Stajnie na Śląsku

Dzięki aniapa  😉
Betnatta   "Konie dają szczęście"
16 listopada 2015 20:36
Ktoś  kojarzy  może tą  stajnię niedaleko  Pszczyny?
Nowa,  duża,  robi  wrażenie. 🙂 Będzie  tam pensjonat?
Wichurkowa   Never say never...
16 listopada 2015 20:39
Jeśli chodzi Ci o tą w Piasku obok hotelu to nie będzie pensjonatu i jest to prywatna stajnia:-)
Mam pytanie do osób trzymających konie i trenujących w okolicach Tychów. Gdzie znajdę naprawdę fajnego i dobrego trenera który prowadzi treningi na swoich koniach, indywidualnie? Mieszkam na śląsku od niedawna i jestem zielona zarówno w temacie tutejszych stajni jak i trenerów, także liczę na pomoc  :kwiatek:
No Gostynie "Wesoła Stajenka" i Pan Mirek lub u Pauliny Kłóski "Stajnia Bogdanka" w Pszczynie są tam treningi skokowe z Mirkiem Loską.
Sonia Gaj prowadzi treningi na swoim koniu w Międzyrzeczu. Z Tychów jest kawałek, ale warto, koń profesor, startował w konkursach 130-140 cm
Polecacie stajnie w Jejkowicach?
xxKamixx, a czego szukasz? Rekreacji, sportu, pensjonatu?
Początki sportu ew dzierżawa
xxKamixx, a to musiałabyś podjechać i zapytać. Nie wiem czy stajnia świadczy tego typu usługi. Eldorado w Świerklanach się niedawno ogłaszało, że wydzierżawi konie do treningów(?), do sportu - ale na jakiej zasadzie, jakie konie i co - nie wiem.
do Świerklan nie mam dojazdu.
A wiesz cos o LaMar horse? 🙂
Hej jeździ ktoś, albo zna stajnię Horse Farm w Międzyrzeczu Górnym?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 listopada 2015 15:16
ja znam, jeździłam, trzymałam konia, jestem w stałym kontakcie - zapraszam na pw  😉
Czy ktoś może mi polecić dobrego kowala z okolic Katowic?
Zbyszek Jurasik 😉
equi.dream, pod warunkiem, że go pilnujesz... Mojemu Ernestowi potrafił 3 razy założyć te same podkowy, ale nie potrącał kwoty podków przy każdym kuciu.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 listopada 2015 19:02
Ze swojego doświadczenia polecam dwóch.
Wojtyczka Waldek. Od kilku lat robi mojego Portka i trzeba przyznać, że kawał dobrej roboty na tych maciupkich kopytkach zrobił. Koń po górskich ścieżkach popierdziela boso aż miło.
Rafał Hała. Od kilku miesięcy robi znajomego łogra. Obserwuję zmianę w kopytach i postawie na plus niesamowitą.
desire   Druhu nieoceniony...
24 listopada 2015 19:33
Również polecam pana W. Wojtyczke 🙂
tak btw. to mój koń już słysząc głos Jurasika 'chodził po ścianach', delikatnie mówiąc - facet nieprzyjemny.  🙄
R. Hała.. jak dla mnie (wynik obserwacji kilku koni znajomych) to już nie ta jakość, co na początku, niestety..
No, moje konie od dłuższego czasu robi Rafał Hała i nie mam zastrzeżeń. Jakiegoś spadku jakości nie zarejestrowałam. Byłam także zadowolona z kucia - podkowy dopasowane i nie spadły po tygodniu (jak to się czasem zdarzało przy innych kowalach).

xxKamixx, Nie wiem nic o LaMar Horse oprócz tego, że kojarzę właścicielkę z zawodów (jeśli dobrze kojarzę stajnię) Najlepiej jak podjedziesz, popytasz i zobaczysz.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 listopada 2015 19:54
desire nie wiem jak wyglądała wcześniej robota Pana Rafała, ja obserwuję efekty pracy kilku ostatnich miesięcy i dla mnie bomba. Tym bardziej, że miał to być przypadek "nienaprawialny", a się naprawia jakoś. Jak wrócę do jazdy, to będę mogła więcej powiedzieć, bo na razie na "sucho" obserwuję konia.
Znajomemu Rafał wyprowadzał konia z ochwatu i ten też był bardzo zadowolony z efektów i metod pracy, ale tego na własne oczy nie widziałam.

