Wybory 2015 i to co po wyborach.

Ekwan , akurat Szydło to nie była ani dobrotliwa, ani usmiechnięta jak dla mnie . Jej twarz  była i jest zacięta , brwi surowe , albo prezentowała  twarz-maskę . Jej przekaz trafił więc w dużej mierze  do ludzi , w  których narastała frustracja oscylująca na granicy agresji. Zeby nie było bicia - to wszystko IMO .
nie nazwalabym wyborcow pisu oglupialymi. poprostu ci ludzie chcieli "dobrej zmiany" o ktorej zapewniala usmiechnieta i dobrotliwa pani Szydlo, ci wyborcy widzieli ze tylko PIS moze doprowadzic do zmiany jako najwieksza partia opozycyjna. tak dziala demokracja. teraz inna sprawa czy ta "dobra zmiana" miala oznaczac to co sie teraz dzieje i czy ci wyborcy dalej by wybrali PIS jesli mogliby czytac w szklanej kuli.
krotko mowic PIS zrobil wielu wyborcow w jajo i pokazuje fige z makiem.



Ciśnie się tylko na usta , A NIE MÓWIŁEM !!!

Nie trzeba było żadnej szklanej kuli ,wystarczyło pamiętać to co się działo za ich poprzednich rządów i pamiętać to co wyrabiali ich działacze jeszcze anim weszli do sejmu. No ale cóż , jak mawiają Mądry Polak po szkodzie . Choć jak pisał nasz wieszcz :

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.


P,S Jaki jest status prawny dla kompromitacja ???  😲

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/karczewski-bogaci-bioracy-500-zl-na-dziecko-skompromituja-sie,599738.html
bardziej dobrotliwa niz sam prezes. w koncu to ona byla twarza kampanii pisu, bo prezes jest niewybieralny dla elektoratu niezdecydowanych.

apropos, a gdzie pani premier? nie ma nic do powiedzenia w sprawie ostatnich wydarzen? troche dziwne jak na premiera ktory aspiruje do odbudowania tego kraju.

smok, ja tez sie tego spodziewalam w jakims stopniu (no ale mimo wszystko nie w takim..), ale wiekszosc ludzi zapomnialo co sie dzialo 8 lat temu. i moze tez wierzyli ze to jest inny PIS, bardziej przewidywalny, mniej zaciety i rewanzystowski, bo twarzami byli umiarkowani Szydlo i Duda.

smok, ja tez sie tego spodziewalam w jakims stopniu (no ale mimo wszystko nie w takim..), ale wiekszosc ludzi zapomnialo co sie dzialo 8 lat temu. i moze tez wierzyli ze to jest inny PIS, bardziej przewidywalny, mniej zaciety i rewanzystowski, bo twarzami byli umiarkowani Szydlo i Duda.


Od samego początku mówiłem że to jest ich taktyka i opowiadałem jak to się skończy. Ile ja się o sobie nasłuchałem od tych mądrali  😡 A teraz powinienem , zapytać tych wszystkich . No i k... co ????  😤
Demokracja w wersji PiS: nie pozwolić opozycji zapoznać się z tekstami  projektów ustaw. Do tego stopnia, że ogrodnik nie zgadza sę na przerwy w posiedzeniu, żeby można było te projekty przeczytać.

Ktoś wcześniej pisal o rozczarowanych głosujących na Dudę, którzy nie zdawali sobie sprawy, że głosują na PiS, a nie na Dudę.  No niestety spodziewanie się niezależności Dudy to była daleko posunięta naiwność. Kto go wyciągnął z niebytu politycznego, czyli bycia jakimś tam szeregowym posłem?  Kaczyński. Tak jak wcześniej próbował wykreować Glińskiego.  Gliński nie kliknąl, ale kliknąl plastikowy Duda ze sztucznie przylepionym uśmieszkiem. Na Kaczyńskiego sznureczku będzie skakał, bo bez jego poparcia jest po prostu nikim. Tak samo jak Szydło.  Jak ogrodnik. I wielu, wielu innych.,

A to co sie teraz dzieje, to według mnie po prostu siłowe pokazywanie, że Kaczyński może wszystko, a cala reszta może mu naskoczyć na warkocz. Jego wyborcy kupili to, co chcial im sprzedać, a że sprzedał falszywy towar – sorry, w tym sklepie zwrotów nie przyjmujemy, reklamacji nie uwzględniamy.

Dlaczego mam wierzyć ludziom, którzy w żywe oczy kłamią z mównicy sejmowej? Jak mam traktować poważnie ich zarzuty po takim "czymś"?

