Wybory 2015 i to co po wyborach.

Jeżeli podkreślanie znaczenia swojego kraju i wartości dbania o jego interesy jest odbierane jako "nieszanowanie" Unii... to ja chcę, żeby władze mojego kraju jej nie szanowały.
WKURZA MNIE, nieodmiennie  i coraz bardziej mnie wkurza, stawianie znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem. Niedługo nie będzie wolno powiedzieć, że tu jest Polska, a nie Unia, i to interesy Polski powinny być najważniejsze, żeby nie zostać wykrzyczanym od nacjonalistów.  😤
A ja bardzo żałuję że wyborcy nie są materialnie odpowiedzialni za wybór partii którego dokonali. Wierzysz w to co wybierasz ,to w razie wpadki płacisz za szkody jakie wyrządziła partia na jaką głosowałeś . Wtedy wszyscy by się 10 razy zastanowili zanim wrzucili by kartkę do urny !!!!  😤 😤 😤 😤

MUrat - Twoje ortodoksyjne poglądy znam już z innych wątków , więć twoje zacietrzewienie odnośnie twoich nieuzasadnionych racji mnie nie dziwią . Tu ludzie dają przykład za przykładem że idzie to w złym kierunku a ty się nad tym nie zastanawiasz tylko tkwisz w swoich racjach .  😵 Daj przykład że to co wytykają inni to dobre zmiany i nas przekonaj , a nie piszesz o swoich uczuciach .  😤
A kto by oceniał te szkody? Bo jeśli sam naród przy kolejnych wyborach, to obecnie wyborcy PO byliby bankrutami - bo naród ocenił  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 listopada 2015 08:04
A mnie wkurza traktowanie Unii jako dojnej krowy. Pieniądze dajcie, nic nam nie narzucajcie, my nic nie musimy w zamian. Typowe podejście elektoratu PiSu - nam się NALEŻY. Z założenia.
Lotnaaa nie musimy. Możemy, jeżeli dana rzecz jest zgodna z interesem Polski. Wiele rzeczy jest, ale jeśli jakaś nie jest, to wybór powinien być oczywisty. Unia to nie dyktatura, że morda w kubeł i bez gadania robić to, co każą.
Murat - Czemu nie idziesz do dyplomacji , z twoimi poglądami p. Waszczykowski przyjmie cię natychmiast . Lotna ma rację , ona tam pracuje i z jej podatków mają tobie dawać . Po co ??? Ona też woli zarabiać dla kraju w którym pracuje . A ty zarabiaj na siebie

[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455638#msg2455638 date=1448438646]
A kto by oceniał te szkody? Bo jeśli sam naród przy kolejnych wyborach, to obecnie wyborcy PO byliby bankrutami - bo naród ocenił  😁
[/quote]

Ja tylko marzę żeby nie rozwalili tego co zostawiło PO. O lepszym nawet nie marzę, a jak widzę co się dzieję to widzę katastrofę a nie cośkolwiek na lepsze. Przegrana w wyborach to konsekwencja demokracji a stan państwa to inna bajka. 😉
Smok bo ja się do dyplomacji nie nadaję, albo nic nie mówię, albo walę prosto z mostu, co myślę  😉
Przegrana w wyborach to jest konsekwencja tego, że ludziom się nie podoba rzeczywistość, w jakiej żyją. Konsekwencją demokracji jest to, że można było wybrać kogoś innego.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455645#msg2455645 date=1448439305]
Smok bo ja się do dyplomacji nie nadaję, albo nic nie mówię, albo walę prosto z mostu, co myślę  😉
Przegrana w wyborach to jest konsekwencja tego, że ludziom się nie podoba rzeczywistość, w jakiej żyją. Konsekwencją demokracji jest to, że można było wybrać kogoś innego.

