Końska Rewia Mody cz. IX (2015)

Dziewczynki (bo chyba nas tutaj więcej) powracam - co lepsze , HKM majestic czy jakiś Schockemohle? Jak one w praniu itd?
wątek zamknięty
kozdanda, mimo że ja miałam pewne zastrzeżenia natury estetycznej co do wykonania czapraka HKM LG Majestic (krzywe przeszycia, odstające nitki), to jestem z niego zadowolona - nic się z nim nie dzieje, ma moją ulubioną siateczkę od spodu, nie mechaci się, nie traci koloru, bardzo dobrze się dopiera (czyli: pranie bez zastrzeżeń), dobrze się układa na koniu.
wątek zamknięty
arabianka22, w poście jest podpisane jak się te kolory nazywają (Sunny Lime, Gold Shine, Peach, Limette) i są to kolory Exclusive sprzedawane w Niemczech 😉

Właśnie mi się przypomniało (ponad miesiąc po Hubertusie... ) że nie wrzucałam tu zdjęcia, które ciut lepiej oddaje to, jak wygląda petrol z tegorocznej kolekcji  😍 Uwielbiam na siwych, na gniadych też uwielbiam, chcę coś jeszcze w tym kolorze 😁
wątek zamknięty
leleiria Bardzo mi się podoba  😍
wątek zamknięty
kozdanda, - ja swojego starego coacha schocke kocham, jest niezniszczalny po prostu, ale nowy to już nie to. Odszycie dalej super, ale materiały bardziej sztuczne i mam wrażenie, że szybciej będą się ciurały 🙁 Oba mam czekoladowe, w praniu nie zblakły, nie ubiły się, choć ten nowy nie jest taki fajnie grubaśny.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
kozdanda, - nowy raczej. Ja rok temu właśnie z GNL zamawiałam. Kiedyś już opisywałam: stare pod spodem mają bawełne, całe są bawełniane, są grube. Nowe pod spodem mają siatczne, są cieńsze, sztuczniejsze w dotyku. Na zdjęciach się nowe i stare niczym nie różnią, w macaniu się różnią. I o ile pamiętam to ten stary jest z fabryki w Chinach, a ten nowy z kiegoś innego kraju, tak niedawno to zauważyłam.
edit: lusia jakiś czas temu też schocke coacha kupowała, może spytaj jak jej się sprawuje? Bo mój "nowy" był pod siodłem tylko przez jakieś 2 tygodnie, więc w sumie mało mogę powiedzieć o tym, jak on w użytkowaniu mocniejszym będzie działał, może się mylę i się nie zaciura tak od razu.
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2015 22:16
Mój używany był tylko raz. Znajoma ma dwa granat i właśnie ten co ja caffe latte 💘 i mimo prania ręcznego po kilku razach wyglądają bardzo źle.
Nie wiem co prawda czy ma stare czy nowe, musiałabym zapytać, ale od razu powiedziała, że nie mam na co dzień używać jak mi się tak bardzo podoba.

