskopem, zmierzyl temperature, macal bardzo dlugo brzuszek. Powiedzial, ze nic zlego nie czuje i nie trzeba panikowac, kazal poczekac do poniedzialku i gdyby kupka nie przyszla to zeby sie wtedy zglosic. Opowiedzial, ze przed 1 rujka 1 na 200tys kotek moze sie nie wyprozniac, a Mai moze sie zblizac rujka. Doktor pochwalil, ze nie karmimy sucha karma. Jak powiedzial- kotom wcale nie jest potrzebna i nie powinno sie jej podawac- za to dostal ogromnego plusa 🙂 Zdarzylismy wrocic od doktora, Maia sie przespala, po czym zaczela wyc- rujka... Takze czekamy az sie rujka skonczy i jak kupka nie przyjdzie to znow do doktora.
Ja nie zdążyłam wczoraj się zainteresować tematem...
zelka2303 również mogę prosić? Email w profilu.
maluda masz ukryty mail. Ok. Wrzuce tutaj te tabelki wieksze niz regulaminowe, zeby kazdy mogl je sobie skopiowac jesli bedzie chcial. Mam nadzieje, ze nikt mnie za to nie zglosi 🙂
Tabelka ma dwa bledy- karma herman's  jest karma uzupelniajaca, a karma o'canis nie jest karma dobra.


Zelka, czy moge tez prosic? catrina@onet.pl
Oo, super, tabelka jest tu, heh pisalysmy rownoczesnie
Nawet nie wiedziałam, że mam ukryty...
Dziękuję za foty!
O czym może świadczyć wypięty tyłek u kotki? Przednimi łapami się kładzie a tylnymi stoi. Dodam że sterylizowana przed pierwszą rują. Jak ją pogłaskałam kiedy była taka wypięta to był jeden wielki pisk. Urojona rujka? Robaki ? Poza wypinaniem tyłka kot się normalnie zachowuje, nie widać żeby ją coś bolało. Wybiore się z nią jutro albo we wtorek do weta jak nie minie...
Edit. Ehh... doszłam do tego że sobie uszkodziła ogon, nie wiem jak, ale jak się dotyka górną część ogona to jest pisk. Z samego rana jade z nią do veta...
Maia zrobila kupke! Po tylu dniach! Nawet nie wiecie jaka jestem szczesliwa! Wet co prawda w czwartek nas uspokoil, ze nie jest kot zatkany ale kupy nie bylo bardzo dlugo. Od razu sekcja kupki- kupka zla i okropna, potwornie cuchnaca i z klaczkami. Nie wiem czemu az tyle klaczkow bylo w kupce, bo koty dostaja paste na odklaczanie, oleje, tran, tylko mokra karme i mieso. Ehhh moje koty mnie psychicznie wykoncza. Wczoraj mala dostala jeszcze pierwszej rujki ( 6 miesiecy ma dopiero) i osikala mi 3x lozko. Ehhh poczekamy do konca rujki jak dalej bedzie sikac to najpoerw badania moczu, pozniej sterylka albo leczenie.
A mnie się ta tabela nie specjalnie podoba. Wrzucanie do jednego wora Animondy Carny, Animondy vom Feinsten, Bozity i Whiskasa to gruba przesada. Trzy pierwsze to karmy mięsne (może ciut w nich za dużo podrobów ale to dalej dobre karmy!) a ostatnia (jak i sporo innych wrzuconych do tego wora) to zbożowy syf. Nie widzę tu absolutnie znaku równości. Z kolei Hermanns Bio to karma uzupełniająca a nie bytowa. Z tego co pamiętam to Evengers też jest dobrą mięsną karmą. Ogólnie mówiąc duużo bym w niej zmieniła 😉
Megi. Jak do jednego wora?  Animody sa karmami sredniej jakosci- bo sa ok.50% miesa, brak zboz, niska cena. Bozita jest na jednej polce z whiskase.- wiesz czemu? Bo naklejka na kartoniku klamie.  Bo na bozitowe 90% miesa skladaja sie odpady typu skory, kopyta, racice itp- czemu? Bo gdyby bozita miala 90% miesa to mialaby odpowiednia ilosc bialka.  Bozita ma za malo bialka w porownaniu do napisanej ilosci miesa. Po kolejne- producent szwedzki podaje inny sklad niz ten, ktory jest na kartoniku. Napisane jest, zre nie zawiera konserwantow, podczas, gdy na steonie szwedzkiego producenta napisane jest, ze karma zawiera konserwanty. W kazdej karmie wyliczona byla ilosc weglowodanow w suchej masie i na podstawie rowniez tego tabelka byla robiona. Co di herrmans bio to jasne jest to karma uzupelniajaca- to pisalam osobom w prywatnej wiadomosci. Orqz karma ocanis powinna byc w karmach srednich. Wkradly sie dwa bledy. Co do innych karm to logiczne, ze nie da sie umiescic wszystkich. To sa karmy, ktorym najczesciej karmia ludzie w kociej grupie i te karmy mialy sie znalesc w tabelce. To, ze karma ma napisane, ze ma 90% miesa nie znaczy, ze tak jest i ze to mieso to nie 90% futro, rogi i pazury. Dobra karma ma napisane cos w rodzaju: 70% miesa, w tym 20% serca, 10% watroba, czy w tym 30% podroby.
Ehhh moje koty mnie psychicznie wykoncza.

