Wybory 2015 i to co po wyborach.

Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 13:59
Gielda juz sie wyprowadza, m.in. ze wzgledu na kolejne plany podatkowe naszego wodza. Kapital odplywa szybko, wraca wolniej...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 14:10
Smok10, to wcale nie jest smieszne. Podczas ostatnich rzadow PiSu mojej kolezance tez dowalili taki podatek, ze niemal z torbami poszla. Jakies 60 tys, bez wiekszych dowodow na cokolwiek. Tez trzeba bylo najwyrazniej budzet latac. Odwolywala sie, probowala procesowac, w koncu zacisnela zeby i zaczela splacac. Nieoficjalnie dowiedziala sie, ze to zalecenia odgorne, i z kazdego maja wycisnac, ile sie da. Po latach, juz za rzadow PO, odzyskala wszytskie pieniadze, bo poprzednie dzialania Urzedy Skarbowego okazaly sie zupelnie bazpodstawne... Dobrze, ze to mocna kobieta, i dala sobie psychicznie rade...

Teraz mozemy czekac na powtorke z rozgrywki.
Ale gawiedź się ucieszy, że wódz złych wypędził.  To, że nałożenie nowych podatków na banki spowoduje podrożenie kredytów też jakoś wodzowi umyka. Albo może nie umyka, a wisi mu i powiewa, bo brzmi janosikowo, a to jego wyborcom się podoba i może zasłaniać się mandatem danym mu przez naród. 
To nie wodzowi umyka, tylko gawiedzi. Gawiedź widzi tylko, że złym bankierom dowalili!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 14:17
Zlym bankierom, zlym supermarketom, i komu tam jeszcze. Oczywiscie na cenach to sie nie odbije, nigdy w zyciu  😀
Juz nie mowiac o tym, ze niejeden inwestor pomysli dwa razy, nim zechce otworzyc firme w takim fajnym przyjaznym panstwie...

Ale to jeszcze pikus, w porownaniu z tym pomyslem, zdaje sie, ze drogiego pana prezydenta  😲
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/507250,marcin-hadaj-tak-sie-zabija-przedsiebiorcow-opinia.html
Zlym bankierom, zlym supermarketom, i komu tam jeszcze. Oczywiscie na cenach to sie nie odbije, nigdy w zyciu  😀
Juz nie mowiac o tym, ze niejeden inwestor pomysli dwa razy, nim zechce otworzyc firme w takim fajnym przyjaznym panstwie...


Niektórzy z polaków już myślą o jakimś innym, przyjaznym firmom państwie 😁
Jestem na etapie badania gruntu  😉
Na szczęście jesteśmy w Unii Europejskiej  😁 😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/sekretarz-generalny-rady-europy-o-sporze-wokol-trybunalu,600179,s.html

Przyjemnie się robi bo rośnie prawdziwa mocna partia. Petru wyprzedził w sondażach już PO i zmierza w kierunku wyprzedzenia PIS-u.  😀

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/nowoczesna-rosnie-w-sile-i-odbiera-poparcie-po-sondaz-dla-faktow-tvn-i-tvn24,600192.html
Lotnaa jestem w szoku, nie slyszalam o tym. A myślałam, ze już mnie nie zaskoczą. Podobno Słowacja jest bardzo przyjaznym podatkowo państwem. Jeśli okaże się, że do tego dojdzie to zabieram manatki i rejestruje firmę poza granicami kraju.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 19:28
Jagoda, właśnie Petru o tym pisał, że fiskusy na Słowacji i w UK już zacierają ręce. Krótkowzrocznosc rzadu naprawdę robi wrażenie...

Btw, wpis Petru z fb. A odniosł się tylko do częsci pomysłów.
10 zasad ziemi obiecanej według PiS:

1. Trybunał Konstytucyjny?
Jaki Trybunał? Sejm wie lepiej, co dobre dla Polaków.

2. 6-latki w szkołach a polscy gimnazjaliści z bardzo dobrymi wynikami w porównaniu z europejskimi rówieśnikami?
Zlikwidować. Wykształconym społeczeństwem trudniej kierować.
Ustawa przygotowana do przegłosowania w Sejmie.

3. Łatwa ścieżka dziedziczenia po śmierci partnera na terenie Unii Europejskiej?

