Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 listopada 2015 07:34
Ja też tak na szybko się pochwalę, że wczoraj zajęliśmy 2 miejsce w LL, a w L niestety były trzy zrzutki plus była blisko zrzutka mnie 😁 Mały się świetnie prowadził, był opanowany, nie miałam problemu, ze zapieprzał ze mną, ale w L jak usłyszał rżenie kumpla to oczywiście był tak niezdrowo podniecony, ze zaczął lecieć do niego i przestał podnosić nogi 🤔
Filmiki mam:
LL
L

edit: i jeszcze zdjęcie 🙂
julka177, no właśnie pokazuje, że ją boli -  jest nieczysta! To jest wyraźny sygnał, że konia należy odstawić od pracy i zbadać, bo użytkując tak dalej możesz ją bardziej "zepsuć". Poza tym nie widzę na filmiku konia chętnie idącego do przodu, na moje oko kobyłka ot tak sobie człapie w tym kłusie... Powodzenia w diagnozowaniu i oby to była pierdoła!
julka177, ja  niestety nie chcę strzelać, która to noga, a może zęby, a może grzbiet, ale bardzo mnie cieszy Twoja reakcja (brak obrazy 😉 ). Mam nadzieję, że to jakaś głupotka w stylu - tkliwa podeszwa itp. A i ja również, jak aniaagre, nie widzę konia idącego do przodu, niestety.
na na na na na na na 🏇
a ja miałam dzisiaj pierwszy trening na moim koniu od ponad roku 🏇 😅 😍 Rudy nie kuleje i całkiem przyzwoicie chodził 🏇 🏇 🏇
na na na na  💃 💃 💃
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 listopada 2015 19:08
burza mój też. Autentycznie nie sądziłam, że mnie tak sfiksuje na jego punkcie 😜
tuch dzisiaj miałyśmy drugi zabieg schockwave, w piątek kończymy terapię. Potem czekamy, stępujemy i kontrolujemy.
baffinka Księciunio na ziołach uspokajających jest 😍. Fiordek jest petarda.
darolga Wasza historia to się na film nadaje 💘. Jesteś absolutnie niezwykłą osobą, bardzo Cię podziwiam.
Losia Cudowne wieści 😅

Tak jak pisałam, z tempem mamy problem 😉 często popadamy w skrajności - lecimy na oślep, albo się snujemy. Jednak patrząc na to co było na początku to jest progres. Na razie wolę jechać trochę za wolno ale mieć kontrolę niż wymagać aktywnego, zwawszego tempa i totalnie nieogarniać  😉

kenna ale za co mam się obrażać? Za sensowną uwagę, podpartą argumentami? Czy za prawdę? 😉 wg mnie jest to lepsze niż słodzenie "o jak konik ładnie, równo idzie" "super wyglądacie " itd. kiedy tak nie jest. 😉
julka177, nie wiem z kim trenujesz i co, ale pamiętaj że podstawą ujeżdżenia jest ruch do przodu. I nie wyskakuj tu teraz, że trenujesz skoki 😉 bo podstawą skoków jest ujeżdżenie.
słuchajcie, wiem że to nie to miejsce i nie ten wątek, ale dawno nie wchodziłam i proszę o podpowiedź 😉

czy info o koniach na sprzedaż jest tylko w ogłoszeniach czy jest jeszcze jakiś wątek hodowców? czy coś w typie "mam fajnego konia do sprzedania w najlepiej dobre ręce"?

dajcie plizzz znać 😉
tylko w ogłoszeniach  😉
tak myślałam, dzięki 😉

to nie będę spamować żeby po głowie nie dostać 😉
darolga   L'amore è cieco
17 listopada 2015 17:26
lusia722 - miło mi to słyszeć, ale bez przesady - zrobiłam to, co zrobić należało, i będę robić zawsze, przy każdej kolejnej jego chorobie (a o to nietrudno  😁 ) też, to przecież mój najwspanialszy koń 🙂 niemniej jednak bardzo dziękujemy  :kwiatek:


[UWAGA POCZĄTEK SPAMU]

Dostałam trochę zdjęć, to się pochwalę, a co  😁 🏇














fot.M.Kutrowska-Kita



fot.Tato  😁

[KONIEC SPAMU  😉 ]


Pozdrawiamy  :kwiatek:
Darolga-trzymam kciuki za Was już od dawna, Korab super wygląda 🙂 Podglądam was często na photoblogu, oby już mu nic nie dolegało :kwiatek:

A my po wczorajszej jeździe bardzo średnio, na oliwce się nie da jeździć, bo się na niej wiesza... Ale pojechałyśmy sobie w teren i było super, grzeczna i niczego się nie bała, w weekend może pojedziemy sobie same.
Losia, lusia722  💃

Darolga  👍
I foto by Tata  😜
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 listopada 2015 18:55
darolga, Korab fajosko się nabudował 😜 ile on ma obecnie lat?


