Wybory 2015 i to co po wyborach.

Nowy podatek:

"Zdaniem Czabańskiego, płacenie na media publiczne leży w interesie wszystkich obywateli. - Media publiczne są elementem silnego społeczeństwa i silnego państwa. Bez nich nie ma kworum do dyskursu publicznego, a co za tym idzie obywatele są pozbawieni możliwości wpływania na kształt państwa oraz mogą być pozbawieni rzetelnej informacji o jego stanie. (...) Nie ma przymusu oglądania telewizji, słuchania radia i czytania gazet, z czego wcale nie wynika, że telewizji, radia i gazet ma nie być – konkluduje pełnomocnik rządu ds. reformy medialnej."

Ja bym poszła dalej. Nie ma przymusu korzystania z komunikacji miejskiej, z czego nie wynika, że jej ma nie być. Niech wszyscy wykupują bilety okresowe ... Nie ma przymusu korzystania z rejestrów sądowych, z czego nie wynika, że ich ma nie być. Niech wszyscy opłacają abonament na składanie wniosków i pozwów. ...  Nie ma przymusu chodzenia do ZOO, z czego nie wynika, że .....    itd itp.
Media publiczne... Ostatnio były problemy z puszczeniem wywiadu z Ewą Wanat, bo w wypowiadała się nieobiektywnie na temat swojego rozstania z RDC. Czyli takie publiczne, że gość nie może się wypowiadać nieobiektywnie (tzn. niepasująco?). 😉
Media Publiczne są wygodniejsze dla rządzących bo na ich łamach można kreować rzeczywistość taką jaka im pasuje  😁 Następny punkt ,to będzie powtórka z rozrywki czyli obsadzenie KRRiT a potem wyrzucanie niepokornych .  😉
Smok10, kłamiesz. Nie roztaczałam takowej wizji.
Chciałam tego, czego nie chcesz ty. I tyle.
Smok10, kłamiesz. Nie roztaczałam takowej wizji.
Chciałam tego, czego nie chcesz ty. I tyle.



Czyli chciałaś tego bajzlu który nam serwują ? Bo ja go nie chcę .  😤
Smok10, tak, chciałam. Tylko nazywam to przywracaniem ładu po bajzlu, który był.  😀iabeł:
No to fakt. Mamy inny model ładu . Ty preferujesz  Białoruski a ja Niemiecki . 😉
Smok ja również nie pisałam nic o żadnych wizjach kraju z bajki, więc mnie również proszę tego nie dopinać.
Ale uprzedzając Twoje następne pytanie - uważam to samo, co halo. (znowu 😉 )
Smok10, fakt. Nie chciałabym żyć w niemieckim ładzie. Gdybym chciała - dawno by mnie tu nie było.
[b]Smok10,[/b] fakt. Nie chciałabym żyć w niemieckim ładzie. Gdybym chciała - dawno by mnie tu nie było.


Czyli zafundowałaś nam ład Białoruski , oby nie Koreański Płn. No cóż , jak ktoś kocha żyć w chlewie bo mu się ład  porządek i dobrobyt nie podoba to jego sprawa ,szkoda tylko że narzuca się go innym. Swoją droga , głosowałaś na to żeby było lepiej , więc jak ty widzisz to lepiej ??? Rozumiem że chciała byś żeby państwo otoczyło ciebie i twoją rodzinę  opieką , oraz żeby zajęło się regulacją każdego aspektu życia codziennego . To po co nam był ten przewrót w 1989r  😲
Zostałaś mentalnie w klatce i wypuszczona na wolność nie dawałaś sobie rady  🙄 Czyli chcesz powrotu do klatki i fundujesz to innym .  🙄
Smok przestań rozdzierać szaty bo to wypisujesz to już nawet żałosne nie jest.
Czarteros pytał czego sie boję. Tunrida odpowiedziała za siebie ale także za mnie.
Lepiej bym tego nie napisała.

