... ślub :) ...

u nas udało się zrobić po swojemu - na urlopie, z najbliższymi przyjaciółmi i rodzicami. Było bajecznie 🙂
sienka, spytam, bo w sumie zapomniałam jak gadałyśmy 🙂 Gdzie mieliście ślub? P
No to mam wybraną sukienkę😀 Złożoną z kilku modeli dostępnych w salonie. Będzie dokładnie taka jaką chciałam. Przymiarka dopiero w kwietniu więc nie mogę pochwalić się żadnym zdjęciem póki co.

Będąc na Targach Ślubnych wygrałam voucher na 500 zł do salonu sukien Dominiqe w Krakowie (http://www.dominique.pl/). Chętnie go odstąpie, bo ja mam już od wakacji wybrany inny salon.  👀
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2015 11:43
Ja wybrałam sukienkę... na poprawiny 🤣 na początku miała być biała (lub kremowo- złota), ale ostatecznie stanęło na różowej. Przyda się na inne weselicha 😉

Dziewczyny, ile wy płacicie/płaciłyście za fotografów? Do jakiego bym nie napisała teraz, to jest koszt 3000-3500 zł (przygotowania, ślub, wesele z oczepinami) i dodatkowo płatna sesja po  🤔 I każdy zaznacza, że cena pewnie ulegnie zmianie na 2017 rok, tzn. skoczy w górę  😵 Myślałam, że za samego fotografa, ze wszystkim, zamknę się w 2500zł...
desire, 🤬 za przypomnienie mi o tak wspaniałym miejscu, jakim jest Pałac Biesa! 😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 listopada 2015 13:34
Byłam w Pałacu Biesa z M. W internecie pisze o dużych salach(przy naszej liczbie gości kwestia pierwszorzędna). Okazuje się, że sala jedna(łączona), gdzie 80 osób wejdzie, a 100 to już max. Ale nie powiem, miejsce urokliwe, eleganckie i na pewno fajne na sesję chociażby 🙂
Mozii, myślisz o tym samym, co ja? 😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 listopada 2015 15:23
Ja? Skądże  😎 😎 😎 😁
wasia   Goniąc marzenia!
13 listopada 2015 15:44
Scottie

My we wrześniu 2014 płaciliśmy 2000 zł za wszystko. Przygotowania, ślub, wesele + plener. Rejon widzę Twój, bo fotograf był właśnie z Warszawy, a z efektów byłam bardzo zadowolona.
www.piotrfotograf.pl
Scottie

My mamy zarezerwowanego na 2016 i calosc wyszla nam 1800 zl 🙂

Scottie   Cicha obserwatorka
14 listopada 2015 06:31
wasia, dzięki, pokarzę narzeczonemu i wyślę do fotografa pytanie o ofertę na 2017 rok (może ma, a jak nie- może poda cennik). Nie wszystkie zdjęcia mi się podobają, trochę przesadza z photoshopem- ale może da się to jakoś dogadać 😉

ssstokroteczkaa, a skąd jesteś? Podaj namiary, może dojeżdża w okolice Warszawy?

Dziewczyny, ile wy płacicie/płaciłyście za fotografów? Do jakiego bym nie napisała teraz, to jest koszt 3000-3500 zł (przygotowania, ślub, wesele z oczepinami) i dodatkowo płatna sesja po  🤔 I każdy zaznacza, że cena pewnie ulegnie zmianie na 2017 rok, tzn. skoczy w górę  😵 Myślałam, że za samego fotografa, ze wszystkim, zamknę się w 2500zł...


