Choroby tarczycy - wszystko o :)

Scottie   Cicha obserwatorka
20 października 2015 20:41
Gienia-Pigwa, tylko ja nie wiem, czy ten, który kupiłam- jest zdrowy. Szczerze mówiąc przeleciałam tylko po składzie, ale wydał mi się dziwnie długi... Nie wiem, czy to nie ta sama chemia co ten Lidlowy.

edit: http://www.soplicowo.pl/produkty,7.html tu go znalazłam- chleb jasny 250g- po najechaniu na obrazek wyświetla się jego skład. Ujdzie? Czy szukać dalej?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 października 2015 22:15
Nie pokazuje mi sue ten skład na telefonie.

Ja kupuje najcześciej ten : http://www.nowa.niro-bio.pl/?page_id=8333

Kosztuje w de 3,49 a nie 3,99. Pomyliłam sie. Z tej serii jest tez dobry chleb inka.
Potrzebuje pilnie endokrynologa,dobrego w okolicy Słupska,Miastka,Koszalina,Lęborka lub te okolice.Szukam dobrego specjalisty,zależy mi także na czasie więc w grę wchodzi prywatny gabinet.wujek Google nie chce pomóc
Gillian   four letter word
20 listopada 2015 13:35
w Koszalinie brak, prywatnie czeka się do pół roku.
Dojade nawet do trójmiasta byle trafić od razu do dobrego lekarza.Mam juz dosyć codziennego bólu, zmeczenia i  objawów (według lekarza) innych objawów niedoczynności.
efeemeryda   no fate but what we make.
20 listopada 2015 17:02
to zrób wcześniej badania żeby iść od razu z wynikami, komplet kosztuje jakieś 120zł już z przeciwciałami  😉
Badania właśnie robię
efeemeryda   no fate but what we make.
20 listopada 2015 18:00
moja wspólokatorka jest ze Słupska i leczy się na Hashimoto tam, więc jak tylko wróci to zapytam ją o lekarza  🙂
Ja mam TSH prawidłowy, za każdym razem, ale Ft4 podwyższony. Cóż... badamy dalej. Całe szczęście, że nie muszę czekać w kolejkach, bo terminy są straaasznie długie.
W Słupsku jest jeden endokrynolog.Ale bardziej NIE polecanej osoby nie znam🙂
Ma ktoś do polecenia dobrego endokrynologa w Olsztynie? Najlepiej z krótkimi terminami, oczywiście prywatnie bo na NFZ krótkie terminy nie istnieją.
aby zdiagnozować Hashimoto należy zbadać aTPO oraz TRAb tak? THS, Ft3, Ft 4 mam juz badane i są ok. I teraz pytanie, czy te dwa pierwszcze można badać w czasie miesiączki? czy może to mieć wpływ na wynik? Bo muszę zbadać jeszcze ferrytynę ale skoro ona jest związana z żelazem to pewnie badanie w trakcie okresu odpada, tak mi się wydaje 😉
hanexxx, ja robiłam samo aTPO i szczerze mówiąc nie wiem nawet czym jest to drugie 😉 ja robiłam badania w trakcie okresu i to nie miało wpływu, tzn. miałam wysokie, jak zawsze. zdrowy człowiek nie powinien mieć tych przeciwciał prawie wcale, wiec jak jesteś zdrowa to wyjdzie zawsze dobry winik 😉 bazuje na tym, co mówili mi lekarze, a nie do końca im ufam, wiec lepiej jak jeszcze ktoś to potwierdzi 🙂
Libeerte a oprócz tego przeciwciała TSH, Ft3 i Ft4 masz ok czy też machnięte?
hanexxx, TSH miałam lekko powyżej normy, ale TSH było dość stabilne(spadło lekko poniżej górnej normy), przeciwciała skaczą u mnie jak chcą generalnie, teraz próbuje duety bezglutenowej i zobaczę jak to wyjdzie 😉
TRabami sprawdza się Gravesa-Basedowa.
pomożecie w interpretacji, bo nie ogarniam 😉