Dzisiaj przeczytałam w Newsweeku artykuł - jego zapowiedź znajdziecie poniżej.
Właśnie tego się boję. Ludzi, którzy wtedy stali przy Kaczyńskim a teraz znowu wypływają na wierzch.
O tyle jest to niebezpieczne, że sporo się nauczyli przez ten czas.
Takich spraw Ziobro ma więcej na sumieniu. Warto parę słów o nim przeczytać choćby w Wikipedii.
Ktoś mu na to pozwalał.
A takich spraw było więcej (chociażby działalność Tomasza Kaczmarka czy śmierć Barbary Blidy).
Niszczono ludziom życie, niszczono kariery, niszczono ich godność.
Nie ma sensu wymieniać tych wszystkich spraw z tamtych czasów. Kto zechce, sam do nich dotrze.
I kiedy widzę we władzach mojej ojczyzny te same twarzy co wtedy, to trudno się nie bać.

http://polska.newsweek.pl/zbigniew-ziobro-cba,film,374931.html

Niszczono ludziom życie, niszczono kariery, niszczono ich godność.



No tak , ale to jeszcze trzeba mieć żeby mieli co niszczyć . Za nimi wypowiadają się ludzie których to nie dotyczy !!!!  😤
Smok co takiego masz, że rząd na pewno Ci to zniszczy, i kim jesteś, żeby miał powody to robić?  😉
Normalnym człowiekiem z poczuciem ,wolności ,swobody , godności i niezależności. Mnie państwo nie musi mówić co mam robić i nic mi nie musi dawać i zabierać też nie  . Chce żyć w normalnym państwie do którego dążyły pokolenia. Państwa za które walczyli ludzie i które dążyło do cywilizowanej Europy. Wbrew innym widziałem jak się rozwija w bólach i do czego zmierza. I ta droga miała sens, Międzyczasie widziałem też jak niszczono ludzi i widziałem jak w imię pokazania tzw, narodowi , czyli tzw elektoratowi , niszczyło się ludzi tylko po to by pokazać że bogaci nie stoją ponad prawem , choć wcale nie byli winni po to by ugrać polityczne głosy . Rzygam na konfidentów na ludzi zawistnych i zazdrosnych , dla mnie to najniższe pobudki tzw społeczeństwa i ludzi którzy  potrafią się  cieszyć z czyjegoś upadku. Taki już jestem . 😉 Z politycznej nagonki zginęła Blida , zniszczono kariery wielu ludziom , tylko po to by przypodobać się elektoratowi i zdobyć głosy motłochu . 
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458734#msg2458734 date=1448911601]
Smok ... kim jesteś
[/quote]

Ekstremalnym encyklopedystą, czyli kimś, kto ma wiedzę na każdy temat, tyle, że...zerową.  😉


Czarteros pytał czego sie boję. Tunrida odpowiedziała za siebie ale także za mnie.
Lepiej bym tego nie napisała.

...
http://polska.newsweek.pl/zbigniew-ziobro-cba,film,374931.html


Szemrana, tunrida, dzięki za odpowiedzi. Ja tylko sprostuję, że nie pytałem, czego się boicie, tylko na podstawie jakich faktów.

Podany przez Ciebie link, niestety, nie jest dla mnie wiarygodny. Ta gazeta jest prowadzona przez człowieka, który, nawet wśród tych, których popiera, jest uważany za wyjątkową ... no dobra, nie będę podsycał emocji.

O ostrołęckiej ośmiorniczce też ciężko czegokolwiek się dowiedzieć, bo każda strona pisze coś innego.

Generalnie dochodzę do wniosku, że ta dyskusja chyba jednak nie ma sensu. Polacy zostali podzieleni (na tych, co szczerze nienawidzą PiS i pozostałych), a w takich emocjach sensownie dyskutować się chyba nie da.

Szkoda, bo mnie się niektóre elementy w programie PiS zdecydowanie nie podobają i chętnie bym się zaznajomił z opiniami innych. Może nastanie chwila, że emocje opadną na tyle, żeby umożliwić dyskusję.

