Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 listopada 2015 10:56
Facella, dzisiaj będę w Auchan. Obczaić Ci tą czekoladę?  🤣 Pisz PW jak coś 😉
Dzisiaj prze chwilę oglądałam materiał o tym porwaniu przez piratów i tak się własnie zastanawiam.. Eksperci zapytani co w takiej sytuacji zazwyczaj robią powiedzieli, że jedyną metodą jest zapłacenie okupu i tyle.. zero konsekwencji.. Nie mogę w internecie nic sensownego na ten temat znaleźć.. Jak to jest? Prawo nie obejmuje piratów?  🤔 Nie ma na nim żadnej metody i mogą sobie robić co chcą?
Sonkowa, a czy terroryści którzy zabili ludzi, dajmy na to tego amerykańskiego dziennikarza w Palestynie zostali ukarani? Tak samo piraci - kto ma ich ukarać? Są nieuchwytni, więc cóż zrobić... Do Somalii pływają teraz z wojskową obstawą i piractwo już aż tak bardzo tam nie występuje, bo wiadomo, wojsko jest od nich lepiej uzbrojone itd. Ale nadal nie rozumiem czemu nasz statek płynął bez takiej obstawy, albo przynajmniej bez żadnej broni na pokładzie 🤔
Z tego co dzisiaj mówili to taka obstawa jest bardzo kosztowna i to był główny powód. O ile oczywiście wierzyć telewizji. 😉

No tak, moze i są nieuchwytni ale jesli porwali to muszą jakos po dostaniu okupu odstawić i okup tez jakos przekazać.. Myślałam po prostu, ze mają jakieś inne prawo i sobie mogą. 😉 tak chaotycznie o tym mówili, ze w ten sposób to odebrałam.😉
busch   Mad god's blessing.
28 listopada 2015 15:32
Sonkowa, a jakie prawo może obejmować piratów z Somalii, kraju który od dawna nie ma żadnej kontroli nad swoimi obywatelami, regularnie są tam wojny domowe i miliony ludzi są zagrożone śmiercią głodową? Ci ludzie są tacy niebezpieczni bo nie mają absolutnie nic do stracenia - i tak całe ich rodziny żyją w niewyobrażalnej nędzy. Za to dzięki kolejnym wojnom domowym sporo ludzi dostało całkiem niezłe uzbrojenie i z niego korzysta.

Nawet gdyby chcieli wysłać tych Somalijczyków do więzienia, to do jakiego? Somalia jest krajem, gdzie nic nie działa, więc do żadnego więzienia tam ich nie odstawisz. A jeśli nie do Somalii, to w sumie nie ma też powodu żeby ich zabrać np. do Polski - poza takim powodem, że pewnie część Somalijczyków od tego czasu ze zdwojoną siłą by atakowała statki pod polską banderą, w nadziei na zagwarantowane posiłki i kwaterunek w polskim więzieniu. 

Poza tym - jednego Somalijczyka schwytasz, to dziesięć innych wypłynie na jego miejsce. Jedynym rozwiązaniem jest mieć ze sobą uzbrojonych ludzi, którzy będą strzelać do potencjalnego zagrożenia.
Własnie w podobny sposób próbowałam sobie to tłumaczyć. 😉 dzieki. 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 listopada 2015 17:55
Facella, dzisiaj będę w Auchan. Obczaić Ci tą czekoladę?  🤣 Pisz PW jak coś 😉

Dopiero przeczytałam 🙁 kupiłam już małą w Almie, tak jak podejrzewałam, nie ma płynnego karmelu 🙁
A z ciekawości - były może duże? Zwróciłaś uwagę?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 listopada 2015 18:14
Sonkowa prawo jest, jak najbardziej, tylko gorzej z sankcjonowaniem go niestety.
czy substancje słodzące poza cukrem muszą być oznaczone (podane w składzie) na opakowaniach soków owocowych?
Ikea prowadzi sprzedaż wysyłkową?
ile może kosztować wymiana zamka w kurtce zimowej (krótka)? Kraków
Sonkowa IKEA nie ma sprzedaży wysyłkowej, ani e-sklepu
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 listopada 2015 09:09
Nie wiecie może jaka firma robiąca nadruki na koszulkach ma w ofercie coś tego typu? Chodzi mi o krój, chciałabym taką z moim napisem  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 listopada 2015 09:30
Czy ktos sie orientuje gdzie w Warszawie, okolicach lub w necie moge znalezc taniej perfumy? Dla ulatwienia podam, ze chodzi mi konkretnie o dezodorant Angel- mama sobie wymarzyla na gwiazke, ale jak mam dac 100zl za dezodorant to mi sie slabo robi 😉
Jesli jest w Douglas i chcesz zamówić dzisiaj to mogę Ci odstąpić kod rabatowy na 10%, bo ja nic nie bede zamawiała. 😉
szafirowa, perfumesco, iperfumy, kokai? 😉 ewentualnie sprawdź na ceneo 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 listopada 2015 09:47
Sonkowa, bardzo dziekuje za propozycje, ale w douglasie kosztuje... 145zl 🤔
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 listopada 2015 10:22
[quote author=Mozii link=topic=20.msg2457478#msg2457478 date=1448708164]
Facella, dzisiaj będę w Auchan. Obczaić Ci tą czekoladę?  🤣 Pisz PW jak coś 😉