Veto, wspólnie z Węgrami, jako jedyne państwa UE. Bo jeszcze jakiś związek partnerski na tym skorzysta.
A miliony rodzin polskich emigrantów?
Ich problem. Przyzwyczają się.

4. Teatr, kino? Tylko takie, które zaakceptuje władza.

Minister Gliński już "poprosił" Teatr Stary w Krakowie o pilne dostarczenie zapisów filmowych wszystkich bieżących spektakli w celu oceny ich "artystycznej" wartości .
Za chwilę może z tv zniknie "Jaka to melodia" lub inny program. smile emoticon
Bo jak w praworządnym kraju można słuchać artystów takich jak Freddie Mercury lub Elton John?

5. Program In Vitro? Do likwidacji. Modlitwa w intencji znacznie taniej wychodzi. Pigułka "dzień po"? Właśnie rekomendowana do likwidacji.

6. Zarządy spółek publicznych? Najlepiej odwoływać w nocy. Z kilkoma już się udało (Orlen i Enea). Reszta ulegnie i sama zrezygnuje. Prezesi PZU i PGNiG już dali przykład.

7. Emerytury?
Obniżmy wiek emerytalny, zgodnie z obietnicami. Przecież za ich spełnienie i tak zapłacą inni. Prezydencki projekt ustawy przegłosujemy lada moment.

8. Komisja Nadzoru Finansowego? Też się nam przyda. Szczegóły wkrótce.

9. Giełda Papierów Wartościowych spada na łeb na szyję?
To nic. Sejm przegłosuje hossę większością głosów. I pieniądze przyszłych emerytów ulokowane w akcjach banków i przedsiębiorstw będą bezpieczne.

10. Media publiczne? Już prawie nasze. Ustawa gotowa. Zdąży wejść w życie 1 stycznia 2016.

Filozofia PiS:
Wreszcie mamy swoje zabawki.
Bawimy się nimi i niech nam nikt nie przeszkadza.
Po nas choćby Polska w Ruinie.
Smok10, to wcale nie jest smieszne. Podczas ostatnich rzadow PiSu mojej kolezance tez dowalili taki podatek, ze niemal z torbami poszla. Jakies 60 tys, bez wiekszych dowodow na cokolwiek. Tez trzeba bylo najwyrazniej budzet latac. Odwolywala sie, probowala procesowac, w koncu zacisnela zeby i zaczela splacac. Nieoficjalnie dowiedziala sie, ze to zalecenia odgorne, i z kazdego maja wycisnac, ile sie da. Po latach, juz za rzadow PO, odzyskala wszytskie pieniadze, bo poprzednie dzialania Urzedy Skarbowego okazaly sie zupelnie bazpodstawne... Dobrze, ze to mocna kobieta, i dala sobie psychicznie rade...

Teraz mozemy czekac na powtorke z rozgrywki.


Smok10, to wcale nie jest smieszne. Podczas ostatnich rzadow PiSu mojej kolezance tez dowalili taki podatek, ze niemal z torbami poszla. Jakies 60 tys, bez wiekszych dowodow na cokolwiek. Tez trzeba bylo najwyrazniej budzet latac. Odwolywala sie, probowala procesowac, w koncu zacisnela zeby i zaczela splacac. Nieoficjalnie dowiedziala sie, ze to zalecenia odgorne, i z kazdego maja wycisnac, ile sie da. Po latach, juz za rzadow PO, odzyskala wszytskie pieniadze, bo poprzednie dzialania Urzedy Skarbowego okazaly sie zupelnie bazpodstawne... Dobrze, ze to mocna kobieta, i dala sobie psychicznie rade...

Teraz mozemy czekac na powtorke z rozgrywki.