Edit: no doba, nie będę podsycał emocji
Nie przejmuj się tak Czarteros, taki prostak jak ty nie jest w stanie mnie urazić  😉

500 zł będzie zastrzykiem na waciki dla bogatych  😁
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rzad-zajmie-sie-projektem-500-zl-na-dziecko,598918.html
Smok10, zaiste trudno ciebie urazić. Sądząc po tym jak się odzywasz np. do mnie, to po tobie spłynie wszystko. Albo zmiesza się z tym w czym żyjesz.
"Moje" pokolenia NIE dążyły do TWOJEGO "wymarzonego państwa". Nie do takiego, z którym mieliśmy do czynienia ostatnio.
Nie do państwa bijącego brawo wyłącznie silniejszym.

czarteros, ano, wielka szkoda, że nie da się rozmawiać w innym klimacie. O faktycznych powodach do niepokoju.
Jeśli Ziobro, Pawłowicz, Piotrowski, Maciarewicz w obecnych władzach nie jest faktycznym powodem do niepokoju, to ...... albo ja jestem opętana pomrocznością jasną albo Wy jesteście  niewidomi 🙂
Nie da się rozmawiać w innym klimacie, bo wy o zupie a ja zupełnie o czymś innym.
busch   Mad god's blessing.
30 listopada 2015 23:10
Wygląda na to, że w przeciwieństwie do PO, o PiS-ie nie da się powiedzieć, że nie dotrzymują przedwyborczych obietnic:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/908422,duda-wiek-emerytalny-kwota-wolna-od-podatku.html
Wg mnie obniżenie wieku emerytalnego to błąd (może nie tak duży, bo można wybrać kiedy się przechodzi na emeryturę, ale nadal to trochę niebezpieczne przy dynamice naszego społeczeństwa, a podniesienie kwoty wolnej od podatku to świetnie posunięcie. No i dodaje otuchy fakt, że nie robią ludzi w balona - można się z nimi nie zgadzać, ale przynajmniej mają jakąś ideę, a nie są grupą pod silnym wezwaniem mamony.
jasne
tyle partii już obiecywało i niedotrzymywało obietnic, że tym razem ............a po nas choćby i potop.

busch   Mad god's blessing.
30 listopada 2015 23:23
szemrana, nie rozumiem - chcesz mi powiedzieć, że wg Ciebie to dobrze jak partia wciska Ci kiełbasę wyborczą, której w ogóle nie bierze na poważnie? Że lepiej, jak gdzieś mają obietnice, nawet jeśli dzięki tym obietnicom na nich głosowałaś?

Dla mnie to jest... absolutnie nie do pojęcia. Nie potrafię tego wyjaśnić sobie inaczej, niż tak, że po prostu jak widzisz PiS, to zaraz tylko są hasła = Macierewicz, podpalanie Polski, strach, katotaliban. Bo jak inaczej wyjaśnić fakt, że nawet słowność i wywiązywanie się z obietnic to wg Ciebie zło?

No chyba że coś źle zinterpretowałam.
Bo czasem obietnic można niedotrzymać.
Jeśli się przeliczy bilans zysków i strat to czasem z pomysłu należy zrezygnować.
Obietnice to jedno a realia to drugie.
500 zł. na dziecko - równie durnego pomysłu dawno nie słyszałam.
Dawanie kasy do ręki rodzicom to nagłupszy pomysł na świecie.
A może w ramach tych 500 złociszy zapewnić darmowe przedszkole, bezpłatne obiady, podręczniki.
Dzieci skorzystają a starzy nie przepiją gotówki.


I nikt nigdy  w kampanii wyborczej nie mówi, że może być trudno.
Że czasem trzeba zabrać , pozbawić przywilejów.
Oooo przepraszam......mówią o zabieraniu bogatym.
Taki Robin Hood we współczesnym wydaniu.
Chytliwe hasełko.
Bo czasem obietnic można niedotrzymać.
Jeśli się przeliczy bilans zysków i strat to czasem z pomysłu należy zrezygnować.
Obietnice to jedno a realia to drugie.

O, serio?  😲
To mnie wychowano inaczej.
W poczuciu, że nie należy składać obietnic, co do których się wie, że nie można ich dotrzymać.
Ja wiem, że polityka jest trudna i zawikłana, ale tym bardziej należałoby wiedzieć, co się obiecuje.
Nie jestem idealistką biegającą po tęczy z jednorożcami, ale moim zdaniem jednym z kryteriów oceny wiarygodności partii politycznej jest procent zrealizowanych obietnic.
A nie że sobie gadają i g*** z tego wynika.

