M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
30 listopada 2015 16:57
magda, jeśli to żelbet to i tydzień. 🙂
Ok, dzięki za opinie. Zrobimy tą wizualizację już z całą armaturą, blatem (chcemy drewno) i szafkami mniej-więcej (bo będziemy zamawiać wg projektu) i się okaże czy nie za dużo dobrego

Dodofon, a jakiej firmy masz kafle jedne i drugie?
Któraś z Was ma może wykładzinę i wygląda to nawet ok? Sytuacja mnie zmusza do położenia zamiast moich jaśniutkich paneli i póki co w głowie mam tylko stare wykładziny ze śmierdzących hoteli  😵 przyjmę inspirację zdjeciowe na PW  :kwiatek:
Ok, dzięki za opinie. Zrobimy tą wizualizację już z całą armaturą, blatem (chcemy drewno) i szafkami mniej-więcej (bo będziemy zamawiać wg projektu) i się okaże czy nie za dużo dobrego

Dodofon, a jakiej firmy masz kafle jedne i drugie?


nie mam pojęcia - podłoga na pewno jakieś włosie
Mam pytanie:
-ile kosztuje malowanie niewielkiej kuchni? Sufit i z 1,5 metra powyżej płytek na ścianie? Drobne zaprawki. Montaż zwykłej lampy i skasowanie jednego gniazdka? Farba moja, tylko pan swoją zrobił podkład .
Pytam, bo pan zaprzyjaźniony i będzie robił komedie. A ja nie chcę zobowiązań i musze mu wetknąć należność. Praca trwała 3x3 popołudniowe godziny.
Pomoże mi ktoś?
tania - tak na czystko, to bym policzyła jakieś 20-25 zł za godzinę. Niby na godzinę się nie płaci, ale wydaje mi się, że to taka przyzwoita stawka za proste roboty i to na rękę. Czasami jak sobie przeliczam ile moi budowlańcy biorą za godzinę rzetelnej roboty (odejmuje tu 3 przerwy, itp. itd) to poważnie myślę o zmianie fachu.
uff, zaczynamy,
czy ktos z was ma w domu oczyszczacz powietrza z filtrem hepa? Rzeczywiscie wylapuje kurz i siersc zwierzat? Juz mnie krew zalewa, mam 2 dlugowlose koty, ktore gubia mnostwo siersci mimo czesania raz/dwa dziennie i duzo kurzu - efekt - wszedzie masa "klaczkow" i juz mi rece opadaja na latanie z gabka co chwile...
Przed dzieckiem nie przeszkadzalo mi to bardzo, ale teraz ubranka i raczki po godzinie sa cale ufajdane a laduja w buzi.. Jesli nie filtr to co jeszcze mozna zrobic?

I czy ktos z was malowal zlew/wanne? Czym dokladnie i jak to wyszlo?
tania - tak na czystko, to bym policzyła jakieś 20-25 zł za godzinę. Niby na godzinę się nie płaci, ale wydaje mi się, że to taka przyzwoita stawka za proste roboty i to na rękę. Czasami jak sobie przeliczam ile moi budowlańcy biorą za godzinę rzetelnej roboty (odejmuje tu 3 przerwy, itp. itd) to poważnie myślę o zmianie fachu.

Czyli 200 zł plus dobra flaszka rozwiąże sprawę? Też tak to szacowałam. Dziękuję.  :kwiatek:
Myślę, że spokojnie i nikt nie będzie się czuł poszkodowany  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 grudnia 2015 06:33
Tadam!
Podpisalismy przedwstepna na sprzedaz mieszkania. Mysle, ze kupujacy musza byc pewni transakcji, bo wedle tej umowy w razie niedopelnienia traca 17 tysiecy.
Najlepsze, ze ogladali w srode o 17- cale 15 minut, wczoraj rano dali odpowiedz, ze akceptuja nasza cene po kosmetycznej negocjacji i wieczorem juz podpisalismy umowe. Taki eakcje to ja lubie!
ash   Sukces jest koloru blond....
04 grudnia 2015 08:55
szafirowa, woooow super! Gratulacje!!!! Musimy się spotkać przed Twoja wyprowadzka!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 grudnia 2015 09:13
ash, no jasne, juz nigdy nie bedzie tak blisko 😉
Dziewczyny, jest któraś na czasie z farbami ?
Jaką farbę warto kupić ? Taka wiecie, żeby wydajna była i trwała.
Jestem na etapie znienawidzenia swojego pokoju i stanęło na tym, że chcę remont zrobić  😁

I jeszcze wymyśliłam sobie, że na jednej ścianie chcę mieć takie a'la drewniane deski.
Nie wiem tylko jak to wykonać, co polecacie ?
Tapeta, fototapeta a może jakieś płyty ?
Kiedyś w programie widziałam takie płyty ale ni cholery nie wiem jak to się nazywa ?  👀
szafirowa, gratki! Idziecie jak burza.
szafirowa, łoo superr!! Przenosisz koninę? W ogóle masz tylko Crossa czy drugiego siwka też dalej? Ale fajnie, nowe życie 🙂

wabankowa, ja jestem b. zadowolona z farb Flugger. Co do drewnianej ściany - tylko nie fototapeta, błagam 😀
u nas w jadalni ma być jeleń na rykowisku 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 grudnia 2015 16:45
wabankowa, jak ma być drewniana ściana, to niech to naprawdę będzie drewno - takie moje zdanie, nie lubię ściemy.
Farby Flugger są fajne, Beckers, Tikurilla.
ogurek, fajoska ta tapeta, tylko ten napis "hear hear" mi się nie podoba.
ja malowałam wannę, wyszło super, po latach zaczęło się łuszczyć. To była prawdziwa wanna🙂 emaliowana , żeliwna🙂
wabankowa, popatrz pod boazeria. Dla mnie największe paskudztwo na świecie, tak jak siding. :P
Dzieki za porady co do farb 😉

Co do ściany, dodam może zdjęcie które mi ten pomysł podsunęło.
Fajnie tu wyglada ta jasna farba z ciemnym drewnem obok.

A jak nie to walnę brązowy kolor i tyle  😁
Na allegro masz fototapet jakie tylko chcesz  😉


Ja planuję do salonu taką, co sądzicie ?
ale poduszki zamiast wypoczynku
monia mam nadzieje ze to zart 😉

wabankowa jak masz dostep do jakiegos tartaku popytaj oddaliby Ci jakies odpadkowe deski, albo moze palety zdobedziesz. Tez jestem za prawdziwymi dechami jesli juz.
Knajpa znajomych, bar zrobiony z dech ze starych rusztowań
monia mam nadzieje ze to zart 😉


Dlaczego żart ? po całym dniu tyrania chciałabym poleżeć przed tv i się zrelaksować  😉  Ja mam 9 pomieszczeń w domu, więc mogę poszaleć  🤣 
wabankowa, poszukaj pod nazwą panel ścienny. Jest trochę tego na rynku. Mi się rzuciły w oko np takie:
monia, o gustach się oczywiście nie dyskutuje, no ale... to straszny kicz 😀

ogurek, super klimat w tym barze!
Lars, Lars, Lars w Poznaniu jakby ktoś pytał  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 grudnia 2015 15:11
monia, obawiam sie jednego-opatrzy Ci sie cos takiego w tydzien i bedziesz przeklinac, zacznie wk....c.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się