Lotnaa, jaki podatek? Sprecyzuj proszę, bo to bardzo ważne.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 grudnia 2015 20:08
Nie wiem dokladnie, to było juz kilka lat temu. Chodzilo chyba o podatek dochodowy. Kolezanka jest samotna matką, prowadzi wlasną działalnosc, i komus nie spodobało się, że zdołała zbudować dom. Zaczelo sie polowanie w mysl zasady: pokaż mi czlowieka, a paragraf sie znajdzie.
Koleżanka pewnie dostała domiar. Urzędnik oszacowal ile mogla zarobic, a ile ich zdaniem ujawnila z tego. Wtedy chyba nawet 70% mogą dowalić. Urzędnicza wyobraźnia nie zna granic, zwłaszcza gdy naczelnik US narzuca plan 😉 do zrealizowania.
Ostatnimi czasu w urzędach podejście do podatnika było naprawdę na zadawalajacym poziomie, niestety to raczej się zmieni, na gorsze. Wg zasady: dajcie człowieka, paragraf się znajdzie
[quote author=Lotnaa link=topic=97161.msg2460934#msg2460934 date=1449238644]
Zlym bankierom, zlym supermarketom, i komu tam jeszcze. Oczywiscie na cenach to sie nie odbije, nigdy w zyciu  😀
Juz nie mowiac o tym, ze niejeden inwestor pomysli dwa razy, nim zechce otworzyc firme w takim fajnym przyjaznym panstwie...


Niektórzy z polaków już myślą o jakimś innym, przyjaznym firmom państwie 😁
Jestem na etapie badania gruntu  😉
[/quote]

Najbardziej debilny pomysł o jakim słyszałem. Pracownicy nie muszą swoich dochodów inwestować w towar , maszyny, transport tylko wydają kasę na bieżącą konsumpcję. To zabije małych przedsiębiorców. 😤
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 grudnia 2015 11:25
jagoda1966, moze tak, ale wiem, ze byly naciski z gory, zeby zbierac kase, gdzie sie da...
Dokładnie to mam na myśli.  Teraz tylko czekac jak znowu zaczną kasy w naszych kieszeniach szukać.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 grudnia 2015 19:26
http://wyborcza.pl/magazyn/1,149284,19182411,mloda-polska-prawicowa.html to mnie trochę przeraża...

I jeszcze, takie fajne świeckie państwo.
http://wyborcza.pl/1,75478,19299183,radio-maryja-swietuje-24-urodziny-tlumy-sluchaczy-w-toruniu.html
- Przed nami trudna droga pod górę. Przejdziemy ją razem wbrew wszystkiemu, wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć - mówił prezes PiS.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19300133,mon-informuje-o-urodzinach-radia-maryja-internauci-bezwzgledni.html#Czolka3Img
MON też jest dumny, że Radio Maryja obchodzi urodziny  😅 Tymczasem szanowny minister Macierewicz sugeruje, że Polsce potrzebna jest broń jądrowa.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19300133,mon-informuje-o-urodzinach-radia-maryja-internauci-bezwzgledni.html#Czolka3Img
MON też jest dumny, że Radio Maryja obchodzi urodziny  😅 Tymczasem szanowny minister Macierewicz sugeruje, że Polsce potrzebna jest broń jądrowa.


Oczywiście że jest potrzebna , jak inaczej przymusić Rosjan do oddania wraku  😁 😁 😁 Myślę że dopóki nie kupimy gdzieś broni jądrowej , p. Maciarewicz powinien pokazać swoje jądra tow. Putinowi , może się przestraszy i odda nam wrak  🙄

http://www.tvn24.pl/24-urodziny-radia-maryja-slowa-kaczynskiego-i-list-od-prezydenta,600489,s.html
Zaczynam się zastanawiać czy nie wrócić do Italii? tylko jak przetransportować 7 koni?
Pierwsi zadowoleni z wypełniania obietnic  😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/protest-frankowiczow-w-warszawie,600438.html

Proponuję żeby założyć Polski Związek Wydymanych ! Niedługo to będzie olbrzymia siła  😁 😁 😁 😁 😂

Nawet wiem kto mógłby reprezentować nasze forum.  😂 Mam już skład zarządu  😁
"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza odrąbie"
A nie, to ktoś inny... Chociaż jakby podobnie. Cyranka, kaczka, kto by się w tym ptactwie połapał?
eeeeeee....    eeeee......      
😲   🤔
Lider PiS wskazał, że "każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-nie-byloby-zwyciestwa-bez-o-Tadeusza-Rydzyka-i-Rodziny-Radia-Maryja,wid,18025960,wiadomosc.html?ticaid=11611a

eeee...no, jeszcze kilka miechów i będziemy mieli swoje własne małe prywatne Państwo Islamskie
eeeeeee....    eeeee......      
😲   🤔
Lider PiS wskazał, że "każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-nie-byloby-zwyciestwa-bez-o-Tadeusza-Rydzyka-i-Rodziny-Radia-Maryja,wid,18025960,wiadomosc.html?ticaid=11611a

eeee...no, jeszcze kilka miechów i będziemy mieli swoje własne małe prywatne Państwo Islamskie