Cóż, powyższy cytat jest idealnym przykładem na to, co określam relatywizmem moralnym.  😤
Według tejże zasady WSZYSTKO MOŻNA. Bo przecież zmieniły się realia, więc dawna obietnica nie obowiązuje. A kto decyduje o tym, że realia się zmieniły? Ano ja sama, a kto by inny miał.
Dziękuję za taki świat.
Co wy się tak podniecacie realizacją obietnic wyborczych PIS. Na razie to są projekty. O realizacji obietnic będziemy mówić jak zostaną one wprowadzone w życie. Bo co z tego że pan prezydent złoży projekt ustawy a p. Morawiecki powie ż nie ma na to kasy i przełożymy to na kiedyś tam ??? Jak projekt , przejdzie przez Sejm, zatwierdzi go Senat i podpisze Prezydent , to będziemy opowiadać o sukcesach czy porażkach PIS-u . Piszę też o możliwych o porażkach , bo trzeba jeszcze będzie poczekać na skutki ekonomiczne realizacji tych obietnic.  😉
Smok ja się nie "podniecam realizacją obietnic wyborczych", bo mnie część tych obietnic ani ziębi, ani grzeje, jak np. 500 zł na dziecko, którego nie będę mieć, nie mówiąc już o drugim, skoro nie zamierzam mieć pierwszego 😉
Ale liczy się fakt, że co zostało obiecane, jest robione i to w bardzo szybkim tempie. Co by nie mówić i jakie by nie były skutki, nie da się zarzucić PiS-owi, że dostali władzę, po czym usiedli i nic nie robią.
Dla mnie to jest ważne.
A jeżeli coś mnie wyprowadza z równowagi i przeraża, to teksty w rodzaju zacytowanego przeze mnie poniżej.

(dobrze wiesz, że przejście projektu przez Sejm i Senat obecnie jest w 100% do zrealizowania, wystarczy jeden warunek, czyli odpowiednia ilość posłów/senatorów PiS-u na sali podczas głosowania... chociaż przepraszam, zapomniałam, że ten warunek to jest to, co Ciebie przeraża najbardziej  :icon_rolleyes🙂
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458917#msg2458917 date=1448953297]
Smok
Ale liczy się fakt, że co zostało obiecane, jest robione i to w bardzo szybkim tempie. Co by nie mówić i jakie by nie były skutki, nie da się zarzucić PiS-owi, że dostali władzę, po czym usiedli i nic nie robią.
Dla mnie to jest ważne.

[/quote]


Murat- Co zostaje robione . ???? Pytam co zostaje robione z obietnic wyborczych co daje ci taką satysfakcję z wyboru PIS. ????  😤

Tu masz listę :

1) Obniżenie wieku emerytalnego (do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn)
2) Program ,,500plus" w ramach którego rodziny będą dostawać po 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko. Ponadto najuboższe rodziny mają mieć takie wsparcie już przy pierwszym dziecku
3) Obniżenie VAT ponownie do poziomu 22%
4) Zwiększenie kwoty wolnej od podatku (różne wielkości, nawet trzykrotnie)
5) Obniżenie podatku CIT z 19% do 15% dla firm zatrudniających minimum 3 osoby
6) Bronienie Polski przed wprowadzeniem waluty Euro
7) Rozwój budownictwa mieszkaniowego, dzięki czemu mieszkania socjalne będą znacznie tańsze i łatwiejsze do nabycia dla uboższych
8) Zlikwidowanie gimnazjów, powrót do szkół podstawowych 8-letnich i liceów 4-letnich
9) Podniesienie najniższej średniej płacy godzinowej
10) Przewalutowanie frankowiczów
11) Repolonizowanie banków
12) Dodatkowe opodatkowanie banków i hipermarketów
13) Przedszkola mają być darmowe, a do szkół mają powrócić dentyści i pielęgniarki
14) Cofnięcie ustawy o 6-latkach lub zmiena jej (rodzice sami będą mogli decydować, czy chcą posyłać swoje dzieci w wieku 6 lat do szkoły)
15) Zmiany w prawie dotyczące umów śmieciowych
16) Podniesienie rent i emerytur
17) Zlikwidowanie lub zreformowanie Narodowego Funduszu Zdrowia
18) Walka o polski przemysł poprzez np. reaktywację stoczni szczecińskiej, pomoc kopalniom, brak zgody na ich zamykanie
19) Wprowadzenie do konstytucji zapisu chroniącego lasy państowe
20) Podwojenie nakładów na polską naukę i innowacyjne produkty
21) Usprawnienie dyplomacji, powrót do współpracy w gronie państw Grupy Wyszechradzkiej
22) Zwiększenie nakładów na obronność, stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju
23) Wycofanie Polski lub renegocjacja ustaleń z pakietu klimatycznego
24) Zwiększenie pensji w służbie zdrowia, co sprawi, że lekarze nie będą wyjeżdżać z Polski
25) Zlikwidowanie 8%-owego podatku VAT na ubranka dla dzieci


