M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Morela zdecydowanie nie. Beż wchodzi w grę bardzo poważnie 🙂
Parę fotek w miarę skończonego mieszkania, niestety znów większość bokiem 😉
Podświetlenie zagłówka jest białe, nie wiem czemu wyszło niebieskie 😉 do zrobienia jeszcze toaletka, szuflady pod łóżko i schodek dla psów bo zabijają się wskakujac 😉

Tu jeszcze lustro docelowe do zamontowania

Do zrobienia jeszcze co nie co ze ścianami

Do wykończenia szafa ścienna 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 listopada 2015 17:07
escada, fajne wam to mieszkanko wyszło 🙂
escada, bardzo ładnie, spójnie 🙂
Mam wrażenie, że mam praktycznie identyczną sypialnię 😁 Podobne wymiary i taki sam układ.
Ciekawi mnie tylko kuchenka w takim miejscu - wygodnie Ci się z niej korzysta, jak jest na skraju? Ja mam zaraz schizę z syfieniem dookoła (na zasadzie - a to olej prysnął, a to... nie wiem - ziemniaki wykipiały :P).
escada, bardzo ladne mieszkanie. A powiedz mi co masz za podloge pod kuchnia?
W niedziele odebralam klucze.
Teraz siedze juz w pustym wynajmowanym mieszkaniu.
I zamiast skakac z radosci, to rycze bo nie wiem czy ja moje dziecko sie tam odnajdziemy.
Jara dzięki 🙂

Dworcika, tam jest 5cm blatu i jeszcze kawałek gresu na podłodze w razie awarii totalnej. Używa się super zależało mi na jak najdłuższym blacie. Zlew tez mam nie popularnie kolo lodówki zaraz 😉

Aszhar gres polerowany, jest też w łazience i na korytarzu, dorwany na promocji za 24 zł, normalnie jego cena zabija 😉 odnajdziecie się! Zmiany zawsze są trudne, ja też miałam problem z adaptacja tutaj i dojazdami do pracy bo wcześniej chodziłam na piechotę w 5 minut. Ale teraz wieczorami jak siedzę i patrze ze mam wreszcie tak jak chciałam to wszystko jest łatwiejsze 🙂
escada, aaa...to luz 🙂
No to chyba znalazl nas pewien dom. Jak przyznaja nam kredyt, to staniemy sie wlascicielami pieknych 110mkw do remontu z zagospodarowana piwnica i ogrodkiem  😉 🏇
escada Bardzo przytulne mieszkanie, fajnie wam wyszło .

aszhar Ty nie płacz tylko bierz się za robotę, idą święta. Trochę fantazji i poczujesz się jak u siebie  :kwiatek: 

Pandurska Trzymam kciuki  :kwiatek: 


U nas z remontem tragedia, mam ogromny problem z wyborami. Nie nadaje się do urządzania mieszkania  😵  pojechaliśmy po szare kafelki, wróciliśmy z brązem  🤔wirek:
Pandurska, trzymam kciuki, pokażesz co znaleźliście? 🙂

I pytanie, bo dzień bez pytania, to dzień stracony 😉
40-45cm pomiędzy bokiem łóżka a szafą z drzwiami przesuwnymi, to za mało? Bardzo za mało czy z trudem ujdzie? 😉 Ile ogólnie powinno być, żeby komfortowo z takiej szafy korzystać? (domyślam się, że ogólnie fajnie jak jest pusto z przodu, ale kombinuję nad ustawieniem sypialni, w której docelowo będzie musiała stanąć również taka duża szafa... a sypialnia malutka :/ ).
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2015 23:35
Dworcika, zakłada sie ze 80cm to minimum zeby było wygodnie. Ja mam 60 i jest ok, ale mniej sobie nie wyobrażam.
Kurdeleńka... to muszę kombinować inaczej.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 listopada 2015 07:27
Chyba ze nie potrzebujesz zbytnio dostępu do dolnej części szafy 🙂
Ehh, czeka mnie jednak remont pokoju. Meble już mam wybrane mady by Ikea ale kompletnie nie wiem co ze ścianami.
Mam bardzo słoneczny i przestronny pokój i już sama nie wiem - myślałam o błękitach, fioletach ale może w kacie desperacji na biało pomaluję?  😵
emptyline, teoretycznie na dole można upchnąć te wszystkie rzeczy, do których codzienny dostęp nie jest aż tak potrzebny. Problem jest taki, że pokój ma jakieś 9m2 i delikatnie wpisuje się w prostokąt. Obecnie łóżko stoi wezgłowiem na długiej ścianie (drzwi są w rogu na ścinie przeciwnej, na ścianie po lewej okno). Szafa miała pójść na krótszą ścianę (tak, że w sumie wchodziło by się do pokoju wprost na bok tej szafy), ale układ pomieszczenia mocno ograniczyłby jej wielkość. Obecnie by wystarczyła, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że mi wiecznie miejsca brakuje, więc docelowo chcę mieć coś większego).