[/quote]

No to teraz sobie poprawili i przy okazji innym  😤

http://www.tvn24.pl/kryzys-wokol-trybunalu-konstytucyjnego-prof-ewa-letowska,597381,s.html

Już nie mają za sobą żadnych autorytetów  😵
Smok nawet w tym artykule pani sędzina mówi, że początkiem zamieszania była ustawa PO, a PiS jedynie do tego dołożył 😉
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455649#msg2455649 date=1448439711]
Smok nawet w tym artykule pani sędzina mówi, że początkiem zamieszania była ustawa PO, a PiS jedynie do tego dołożył 😉
[/quote]

Fakt . Wyszli przed szereg , bo musieli powołać 3 a powołali 5 . Dodatkowych 2 którym kończyła się kadencja i TK nie mógł by działać. Ale zgodzę się że to było niepotrzebne wyjście przed szereg. Tylko że to co robi PIS to już nie jest wyjście przed szereg a zamach na urząd TK . Drobna różnica. Z resztą zostawmy ten temat TK do którego zgłoszono całą tą sprawę i TK ma się w tej sprawie wypowiedzieć . 😉

Skoro Polska jest podzielona na PO i PIS to żałuję że nie można podzielić Polski fizycznie . Ci co są za PIS mają swój kraj a ci co za PO swój . Mieli byśmy RFN ( PO ) i NRD ( PIS ) i każdy byłby zadowolony  😁 😁 😁
Czyli są usprawiedliwieni ? Bzdura, nie mozna ich tak tłumaczyć. Murat czy to co my piszemy nie robi na Tobie serio żadnego wrażenia ? nadal uważasz, że to był dobry wybów ? A co do mojej przynaleznoście to owszem jestem POLKĄ, ale jestem równiez EUROPEJKĄ i głosowałam w referendum za wstąpieniem do Unii. A Ty nie ?

edit. dopisek
Czyli są usprawiedliwieni ?


Zobaczymy co orzeknie TK  😉
Nie, nie są, jeżeli to faktycznie niezgodne z konstytucją. Natomiast rozumiem cel działania.
Trybunał się wypowie i będzie wszystko wiadomo.

Tak, ja też głosowałam za. Ale za przynależnością do organizacji, która może być dla Polski przydatna, a nie za tym, żebyśmy musieli cicho siedzieć i robić, co się nam każe.
OK, rozumiem. Wziąłeś w leasing dostawczaka (teraz możesz mieć już kilka, bo działasz już trochę czasu) i wozisz towary do/od kumpli z Niemiec, z którymi nawiązałeś znajomość za PRL. O leasingu wiesz, że istnieje (sam korzystasz - pewnie ponad 80% leasingów dotyczy środków transportu, potem Ci wytłumaczę, dlaczego, przy okazji wytłumaczę Ci, dlaczego adwokat nie może wziąć w leasing Ferrari), o problemach z przepisami dot. środków trwałych, amortyzacji, etc. wiesz, bo opowiada ci o tym księgowa. Ty sobie jeździsz do Niemiec albo organizujesz terminy dostaw. I to jest w zasadzie cała Twoja znajomość gospodarki.

Jakich ty konkretów potrzebujesz , co trzeba zmienić ? Wiele  , poczynając od wizerunku i postrzegania przedsiębiorców w ich własnej społeczności a na podejściu polityków kończąc.


Nie pytałem, co generalnie w Polsce trzeba zmienić, bo o wszystkim na raz dyskutować się nie da. Moje pytania zadane były w kontekście młodych ludzi, rozpoczynających działalność gospodarczą. W tym kontekście przezabawnie brzmi pytanie:

Dlaczego adwokat nie może sobie wyleasingować ferrari ??? Tzn , co musi jeździć Navarrą ? .


Wytłumaczę Ci, dlaczego. Nie sądzę, żebyś to zrozumiał, bo, jak sam napisałeś, "masz w dupie rozkłady" (przepraszam ew. czytelników za wulgaryzm, ale tak było w oryginalnej wypowiedzi), ale może ktoś przeczyta i skorzysta.