Portkowi, a raczej portkowym kopytom sposób robienia Pana Jurasika nie pasował zupełnie.

A jeśli chodzi o Wojtyczkę, to sądzę, że Porciasty nie zamieniłby go na nikogo innego za żadne skarby  🤣
desire   Druhu nieoceniony...
24 listopada 2015 21:13
ElMadziarra, si, mój senior też by nie zamienił  😀

no cóż, możliwe, że po prostu nie trafiłam jeśli chodzi o robotę R.H. .. dla mnie np. nieporównywalny z p. Waldkiem, ot tyle.  😉 i jak każdy - ma swoich zwolenników i osoby mniej zadowolone z efektów.
Uważam, że Rafał Hała jest jednym z lepszych kowali w okolicy. Jedynym dla mnie minusem jest to, że kiedyś ciężko było zgrać mu terminy aby przyjechać w okolice Tychów na przekucie konia. Teraz nie kuje koni i korzystam z usług Mariusza z Szabry na Gostyni i od wielu lat jestem zadowolona z jego usług. Moje konie boso śmigają po lesie choć wcześniej podkowy gubiły po tygodniu.
Wichurkowa   Never say never...
25 listopada 2015 09:39
Ja p.Jurasika nie polecam,koń którym się zajmował trafił do kliniki. Tam był robiony przez p.Artura Wójcika razem z Maćkiem Zarębą pod okiem dr. Pędziwiatra ,męczyli się dość długo przez pierwsze kucia żeby coś z tego zrobić(na profilu p.Wójcika są zdj.jak kopyta wyglądały, zdj robione w klinice,koń kasztan,nieduży). W dalszym ciągu kuty ortopedycznie,całe szczęście nic wielkiego się nie stało i koń wrócił już pod siodło...

Edit.dorzucam foty,żeby nie było że mówię tak bezpodstawnie. Kopyta przed i po reanimacji...
Ja mogę polecić Panią Asię Mrzygłodzką Marzec. Przyjeżdża do nas z Krakowa. Przy poprzednich kowalach było zero poprawy, teraz ze strugania na struganie coraz lepiej 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
25 listopada 2015 11:01
Wichurkowa, nawet nie jestem zszokowana.. wręcz spodziewałam się takiego obrazka. widywałam podobne, niestety.  🤔
Szukam boksu dla konia w okolicach Cieszyna (do 25km w jedna strone). Szukam czegos z piaskowa ujezdzalnia, dobra opieka i pastwiskami 🙂
Hej, zna ktoś te stajnie? :

-Eldorado Świerklany
-Kj Szymocice (Braxton)
-Stajnia Aura
-Stajnia Oxer
-OJ Tynka



🏇
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
30 listopada 2015 13:54
Szukam boksu dla konia w okolicach Cieszyna (do 25km w jedna strone). Szukam czegos z piaskowa ujezdzalnia, dobra opieka i pastwiskami 🙂


Może Staj u Luka w Chotebuzie? Tuż za granicą czeską 😉 Jest także hala i karuzela. Opieka na najwyższym poziomie, mój koń od wczesnej wiosny do późnej jesieni był całą dobę na pastwiskach, w zimie wracał na noc do boksu. Są boksy zwykłe i angielskie. Z obsługą da się dogadać po polsku.

Staj u Luka
desire   Druhu nieoceniony...
01 grudnia 2015 09:43
kokosik, co chcesz konkretnie wiedzieć?
desire   Druhu nieoceniony...
02 grudnia 2015 09:22
czy ktoś stoi w stajni 'Lasowisko' obok B-B ?  Mam pare pytań na pw 😉 

edit: już wszystko wiem, dziękuje.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się