Koniki polskie

efeemeryda   no fate but what we make.
19 listopada 2015 18:43
ale żaden z tych wszelakich sprzętów produkowanych dla różnych koni nie ma na celu powodować takiego dyskomfortu jaki jest prezentowany na przedstawionych zdjęciach.
Jeśli tak naprawdę sądzisz, naślij TOZ.
Uniesiony ogon wskazuje na dyskomfort i bolesność grzbietu. ZAWSZE !
I niech mi nikt nie mówi, że niektóre konie "tak mają "
Owszem, mają. Araby. 😉
Łatwo przeoczyć problemy
desire   Druhu nieoceniony...
19 listopada 2015 19:39
RomanAG, może nie prowokuj durnymi tekstami o TOZu, bardzo dobrze wiesz, że skoro masz konia zapasionego to Ci nic nie zrobią.  😀iabeł:
a Twoje wyrywkowe odpowiedzi i brak ustosunkowania się do wszystkich zarzutów bardzo źle o Tobie świadczą i stawiają w wiadomo jakim świetle. Szkoda, że zepsułeś taki fajny wątek na forum, wchodzę tu już z totalnym niesmakiem.. tylko konia żal.  🙄
LatentPony   Pretty Little Pony :)
19 listopada 2015 22:42
Aż się przykro patrzy na takie krzywdzące konia fantazje... Co to ma być? Pseudo oszczędność na siodle kosztem zdrowia konia?

Nie pamiętam już, czy było, czy nie. W każdym razie przypominamy się, że żyjemy 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
20 listopada 2015 09:02
Roman naprawdę uważasz, że ten koń czuje się dobrze z tym co ma na grzbiecie?
porównaj sobie z obrazkiem powyżej Twojego Muina:
RomanAG, dalej nie ustosunkowujesz się do tego co pisałam.
podziwiem i szanuje, że robisz coś sam. że szukasz rozwiań pod konkretnego konia itd.
ale ALE .... robisz to niestety źle. popreg jest za waski. przy takim siodle nie ma tylnego. powinien byc pad (inna amortyzacja) pod.

nie mozna tak mieszac rozwiazań.

no nie można. ja też sie biore za siodło. też z gotowej terlicy/dopasowanej. ale nie bede wymyslać jakis dziwnych mixów, bo to co się sprawdza w 1 typie moze byc szkodliwe w innym.

a jezdziec siedzi zle i to nie kwestia siodla - ktore nie pomaga, ale i nie przeszkadza raczej, ale wytrenowania.
konik cuje ból, jest spięty itd.
jesli go kochacie, jesli chcecie dl aniego dobrze, chcecie sie cieszyc mim kolejne 30 lat - zmien to siodlo. da sie bez wiekszego problemu dobrac nawet seryjne siodlo. popros o dopasowanie. weźcie lekcje jazdy....



a przy okazji wyciągnęłam "swoje" z ochwatu 😀
trzepneło je strasznie maj-czerwiec, koszmar był...a teraz juz smigają i w kopytach co werkowanie lepiej, , jeszcze ze 2 i bedzie dobrze. nawet ta z chronicznym od lat juz biega i bryka 🙂 jestem szczesliwa i dumna 🙂
Roman
ja również z przykrością muszę stwierdzić, że twój konik na wszystkich zdjęciach pokazuje obraz konia bardzo wku...... na jeźdźca.
Ja wiem (bardzo dokładnie, bo z wieloma konikami pracowałam) że to są konie uchodzące za trudne. Ale da się z nimi dogadać, da się uzyskać porozumienie i współpracę.
I iwem też, że bywają czułe na niedopasowane siodło, tak jak każdy inny koń. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ba Nugat jest wyjątkowy delikacik w tej kwestii ale ona jest tylko w połowie konikiem, być może ten delikacik to jest to drugie pół (czyli arab-przy okazji histeryk i panikarz) Ale jemu jak się założy nie pasujące siodło to się po prostu nie da jeździć. I teraz jak takiego konia zmusisz do pracy w niedopasowanym sprzęcie na siłę no to on będzie pracował, ale  z musu. W efekcie koń nie będzie się starał, nie będzie dawał od siebie nic. W najlepszym przypadku, bo w gorszym całkowicie się zbuntuje i odmówi pracy, zwłaszcza przy bardziej systematycznym obciążeniu.
Magda Pawłowicz.
Moja stajnia jest bardzo blisko Ciebie. Zapraszam, może żeczywiście czegoś nie widzę. Jestem w stajni prawie całą sobotę i niedzielę.
Pochwalę się zdjęciami z kolejnego myszatego Hubetrusa na Majdanie u państwa Niedbalskich.

Tym razem ja byłam lisem i nie polecam, stres szybko mnie zjadł  😉
Brało udział 12 myszaków







desire   Druhu nieoceniony...
20 listopada 2015 20:44
horse_art, Magda Pawlowicz,  szkoda zachodu, Roman produkuje już siodła dla całej swojej stajni więc pewnie uważa się za zajebistego konstruktora, a to my g^&$o wiemy...  🙂

LatentPony, wysoki Twój myszak, ile ma w kłębie?

Szaaman, szaleństwoooo ! 😀   😍

LatentPony   Pretty Little Pony :)
21 listopada 2015 05:49
desire, tak się tylko wydaje, bo ja malutka jestem 🙂 Koń ma 140 w kłębie, ja mam 156 wzrostu.