Ja płacę 3900 i w tym mam całą ceremonię, wesele, plener i asystenta na plener jeszcze jako gratis, jak fotograf dowiedział się że chce też zdjęcia z końmi. Sporo, ale ja miałam duże wymagania co do fotografa. Większość zdjęć mi się nie podobała u innych, a to rozmyte, ciemne, ruszone, z jakimiś dziwnymi efektami...Zdjęcia fotografa którego wybrałam zachwyciły mnie całkiem. I zrezygnowałam z kamery skoro płacę aż tyle za zdjęcia. Wolę mieć piękny album niż film który ogladne raz.
Kaarina to chyba jest najwazniejsze aby czyjes zdjecia nas zachwycily🙂 Ja przegladalam mnostwo zanim sie zdecydowalam na tego forografa. Jego zdjecia wyjatkowo mi sie podobaja i na szczescie na spotkaniu okazalo sie ze jest mega wyluzowany, co nam bardzo odpowiada 🙂

My tez nie bedziemy miec kamerzysty, stwierdzilismy , ze po prostu nie chcemy, bo bedzie nas to stresowac.

A tak, bd nasza prywatna kamera, jak ktos bd chcial to sobie nagra pare fragmentow i tyle 😉

Scottie, Racibórz , woj. slaskie. Posle Ci namiary na priv .  :kwiatek: Moze akurat 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
14 listopada 2015 09:53
Kaarina, no właśnie też mam ten problem, że co fotograf to zdjęcia nieostre, specjalnie rozmyte, jakieś dziwne efekty z photoshopa, dziwne doświetlenia. I szczerze mówiąc- jeszcze nie zdarzyło się tak, żeby WSZYSTKIE zdjęcia u jednego fotografa mnie zachwyciły. Rozumiem, że dłubanie w photoshopie to zajęcie na długie wieczory, że sprzęt jest drogi, ale bez przesady! Z tym, że ja nie chcę rezygnować z kamery- moja siostra miała piękny i wzruszający film, do którego wracam przynajmniej raz w miesiącu, to samo z innymi filmami tego samego kamerzysty. Nie chcę też rezygnować z fotografa, bo uwielbiam oglądać zdjęcia, uwielbiam wieszać zdjęcia w ramkach w domu i już mam nawet ścianę przygotowaną na zdjęcia ze ślubu 😉

ssstokroteczkaa dzięki wielkie  :kwiatek:
Scottie wybierz fotografa który ma najmniej tych udziwnionych zdjęć i zapytaj go czy możesz zrezygnować z niektórych efektów które Ci nie odpowiadają. Mój fotograf mnie pytał czego absolutnie nie chcę, jakich ujęć i efektów, a co mi się podoba.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2015 12:54
Ja wlasnie szukałam fotografa bez tych udziwnień, chciałam klasyczne zdjęcia bez photoshopa na kazdym. Juz długo przed ślubem wiedziałam kto mi odpowiada. I byliśmy na końcu bardzo zadowoleni. Mam piękny klasyczny album do którego zawsze miło bedzie wracać.
wasia   Goniąc marzenia!
14 listopada 2015 16:35
Scottie
Z całą pewnością można się dogadać bo ja również chciałam dość subtelne, a nie wyidealizowane photoshopem zdjęcia. Jedynymi dodatkami były gdzie niegdzie zmiękczone tła i to wszystko.

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 listopada 2015 17:35
Ja co prawda doglądam tylko ten wątek, bo sama po cichu zbieram koncepcje na swój, który może kiedyś nastąpi 😁 ale jeśli chodzi o fotografa z okolic Warszawy to mogę polecić świetnego faceta i jakbym go ugadała to pewnie da jakąś zniżkę 🙂 To jego strona klik :kwiatek:
Scottie, ja w 2014 w kuj-pom płaciłam 2800 za wszystko, z fotoksiążką włącznie.
desire   Druhu nieoceniony...
15 listopada 2015 19:37
mundialowa, och przejeżdżałam tam w środę i wczoraj i mimo, że drzewa już prawie łyse to miejsce i tak robi ogromne wrażenie  😍  wygram w totka to zrobie tam sobie balange 'weselną'.  😉 😁  albo z okazji rocznicy, o.
Co do fotografa- ja nie znalazłam nikogo poniżej 3800zł, kto robiłby zdjęcia, które nie wyglądają jak "kopiuj-wklej" niestety 🙁 I chyba zdecyduję się na Olgę Fatygę bo na tym poziomie cenowym tylko ona mnie naprawdę urzeka.