Stąd pomysł o postawieniu łóżka wezgłowiem w stronę okna, wzdłuż ściany, na której są drzwi, a szafy na tej długiej, gładkiej ścianie. No ale za wąsko mi, a nie chcę węższego niż 160cm łóżka 😁
Dworcika a jaka głęboka ta szafa? Bo można zrobić płytką a wysoką,  nasze w sypialni mają 40 cm głębokości ale 240 wysokości i jest sporo miejsca w nich
Dworcicka Zdjecia z ogloszenia sa kiepskawe, a nic nie robilismy szczerze mowiac. Jak podpiszemy umowe, to cos porobie i pokaze. Dzialamy bez maklerow i innych posrednikow, co dziala na nasza korzysc finansowo, ale musimy ogarnac organizacyjne sprawy sami. Jezu jak sie ciesze  😀 😀
Pandurska, to trzymam kciuki 3 razy mocniej, żeby poszło jak najszybciej 🙂

escada, a wiesz, że o płytszej w ogóle nie pomyślałam? Brałam pod uwagę taką standardową - 60cm. Ale w sumie... generalnie to by była szafa na drobniejsze rzeczy - ciuchy itp. Te większe miałaby miejsce w pozostałych szafach w domu. Mogłabyś pokazać troszkę więcej Waszej sypialni (o ile szafa, o której piszesz jest w tym pomieszczeniu). Mamy w sumie bardzo podobne pomieszczenie, chętnie coś tam podpatrzę :P
Tam nie ma nic więcej 😉 dwie szafy 40 cm, łóżko 190cm i pomiędzy szafami a łóżkiem 80 cm. Ale myślę że 60 tez by było ok gdyby łóżko było niższe. Do szafy 40 nie wejdą wieszaki tak po długości ale wejdą takie ala cargo mocowane od tyłu do przodu szafy. No i są uchylne, nie przesuwne wiec potrzeba było miejsca na otwarte drzwi. W korytarzu mam jeszcze ta lustrzana szafę tez 40 cm, na buty ;p
escada Powiedz, co macie na scianach w pokojach? To jest gladz? Farba? Bardzo mi sie widza takie neutralne kolory w calym domu! No i szacujemy tez wydatki, wiec zastanawiam sie na oko, co wybrac.

Dworcicka Dzis mamy pierwsza rozmowe z naszym bankiem! Wlascicielka bedzie czekac 2 tygodnie na decyzje, wiec tyle mamy czasu. Swoja droga dawno nie spotkalam tak milego, obcego czlowieka na swojej drodze. Weszlismy do chalupy, powitala nas i bylo takie "klik". A juz po obejsciu wszystkich metrow wiedzielismy, ze to to!

Musze przekopac watek w poszukiwaniu drewnianych podlog. Tyle z was wstawialo juz swoje pomysly i wiele mi sie podobalo. Zawsze obiecywalam sobie skopiowac posty do jakiegos folderu i niepotrzebnie to odwlekalam 😉 Ostatnio byly tez na tapecie kafle drewnopodobne, prawda? No i kwestia drzwi! tez musze przejrzec wasze pomysly.

Napewno bedziemy brac polska ekipe! Nasi znajomi maja firme budowlana i beda ogarniac temat. Pewnie przyjedzie tez bus z materialami z Polski, bo tutaj za to samo trzeba placic czesto *3. Robic bedziemy narazie srodek, bo na zewnatrz jest wlasciwie do ogarniecia tylko malowanie. Dach jest ok, odplywy itd tez spoko, okna spoko. Ewentualnie pomyslimy nad samym wejsciem, bo sa to troche rozwalajace sie schodki.

Uff, nagle trzeba ogarnac tyle spraw ?!

Wiem o co jeszcze chcialam zapytac! Czy jesli kupuje sie dom z rynku wtornego wymagajacy remontu, to ewentualny kredyt na ten potrzebny remont bierze sie osobno, czy jest to ten sam kredyt na dom, tylko powiekszony o potrzebna sume?
escada, ja biorę pod uwagę tylko drzwi przesuwne, innej opcji nie ma 😁
No i szukam łóżka ze skrzynią pod materacem, ale musi spełniać kilka warunków poza tym:
1. wymiar 160x200 i możliwie jak najmniej dodatkowych rantów
2. zagłówek, ale nie tapicerowany
3. skrzynia ma być otwierana od strony nóg
4. chcę białe
5. nie może być tapicerowane
I jestem w ciężkim szoku, bo znalezienie czegoś, co spełnia wszystkie wymagania i nie kosztuje "milion pińcset", to jakiś horror. Znalazłam jedno w Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10249868/#/50249871 Kojarzycie gdzieś podobne? W tym konkretnym wchodziłoby w grę dorobienie poziomej deseczki, jako półki na szczycie zagłówka lub z tyłu, nieco poniżej (łóżko wezgłowiem stałoby przy kaloryferze, z którego nie korzystamy).