Ostatnie dwa zdjęcia są autorstwa Mehari u której stoimy  :kwiatek:
Super fryzurka 🙂
desire, ale czlowiek ciągle ma nadzieje edukacyjne, a tu mur... 🙁

Szaaman, wow...WOW!
i przy okazji zazdroszcze braku napiersników, podogoni itd :P

LatentPony, fryzura super! zazdroszczę również 😉 "moje" nie mają dwukolorowej - nie tak. jedna cienką jak na konika, rzadką, krótką, druga leżąca długa, aksamitna prawie, mieszana ale w balejaż 😉 a 3-ci tylko ciemne i takie "czupurne" - do charakteru pasuje :P 😉


a z innej beczki - za co roman ma uciszenie? bo za głupoty i sadyzm chyba nie?
horse_art Cofnij się do poprzedniej strony, to zobaczysz.  😎
brawo ikarina !

Euphorycznie, nie cofalam bo pisalam juz po tym. heh. brawo!

i serio? inni ludzie zamawiają u niego te narzędzia tortur? matko.... tym bardziej słuszne postępowanie moda...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
30 listopada 2015 11:49
horse_art, jego grzywę już wielokrotnie tu wstawiałam 🙂 Też ją bardzo lubię 😀



I tutaj w całej okazałości:
desire   Druhu nieoceniony...
30 listopada 2015 12:43
LatentPony, grzywa boska, powiedz mi jak zrobić takie cudo żeby było.. ładne ! 😀 mój kiedyś też chodził z irokezem (nie takim fajnym niestety), ma identyczną grzywe (kolorystycznie), jak Twój i zaczynam się zastanawiać nad nowym image dziadka.. 😉
LatentPony, wiem wiem...ale dalej mi się podoba 🙂😉) czasem na moje projekty przyjeżdza dziewczyna z fiordem i też ma taką fajowską - albo tak, albo z sercem czy ząbki jak w zamku obronnym :P  serce jest super - spróbuj kiedyś 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
30 listopada 2015 13:19
Horse_art, serca raz próbowałam zrobić i po moich eksperymentach musiałam ściąć mu grzywę na zero 😀 Jestem totalnym beztalenciem artystycznym niestety. Co do fiorda - u mnie kto nie przyjedzie, to pyta się mnie, czy to fiord  🤔wirek: serio, weterynarze (tak!), pensjonariusze po zmianie stajni, czy znajomi końscy, którzy jeszcze go nie widzieli... Po chwili tylko coś im nie pasuje, bo "zaraz, zaraz... myszaty fiord? Niee...". Zawsze się śmieje, że moje konisko to typowe NN, cholera wie z czym on jest pomieszane, niewykluczone, że ktoś wpadł na genialny pomysł stworzenia koniko-fiorda. Ale ja się wolę trzymać wersji, że to konik i już!  😀

Desire, ja robiłam po prostu metodą prób i błędów 🙂 Na początku wychodziło mega, mega krzywo, do teraz zresztą obcięcie prosto tak bujnego irokeza graniczy z cudem ;D ale po prostu brałam nożyczki do łapy i... cięłam tak, jak mi się wydawało 🙂 Przepraszam, ale z moim anty-talenciem artystycznym naprawdę nie potrafię dać lepszej instrukcji 🙂
LatentPony, mój dla wszystkich jest hucułem :P. Grzywę macie super 😉.

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2016 21:07
Wybaczcie, że do tego wracam, ale... [[a]]https://www.facebook.com/Siod%C5%82a-rekreacyjne-1173348936026887/?_rdr=p&fref=ts[[a]]
On będzie uczył innych, jak konstruować to badziewie, Chryste, nie można nic z tym zrobić?!
desire   Druhu nieoceniony...
21 stycznia 2016 21:14
Boże, co za brednie.  🤔
a ludzie to łykają.  😵
desire   Druhu nieoceniony...
04 lutego 2016 19:05
Właściciele dość tłuściutkich 😉 koników - jakiej długości macie popręgi ujeżdżeniowe?
Zakupiłam swoją pierwszą w życiu ujeżdżeniówke i nie mam pojęcia jak dobrać popręg i jaką długość wybrać..  😜
taką ładną terliczkę spiee.. Jak pokaże to mojemu chłopowi to mu się chyba oczy spocą  🤬
LatentPony   Pretty Little Pony :)
04 lutego 2016 20:15
Właściciele dość tłuściutkich 😉 koników - jakiej długości macie popręgi ujeżdżeniowe?
Zakupiłam swoją pierwszą w życiu ujeżdżeniówke i nie mam pojęcia jak dobrać popręg i jaką długość wybrać..  😜


Myślę, że wiele zależy od siodła. My obecnie mamy popręg... 70 cm. Aż wstyd się przyznać, że taki długi  😡 ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że w poprzedniej ujeżdżeniówce miałam 40 cm. Oba popręgi pasowały, po prostu poprzednie siodło miała krótsze przystuły, obecne ma dłuższe.
desire   Druhu nieoceniony...
04 lutego 2016 20:40
LatentPony, kiedyś pożyczałam siodło ujeżdżeniowe od szefowej stajni i popręg 60-70 cm był stanowczo za dłuuugii, a przystuły krótkie i z dziurkami po samą 'górę'.  A to ma bardzo długie przystuły i dziurki nie są zbyt wysoko, czyli rozumiem że w takim razie mam szukać czegoś krótszego? Nie mam jak za bardzo na stajni pożyczyć, wszyscy mają wielkokonie i dłuugaśne popręgi.  😡  Aaaa standardowy mamy 110cm. 

edit: długość sie porąbała.   😡
LatentPony   Pretty Little Pony :)
04 lutego 2016 20:57
desire, my standardowo mamy popręg z fartuchem 120 cm. Ujeżdżeniowy tak jak pisałam - obecnie 70 cm jest idealny. Nie masz możliwości w stajni chociaż zmierzyć pod brzuchem konia centymetrem krawieckim odległości między przystułami? Myślę, że to by wszystko wyjaśniło 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się