Wybory 2015 i to co po wyborach.

Były prezes TK nie zostawił na nich suchej nitki http://www.tvn24.pl/trybunal-zdecyduje-o-sedziach-wybranych-przez-poprzedni-sejm,599644,s.html

Ale zostawmy już TK i Prezydenta. PIS wziął się za gospodarkę i największe firmy obsadza najlepszymi fachowcami  😁 😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wojciech-jasinski-nowym-prezesem-orlenu,599835.html
Też znikam z tego wątku. Bynajmniej nie dlatego, że nie mam argumentów.
Bardzo zabawne, że wg was minister Kornel Morawiecki nie ma pojęcia o ekonomii. Itd.
Znikam bo zostałam nazwana przez smoka nieNORMALNĄ, i z kimś, kto w ten sposób "rozmawia" - rozmawiać nie sposób.
Reszty obelg i insynuacji nie będę wymieniać.
Plujcie się sobie na zdrowie!
Jeszcze przytoczę ulubione re-voltowe: "Karma wraca". Jak kogo traktujecie tak i was los potraktuje.
Pozostaję w takiej nadziei. Choć dotychczas powstrzymywałam się nawet od cienia takiej myśli.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 grudnia 2015 18:07
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,19289737,promotor-pracy-doktorskiej-andrzeja-dudy-ostro-o-jego-decyzjach.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=MT
Duda jest idiotą. Mógłby sie zachowac jak prezydent, ale ciagle lize d... Jarkowi. Jest totalnie niepoważny. Nie wiem, co powie o 20, mam nadzieję, ze sie obudzi...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2015 18:11
Ale to naprawdę cudowne jak to sie wszystkie świętsze od papieża wynoszą z wątku 😀
Ale to naprawdę cudowne jak to sie wszystkie świętsze od papieża wynoszą z wątku 😀


ale to przecież nie jest trudne, obecny papież  jest przesiąknięty ideami Róży Luxemburg , jak dla mnie to pajac .
Ale to naprawdę cudowne jak to sie wszystkie świętsze od papieża wynoszą z wątku 😀


Zaczął ich razić poziom dyskusji  😁
Tak , jak mnie odmieniali w różnych przypadkach to było wporządku , a teraz , jakie to się wszystkie wrażliwe zrobiły . 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2015 18:43
larabarson, i ten cały jad, którego wcześniej nie było, a który teraz sie pojawił 😀
titina, Ty na pewno byłabyś lepsza jako papież. Czuje to 😀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 grudnia 2015 18:59
Słucham i czytam tego całego zamieszania i może mi jakiś prawnik wytłumaczyć o co chodzi? TK wydał dziaj wyrok w sprawie czerwcowej ustawy, stwierdził że prezes TK napisał ją niegodnie z konstytucją. To jak ma się do tego to co zrobił Duda?
Ekwan, nie jestem wyborca PiS, mam sporo argumentów ale ostatnio nie mam czasu, a tez widzę, ze pisanie tutaj jest na ten moment bez sensu bo emocje wzięły gore. Mam tylko do ciebie pytanie, bez obrazy ale jezeli chcesz rozliczać głosujących na PIS, to powiedz mi czy ty jestes zadowolona z numeru z sędziami które wycięlo PO? Czy ci co siedzieli wtedy cicho, a nie watpię ze niektórzy nawet zacierali ręce z zadowolenia, jak to partia miłości dojechała wstrętny PIS maja teraz prawo oczekiwać samoboczowania wyborców PIS. Niby dlaczego? Moralność Kalego tak jak to juz było wielokrotnie pisane ale nie zostało chyba przyjęte 😉