A w sumie co mi tam, wczoraj na szybko popełniłam kolejnego mistrza Painta z przybliżonym wymiarem sypialni:

Ten klocek pod oknem, to kaloryfer, wystaje od ściany na 12cm. W rzeczywistości jest jednak węższy, mniej-więcej na środku okna. To akurat najmniej istotne, bo i tak byłby zasłonięty.
Jak to widzicie? Jakieś pomysły na aranżację?
Pandruska tynk i gładź standardowo, na to farba. W salonie będzie cegła z tynku gipsowego na ścianie za kanapą i między szafkami w kuchni. Tylko czasu brak ciągle ;/
Pandurska, ja mam kredyt w pko bp i mam pieniadze na remont, juz w lacznym kredycie za mieszkanie.
Jednak taka pozyczka na remont nie moze przekraczac 10% wartosci mieszkania. Tak jest w przypadku tego banku
Jakby mi było mało Armagedonu z łazienką, wymieniam meble w kuchni.  😵
Znalazłam fundację, która weźmie stare szafki dla ubogich i to dobra wiadomość. Gorsza, ze trzeba kuchnię pomalować.
Czy szukać jakiejś specjalnej farby? Obawiam się widoku ogromnej półki i opadania moich rąk na mnogość opcji.
Tania ja Ci polecam farby zmywalne Beckersa- trochę droższe od innych ale zwykle wystarcza 1 malowanie i są mega trwałe- ja mam w kuchni od 7 lat i cały czas super wygląda, zmywa sie świetnie wszystko łącznie z ketchupem, zupą pomidorową i śladami po ubitych muchach.
aszhar Ok, czyli juz cos wiadomo🙂 Nie mam pojecia jakie warunki maja niemieckie banki, ale tego dowiemy sie dzisiaj wieczorem!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 listopada 2015 13:12
Tez mam farbę w kuchni i to miedzy meblami. Wybraliśmy lateksowa, super sie sprawdza.

pandurska trzymam kciuki!

dworcika ja mam tak jakieś 40-50 cm od łóżka do szafy ale od strony nóg. Da sie spokojnie z tym żyć, no ale super wygodne to nie jest oczywiscie.
Dziękuję. :kwiatek:
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 listopada 2015 13:45

Dzis mamy pierwsza rozmowe z naszym bankiem! Wlascicielka bedzie czekac 2 tygodnie na decyzje, wiec tyle mamy czasu. Swoja droga dawno nie spotkalam tak milego, obcego czlowieka na swojej drodze. Weszlismy do chalupy, powitala nas i bylo takie "klik". A juz po obejsciu wszystkich metrow wiedzielismy, ze to to!
Uff, nagle trzeba ogarnac tyle spraw ?!

Wiem o co jeszcze chcialam zapytac! Czy jesli kupuje sie dom z rynku wtornego wymagajacy remontu, to ewentualny kredyt na ten potrzebny remont bierze sie osobno, czy jest to ten sam kredyt na dom, tylko powiekszony o potrzebna sume?


Trzymam kciuki. Kupowanie z pierwszej ręki wcale nie jest takie straszne. Pośrednicy tylko mieszają niepotrzebnie i utrudniają negocjacje. Jedynie musicie sami wszystko posprawdzać (księgi wieczyste, czy opłaty uregulowane i takie tam - ale to pewnie wiecie). A kredyt można wziąć na zakup domu +jego remont. A jak właścicielka jest gotowa poczekać to super, my mamy z Panią od której kupiliśmy fajny kontakt, często do nas wpada popatrzeć jak idą postępy w remoncie. 
Tratata Dokladnie, wiemy co trzeba sprawdzic i co prawda trzeba sie wieloma rzeczymi zajac samemu, ale jest to warte prowizji wynoszacej tu czesto bagatela 7-8% wartosci nieruchomosci  🙄

Gienia Trzymaj! Albo tylko w glowie, zeby dac troche luzu twoim biednym, ciazowym lapkom! 🙂

Bylam wlasnie na spacerze w okolicy  😜 No nie jest to nasz widok na lono natury, ale lokalizacja jest rewelacyjny dla nas z malym dzieckiem! Przedszkole i szkola-300m, sklep i przystanek autobusowy to samo, lekarz troche dalej. Ech. Fajnie by bylo!🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się