Do dzisiaj nie widziałam żadnego czapraka w takim odcieniu nad czym ubolewam.
wątek zamknięty
Czyli jednoznacznie wybiłyście mi go z głowy 🙂
No to jeszcze jedno - co z tymi eskadronami? (cottony) bo jedni twierdzą że są najlepsze na świecie, a inni że np. taki HKM Majestic lepszy..
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2015 22:33
kozdanda mój granatowy NG był pod siodłem może 3 razy, już po drugim użyciu lekko skulkował się przy popręgu.
One są fajne, bo cienkie, szybko schną i  ładnie leżą, cena też nie kosmiczna.
Ale za te pieniądze to wolę Caballa czy właśnie LG z HKM.
wątek zamknięty
kozdanda, - ja uwielbiam cottony, jak dla mnie są super. Red mi dopiero po 2 latach ciurania zaczął blaknać, ale dalej wygląda super, mniej intensywne kolory się mocno niewidocznie spierają, bo ciężko różnice złapać. Nie mechacą sie, nie wycierają (najstarszy mój cotton ma 4 lata i ani jednego przetarcia), super się układają pod siodłem (chyba jako jedyne leżą na prawdę dobrze na moich grubych, bezkłębowych kulkach :hihi🙂 i dobrze chłoną pot. Poluje na nie na wyprzedażach głównie, bo sie da, a wtedy stosunek cena-jakoś wypada kapitalnie.
Choć słyszałam, że te nowe gorsze jakościowo są, mój najnowszy cotton jest z lata 2014 😉
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2015 23:36
leleiria, ale ladnie.
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
25 listopada 2015 07:34
leleiria, bardzo ładny ten petrol! 🙂
wątek zamknięty
leleiria - pięknie w petrolu! a zdradzisz się może co masz za naczółek ?  :kwiatek:
wątek zamknięty
emptyline, Livia, dzięki  😎
alexiss, całe to ogłowie to Premiere Orleans.
wątek zamknięty
Udało mi się przydybać koleżankę z aparatem, ale nawet to nie pomogło oddać koloru szmaty, bo na żywo jest lekko khaki, nie szary. Eskadron castor:

wątek zamknięty
leleiria, wygląda super! Taki trochę "jeans" 😉
budyń, czy jest w ogóle coś, co na twoim koniu będzie wyglądało źle? :-P Super! U mnie wygląda na taki lekko zgniło-zielony 😉
wątek zamknięty
Czarny piątek dla mojego portfela [*] Kochany szmatoholizm...
wątek zamknięty
Sivens co masz? Co masz?  😁 Ja usiłuję się powstrzymać!
wątek zamknięty
Ja też się złamałam  🙁
wątek zamknięty
I ja też 🙁 chociaż nie mam konia 🙁 ale rabat, to szkoda nie kupić 😉

Wie ktoś czy owijki darkbasalt i black różnią się odcieniem czarności? :P
wątek zamknięty
Euphorycznie Totalnie się odmóżdżyłam. Dralon i big square dark red, komplety: berry i royalblue i dwie kamizelki KL.  😅  🤔wirek:
wątek zamknięty
Dziewczyny jak wypada rozmiarówka eskadronowych kantarów? chce kupić na kuca  w typie konika polskiego. Zwykłe kantary nosi cob, ale tutaj jest rozróżnienie na P1i P2. Pomożecie?
wątek zamknięty
Donia Albo P2 albo cob. Mi się wydaje, że kantary Eskadrona są dość małe, przynajmniej fulle, nie wiem jak coby.
wątek zamknięty
Donia Aleksandra Ja bym wzięła coba, pony 2 jest na prawdę mały. Na mojego hucuła co zwykle nosi cob, full był nawet całkiem całkiem.
wątek zamknięty
Sivens Oł no to faktycznie - całkiem zacnie!  😂
Ja chciałabym chyba cottony berry i royalblue ale kurcze sama nie wiem...
Na kasztana? Meh - gdyby nie to, że cały czas czekam na ten nowe tkaniny Caballa ( a co za tym idzie - kolory)...
Nie wiem na co kasę wydać.  😵

Edit: i jeszcze darkbasald  😍
wątek zamknięty
Jak to jest z jakością eskadronowych cottonów. Chodzi za mną darkred  😍 i tak się zastanawiam czy warto. Czapraki piorę w pralce i boję się, że się zmechaci lub straci kolor po praniu.
wątek zamknięty
koza1, zaczynają się mechacić od pierwszego użycia. I ciężko je doprać (ślady od siodła, czapsów, popręgu).
wątek zamknięty
Moona Uratowałaś mój portfel!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Co oczywiście nie zmienia faktu, że są bardzo ładne  😉 Ale jakościowo to zdecydowanie najgorsze czapraki jakie mam.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.