Leasing, w odróżnieniu od kredytu, jest produktem opartym na aktywie (asset based).W założeniu jest tańszy (bo bezpieczniejszy dla udzielającego w razie braku spłaty), łatwiej dostępny (uproszczone procedury oceny ryzyka są efektem ew. łatwiejszej windykacji). Leasingobiorca odnosi korzyści podatkowe, ale nie jest właścicielem przedmiotu leasingu (dopóki spłaca leasing). W odróżnieniu od windykacji w przypadku kredytu, gdy leasingobiorca zaprzestaje spłat, firma leasingowa musi wypełnić warunki, zapisane w umowie (upomnienia, wezwania do zapłaty) a potem może po prostu zabrać przedmiot leasingu i sprzedać na rynku wtórnym. W typowym przypadku (gdy wartość przedmiotu leasingu pokrywa bieżącą należność) nie są potrzebne sądy, komornicy, etc.

Tak naprawdę, w przypadku sprawnych procesów operacyjnych firmy leasingowej, z typowym ryzykiem kredytowym mamy do czynienia jedynie na początku transakcji (gdy krzywa pozostałej do spłaty części kapitału leży nad krzywą wartości przedmiotu leasingu - te krzywe mają różny kształt, pierwsza rozpoczyna się wyżej, ale jest bardziej stroma).

Konsekwencją takiej konstrukcji jest fakt, że firmy leasingowe decydują się na podjęcie ryzyka jedynie w przypadku przedmiotów leasingu, dla których rynek wtórny jest duży i płynny (warunek płynności bierze się stąd, że przedmiot leasingu w dalszym ciągu traci wartość a spłat nie ma, więc w końcu krzywa pozostałej do spłaty części kapitału znów znajdzie się nad krzywą wartości przedmiotu leasingu). Takim właśnie rynkiem charakteryzują się środku transportu, w pewnym stopniu również maszyny budowlane i kilka innych typów sprzętu. Ferrari to oczywiście nie ten przypadek.

No dobra. Nie zawracam już głowy jakimiś nudnymi gospodarczymi wywodami. Wracamy do flag, teatrów, sloganów i wyładowywania frustracji.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2455657#msg2455657 date=1448440286]
Nie, nie są, jeżeli to faktycznie niezgodne z konstytucją. Natomiast rozumiem cel działania.
Trybunał się wypowie i będzie wszystko wiadomo.
[/quote]

Dokładnie TAK ! Wolę żeby wypowiadała się niezależny i niezawisły sąd niż zwolennicy jakiejś opcji. To tak jak z Kamińskim , wolał bym ,skoro podobno jest niewinny żeby uniewinnił go sąd niż jego kumpel.  😤

Czarteros - Proszę , to nasz rynek wtórny na Ferrari. ( to tylko przykład ,a ja wolę co innego )  😁 😁 😁