P-CIAŁA ANTY TPO    37.6 U/ml watr.ref.: <60 U/ml

moje to te pogrubione, dobry wynik czy nie?  :kwiatek:
Dobry, bo poniżej 60 😉
bo właśnie w necie znalazłam że norma jest do 34 ale nie wiem, chyba są różne normy 😉
Każde laboratorium ma swoje normy, trzeba się kierować zakresem jaki jest zapisany przy wyniku, wg tego Twój wynik jest w normie 😉
Ja dziś po badaniu USG, bez guzów, stanu zapalnego. Czy wg waszych doświadczeń jest sens robić anty teraz? Bo mam za kilka dni wizytę u lekarza a ona mi nie zleca tego, tylko tsh, ft3, ft4.
Ja juz po większości badań.3 grudnia mam wizyte u endokrynologa i mam nadzieję ze juz sie wszystko wyjaśni.
Musze jeszcze tylko zrobic usg tarczycy,szukam gabinetu usg w Gdańsku (chelm) bo u mnie w mieście PRYWATNIE trzeba do stycznia czekać,a chce juz z kompletem do lekarza pójść.
Z badań TSH wyszlo mi 4,10
Ft3 4,99 (51,08%)
Ft4 12,74 (7,40%)
Jeszcze chyba zrobie prolaktynę i TPo
TUŚKA, a w szpitalu? U mnie można każdą wizytę w szpitalu wykupić. Za Usg nerek płaciłam kiedyś 50 zł, mąż wczoraj za RTG zęba 15 zł. Może gdzieś u Ciebie też tak funkcjonują?
Dzwonilam i do przychodni państwowych i do prywatnych,szpital także...znalazłam jedno miejsce ale jak usłyszałam ze za ust tarczycy chca 100!zł to podziękowałam
Jak nie znajdę na 3 grudnia w Gdańsku to trudno, najwyzej pojde w styczniu na samo usg a wynik na następnej wizycie dam lekarzowi.
TUŚKA, jeśli Wrzeszcz też wchodzi w grę to mogę podać Ci adres gdzie ja robię usg (nigdy nie miałam problemu z umówieniem się i zawsze praktycznie od ręki robią wszystko).
Pewnie nie ma problemu,wizyte mam na 18 z minutami wiec bede miala czas zajechać. A kojarzysz moze lekarza endokrynolog o nazwisku BUSS ?
Czy od lekarza rodzinnego dostane skierowanie na tsh ft3 ft4 itd czy tylko od endokrynologa?
Mam takie objawy: jest mi bardzo zimno, szczególnie martwi mnie fakt ze np jednej nocy jest mi w miare optymalnie a nastepnej przy tej samej temperaturze w pokoju potrafie strasznie zmarznąć do tego stopnia ze budze sie rano przeziebiona + zimne poty.
Rozwiązałam ten test na niedoczynność i wyszły mi 33 pkt czyli dużo.
Ale cos mi nie gra- nigdy nie miałam problemów z tyciem. Mam problem z utrzymaniem wagi, waże 49 kg przy wzroście 165 i nie ma szans na przytycie.
Evson - katualnie lekarze skłaniają się ku temu, że niedoczynność nie równa się przybieraniu na wadze. Np w mojej rodzinie wszyscy niedoczynni są szczupli.
Scottie   Cicha obserwatorka
30 listopada 2015 06:30
Evson, rodzinny da tylko skierowanie na TSH, resztę badań może przepisać tylko endokrynolog. Mam niedoczynność i nie przytyłam, ale trudno mi zrzucić to, co mam 😉
Zrobiłam wyniki anty TPO norma to <34 a mam 14,27  to dobrze,zle??wyczytałam ze zdrowa osoba nie ma we krwi tego wcale.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się