Proponuję przeczytać komentarze pod tym linkiem  😲
Komentarzy nigdy pod niczym nie ma co czytać, bo piszą je zwykle jacyś hajterzy i debile i sfrustrowane półmózgi i tak jest pod każdym, jakimkolwiek newsem. Nie ma się co nakręcać głupimi komentarzami. Starczą same newsy.
Mnie bardziej chodziło o komentarze pod następnym newsem, tam wypowiadają się znani i lubiani 😁 Chociaż masz rację , już same newsy wystarczająco dają do myślenia.  😵

Daj małpie brzytwę !  😲  😲 😲 😲 Myślałem że to żart  🙄

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-bedzie-miala-dostep-do-broni-nuklearnej-Szatkowski-w-MON-trwaja-nad-tym-prace,wid,18025519,wiadomosc.html
Jagoda, właśnie Petru o tym pisał, że fiskusy na Słowacji i w UK już zacierają ręce. Krótkowzrocznosc rzadu naprawdę robi wrażenie...

Btw, wpis Petru z fb. A odniosł się tylko do częsci pomysłów.
10 zasad ziemi obiecanej według PiS:

(...)

2. 6-latki w szkołach a polscy gimnazjaliści z bardzo dobrymi wynikami w porównaniu z europejskimi rówieśnikami?
Zlikwidować. Wykształconym społeczeństwem trudniej kierować.
Ustawa przygotowana do przegłosowania w Sejmie.

(...)



o tym mowa?
chyba nie chcę wiedzieć w takim razie jaki poziom reprezentują EUROPEJSCY RÓWIEŚNICY  👍

a temu kto przemocą wsadził moje pięcioletnie dziecko w ławkę wydrapała bym oczy - bo kocham moje dzieci, jestem wrażliwą matką i widzę co się dzieje, jak ktoś nie ma dzieci w wieku przedszkolnym to lepiej niech nie zabiera głosu w sprawie, która go nie dotyczy

jazgoczcie sobie dalej  🍴
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 grudnia 2015 09:41
Pierwsi zadowoleni z wypełniania obietnic  😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/protest-frankowiczow-w-warszawie,600438.html



Uwierzyli, że im ktoś pomoże w spłacie kredytów a tymczasem nie dość, że nikt nie pomaga to jeszcze kursy walut lecą w kosmos. Sama muszę odkupić trochę eurasów i już mi się płakać chce ile będę musiała dołożyć. A tak myślałam, żeby odkupić przed wyborami, ale nie sądziłam, że waluty polecą tak bardzo w górę.....
a ja myślę że sześciolatek jak najbardziej może iść do szkoły.dwie moje siostry poszły,jedna ma teraz 14 lat i jest trzecia w szkole,skazy psychicznej brak.
europejscy uczniowie bardzo odstają od azjatyckich,gdzie nie ma świąt co chwilę,dwumiesięcznych wakacji,szkoły od 7 r.ż itd.

ekonomia nie kłamie,każde działanie pis to cios dla giełdy i rynku walutowego,aż dziw bierze że dobry ekonom im tego numerkami nie wyjaśnił.
Im nie da się nic wyjaśnić oni są najmądrzejsi  Z drugiej strony najmniej mi żal tych co na nich głosowali. Mam nadzieję że dostaną bardziej po dupie niż ci co głosowali na resztę.  😉

P.S A tak poza tym , jaki to problem złożyć petycję do Ojca Dyrektora ? Ojciec Dyrektor jest nad Prezesem , jedno słowo i te wszystkie marionetki mogły by chodzić jak Szwajcarski zegarek. Jak ktoś jest bardzo wierzący to powinien zwrócić się o pomoc do kościoła. Co to dla Ojca Dyrektora załatwić sprawę Frankowiczów  😁 😁 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się