Styl western (dawniej kącik)

Nie trzeba specjalnie szperać, gdy przeczytałam imię, to od razu sobie przypomniałam, że widziałam ten filmik.
.
Livia Mucha pierwsze odrobaczanie zaliczyła w wieku 11 lat. Tak jak i szczepienie. Facet mi się chwalił, że koń jest super bo stoi tylko na zgniłym sianie i ma się dobrze. Kowal wcześniej może ją raz na rok robił, a może i nie. Więc i tak się cieszę, że wyszła "na konie".


To teraz mnie trochę pocieszyłaś 🙂 Mam nadzieję, że my też szybko wyjdziemy na konie. A na filmiku to właśnie mój chłopak.
.
O kopyta się nie martwię 🙂 Pooglądałam na wszystkie strony i ogólnie są w dobrym stanie. Koń cały czas łazi po trawiastym wybiegu, w boksie spędza bardzo mało czasu. Wymagają po prostu już zrobienia (a ja mam obsesję na przerośnięte kopyta po terminie). Umówiłam już naszą panią strugacz 🙂

Edit: Najlepsza i tak była moja mama z komentarzem po opuszczeniu stajni: "WIDZIAŁAŚ?! Te biedne koniki nie mają ANI JEDNEJ derki?!?!?!" xD
Livia   ...z innego świata
25 listopada 2015 14:10
Muchozol, o łał! To aż niesamowite 😲 Chyba zacznę się serio cieszyć, że mój od czasu półroczniaka był regularnie szczepiony i odrobaczany...

Nique, ładny chłopak! Ten filmik też sobie przypomniałam teraz, wygląda na fajnego, ogarniętego młodziana 🙂
Nique cudny chłopak! Owocnej współpracy Wam życzę  😉

A propos, przypomniało mi się że nadal nie przerejestrowaliśmy Rafika, na szczęście paszport posiada  🙄

Melduję że Bondzio wraca do gry (tfu tfu tfu), dzisiaj nawet pogalopowaliśmy parę kółek  💘

krysiex a granatowy padzik dla drugiego będzie? 🙂
Livia trochę nieufny, ale czuję że jak już zaufa to pójdzie w ogień za człowiekiem 🙂

krysiex213 dziękujemy! 🙂 Gratulacje z okazji powrotu do zdrowia (jak dobrze rozumiem?) :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 listopada 2015 20:53
jutro o godzinie 8 rano czasu lokalnego (czyli za jakieś 17h) rusza 1Go section 1 Futurity w Oklahomie <3 1GO potrwa do 29
od wczoraj zawodnicy są na miejscu
[img]https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12308349_1030153803673560_2567183059769903095_n.jpg?oh=1ffa2ccb33fd8bf361a2ea806ff5d9ff&oe=56DF0E48[/img]

dla zainteresowanych - time shedule
http://nrhafuturity.com/2015/schedule.pdf
3yo Futurity Open:
Bogdan Czarnik na Lil Pocos Gun (wł. Arkadiusz Nagięć) jedzie jako 31 w section 1 (jutro), z numerem 131
Rafał Dolata pokazuje Mega Million Bucks (wł. Susan Jones) 80 w section 1 z numerem 180, Jerry Jac Tari (wł. Susan Jones) w section 3 293-ci z numerem 393 i Whiz Me to Hollywood (wł. Scott E McCutcheon) w section 414 z nr. 514
w section 3 zobaczymy też Showoff Spooks własności Katarzyny Roleskiej, 322gi z nr. 422, niestety nie ma jeszcze przydzielonego jeźdźca
łącznie w samym 1GO Open 3yo Futurity zobaczymy 452 konie  🙄

mapa zawodów
http://nrhafuturity.com/2015/map.pdf
i 30sek zapowiedź 50tych już NRHA Futurity
https://vimeo.com/145110127

więcej tutaj
http://nrhafuturity.com/

wrzucę linki do livestream jak tylko się pojawią

zawody potrwają do 5 grudnia


Livia jak widać tutaj radzą sobie z organizacją rozprężalni tak jak we włoszech 😉 określony czas na koła, następnie zmiana na rundowny
.
A za czym się rozglądasz? 🙂
Livia   ...z innego świata
26 listopada 2015 09:36
krysiex, dużo zdrowia dla Bondzia, oby się już obyło bez kontuzji 🙂

smartini, trzymam kciuki za dobre występy Polaków 🙂 W ogóle ten system zielony-czerwony jest bardzo fajny, przynajmniej wszyscy wiedzą jak jechać i jest porządek na arenie 🙂

Muchozol, Mucha to u ciebie ma bardzo dobrze 🙂 I drugi koń pewnie będzie miał tak samo dobrze 🙂 Macie już coś na oku, czy jeszcze poczekacie na nowe źrebaki? 🙂



.
A czemu akurat hucuł? 🙂 Absolutnie nie krytykuję, po prostu pytam czemu akurat taka rasa? Ja niestety miałam same przykre doświadczenia z hucułami więc być może nie potrafię docenić do końca tej rasy. Ale te bujne grzywy mają w sobie coś <3
nique za hucułem.
Livia dziękuję 😉. Poluję na hucułka z hodowli Skarbiec. Chciałabym konkretnie od nich, bo bardzo mi się podoba całokształt ich hodowli. Dokładnie takiej szukałam.