A my dzisiaj fruwaliśmy! Mam nawet kilka zdjęć na telefonie, bo znajoma cyknęła 🙂 zaskoczył nas dzisiaj tekturowy Mikołaj pod przeszkodą 😁
Moon   #kulistyzajebisty
19 listopada 2015 08:20
Wieki mnie tu nie było, ale czytałam regularnie... 😉

baffinka,  fiordek wymiata! Też mam sentyment do nich, bo pierwszym koniem w życiu którego dotknęłam, był właśnie taki fiordek...  😍

tuch, ile razy widzę Wasze foty, tyle razy wzdycham dlaczego Lul nie chciał wyjść kary... :P Super wyglądacie, mimo szaroburej pogody 😉

darolga, super parkury! no to już niedługo awans na L potem P, N... i tak dalej  😎 Gratulacje!
I powtórzę się - zawodowy outfit macie prze-mega-kozacki!  😜
Sama trochę móżdżę nad naszym, ale boję się deko wybiegać z "rzyganiem tęczą" bo nie chcę zapeszać, wiadomo jak to ostatnio u mnie i Lula było... I przesądna jestem, ble.  🤔

Hermes, dawaj foty! Dobrze, że siwy szogun się daje już kontrolować w parkurach, to znaczy że rzeźba nie idzie w las, tylko w Was  😁

Jakby ktoś był ciekaw, u Lula wszystko w porządeczku (tfu tfu tfu!!!) ostatnie wichury nie zrobiły na nim najmniejszego wrażenia (nawet na trzepoczącej i trzaskającej namiotowej hali - SERIO!) fajno mi się jeździ z trener, ostatnio chyba jakiś trybik znów nam zaskoczył, bo Lul się poskracał, przejechał się bardziej przez wędzidło, stał się pilniejszy (95364589576 przejść i różnicowanie tempa w obrębie jednego chodu robi cuda, naprawdę...) i w galopie całkiem miło zaczyna się siedzieć, nie skacze jak koza w tym galopie.  🤣 Odbijamy się od ziemi powoli, mam nadzieję że przejdzie mu ekscytacja nawet drągami na galop, bo ostatnio jak jeszcze na dworze skakaliśmy okser ze wskazówką, to robił żabi naskok na drąg po czym wybijał się pół metra nad, wskutek czego ja łapałam się wręcz zębami, żeby wysiedzieć.  🤔
Planujemy ostrożnie w grudniu pojechać szaloną Lkę w deptaniu kapusty a od nowego roku jakieś podskoki... Ale przesądna ja - nie planuję, nie jaram się, tfu, tfu, tfu... tfu! 😉

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
19 listopada 2015 08:30
Są mega rozmazane, ale coś tam no widać 😁 Muszę zrobić mu jakieś ładne zdjęcia zootechniczne, bo mam wrażenie, ze mi się kucyk mocno rozrósł 😍


darolga   L'amore è cieco
21 listopada 2015 16:12
Windziakowa - pięknie dziękujemy!  :kwiatek: :kwiatek: i jak się sprawy wędzidłowe mają, polubiła Konina oliwkę? :-)

Dziewierz - merci  :kwiatek: no cooooooo, dumna jestem z Taty, foto prawie wcale nie odbiega od pozostałych przeze mnie wstawionych  😁 A jak on się cieszył i z Korabka, i z możliwości zrobienia nam zdjęcia...  😁 w sumie ku mojemu zaskoczeniu, bo jego wyciągnąć na zawody to cud, mam przeciwieństwo pro-końskiej rodziny  😉 chociaż może to już czas przeszły, bo dużo się w tej kwestii zmieniło po utracie oka Koraba, Mama zaakceptowała konia i nawet zdarza jej się o niego zapytać, a Tato w weekend postanowił odnaleźć się w roli luzaka i nawet mu to nieźle szło  😎 apokalipsa jednym słowem  😁

Hermes - dziękujemy  :kwiatek: Staaaaruch jest, 9 lat, lada moment dyszka stuknie...ale młody duchem niezmienne, a fizycznie dość mało wyeksploatowany, nie było mu dane się przepracować ;-) Mega Twoje zwierzę hyca, zrobiliście ogromne postępy!