http://allegro.pl/osobowe-ferrari-18134

To nie jest tak że Ferrari jest bardziej ryzykowne niż np. Audi R-8 , Ja tylko podałem przykład że na zachodzie nawet wzięcie konia sportowego w Leasing nie stanowi problemu , a spróbuj to w Polsce . A co nie ma rynku koni sportowych ?  😁
Smok tylko tu powstaje inne pytanie - sędziowie są niby bezpartyjni, ale przecież wywodzą się z danej partii. Sądzisz, że po zostaniu sędziami nagle stają się "bezpartyjni w duszy" i podejmują decyzje naprawdę całkowicie obiektywnie i bezstronnie? Ja bym bardzo chciała, żeby tak było, ale obawiam się, że nie jest. Mało tego, zarówno majstrowanie przy ustawie przez PO, jak i przez PiS, pośrednio dowodzi, że tak nie jest - gdyby było, to a) PO nie chciałoby koniecznie mieć wpływu na to, kto zostanie wybrany, b) PiS nie musiałby tego zmieniać. To mnie właśnie niepokoi.
Dlatego masz Instancyjność , gdzie możesz naprawić wyrok jeżeli ktoś go wyda niewłaściwie. Jeżeli sędzia rejonowy wyda wyrok z naruszeniem prawa to odwali go następna instancja , jeżeli następny będzie zły to następna i aż do kasacji po to żeby wyelimnować błędy. A to że wyroki są inne niż odczucia społeczne , to sąd działa w oparciu o prawo a nie nastroje społeczne . 😉 Dlatego sąd zawsze bardziej obiektywny od kumpla z podwórka . 😁
Murat-Gazon, dla mnie samo wystawienie lub też nie tej flagi to żaden problem, jeśli chodzi tylko o fakt. Tylko, że za tym stoją też poglądy partii, która obecnie rządzi w Polsce. I jeśli ktoś mi mówi wprost, że Unia jest zła, że tylko mi coś narzuca, a nic nie daje (tak, jasne...), a powinno być odwrotnie, a przy tym pokazowo się od tej Unii odcina, to mnie to jednak niepokoi.
Przecież nie raz już mówili o tym, że powinniśmy się odciąć od EU. Patrząc na to, co obecnie robią (wydawałoby się, że tak łatwo to się jednak nie da pewnych rzeczy zmienić... a jednak :/ ), to obawiam się, że jak tylko będą mieć możliwość, to będą kombinować, żeby faktycznie się odciąć. Ale wtedy będziemy w wielkiej, czarnej, europejskiej dupie.
Smok tyle że Trybunał jest najwyższą instancją i nie ma odwołania od jego decyzji.
Dworcika nie odciąć (= wystąpić). Jedynie nie dać się wmanewrowywać w kwestie dla nas niekorzystne albo takie, przeciwko którym jest większość Polaków.
Jasne, strumień kasy niech do nas płynie wartkim nurtem, natomiast gdyby przez przypadek czegoś od nas oni chcieli to my nie jesteśmy zainteresowani. A jak nas będą naciskać to wystąpimy. Tak to chyba dzieci w przedszkolu robią, bawić się chcą wszystkimi zabawkami, ale swoich nie oddadzą nikomu za nic.

edit. literówka
Murat- Dlatego TK sklada się z 15 sędziow z największym stażema nie jednego i wydoki zapadają większością głosów. 😉
Ok, podejmę jeszcze jedna (ostatnią) próbę. Bez względu, jaką niedorzeczność teraz napiszesz, to ja już się do tego nie ustosunkuję.


Czarteros - Proszę , to nasz rynek wtórny na Ferrari. ( to tylko przykład ,a ja wolę co innego )  😁 😁 😁

http://allegro.pl/osobowe-ferrari-18134


Trzydzieści kilka modeli na wszystkie modele Ferrari wszystkich roczników, rozpiętość cenowa od 30 tysięcy do 1,5 miliona. Oczywiście, że teoretycznie jest możliwe, ale żeby się taki produkt domknął, należało by ustalić wartość wpłaty własnej na poziomie pewnie ponad 80%. Nonsens. Tej skali jeszcze daleko do poziomu, który uzasadnia leasing.

To samo dotyczy rynku koni sportowych. Jak ocenić wartość? Jak zaprognozować wartość w czasie? Jak przechowywać w razie zabrania? Po jakiej wartości sprzedać? I tak dalej... To nie jest ta skala, co w Niemczech i nie ten etap rozwoju rynku usług finansowych.

No i w ogóle w kontekście młodych ludzi, startujących ze swoimi firmami, rozważanie koni sportowych i Ferrari jest jakimś kuriozum.

Chyba się dałem wciągnąć w trolling. Koniec.
Jeżeli nie rozumiesz co to przykład to zmieniam na Porsche 911. Rynek olbrzymi , pasuje ? I nie o firmy leasingowe tu chodzi bo one dostozują się xo potrzeb rynku tylko o przepisy fiskalne.
A wracając do tematu wyborów. Jak obstawiacie wybór szefa PO? Obawiam się, że kampania przeniesie się na życie publiczne bo kandydaci będą się prześcigać w Sejmie na wystąpienia.  🙁
p.s
Dolar- o! Wydało się .
A wracając do tematu wyborów. Jak obstawiacie wybór szefa PO? Obawiam się, że kampania przeniesie się na życie publiczne bo kandydaci będą się prześcigać w Sejmie na wystąpienia.  🙁