A w jakim kierunku idzie ich hodowla?
Pytam z ciekawości. Poza tym, może komuś ta informacja też się kiedyś przyda.
.
Smartini szkoda, ze nie ma relacji
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 listopada 2015 18:13
Bogdan Czarnik i Lil Pocos Gun 211p (71,70,70,70,71)
za 11 koni na Adequan Arena w Open class-in-class Rafał na Hollywoodtinselchic jako 52, następnie 80ty na Coloseum Arena na Mega Million Bucks

link do live Adequan Arena http://nrhafuturity.com/livea
póki co top score w Futurity to 220,5

projekty, zobowiązania, sen - żegnajcie  😅
[img]https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12278640_10203750345198191_1877990216124279707_n.jpg?oh=78cd9366e35fdc621e5a3db39227dcac&oe=56DFC33D[/img]
widziałam tylko urywki NAAC Open, ale zakochałam się w Smart Chic Katie 😍
niestety przepadł mi przejazd p.Rafała...
Można westu nie lubić, każdy ma prawo do własnej opinii. Jednak trudno zaprzeczyć, że Polacy w reiningu dosłownie wdarli się do tej dyscypliny z wielkim sukcesem. Ja to bardzo podziwiam. Obserwuję od samego początku i postęp jest imponujący.
W dziesięć lat mamy stawkę koni, po które ustawiają się kolejki. Mamy zawody, gdzie można zmierzyć się z czołówką, mamy zawodników na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. Mamy kilka świetnych ośrodków. Mamy "narybek" młodych zawodników. Świetnie się to rozwija. Brawo.  😅
Tania,
różnica pomiędzy tym co było jakieś 8-10 lat temu, a tym co jest teraz... jest... OGROMNA - masz rację. Mam nadzieję, że dynamika rozwoju nie osłabnie... bo niestety poza tymi paroma ośrodkami o których mówisz (a jest ich ile? RR, JW, EZ Ranch?) to.... nadal jesteśmy daleko, daleko w tyle. Ja nie bardzo wiem jak wygląda rekreacja we Włoszech czy w Niemczech więc nie będę porównywać do naszej westowej rekreacji. Ale mam porównanie profesjonalistów oraz non pro jeżdżących na duże zawody. Pierwszy przykład z brzegu: niewielkie zawody we Włoszech (można powiedzieć, że takie regionalne) - głównie reining, ale też kilka klas nazywanych tam: "performance" (był chyba trail, horsemanship i może pleasure). Trochę zawodników jeżdżących zawody ogólnokrajowe/regionalne oraz trochę reinerów jeżdżących miedzynarodowe NRHA - ci drudzy te zawody traktowali tylko i wyłącznie jako tzw. zawody szkoleniowe przed Italian Futurity. Tyle fajnych koni ile było podczas tych małych zawodów to nie mamy w całej Polsce.
W Polsce żeby jeździć reining to albo trzeba mieć dużo czasu(i pieniędzy) na dojazdy... albo mieszkać w Tarnowie/Rzeszowie 😉 To jest największy problem... Nawet jakby ktoś chciał jeździć bez trenera to nadal potrzebuje ośrodka z dobrym podłożem. Z trailem czy pleasure jest łatwiej - nie trzeba aż tak specjalnego podłoża. Jeszcze pół biedy jak ktoś chce być zawodnikiem non pro który oddaje w trening konia i przyjeżdża raz na jakiś czas pojeździć itp. Ale jak ktoś chce jeździć kilka razy w tygodniu na swoim koniu to już jest nieco gorzej. Mam nadzieję, że za 10 lat będzie inaczej haha
z ciekawostek to chyba jeszcze nikt nigdy na zawodach za granicą nie zgadł jakiej jestem narodowości: bywam brana za Niemkę oraz Czeszkę, muszę mówić, że POLAND where Roleski Ranch is bo inaczej niektórzy rozumieją HOLLAND zamiast POLAND 😀
Tuffy that's it! Nawet gdyby chcieć się uczyć tak czysto dla siebie, rekreacyjnie ALE nadal logicznie a nie proste kolana i wooha to się nie da no chyba,
że ma się blisko do któregoś z ośrodków.  Ujeżdżenie skrzywiło mnie pod względem dbania o szczegóły, drobiazgi a także całą biomechanikę dosiadu -
w moich stronach (pewnie większość o tym wie) NIE ma NIC logicznego.
Dobrze, że znalazłam obecna ujeżdżeniówkę bo chyba przesiadłabym się na rower.  😵
.
może tak być 😀 chociaż w tym wypadku to raczej chodzi o to, że nikomu nie przychodzi do głowy, że mogę być z Polski (przecież nie znają nikogo kto tam jeździ reining hahahaha a nawet jak znają to często sobie nie zdają sprawy i nie kojarzą tak od razu). a z Holandii to prędzej już jakiś reining znają 😀 ale chyba i tak we Włoszech najczęściej jestem brana za Niemkę, czasami za kogoś "ze wschodu", ale nie wiedzą kogo konkretnie (może po prostu geografii nie znają i nie wiedzą co jest za wschodnią granicą Niemiec i dalej 😉 )
.
Muchozol, jeżdżą - daleko nie szukając... na tych zawodach był Łukasz z 2 końmi z RR 🙂
Ale to nadal niewiele... Kilka osób z Polski jeździ czasami startować - nadal bardzo rzadko. Częściej do Austrii, Czech, czasami do Niemiec, do Włoch rzadko - to jednak trochę dalej. Jak powiesz Polska to raczej kojarzą tylko Roleski Ranch no bo jak inaczej. A to że mamy w Polsce trochę koni z Włoch to wiadomo - całkiem sporo. Nawet mnie ostatnio włoski weterynarz pytał o jednego z koni - czy jeszcze jest w Polsce.
.
może był na jakiś zawodach haha nie wiem. Ale kupiłam w Niemczech, nie we Włoszech. Wyhodowany przez Boba Loomisa - dobrze pamiętasz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się