No, chyba rekordy klamstwa w żywe oczy pobił twój prezes. To ci nie przeszkadza wielbić go bezkrytycznie?


Z zafascynowaniem obserwuję, jak tworzy się tu martylorogia proPiSowców, krzywdzonych przez media, wyborców innych partii, znajomych, obcych, ten wątek, jednym słowem wszystkich wokół.

[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2459923#msg2459923 date=1449083902]
Patrząc na nastroje wśród moich znajomych, którzy w sporej części głosowali inaczej niż ja, to raczej mam obawy, że można by oberwać cegłą za krzyknięcie "lubię Kaczyńskiego". [/quote]
W ramach walki z takimi postawami, mojej osobistej walki, spokojnie zniosę wyzwiska. W ramach tej walki mogę być i "pisiorem", i "pisdą", i "patologią" jako matka 3 dzieci. 
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2460174#msg2460174 date=1449133679]
A ja niestety mam dość tego wątku.
Niedawno ktoś się tutaj zastanawiał, gdzie są inni zwolennicy PiS-u, i ktoś zauważył słusznie, że zostałam prawie sama na placu boju.
A więc sobie idę.
Bo zmasowana fala nienawiści, szyderstwa i pogardy, jaka się wylewa w tym wątku, jest nie do zniesienia. I powinna być nie do zniesienia dla każdego, niezależnie od opcji politycznej.
Nie widzę powodu, żebym się miała dalej na to wystawiać.
Do pewnego momentu fajnie było z Wami porozmawiać, zwłaszcza że ja nie wartościuję ludzi na lepszych i gorszych ze względu na to, na kogo głosowali w wyborach. Ale przestało być.
[/quote]
Nie przesadzasz czasami? Tak trudno znieść, że twoje przekonania nie przez wszystkich są akceptowane? Nie spodziewałaś się, że twoja partia odsloni swoje prawdziwe oblicze, ukryte na czas wyborów? Kilka razy pisałaś o wyciąganiu wniosków z historii. Skoro sama ich nie wyciągnęłaś z historii poprzednich rządów prezesa, nie powinnaś mieć żalu do tych, którym nie podoba się to, co się teraz dzieje.


Ekwan , akurat Szydło to nie była ani dobrotliwa, ani usmiechnięta jak dla mnie . Jej twarz  była i jest zacięta , brwi surowe , albo prezentowała  twarz-maskę . Jej przekaz trafił więc w dużej mierze  do ludzi , w  których narastała frustracja oscylująca na granicy agresji. Zeby nie było bicia - to wszystko IMO .

Też na to zwróciłam uwagę.  Nawet zastanawiałam się, czy ona jakiejś operacji plastycznej nie miała i dlatego mięśnie twarzy ma zamrożone w tym wrogim grymasie.


No za chiny nie mogę uwierzyć, że jeszcze są myślący ludzie akceptujący i pochwalający to co robi aktualnie PIS. Co Wy macie na oczach, co to, sekta jakaś ??? Flaki mi się wywaracją gdy posłowie PIS mówią, że wszyscy Polacy ich wybrali. No ja ich nie wybrałam, chyba że z tego względu nie jestem juz Polką dla nich. Ludzie opamiętajcie się jak możecie pisać, że Platforma robiła takie same numery jak PIS, to trzeba oka nie mieć, żeby pier.... taki głupoty.

Przecież ci ludzie mają klapki na oczach. Dla nich  ma wszystko  Najlepszy przyklad to Murat Gazon, któraz jest za a nawet przeciw łapówce wyborczej w wysokości 500 zł.  Bo te pieniądze to niestety nic innego jak tylko łapówka fundowana z naszych pieniędzy. Trzeba mieć zero wyobraźni, żeby wierzyć, że ludzie zamożni zdecydują się na kolejne dziecko, bo dostaną 500 zł.  Albo  że mniej zamożnym 500 zł zrekompensuje brak wpływów z drugiej pensji czy pokryje wydatki  związane z wychowaniem dziecka (ale jak ocenia się życie pod kątem potrzeb kota, to czego rozsądnego można się spodziewać).  Biednym ludzion na pewno trochę pomoże, ale to przecież nie o pomoc socjalną w tym programie chodzi, jak głosi pani premier, a o wskaźniki dzietności.  Gdzie te wskaźniki mają realne szanse się podnieść? Wśród patologii, gdzie będzie to źródłem dodatkowego grosza na potrzeby własnych nałogów.  Mówienie o kontroli wydatkowania tych pieniędzy to kolejne oszustwo PiS, bo nikt tego nie jest w stanie skontrolować. Tworzenie prawa, którego nie trzeba przestrzegać, tworzy ogólną zasadę ignorowania prawa.