Nie wiem, czy sam wybór ma jeszcze jakieś znaczenie, choć sondaże wskazują na przewagę Siemoniaka. Kampania już się przeniosła na życie publiczne (widziałem gdzieś wywiad ze Schetyna, który krytykuje Siemoniaka). Platforma jest w trakcie popełniania sepuku. Katana już jest wbita w brzuch i już zaczęli robić :"krzyż". PO obecnie odreagowuje klęskę i publicznie kłóci się między sobą. Nic więcej.

Moim zdaniem, w komfortowej sytuacji jest obecnie Pertu, który, jeśli nie zrobi jakiegoś głupiego ruchu, będzie za darmo zyskiwał poparcie z obu stron, bo przeciez po jakimś czasie równiez poparcie dla PiS zacznie spadać (jak w przypadku każdego rządu).

p.s
Dolar- o! Wydało się .


Co, w dalszym ciągu, nie świadczy o zagrożeniu dla złotówki, tylko o kłopotach, jakie czekaja obecny rząd. No i oczywiście o kompetencjach poprzedniego rządu:

cytat z linka:

Ze strony wielu ekspertów po marszu franka szwajcarskiego w górę od połowy 2008 roku usłyszeć można było, że kredytobiorca powinien brać pożyczki tylko w walucie, w której zarabia. Ciekawe, że tych uwag nie odnosi się do naszego rządu, który od kilku lat aż 1/3 zadłużenia brał za granicą, podczas gdy zarabia przecież głównie w złotówkach.



Karygodne! To nie jest przecież jakaś wiedza tajemna.
czarteros po kredyt w złotówkach to Polska może tylko chyba do SKOK-ów iść, wtedy to dopiero byłaby bomba, przecież PIS uwielbia SKOKI  😀iabeł:
czarteros po kredyt w złotówkach to Polska może tylko chyba do SKOK-ów iść, wtedy to dopiero byłaby bomba, przecież PIS uwielbia SKOKI  😀iabeł:


A mogłaś się czegoś dowiedzieć. Mogłaś poczytać o instrumentach finansowych, mogłaś się zastanowić, że autor pisze o 1/3 zadłużenia za granicą. Pozostałe 2/3 Cię nie zastanawiają? Są zaciągnięte w SKOKach, czy poprzedni rząd poszedł po pożyczkę do Providenta? Mogłaś choćby przeczytać artykuł, coś byś z tego wyniosła.

Zamiast tego piszesz posta, który ma jedynie wartość terapeutyczną, bo wyładowujesz swoją złość.

Ciekawe, że tyle osób wypowiadało się tutaj, że PiS nie będzie w stanie zorganizować pieniędzy na realizacje swoich obietnic. To sobie potrafili policzyć, choć to naprawdę nie jest łatwe, bo wymaga wiedzy i dostępu do informacji. A jak dyskusja w jakikolwiek sposób dotyka finansów, to nikt z nich nie jest w stanie napisać ani jednego sensownego zdania.
Obawiam się wielu podłożonych "min" dla nowej władzy. Ciężko będzie wszystkie zidentyfikować i w porę rozbroić.
Taniu każdy każdemu coś podkłada, mnie ostatnio zupełnie obiektywine z punktu widzenia obywatelki tego państwa, któremu powierzam pieczę nad moim i moich najbliższych bezpieczeństwem interesuje pozycja dwudziestolatka u boku Ministra Obrony. Czy ktoś może mi wytłumaczyć merytorycznie uzasadnienie tego wyboru.
Też mnie to zdziwiło. Mam nadzieję, że młodzieniec nie ma dostępu do dokumentów niejawnych. Może doradza w sprawie aktywności w necie? Albo w sprawie gier komputerowych? Nie wiem.
Albo to młody zdolny? Nie ma zakazu zatrudniania osoby pełnoletniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się