A macie może do polecenia jakiegoś animatora, który w trakcie wesela poprowadziłby dla dzieciaków oddzielne zabawy w oddzielnej sali? Chodzi o to, żeby rodzice trochę mogli odetchnąć, a dzieciaki też się dobrze bawiły 🙂 Ktoś korzystał z takiego rozwiązania?

I ostatnie pytanie- Czy są tu re-voltowiczki, którym wesele prowadził Sylwester Laskowski? Potrzebuję jak najwięcej opinii 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
02 grudnia 2015 21:37
Przyszłam się pochwalić, że udało nam się wreszcie zarezerwować termin na sali!!!  💃 💃 💃 Pobieramy się 3.06.2017r  😍 w sobotę podpisujemy umowę.

I przy okazji wybraliśmy fotografa, który- jak się okazało- "robił" też ślub Dzionki 😉
Kurcze, jestem w szoku, że tak wcześnie rezerwujecie sale.
My planujemy styczeń 2017 i wszyscy właściciele sal, które oglądamy dziwią się,  że tak wcześnie przyjeżdżamy się orientować  🤔
Scottie   Cicha obserwatorka
03 grudnia 2015 12:07
abrakadabraś, wcześnie? Moi znajomi rezerwowali salę 2,5 roku temu, wesele odbyło się w ubiegły weekend i... wtedy, te 2,5 roku temu, to był ostatni termin na wesele w 2015 roku 😉 Więc wszystko zależy od renomy sali i od tego, kiedy ich właściciele rozpoczynają rezerwację.

Właściciele "mojej" sali rozpoczęli rezerwację na 2017 rok 2 dni temu, przy czym przez cały dzień nie można było się do nich dodzwonić... udało się to zrobić wczoraj w okolicach południa i kilka terminów na czerwiec 2017 już było zajętych 🙂 Taaak się cieszę, że udało nam się zarezerwować wymarzony termin 💃
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 grudnia 2015 12:30
A ja znalazłam fotografa last minute (dosłownie) - forumową Lagunę. Zupełnie w ciemno, mieliśmy szybki plener w dzień ślubu (porzuciliśmy gości na godzinę, na dłużej już nie wypadało), i biorąc pod uwagę dostępny czas, byliśmy bardzo zadowoleni. Naturalnie, bez dziwnych przeróbek i pompy. Nie wspominając o cenie, bo to, o czym tu piszecie, to jakiś kosmos.
http://foto.ewastachowiak.pl/G986707-f/
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 grudnia 2015 09:20
Dziewczyny, czy któraś z Was organizowała/brała udział w łączonym wieczorze panieńsko-kawalerskim?
Moja kuzynka wychodzi za mąż tydzień po sylwestrze, będę jej świadkować.
Na sylwestra wyjeżdżamy razem, z większą ekipą i wracamy po weekendzie. Pomyślałam sobie, że fajnie by było coś dla nich zorganizować, nie wiem tylko w jakiej formie, jak to zaaranżować, żeby mieli niespodziankę. Może macie jakieś pomysły?
Ja brałam udział u siostry i sama taki własny w maju planuję z tym że u nas chłopaki jadą w dzień na kłady i paintball ,a my popływać łódką po zalewie  i spotykamy się w jednym miejscu wieczorem żeby potańczyć i się pobawić .I polecał bardzo taką formę świętowania ostatniego wieczoru na "wolności"  😅
Dzią, nie widziałam wcześniej pytania. Ślub był w Chorwacji 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 grudnia 2015 17:18
Sienka, miałaś przepiękna, przebudową sukienkę!  😍 Pokażesz więcej zdjęć?  ;>
Kupiłam sukienkie,pierwsza jaka założyłam w sumie inna niż chciałam ale może to lepiej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się