Dopiero przeczytałam 🙁 kupiłam już małą w Almie, tak jak podejrzewałam, nie ma płynnego karmelu 🙁
A z ciekawości - były może duże? Zwróciłaś uwagę?
[/quote]

Facella były 😉 Będę w przyszły weekend to obczaję. Wziąć Ci jak coś?  😀
Przyszła zimowa aura i przypomniała mi, że mam wypaczone okno w sypialni...
Czy mogę teraz wezwać kogoś do naprawy? Czy teraz to już nie ma co, tylko trzeba poczekać na wiosnę/lato?
W jednym ze sklepów wisi informacja, że niedługo soczezwski Acuvue Advance nie będą dostępne w sprzedaży i proponują inne. Prawda to, czy chwyt marketingowy?
Hej, chciałabym zapytać czy ktoś z Was ma może jakieś ciekawe książki o wadach kręgosłupa i nóg u człowieka i o tym, jak te wady wpływają na dosiad jeźdźca w siodle? Piszę o tym licencjat, ale za Chiny nie mogę znaleźć żadnej ciekawej książki...
Nie wiem za bardzo gdzie się udać z moim pytaniem. 😉
Otóż, szukam artykułu po angielsku, który czytałam jakis czas temu w sieci. Był o pomocach jeździeckich - "ile" powinno się używać wodzy, "ile" nóg, a "ile" dosiadu. Pamiętam, że był obrazek (rysunek) przedstawiający jeźdźca, który chyba był niebieski. 😉
Artykuł był ciekawy i przydałby mi się, ale nie mogę go znaleźć. Najgorsze, że nie wiem czy widziałam go na FB czy tu, na RV. 🙁 historia wyszukiwania niestety mi nic nie wypluwa - pamięta tylko do września, a czytałam chyba jeszcze w wakacje.
Pomoże ktoś?  :kwiatek: 👀
Rul, prawda to. Wycofują ten model soczewek bo zastępują je bardziej wypaśnymi(no i droższymi)
Czy są jakieś strony podobne do www.listydomikolaja.pl ? Takie, w których czas na opublikowanie listu jest krótszy, bo na tej to co najmniej 7 dni, nie sądzę, że mój list zostanie opublikowany i ktokolwiek się nim zainteresuje.
Może jakieś konkursy, coś jak Equishop'owy tylko w innej branży?
Gdzie i jak zrobić badania na nietolerancję laktozy i glutenu? Chcę mieć to czarne na białym, diety wybiórcze odpadają.
W jednym ze sklepów wisi informacja, że niedługo soczezwski Acuvue Advance nie będą dostępne w sprzedaży i proponują inne. Prawda to, czy chwyt marketingowy?


Prawda, moja mama pracuje w salonie optycznym i mówi, że się wycofują - u nich juz nie ma.
Sonkowa, Co do glutenu, wiele wyjaśnia  badanie antyciał i tsh tarczycy. Zapytaj o szczegóły w kąciku bezglutenowym.
Julie-choroby tarczycy nie równają się nietolerancji glutenu.

kiepska sprawa z tymi soczewkami 😵
busch, Sonkowa, niektórzy  wiedzą, jak z piratami  sobie radzić : http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-wypuscili-piratow-ci-utoneli,133624.html
Polecam też  ten krótki  wywiad: http://turystyka.wp.pl/martykul.html?kat=1036543&wid=17271922

Mój  ojciec  spędził  kilka miesięcy  w niewoli u Somalijskich  piratów. W tym czasie  miałam  kontakt  i raporty z organizacji  zajmującej  się tym tematem. Dla mnie szokujące  było  to  ile statków  mniejszych i większych  było jednocześnie  w rękach  piratów.  Dla nich to czysty  biznes. Dla mniejszego armatora niemal pewne bankructwo. Armator mojego ojca  (zresztą  wieloletni  przyjaciel  rodziny) po zapłaceniu  okupu  odstawił  statki. Dopiero niedawno  znów  zajął  się rybołówstwem.
busch   Mad god's blessing.
02 grudnia 2015 21:10
anai, straszne jest to, co piszesz, współczuję Tobie i Twojemu tacie przeżyć 🙁

Wydaje mi się, że pomysł jest tylko jeden (i się z nim w pełni zgadzam): mieć ochronę pod bronią i odpierać atak z pełną stanowczością, a nic się nie stanie. Chyba że według Ciebie jest inaczej?
Jak to jest z wynajmowaniem ochrony - skoro to takie realne ryzyko, że porwą statek, to dlaczego to nie jest standard?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się