Co do mojego oglądu sytuacji, ja nie jestem zadowolona z tego jak sie to odbywa. Ale rozumiem, ze zeby rządzić trzeba mieć władze. W przeciwieństwie do ciebie nie uważam składu TK za apolityczny. Apolityczny sędzia nie wlazi na sale obrad i nie namawia sie z opozycja, nie idzie do tv na propagandowa pogadanke. A jezeli juz to symetrycznie, czyli powinien to samo robić z PIS w czerwcu. Ale przecież nie mógł bo trefna ustawa wyszła spod jego, i trzech innych sędziów trybunału, ręki. Zreszta co to za bezsens, ze zgodnie z dziesiejszym wyrokiem, ustawa pisana z udziałem sędziego trybunału konstytucyjnego jest niekonstytucyjna. Nie widzisz tego absurdu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 grudnia 2015 19:05
ogurek, nie jestem konstytucjonalista, ale 3 sędziów zostało wybranych konstytucyjnie. Od nich prezydent nie odebrał ślubowania. Odebrał ślubowanie od sędziów, którzy wybrani zostali na miejsca juz obsadzone...
Poprzedni sejm wybrał 5 sędziów. Duda nie wziął od nich przysięgi, zwlekano. Po zmianie rządów, nowy sejm stwierdził, że poprzednie wybory były niezgodne z konstytucją i sam wybrał 5 nowych sędziów i Duda przyjął od nich przysięgi. Ale to TEŻ było niezgodne z konstytucją. Podobno sejm nie może sobie wybierać nowych sędziów, skoro są już wybrani.
Zebrała się niezależna ekipa TK i zbadała, że poprzedni rząd 3 sędziów wybrał zgodnie z Konstytucją, a 2 nie.
No i wychodzi na to, że nowy sejm się pospieszył razem z Dudą. Bo powinni poczekać na wyrok TK, który badał sprawę i swoje postępowanie dostosować do tego co TK orzekł. Wszak od tego są! Trybunał Konstytucyjny ma bronić Konstytucji.  ( czyli tamtych 3 wziąć i najwyżej dobrać 2 nowych) A wygląda na to, że nowy sejm i prezydent olali to co badał i co miał do powiedzenie TK i sami wzięli sprawy w swoje ręce. Czyli sami uznali, co jest słuszne i zgodne z konstytucja, a co nie jest, nie czekając na orzeczenie TK.
I właśnie przed chwilą prezydent przemówił i potwierdził, że to co zrobił jest słuszne ( mimo orzeczenia TK) i zasłonił się podczas przemowy dobrem narodu i " podejmując decyzję kierował się wolą nowo wyłonionego Sejmu, w którym "Polacy pokładają tak ogromną nadzieję na naprawę Rzeczpospolitej"
Ja nie ogarniam jak posłowie PO którzy złamali konstytucję, chwile później stają sie gorącymi obrońcami tejże, w tej samej zresztą sprawie. Taki cyrk jaki urządzili wczoraj był żenujący. A już ostatecznie zniesmaczył mnie obrazek pana Niesiołowskiego walącego ręką w pupit z szerokim uśmiechem na twarzy. Widać było że bawi sie świetnie .
Ale czy w kompetencji TK jest taka ocena, czy to wchodzenie w kompetencje TS?
Ale czy w kompetencji TK jest taka ocena, czy to wchodzenie w kompetencje TS?


W kompetencje TS to wszedł Duda . Mam tylko nadzieję że jak go postawią pod głosowanie za 4 lata to partia rządząca będzie na tyle rzetelna że ogłosi dyscyplinę głosowania. Nie tak jak PO z Ziobro .  😤
Ja też mam taką nadzieję. Jedno wiem, każdy kiedyś odpowie za swoje winy.
Chyba czas kupić krowę, kury, zabrać kasę z banku i uciekać do domku w lesie 😉 Nie ma już prawa, żadnej świętości.
Nie ma już prawa, żadnej świętości.


Jak to  😲 Jest Prawo i Sprawiedliwość  😁 😁 😁   

To naprawdę warto przeczytać i posłuchać  !!!

http://www.tvn24.pl/promotor-dudy-z-uj-zupelnie-sie-zmienil-wchodzac-w-polityke,599850,s.html
nie masz telewizora ?
Nie szkodzi 🙂

A ja płacę grzecznie od ponad 30-tu lat.
W życiu nie zalegałam nigdy z żadnymi płatnościami. W związku z tym doszłam do wniosku, że jestem frajer-pompka.
Było nie płacić i objęłaby mnie abolicja.
Taki mały (wqur.........cy) prezencik dla migających się  😀iabeł:


jak wszyscy, to wszyscy
ogurek, nie jestem konstytucjonalista, ale 3 sędziów zostało wybranych konstytucyjnie.