Piątka, u mnie jak nie obite łapki od skoczenia z łóżka ( a to przecież z 50-70cm), świerzb, kaliciwirus to wczoraj dla odmiany poobijany ogon. Jedna wielka bańka ropy jest z nasady ogona, mamy nadzieję że pęknie, no i następne 4 dni antybiotyki. Wifka chyba bardzo stęskniła się za naszą wetką i czyszczeniem mi portfela dlatego ciągle sobie coś robi. Bieda moja mała 🙁
O... to jak nasz młody. Młody ma teraz 1,5 roku, a zachowuje się... no debil no. Generalnie doskonale wie czego mu robić nie wolno. Wie, że kategorycznie nie wolno drapać kanapy. Leżałam w sypialni, kiedy usłyszałam, że na kanapie odbywają się jakieś dzikie harce. Dwukocie! No tego było za wiele, więc bezszelestnie wykaraskałam się z łóżka i prawie bezszelestnie ruszyłam do salonu. Po drodze tylko stuknęłam łokciem w tv. Wychodzę do przedpokoju i co widzę? Dwie pary oczy gapiących się na mnie. Z KUCHNI.
Kanapa najwyraźniej sama harcowała.

Dziś rano Naruto wlazł mi w kuchni pod nogi. Bardzo bezszelestnie, lepiej niż ja to robię. I usiadł centralnie pod nogami, może krok za mną. Jak się odwróciłam od lodówki, to dziękowałam architektom, że nie zrobili mi kuchni dłuższej o 30 cm i mogłam się złapać szafki zanim wyrżnęłam kolanami o kafelki. Kot pognał w siną dal szybciej niż zrozumiałam co się dzieje.
Po południu nie wiem co sobie ubzdurał (albo nie widziałam), ale uznał, że trzeba wiać. No i tak się odwinął do biegu, że głową przywalił w ścianę. Aż się przestraszyłam, bo gruchnął solidnie :|
kogo spotkam na wystawie 28-29 listopada w Warszawie?  👀
Ja się melduję, razem z Tiną :-)
fajnie, ciasteczka już się pieką  🙂
Przyjmiecie nas? 🙂
Toto, półtora roku.
Jak radzicie sobie z kołtunieniem sierści u długowłosych? BandA, Rexiu, Budyń ? Czesanie kilka razy dziennie nic nie daje, zawsze znajdzie się jakieś pominięte miejsce a na następny dzień jest już sfilcowany kłak 😵 opitolę ją w końcu na łyso 😵

Edit: nadrobiłam teraz wątek, po parę stron mnie nie było...

wczoraj przeczytalam w kocim czasopismie, ze kocia kuweta powinna byc wieksza 1,5x od dlugosci kota, od pysia do konca ogona ale nie krotsza niz 49cm.