Moon - Kochana, strasznie dziękujemy  :kwiatek:  Z tymi P, N to bym nie tak nie planowała, zobaczymy jak się to wszystko potoczy, póki co LL jest dla mnie absolutnie satysfakcjonujące, L jest celem, a P małym-wielkim marzeniem, dalej myślami nie sięgam nawet, bo chociaż fizycznie dla tego konia nie byłoby problemem chodzić wyżej niż N, to psychicznie możliwe, że tak, trochę w życiu przeszedł, cieszę się, że w ogóle kica cokolwiek i - co najważniejsze - funkcjonuje na rozprężalni 😉 czas pokaże!
A outfit zawodowy jest moim małym powodem do dumy, także bardzo merci  :kwiatek: mam jobla na punkcie dopasowywania detali i kupowania adekwatnych kolorystycznie gadżetów, Korab ma na zawody wszystko w zestawieniu czerwono-czarnym, od szczotek (padłam z radości kiedy Oster wypuścił taką serię  :hihi🙂, przez derki, na transporterach skończywszy i absolutnie uwielbiam polowanie na różne pasujące pierdoły, tyle emocji 😁 czerwono-czarne Roeckle w zeszłym roku na Cavaliadzie wywołały u mnie słyszalny skok emocji, wszyscy się odwracali  😁 no, także tego...
Kombinuj nad swoim zestawem i nie traktuj tego jako zapeszanie - zmień podejście na "Mam już cały strój, więc musi być dobrze, teraz już mnie starty nie ominą, no way, zrobię wszystko byleby móc się w to w końcu ubrać" - u mnie pomogło  😁
Cieszę się, że robicie takie mega postępy i trzymam kciuki za udane starty  :kwiatek: ucałuj Lula i uracz jakimiś fotkami  😅



Czy Korab już Wam wyskakuje z lodówki?  😉 Tak? Trudno, została jeszcze mikrofalówka i inne...  😁

Ostatnie cztery,  obiecuję!









Fot.A.Mikołajczyk

darolga pięknie się prezentujecie :kwiatek: btw, ile Korab ma już lat? I co z Siwą 👀
Hermes planujecie intensywnie startować w sezonie halowym?
Moon czekam na świeże fotki K(r)óla Lula! 😉 🤣

melduje, że mi jeździ się wyśmieniecie 😍
Darolga-oliwkę używamy tylko przy lonżach i spacerkach, bo jakoś pod siodłem ma ją w nosie :p Na razie musimy to przepracować na wielo, potem cośtam będziemy działać znów 🙂

Dzisiaj Jamnik tylko na luźnej lonży, pobiegała sobie i pod koniec schodziła z nosem w dół 💘 Potem poszłyśmy na spacer, gdzie szła za mną bez zawahania nawet w kałuże, pochodziłyśmy z górki i pod górkę i wróciłyśmy. Pełen luzik, koń z nosem przy ziemi, nawet śmietniki nie były takie straszne  🏇 A jutro jeździmy same, może coś raz czy dwa skoczymy 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 listopada 2015 13:35
darolga, dzięki :kwiatek: strasznie miło to słyszeć 🙂 a Wy z Korabskim wyglądacie mega profi!!
Losia, hah przeczytałam wlasnie Twój post wracając z zawodów 😁 dzisiaj startowaliśmy i na razie mój portfel musi odpocząć 😂

Pierwszy raz jechaliśmy samo L i pierwszy przejazd na 4 pkt ze zrzutka z mojej winy, ale 20 miejsce na prawie 70 koni 🙂
darolga   L'amore è cieco
22 listopada 2015 16:59
Losia - dziękujemy  :kwiatek: Mały ma już 9 lat, zaraz dycha stuknie, poważny pan  😉 Siwa ma się całkiem dobrze jak na mega zaawansowane RAO i inne przypadłości, dużo się w jej temacie (i w jej życiu) zmieniło ostatnio na plus, ale o tym nie tutaj, ma obecnie świetne warunki do życia i po raz pierwszy od wielu lat jestem o to spokojna  :kwiatek:

Windziakowa - rozumiem :-) owocnej pracy w takim razie życzę :-)

Hermes - i my dziękujemy, Kochana  :kwiatek: super wyniki, gratuluję! My w czwartek jedziemy do Leszna, zobaczymy jak się Mały spisze zarówno w parkurze jak i na rozprężalni, mam nadzieję, że nie pamięta tej hali, bo zdarzyło mi się tam startować kiedyś, nie z obecnym trenerem, kiedy moje jeździectwo było mocno hmmm..słabe  😁 i pozwoliło wówczas na dojechanie tylko do 3 przeszkody przez 3 dni  🏇 co ma być to będzie, a niezależnie od tego korzyści jakieś będą i tak, bo objeżdżenia na małych rzeczach to on teraz potrzebuje najbardziej :-)
darolga brawo brawo! Super wyglądacie  😅

My jesteśmy po kolejnych konsultacjach. Nowe zadania domowe przed nami, teraz będzie trudniej  🙂 Co najważniejsze moje konie odnalazły na nowo fun z pracy pod siodłem. Ja zresztą też. Kasia obecnie w regularnej robocie sprawuje się wyśmienicie  💘

Waldemar też ostatnio miał spory zwrot w życiu bo od piątku mieszka w nowej stajni. Emerytuje się nadal pełną gębą  😁



Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 listopada 2015 19:41
tulipan, cholera, nie poznałam Waldemara! 😲 Chyba nie narzeka na swoją emeryturkę? 😁


A ja mam jedno zdjęcie na razie z dzisiaj 😍
Dawno nas nie było a tu tyle się dzieje. U nas natomiast posezonowy, jesienno zimowy marazm. Ruda i kucka odpoczywają dlatego dziś przychodzę z młodym. Chyba nieuchronnie zbliża się czas zajazdki  😉
filmik  🙂
[b]
[/b]





milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
23 listopada 2015 07:29
darolga-jesteś dla mnie inspiracją i wzorem by cieszyć się z tego co mamy, doceniać te duże, ale przede wszystkim te malutkie szczęścia które nas spotykają.  Dziękuję  :kwiatek: Mnie w pewnym momencie nadmierne ambicje i chcenie bardzo zaszkodziło. Mało co mnie cieszyło i chciałam wciąż więcej. Teraz powoli wracam do swojej dawnej równowagi.  Uczę się na nowo cieszyć drobnostkami,  tym ze po prostu mam konie i że ze mną są, choć niestety nie wszystkie...
Pozdrawiam ciepło Ciebie i Dzielnego Korabskiego oraz cały KR  🙂

edit
PS dostałam przed chwilą fotki z wczoraj
Oto jeden z moich pozytywnych napędzaczy  🙂
Fiśka






Przepraszam,że tak wyskakuję jak Filip z konopi 😉
milusia masz szczęście do rudych diamencików  😜

Kolejny rok minął i dzisiaj stuknęło nam 15 lat razem  😅 😍 💃 🏇









fot. Monika Kudryk  :kwiatek:
Espana aaaa uwielbiam go  😍 jest przepiękny! życzę jeszcze wielu rocznic 🙂
Milusia wyrabia się Fiśka  😀 a grzeczna już jest? nie kombinuje?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
23 listopada 2015 09:28
Espana-kolejnych stu rocznic razem, a Eluś jest niezmiennie zjawiskowy  😍 A rudzielce są mi chyba przeznaczone  🙂
baffinka-wiesz co zmienia się bardzo, ale ogromna w tym zasługa koleżanki, forumowej Zupki, poświęciła jej ogrom czasu, kiedy ja byłam w gipsie  😉 Izwelta to taka iskra, ma ogromne pokłady energii, ale w pracy jest fajna. Jak już się wybiega to pracuje fantastycznie. Uczucia kiedy na niej siedzę są nieziemskie, na prawdę to coś fantastycznego. I aż wstyd, że dopiero po kilku latach i paru smutnych wydarzeniach zorientowałam się, że mam tak fajnego konia pod nosem, swojego własnego i że nie ma co bujać w obłokach i z zazdrością podglądać top fury innych  🤬
espana śliczne zdjęcia. Juz się nie mogę doczekać przeprowadzki do Febusa. Po nocach mi się śni!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 listopada 2015 09:36
espana, powinszować! Elear jest wciąż nieziemsko piękny i chyba wciąż w formie? Zazdroszczę!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się