Póki co nic z tej listy nie zostało zrealizowane ., więc nie ciesz się na zapas. 🙄

Na razie zajmują się rozmontowanie państwa i absolutnym przejęciem władzy we wszystkich dziedzinach oraz katastrofą Smoleńska  !!!!
http://www.tvn24.pl/kazimierz-nowaczyk-nowa-komisja-smolenska-macierewicza,598968,s.html

[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458917#msg2458917 date=1448953297]
(dobrze wiesz, że przejście projektu przez Sejm i Senat obecnie jest w 100% do zrealizowania, wystarczy jeden warunek, czyli odpowiednia ilość posłów/senatorów PiS-u na sali podczas głosowania... chociaż przepraszam, zapomniałam, że ten warunek to jest to, co Ciebie przeraża najbardziej  :icon_rolleyes🙂
[/quote]

Mają wszystko ,więc jak już pokazali Ustawy mogą przeprowadzać w ciągu jednego dnia .!!!! 😤 Więc CZEKAM !!!!
Napisałam "jest robione", nie "zostało zrobione" - to różnica. W każdym razie czymś konkretnym się zajmują.
I jeszcze raz - dla mnie to nie jest "rozmontowywanie państwa", więc się nie dogadamy. Może co najwyżej przemontowywanie, ale akurat takiego przemontowywania "my" chcieliśmy.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458947#msg2458947 date=1448956140]
Napisałam "jest robione", nie "zostało zrobione" - to różnica. W każdym razie czymś konkretnym się zajmują.
I jeszcze raz - dla mnie to nie jest "rozmontowywanie państwa", więc się nie dogadamy. Może co najwyżej przemontowywanie, ale akurat takiego przemontowywania "my" chcieliśmy.

[/quote]

To gratuluję , faktycznie , ja to już mogę tylko czekać na efekty tego przemontowania  🙄

Ale ciekaw jestem co tacy jak ty mieli na myśli ??? Chodzi tylko o rozwalenie państwa , czy realizację obietnic wyborczych ????
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458917#msg2458917 date=1448953297]
Smok ja się nie "podniecam realizacją obietnic wyborczych", bo mnie część tych obietnic ani ziębi, ani grzeje, jak np. 500 zł na dziecko, którego nie będę mieć, nie mówiąc już o drugim, skoro nie zamierzam mieć pierwszego 😉
[/quote]
Może cię nie grzeje, ale na pewno ziębi. A niby skąd te pieniądze się wezmę? Z prywatnej kieszeni superprezesa-nadpremiera-nadprezydenta?  A może dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu ogrodniczemu wyhoduje je marszalek Sejmu w rodzinnym gospodarsttwie?
Zdumiewająca ignorancja. 


[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2458908#msg2458908 date=1448951910]
To mnie wychowano inaczej.
W poczuciu, że nie należy składać obietnic, co do których się wie, że nie można ich dotrzymać.
Ja wiem, że polityka jest trudna i zawikłana, ale tym bardziej należałoby wiedzieć, co się obiecuje.
...
Cóż, powyższy cytat jest idealnym przykładem na to, co określam relatywizmem moralnym.  😤
[/quote]
I tu się z tobą zgadzam. Dlatego też twój guru nie powinien takich obietnic składać. Ale jak widzę, jako typowy wyznawca PiSu, widzisz tylko jedną stronę medalu.  Albo jak elegancko to nazwałaś, sama jesteś przykładem relatywizmu moralnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się