A czym innym, jak nie „zaklapkowaniem” są wypowiedzi Tititny o krwiożerczych, złych obcych firmach, wykorzystujących biednych polskich konsumentów i biedne polskie firmy. Czy to nie przyklad zaślepienia i zaściankowości typowej dla PiSu?

spokojnie. nie ma co sie obrzucac inwektywami. dyskutujmy w tym watku, z pro-pisowwskiego zrobil sie teraz bardzo anty-pisowski. a chyba chodzi o to zeby sie wymieniac komentarzami i nawzajem przekonywac. i punktowac wladze i punktowac opozycje, co by nie dac sie wodzic za nos mediom.

ja bardzo chcialabym uslyszec opinie wyborcow pis (serio, to bez ironii): czy im sie to podoba co sie teraz dzieje? czy moze jednak troche ich to martwi? konkretne argumenty dlaczego droga, ktora wybral pis po wyborach jest ich zdaniem wlasciwa i czy tak wlasnie ma sie dziac po wyborach w panstwie demokratycznym?

murat-gazon, jakos ty i inni nie mieli oporow krytykowac PO jak caly watek byl jednym hejtem na poprzedni rzad? a teraz jak trzeba sie bronic i bronic pisu to stad uciekasz.
trusia kocham cię.
dla mnie wyborcy pis wybierali emocjami,wystarczy poczytac komentarze na fb o złodziejach,żydach i sitwie.
SPISEG!
A z pustego i Salomon nie naleje.
Ludzie, wyłącznie te telewizory i idźcie ma spacer 😉
Żenada . Nie są wstanie nawet podać podstawy prawnej na jakiej dokonali tego zamachu na Trybunał Konstytucyjny. 😵
Bobek - jak ciebie nie interesują takie drobiazgi to szerokiej drogi , pogodę masz ładną , przenajmniej na dworze.
Smok10, gdzie ty byles, kiedy PO lamala prawo w czerwcu w sprawie TK, a wczesniej nie raz procedowala nocami np nad zmiana konstytucji. Akurat do ciebie to jest pytanie retoryczne 🙂
O 14😲0 być może poznamy rozstrzygnięcie sprawy TK. I oby to zakończyło spór w tej kwestii.
Nie umiem kontynuować dyskusji bo trudno mi ogarnąć bezmiar bezczelności zarówno wczoraj w Sejmie jak i w sprawie KOD.
Ciekawa jestem czego pragną zwolennicy PO? Jakiego rozwiązania? Majdanu? To będzie demokratycznie? Czy też spakowania manatków ponad połowy głosujących w wyborach i wysłania ich na Madagaskar? Ja rozumiem lęk przed zmianą to normalne. Jednak żeby aż tak szaleć? Nie pojmuję. Ja się nie obawiam służb . Żyję spokojnie, pracuję. Obawiam się paraliżu i tego, że to zwykły szarak zapłaci za te wszystkie awantury.
Podobnie jak Murat-Gazon- odsuwam się od dyskusji. Nie z braku argumentów, ale z tego jaki przykry jest jej przebieg.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2015 12:33
Tania, teraz to jest przykry 😀
O 14😲0 być może poznamy rozstrzygnięcie sprawy TK. I oby to zakończyło spór w tej kwestii.


Ja sie boje ze nie zakonczy, bo TK juz zostal zmieszany z blotem I uznany za cialo polityczne wiec dlaczego miano by uznac wyrok tego trybunalu. nie rozumiesz ze przez cale to zamieszanie  - tzn. przeprowadzaniem ustaw przed wyrokiem TK - autorytet tego organu upadl? wlasnie o to chodzilo Kaczynskiem, teraz nic juz nie stanie mu na drodze - a na pewno nie tk -  do wprowadzania rozwiazan sprzecznych z konstytucja.
ekwan- Pogadaj se  😁 To jak rozmowa ze ścianą .
bobek - o 14 będziesz miał wyrok czy to co zrobiła PO było niekonstytucyjne czy nie i dowiesz się czy to co robi PIS jest konstytucyjne , bo jak na razie nawet nie potrafią podać podstawy prawnej na jakiej chcą dokonać zmian . 😂

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/sedzia-odpytuje-przedstawiciela-rzadu-w-tej-chwili-nie-jestem-w-stanie-podac-tego-przepisu,1487691.html?playlist_id=19175
ja nie jestem zaskoczona wyrokiem.
ale czekam na wyrok ws.działań pis.
gadam wlasnie do tych co glosowali na pis - moze doczekam sie odpowiedzi. chociaz nie wiem czy sa jakies rozsadne argumenty tlumaczace to co pis wyrabia. moze dlatego wszyscy ich fani wycofuja sie z tego watku? bo nie wiedza jak to obronic.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 grudnia 2015 13:37
Wyroku co do działań PiS nie będzie teraz, oni rozpatrywali ustawę z czerwca.
Jasne już jest, że Duda złamał konstytucję... Zresztą, TK nie pozostawił na ostatnich działaniach PAD i rządu suchej nitki.

