Siodła syntetyczne a skórzane

Roksarih, te przystuly to tragedia 😉 tez planuje wymienic

To  dobry pomysł. Jeszcze  dopiszę, że  kupiłam siodło używkę nie wiem ile ktoś jeździł na nim ale odkąd kupiłam było jeżdżone codziennie 1,5 miesiąca w zeszłym roku i jeszcze w tym roku od kwietnia do połowy maja (czyli dość krótko wytrzymały). Więc przystuły są porażką i chyba najlepiej od razu je przeszyć na skórzane. Szkoda że producenci nie pomyśleli o tym bo Thorowgood Griffin to całkiem przyjemne siodełko 🙁
Jeszcze tu zapytam czy ktoś ma może siodło Kieffer Genf?
Jak się sprawuje - jakie opinie?  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 czerwca 2015 16:14
Jeśli nie ten wątek, to nie bijcie 😉 Ale mam pytanie.
Czy ktoś widział gdzieś wymienne przystuły do Winteca?  👀
A ja mam pytanie do osób, które jeżdżą w rimini pro light , może to głupie pytanie , ale nie macie wrażenia, że to siodło n koniu wygląda jakby było za małe ? :P Generalnie siodełko świetne, jeździ mi się w nim bardzo dobrze, ale nie wiem czy to kwestia krótkich tybinek czy czego że jak leży na koniu normalnie wygląda jak siodło na kucyka ... ( a zaznaczę że mój prawie 3 letni sp to dosyć drobny konik ) ooo wygląda to mniej więcej tak:
Klaudia - z ciekawości w jakim łęku jeździsz ?
Zastanawiam sie nad pro light ale posiadając dwie ślązary obawiam się za wąskich łęków. Posiadam miarki daw maga i według nich wychodzi mi L na kobyłach , czy to podobnie jak żółty łęk rimini ?
Na tym koniu ze zdjęcia jest czarny łęk rimini, nie powiem Ci dokładnie jaki to rozstaw, bo ja mierzyłam taką swoją " ręcznie robioną miarką" i potem przyrównywałam w sklepie do łęków z rimini . czarny pasował idealnie. Nie jeżdżę jeszcze zbyt dużo w tym siodle, bo moja kobyła jest za młoda, w wakacje dopiero będę chciała coś z nią zacząć. Natomiast karnęłam się w nim na innej klaczce i naprawdę było wygodnie. Tylko jak pani w sklepie mówiła - że siodło Rimini to dla " raczej drobnych" koni, nie wiem co miała na myśli, ale skoro ono mi się na mojej wydaje malutkie, to na ślązaku ...huu...tym bardziej pewnie. Ale może jak dopasujesz łęk i będzie dobrze leżec, czemu nie .  Ale nie mam bladego pojęcia jak się ma miarka z daw maga do rimini, przykro mi 🙁
Zmierzyłam dziś jeszcze raz grubasy , jeden L drugi jak nic XL. Więc muszę poszukać winteca - większy wybór szerokich łęków 🙂😉
Dzięki za pomoc 🙂
Klauda- bo to siodło jest takie małe. Ja miałam od koleżanki 16 cali i była bardzo krótka tybinka i na drobnym hucule też wyglądało skromnie.
marysia550 no już z daleka wydaje się drobne. Ale mam nadzieję, że przy odpowiednim dopasowaniu łęku , paneli i jak wszystko inne jest ok to że to nic nie szkodzi🙂
Ma ktoś doświadczenia z tym siodłem? Jak się ma jakościowo do Pro-Light? Chcę kupić i nie wiem, czy warto wydać dwa razy tyle co za Pro-Lighta (którego zdecydowanie NIE JESTEM miłośnikiem). W skrócie- czy warto przepłacać, jeśli nie widać/czuć różnicy? Czy jest ktoś, kto nie lubi PL a zakochał się w WINTEC 250?

http://konik.com.pl/siodlo-wintec-250-15-cali

Kupiłam, więc zdam relację.
Cena wysoka, ale siodełko naprawdę przyzwoite- nieporównywalne do Rimini Pro-Lighta.
Wady to: plastikowy wygląd (jak ze sklepy z zabawkami), beznadziejne przystuły (po sezonie wymienię na skórzane), i szmirowata tybinka. Z tą tybinką to śmieszna sprawa- jak się patrzy na osiodłanego konia, to wygląda, że nie ma opcji i sprzączki od popręgu po prostu muszą gnieść w nogę, ale jak się wsiądzie, to okazuje się, że wcale tak nie jest.
Mimo tego jestem na TAK!
Siodło naprawdę wygodne i fajnie usadzające. Dzieciaki sobie chwalą i ja też jestem kontent, bo w końcu siedzą na tyłku bez nie lewitacji nad siedziskiem, a noga układa im się jak trzeba. Sama siadłam na chwilkę dwa razy i mimo, że dupka mi się trochę z niego wylewała czułam się komfortowo. Nie lubię siodeł wszechstronnych (skłaniam się raczej ku pingwinowaniu), ale to jest naprawdę przyzwoite. Gdyby udało mi się kupić takie używane za 1/2-2/3 ceny, to czułabym się tak, jakbym wygrała los na loterii.
Witam ma ktoś może odsprzedać lub użyczyć miarkę do rozstawu łęku do winteca.  SPRAWA PILNA :kwiatek:

Już mam proste jak drut wypożyczam ze sklepu 😡

Gniadata   my own true love
14 sierpnia 2015 22:35
Jeśli nie ten wątek, to nie bijcie 😉 Ale mam pytanie.
Czy ktoś widział gdzieś wymienne przystuły do Winteca?  👀


Podbijam :kwiatek: gdzie można dorwać skórzane? Bo w koniku widzialam ale tylko syntetyczne 🙁
Gniadata, ja oddawałam swoje siodło do rymarza i tam wymienił mi na skórzane 😉 100 razy lepiej jest teraz
Czy twist w izabell werth/500 dressage bardzo różni się szerokością od winteca 500 jump?
Gniadata   my own true love
01 września 2015 11:43
Gniadata, ja oddawałam swoje siodło do rymarza i tam wymienił mi na skórzane 😉 100 razy lepiej jest teraz


Troszkę spóźnione dzięki  :kwiatek:
To będę musiała tak zrobić chyba, bo te syntetyczne są straszne 😁
Mógłby ktoś mi podać w cm rozstaw ramion czerwonego łęku Winteca na końcu (na samym dole, w najszerszym miejscu)?  :kwiatek: Byłabym bardzo wdzięczna.
Czy ktoś zmieniał w swoim wintecu wypełnienie paneli, tzn zlikwidował system cair?
Jeśli tak to gdzie, za ile?  :kwiatek:
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
23 listopada 2015 21:13
Zna ktoś może rymarza, który zrobi mi przystuły do winteca 250 na odległość? Chodzi mi o takie z pętelką do przełożenia na końcu. Niestety w mojej okolicy nie ma żadnego rymarza... Może ma ktoś kogoś sprawdzonego?
chcę zamówić winteca, zastanawiam się tylko czy z systemem cair czy nie, polecacie ten system czy to tylko niewiele dający (lub wręcz przeszkadzający) gadżet?
Kluska, wystarczyło przejrzeć wątek, dużo osób twierdzi, że to badziew.
Mi sie cair podoba, fajnie sie dopasowuje do pleców, koń mówi ze jest zadowolony 😉
Mi też cair się podoba, koń nie protestuje .
Mój koń z caira bardzo zadowolony. Na pewno luźniej chodzi niż w kilku modelach prestige'a i pleszewie. 😉
Jeszcze tu zapytam czy ktoś ma może siodło Kieffer Genf?
Jak się sprawuje - jakie opinie?  :kwiatek:

Euphorycznie ja mam takie siodło i polecam serdecznie  😅
Gniadata   my own true love
29 grudnia 2015 14:17
Kluska w starych wintecach cair to badziew, w nowych modelach jest duzo lepiej, ja mam teraz nowy model bez caira i jesli bede kupowac nowego winteca to pewnie wezme z cairem🙂
ushia   It's a kind o'magic
29 grudnia 2015 14:22
hmmm, mialam okazje wybebeszac i stary model i nowy - cair jest ten sam...
Gniadata   my own true love
29 grudnia 2015 14:29
ushia no nie wiem, czytalam gdzies ze poprawili konstrukcje tego caira. Co prawda nie jeździłam na nowym (zle to napisałam w poprzednim poscie bo zabrzmialo jakbym jezdzila), ale stary cair zdecydowanie nie robil szału. Moze to kwestia poprawionych paneli w nowych modelach ale duzo dobrego slyszalam o nich (w tym o cairze w nich).
ushia   It's a kind o'magic
29 grudnia 2015 14:47
sam cair jest taki sam
roznica jest po pierwsze w ciut innym wygieciu terlicy, po drugie, w mozliwosci korekty wkladkami

i dalej szalu nie robi, aczkolwiek jak masz konia na ktorym wintec "wsiadzie" bez korekty to calkiem spoko siodlo
Ktoś wie może czy miary łęku winteca mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w łękach tekna ? Tz czy Wide tekny jest taki sam jak wide winteca 🙂

edit: coś w ogóle ciężko dostać te łęki tekny... >_<
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 stycznia 2016 10:52
Lepszy wintec 500 jump czy pro jump? W pro jumpie są zamszowe poduszki, jak się to sprawdza?
Drugie pytanie posiada ktoś zdjęcia realne zdjęcia ciemnego brązu obu modeli?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się