A 2 zostało wybranych niekonstytucyjnie?
bobek, na twoje pytania juz odpowiadalam kilka stron temu. nie bede sie powtarzac.

co do rzeplinskiego, jesli bylaby wola rzadzacych przeprowadzic rzeczowa debate w sejmie, to na pewno prezes TK pofatygowal by sie na taka debate. tyle ze PIS stwierdzil ze oni nie musza nikogo sluchac bo sami wiedza co jest najlepsze i zgodne z prawem.

gwash, tak, tych dwoch dodatkowych zostalo wybranych niekonstytucjnie, wiec prezydent nie powinnien od nich odebrac slubowania. powinnien natomiast odebrac slubowanie od tych trzech wybranych w maju. tak jak pisze tunrida, PIS postanowil przejac uprawnienia TK nie czekajac na jego wyrok i procedujac ustawy ktore uznaly ze tamta ustawa majowa poprzedniego sejmu jest niewiazaca (!!!!!! w ten sposob to moga kazda dowolna ustawe odwolac!!!) wprowadzajac galimatias - mowic delikatnie  - i mieszajac z blotem reputacje TK.

powolywanie sie Dudy ze lamiac konstytucje realizuje wole sejmu tzn wole Polakow to jest bzdrura, bo na pis glosowalo 33% i za glosowalo 236 poslow z 450, wiec jest to lekko mowiac naduzycie. wstyd, wstyd. ze prezydent - wyksztalcony prawnik po jagielonce lamie konstytucje i wszelkie standardy dobrego obyczaju. tego jeszcze nie bylo.

czekam az sejm zajmie sie ustawa wydluzajaca ta kadencje sejmu na 15 lat poniewaz jest taka wola narodu zeby ten kraj podniesc z ruiny. prezydent podpisze.

gwash, tak, tych dwoch dodatkowych zostalo wybranych niekonstytucjnie, wiec prezydent nie powinnien od nich odebrac slubowania. powinnien natomiast odebrac slubowanie od tych trzech wybranych w maju. tak jak pisze tunrida, PIS postanowil przejac uprawnienia TK nie czekajac na jego wyrok i procedujac ustawy ktore uznaly ze tamta ustawa majowa poprzedniego sejmu jest niewiazaca (!!!!!! w ten sposob to moga kazda dowolna ustawe odwolac!!!) wprowadzajac galimatias - mowic delikatnie  - i mieszajac z blotem reputacje TK.



No ok czyli to PO pierwsze postąpiło niezgodnie z konstytucją? To ja tego nie rozumiem, gdzie wtedy były media i czemu nikt się do lasu nie wyprowadzał?
Nie jestem wyborcą PIS.
Nie wiem czy można tak trzech zaprzysiąc a dwóch nie, skoro wszyscy zostali wybrani razem. Wiadomo chociaż który jest który? 🙂

Kurcze przygnębiające to wszystko jest - my, wy i ONI jak zwykle, cel osiągnięty :/
Gdyby ta cała sytuacja z TK działa się w innym kraju i emocje nie zaciemniały umysłów, to nikt by nie miał wątpliwości, bo sprawa nie jest aż tak skomplikowana.

Obrazowo rzecz ujmując, podniósł się wielki jazgot, bo PiS zdzielił przez łeb PO wielkim kijem bejzbolowym. Tymczasem cała sprawa wyglądała tak, że PO podeszło do PiS i walnęło go kijem bejzbolowym. Na to PiS wyszukał sobie w skrzyneczce jeszcze większy kijek i walnął PO. I zaczął się wielki płacz, że "PiS mnie bije". A jeśli już naprawdę musiał, to powinien sobie wybrać taki sam kijek.

Jeśli mowa o reputacji TK, to przy okazji tej awantury, TK się skompromitował, bo udowodnił, że jest tworem politycznym. Tu rację ma Kukiz, że TK powinien albo zostać rozwiązany (i jego rolę przejął by Sąd Najwyższy) albo należy zmienić procedury wybierania sędziów.

W sporze o TK nie chodzi tylko o liczbę sędziów. Tak, czy owak, PO próbowało zapewnić sobie kontrolę nad demokratycznie wybranym parlamentem, niezależnie od wyniku wyborów. To jest zamach na demokrację.

Na koniec przytoczę jeszcze wpis, który widziałem w necie: "Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawa, przygotowywana przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest niezgodna z Konstytucją". Tak naprawdę, tych trzech (czy ilu tam) skompromitowanych sędziów TK, którzy brali udział w przygotowywaniu czerwcowej ustawy i teraz byli wyłączeni z procedowania, powinno ustąpić z urzędu. Wtedy nastąpił by wybór nowych sędziów na ich miejsce. To jednak nie nastąpi, bo oczywiście nowi sędziowie byli by sędziami PiSu.