PS. z tego co rozumiem z komentarza, prezydent powinien był też zaprzysiąc tych 2 sędziów....
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
03 grudnia 2015 14:20
Ziemkiewicz najlepiej skomentował obecną sytuację:
'Jakie t klasyczne; PO-wcy podjudzają frajerów do obrony demokracji, by odwrócić uwagę, a cichcem rwą kasę http://www.rynek-kolejowy.pl/60450/4_mln_zlotych_na_odprawy_w_pkp.htm'
'Właśnie zajumali. Zamiast się trudzić kodeksami i procedurami prawa po prostu im zabrali. Dlatego złodzieje w szoku.'
'Policjanci zajumali złodziejom łup, a ci krzyczą zło-dzie-je-zło-dzie-je!'

🤣

Mamy wyrok TK :
TK uznał, iż niekonstytucyjny jest przepis ustawy o TK w zakresie, w jakim był podstawą wyboru przez poprzedni Sejm 2 nowych sędziów TK - w miejsce tych, których kadencja wygasa w grudniu. Wybór pozostałej trójki - w miejsce sędziów, których kadencja minęła w listopadzie - był konstytucyjny.
Ponadto TK uznał za niekonstytucyjny przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP - rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów.

Co na pis ? Ano , ma to gdzieś .
Właśnie po to jest Trybunał konstytucyjny żeby bronił obywateli przed próbami zawłaszczenia państwa przez rządzących , bez względu na to z jakiej byli by opcji politycznej.
teraz PIS nas wszystkich obroni. w koncu sejm i prezydent sa ponad prawem i maja monopol na to co jest dobre dla wszystkich w tym kraju.

dalej czekam na komentarze od tych, ktorzy uwazaja ze pis dobrze robi. ja mam wyprany mozg przez media mainstreamowe, i dlatego jestem spragniona rzeczowych kontrargumentow usprawiedliwiajacych dzialania tej partii o nazwie prawo i sprawiedliwosc.

Ty ??? Ile ja oberwałem . Wyzywali mnie w tym temacie , jeszcze prerzed wyborami od , komuchów ,ancychrystów , lewaków , mówili że mam zlasowany mózg przez germańskie media . Cuda ! Fakt że dostawałem od was PW informację że takich zboczeńców jak ja jest więcej dodawał mi trochę otuchy ! 😁 Jak to napisała któraś że skoro jeden ci mwi że nie masz racji to może masz rację ale jeżeli wszyscy ci mówią że nie masz racji tzn, że coś z tobą nie halo . Tylko wyszło na to że to jednak nie ja byłem łatwowiernym idiotą i nie dałem się omamić wspaniałymi hasłami i obietnicami. Gówno opakowane w złoty papierek nawet zamrożone na 8 lat po rozmrożeniu będzie śmierdzieć tak samo i dalej będzie gównem a złoty papierek to tylko opakowanie . 😁 😁 😁 😁 😁

P.S Pamiętacie Nestora, ten to se na mnie poużywał ,ciekawe gdzie on jest teraz ?

Wystąpienie p. Prezydenta o 20 http://www.tvn24.pl/oredzie-prezydenta-co-zrobi-ws-tk,599843,s.html

Co zrobi prezydent ??? Będzie tkwił przy swoim , bo mu tak p. Prezes nakazał. Nawet żeby to oznaczało rewolucję . Nasza racja jest najnajsza i nikt , żaden Trybunał Konstytucyjny nie będzie nam mówił co mamy robić . Nad TK jest Kaczyński a prezes ma zawsze rację i jest nieomylny  😁 😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/trybunal-zdecyduje-o-sedziach-wybranych-przez-poprzedni-sejm,599644,s.html
ostro jedziesz z tym papierkiem. moze postarajmy sie zachowac jakies standardy rozmowy. ja wiem ze standardy wieja nuda, i kazdy chetnie oglada jatki jak krew sika strumieniami (dlatego tez debata publiczna wyglada jak wyglada), ale inaczej bede gadac sama ze soba albo z toba a to do niczego nie prowadzi. wszyscy sie obraza.