Wychodzi na to, że jak z ogonem, to potrzebowałybyśmy kuwety +-135-140cm. Chyba zamiast sobie łóżka, to kotu piaskownicę w pokoju postawię 😂
BandA ale piękny rudzielec 😍

Wpadam w poszukiwaniu porady 😉 Grubson niestety musi przejść na radykalną dietę. Jego nadwaga wymknęła się spod kontroli i musimy coś z tym zrobić. Byłam u weta, dostałam podstawowe zalecenia dotyczące karmienia i tego, ile ma schudnąć. Pozostaje mi tylko kwestia wyboru karmy i tu mam problem... Grubson do tej pory żywił się wyłącznie suchą karmą. Wetka powiedziała, że przy jego nadwadze musimy przejść na karmę "odchudzającą" oraz, że najlepiej jest podawać karmę mokrą, ewentualnie suchą, ale moczoną. Spróbowałam moczyć i okazuje się, że Grubas moczonymi chrupkami gardzi... Niby spoko, bo mniej je, ale bez przesady, nie chcę go głodzić 😉
Pytanie brzmi, czy rzeczywiście mokra karma będzie lepsza? Jeśli tak, to czy ktoś ma takie doświadczenia i może jakąś konkretną polecić? Siedzę i przeglądam te karmy i już sama nie wiem, tym bardziej, że z tego co widzę, mokra karma wychodzi zdecydowanie drożej.
na razie te mi wpadły w oko:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_integra/nadwaga_animonda/32224
http://zooart.com.pl/product-pol-7025-EUKANUBA-Restricted-Calorie-Cat-170g-puszka.html
Libella
tak szczerze to Twoja wetka troche bajki Ci wciska i naciaga Twoja kieszen. Czemu? A no juz mowie. To karmy suche tucza. Jak? Bo maja mala ilosc miesa i duzo zboz lub warzyw lub jednego i drugiego. Weglowodany tucza koty, nie mieso i tluszcz. Jesli chcesz odchudzic kota to przejdz na karme mokra z duza zawartoscia miesa i bezzbozowa lub mieso, ewentualnie barf.  Ekunaba- tu nie ma podanego zadnego % skladu tej puchy ponadto ta karma jak rowniez druga karma- IAMAS pochodza od jednego producenta- producenta, ktory robil okrutne testy na zwierzetach ( artykul do znalezienia w internecie lub w ksiazce "pet food die for". Do tego koncern glowny w swoich karmach wykorzystuje martwe zwierzeta- w tym psy i koty...- to oczywiscie rowniez nie moj wymysl- mozna to znalezc w necie.  Co do integry- rowniez nie ma nic na temat tego co w jakiej ilosci znajduje sie w puszce. Jest niby wiecej bialka zwierzecego ale  10% bialka surowego, gdy sporo jest w niej zboz to zapewne bialko roslinne- te ktore kotu nie jest do niczego potrzebne i kotu szkodzi. Ta karma ma sporo weglowodanow- weglowodany w masie suchej i mokrej mozna wyliczyc ze wzoru- jest dostepny w internecie.  Skoro karma ta ma duzo weglowodanow- to ona nie odchudzi kota, a utuczy go bardziej. NIe znam sie na karmach weterynaryjnych ale one sa karma podstawowa czy uzupelniajaca? Bo zadna z powyzszych nie ma w sobie tauryny- a jak wiemy ( mam nadzieje, ze wiemy) brak tauryny w karmie prowadzi do wielu chorob oraz smierci kota.  Odstaw suche calkowicie i kup dobra miesna puche i dawaj mieso. Kot bedzie protestowac- sucha karma uzaleznia ale po 2 tygodniach kocisko bedzie Ci jadlo wszystko co mu dasz. - Zaden kot karmiony BARFem czy miesnymi puszkami nie ma nadwagi- to tez mozna spradzic na forach tematycznych, np. barfnyswiat.
zelka2303 chyba się nie do końca zrozumialyśmy 😉 wet właśnie polecił karmę mokrą. Jedynie jako opcję, gdybym nie chciała przyjść na mokrą, powiedział, że można ewentualnie moczyć suchą.
Ale dzięki za informacje, poczytam i spróbuję wybrać jakąś mokrą karmę, na którą przerzucę Grubasa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się