EdiT; cytat wziąłem w kursywę, żeby było wyraźnie widać, że tylko ten fragment jest cytatem
tak, trybunal orzekl ze ustawa w czesci jest niekonstytucyjna.

media nie wiem gdzie byly, moze PIS zaspal z rozpetaniem afery, a moze taka afera by im zaszkodzila przed wyborami - nie wiem jak kalkulowali.

wina mediow jest ze nie bylo debaty publicznej. ale przeciez sa (a moze raczej byly) mechnizmy obrony przed takimi ustawami - wlasnie TK - ktory stoi na strazy prawa I uznal ta ustawe w czesci niekonstytucyjna. Sam PIS uzyl tego mechanizmu i wystapil o orzeczenie. Kiedy wygrali wybory wycofali ta skarge I zaczeli przepychac swoje ustawy I swoich sedziow, bo bylo bardzo duze prawdopodobienstwo ze TK uzna ze jednak trzech sedziow wybranych przez poprzedni sejm bylo wybranych zgodnie z konstytucja.

nie ma my, wy I oni. niestety jest tylko PIS (i ci ktorzy nie nic widza zdroznego w ich zachowaniu) no i reszta.

czarteros, wpisy w necie to faktycznie wyrocznia.. nie pisz glupot, bo ci sedziowie wybrani w maju, nie objeli funkcji bo nie bylo slubowania wiec nie uczestniczyli pracach TK.






Kolejny raz prezydent wybawił inna insytuację od przykrego 😉 politycznego zadania ... najpierw Sąd w sprawie kamińskiego teraz TK. Żenujące tłumaczenia o woli narodu powodują u mnie jeszcze większe rozgoryczenie, bo nie wszyscy na nich głosowali, więc to trochę nadużycie, takie stwierdzenie. I tak jak pisze ekwan czekam kiedy kolejną ustawą przedłużą sobie kadencję na czas bliżej nieokreślony. Jak prawnik może w ten sposób się zachowywać, tak ignorować najwyższy akt prawny w naszym państwie, Konstytucję ??? W konstytucji jest napisane, że najwyższa władzę w kraju sprawuje Naród !, nie sejm, NARÓD ! Ale to już chyba było ...

Wyborcy PIS-u jesteście zadowoleni ? Takiego państwa chcieliście ?  😤

Wczoraj wieczorem z ciekawości oglądałam wiadomości na TV trwam, o TK kilka słów, no niewiele. Natomiast było o pigułce śmierci !!! myślałam, że to o eutanazji coś będzie, jakaś trutka czy co. A to chodziło o pigułkę po, czyli stary, dobry Postinor. Jaka pigułka śmierci ? Co to za nazwa ? Kto rości sobie prawo do takiej manipulacji ? Jak tak można ludzi ogłupiać ? Ona nawet nie jest środkiem poronnym, co więcej zawiera ona levonorgestrel, który ma funkcje wspierania młodej ciąży, ale CIĄŻY. Tym samym stosowany w ciąży nie powoduje poronienia. Oczywiście nowy minister zdrowia ma plany wobec tego leku, można domyślać się jakie. Antykoncepcja hormonalna też chyba niedługo będzie zakazana ... Do czego to prowadzi ?  In vitro już wiadomo, że nie będzie refundowane. Cywilizowana kraj, bogaty podobno, nawet bardzo patrząc po tym ile pieniędzy będą rozpierd... na lewo i prawo.

edit, dopisek

Pytacie gdzie były media gdy PO wybierało pięciu sędziów ? Była o tym mowa w mediach, nawet niezły szum się zrobił. A ja się pytam dlaczego Duda po zaprzysiężeniu i posłowie PIS zaraz po nie złożyli srkargi do TK. Wiecie dlaczego ? Dlatego, że złożenie skargi byłaby równoznaczne z uznaniem instytucji TK w jego obecnej postaci i formie. Więc teraz nie mogłiby robić takich jaj, skoro sami wcześniej uznawali TK za stojący na straży prawa i konstytucji.


czarteros, wpisy w necie to faktycznie wyrocznia.. nie pisz glupot, bo ci sedziowie wybrani w maju, nie objeli funkcji bo nie bylo slubowania wiec nie uczestniczyli pracach TK.