ja nie pisze ironicznie ani zlosliwie, naprawde chcialabym poznac te argumenty! dajcie mi szanse sie zmienic zdanie nt. tego co sie dzieje  :kwiatek:
Jakby szanowny PAD miał resztki honoru to powinien się dziś o 20 podać do dymisji. Tak zrobiłby kazdy szanujący sie polityk.
ekwan - Nie piszę tego wcale złośliwie choć może trochę ostro ,ale jak inaczej zareagować na ..... nawet nie wiem jak to nazwać . 🙄

Nie po to była cała ta akcja z zaprzysiężeniem swoich sędziów żeby teraz raptem p. Prezydent się z tego wycofał . Gdyby chciał podejść do tego normalnie to powinien poczekać z zaprzysiężeniem do wyroku TK , a nie powoływać sędziów o 2 w nocy . On się z tego nie wycofa tylko będzie brnął dalej .!!!! Jak nie to J.K go z........  😎
ja nie mowie, ze piszesz zlosliwie. ale takim agresywnym jezykiem dajesz latwa wymowke, ze nie bedziemy to wiecej dyskutowac, bo na nas pomyje wylewaja.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
03 grudnia 2015 16:46
Nie udzielam się, ale podczytuję. ekwan, Smok10 faktycznie może niekiedy za ostro jedzie, ale po pierwsze trudno to wszystko w jakiś normalny sposób komentować, a po drugie jeśli o pomyje się rozchodzi- my nie możemy ostrzejszego słowa powiedzieć, ale PISolubni po nas nie PISowych pomogą jechać do woli i wyzywać od debili, tumanów, ciemnej masy, itd? Więc nie powinni się czuć urażeni jeśli ktoś wprost mówi, że są zaślepieni i tępo wierzący, a jak wyszło, że PIS nie jest "dziewicą cud" to im brakuje argumentów. Moim zdaniem to nie przez agresywny język się nie odzywają, a przez brak brak argumentów właśnie 😉 Wracam do czytania 😉
na poziom dyskusji w TV - kto kogo zaprasza i dlaczego - nie mam wplywu. tu jako jeden z uzytkownikow mam chociaz minimalny wplyw. wiec sie staram, zeby dyskusja byla merytoryczna.

niezazdroszcze fanom pisu, bo faktycznie znalezc rzeczowe argumenty na to co sie dzieje, jest ciezko  😉 good luck
Pomimo dość spontanicznej formy, ostatni wpis ElMadziara  jest naprawdę niegłupi. Wszystkim, którzy myślą samodzielnie, proponuje zastanowić się, dlaczego PO

zajechało i zdeklasowała klasę średnią



I jeszcze pozwolę sobie na uwagę, odnośnie poniższego stwierdzenia:

[quote author=m.indira link=topic=97161.msg2460006#msg2460006 date=1449091992]
co do komunistów... boli mnie stwierdzenie że komunisci was wychowali na swoje podobieństwo...




Jeśli masz na myśli wypowiedź titina, to zauważ, że nie ma tam mowy o tym, że komuniści wychowali kogoś na swoje podobieństwo, lecz

wychowali sobie, ,,swoje społeczeństwo "
[/quote]

Bardzo trafnie
m.indira   508... kucyków
03 grudnia 2015 17:25
U mnie w rodzinie również nie było komunistów, mimo, że ojciec był żołnierzem zawodowym. Życzliwy sąsiad - majorek doniósł do jednostki, że wysłał swoje dzieci do komunii, to przez rok premii nie dostał. A mama pokazywała nam czołgi podczas stanu wojennego, w domu głośno mówiło się o Katyniu.
mój za to ze siostra poszła do komunii dostał ostro, byl juz majorem przez rok nie bylo go w domu, jakby słuch po nim zaginął, a za to ze nie wrócił do wojska na stan wojenny ma uciętą emeryturę, i tak miał czerwona książeczkę bo tylko dzieki temu bezpieczna byla moja matka... Nigdy nie był komunista choc do partii należał bo musial... Dzis nikt nikogo nie przymusza z kim kto sie brata i do jakiej opcji politycznej należy... W tych czasach bylo inaczej, a jesli mówicie ze nie należał nikt z waszej rodziny nie mam powodu nie wierzyć, cieszcie sie wiec czysta kartą której moja rodzina nie ma... O takich komunistów mi chodzi co zmuszeni zostali by nimi zostac wbrew swoim ideałom...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się