Ja nie piszę o tych trzech nowych. Rzepliński i dwóch innych. A cytat przytoczyłem nie jako wyrocznię. Zgrabnie oddaje sens, a że nie jestem autorem, to napisałem, że z netu.
co do rzeplinskiego, jesli bylaby wola rzadzacych przeprowadzic rzeczowa debate w sejmie, to na pewno prezes TK pofatygowal by sie na taka debate
Ja o faktach ty o wierze. Ja ci pokazuje co gosc robil zanim potrzebna byla jakakolwiek debata, a ty mi piszesz, ze na pewno dobry czlowiek ale PIS mu nie pozwolil mu jeszcze tego okazac. PiS nie rozkrecil afery dlatego PO musialo zlamac prawo, przy wspoludziale sedziow TK. Prose i logiczne. Dla mnie to jest ta sama retoryka co w gazetach od lat dzisieciu: niezaleznie od okolicznosci nalezy winic PiS. Co do reszty przyznaje ze przelecialam po lebach, przeczytam jeszcze raz.

No ok czyli to PO pierwsze postąpiło niezgodnie z konstytucją? To ja tego nie rozumiem, gdzie wtedy były media i czemu nikt się do lasu nie wyprowadzał?
Nie jestem wyborcą PIS.

Tak, a teraz machaja kosntytucja w sejmie i media oczywiscie ich popieraja. Smaczku dodaje fakt, ze ta pierwsza ustawe niezgodna z konstytucja (uchwalona rzutem na tasme w czerwcu przez PO) pomagali pisac sedziowie trybunalu TK, oczywiscie oni tez sobie wycieraja geby konstytucja. Podobno nie wiadomo, ktory z wybranych jest ktory bo byla jedna uchwala. Wiec sytuacja jest taka, ze sklady z tymi trzema/piecioma niezaleznie od tego komu by sie poszlo na reke, zawsze moga byc podwazane jako, ze nie wiadomo czy oni sa czy nie sa wybrani 😉 Taka to ci ustawa zmajstrowali platformersi wspolnie ze stojacym na strazy prawa TK ale to oczywiscie PIS rozwalil TK 😉
najbardziej jeszcze mnie denerwuje ze wszyscy tak zapewniaja ze JA to nie jestem wyboraca PIS ale tylko chcialem PO dowalic - a co to? ujam ze na PIS sie glosuje? ciekawe dlaczego...
Jest tyle innych partii na ktore mozna glosowac, ale dlaczego akurat na partie destrukcji i fanatyzmu.
cena odsuniecia PO od wladzy jest bardzo wysoka. Jeszcze zatesknicie za ta ciepla woda w kranie.
I gwarantuje wam ze PIS nie skroci kolejek do sluzby zdrowia ani nie da wyzszych emerytur.

bobek, a jakie sa zrodla tej informacji ze to TK pisal ustawe majowa? gdzie to jest napisane? PIS tez mogl skrzystac z wiedzy TK I zaangazowac ich w debate przez ostatni dwa tygodnie, dac im chociaz szanse. No ale lepiej wycofac wlasny wniosek i samemu wydawac wyroki bo ma sie wiekszosc parlamentarna.

Zrozum - PIS nie musial robic tej calej afery -  BYLA SKARGA DO TK I TK JEST JEDYNYM ORGANEM DO ORZEKANIA O ZGODNOSCI Z KONSTYTUCJA, nie sejm, nie prezydent, nie Kaczynski ani nie Kopacz.



I gwarantuje wam ze PIS nie skroci kolejek do sluzby zdrowia ani nie da wyzszych emerytur.


Ty sobie możesz gwarantować. Ale PiS został wybrany w demokratycznych wyborach i możesz sobie teraz tylko tupać ze złości.
a tez przez  mysl wam nie przejdzie ze ta nagonka mediow jest jednak uzasadniona? ze sie lamie swieta zasade trojpodzialu wladzy ktory jest podstawa demokracji i chroni obywateli przed naduzyciem wladzy przez kogokolwiek? czy ten rektor jagielonki tez jest w jakims ukladzie i ma mozg zlasowany? i te wszytskie inne autorytety podnoszace glos ze cos sie zlego dzieje tez maja mozgi wyprane przez media? ci wyszscy ludzie tak mowi bo chca dokopac PIS dla przykladu czy moze faktycznie jest cos na rzeczy ze PIS przegina pale??

czarteros, naprawde wygrana PIS malo mnie dotyczy osobiscie. ale jestem panstwowcem i swiadomym obywatelem za demokracja, i smuci mnie ze tyle ludzi w polsce teskni jednak ze silna autorytarna wladza, ktora powie jak masz zyc, z kims spac, jakie pytania zadawac, jak myslec, jak rodzic i czy rodzic, gdzie kupowac i co kupowac, i co jest zgodne z prawem a co nie jest.
czy to sie nie kojarzy jednak z czasami przed 1989?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się