Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Gniadata, rożne mogą być powody, wiec warto poczytać 😉 moze to być złe dobranie kosmetyków, a moze być kwestia hormonów itp., a moze tylko zimowe wypadanie. Duzo tam dziewczyny piszą, cos powinnaś znaleźć :kwiatek:
Gniadata, mnie kiedyś wyszła bo użyłam szamponu akurat Nivea. Szampon poszedł do kosza, sytuacja się nie powtórzyła. Równie dobrze może to być coś błahego i coś poważnego.
Jeśli poważne, to może lekarz rodzinny lepiej oceni do kogo powinnaś się udać.
smarcik dzięki! 😀 myślałam że to inna rasa bo tamte kojarzyły mi się z raczej krzywymi konikami a te są jak miniaturki normalnych. Widać hodują je w lepszym kierunku 😀
Gniadata   my own true love
08 grudnia 2015 06:57
Libeerte usiądę do tego :kwiatek: tylko muszę wygospodarować trochę czasu a z tym ostatnio ciężko

halo no właśnie one tak lecą bez różnicy jeżeli chodzi i szampony 🙁 teraz się dopiero zebrałam ale ogólnie to wypadają mi bardzo, po każdym czesaniu na szczotce zostaje ich pełno (a staram sie czesac,jak najdelikatniej), ba, w ciągu dnia wyciągam po kilka co jakiś czas. Realnie się boję, że w końcu zostanę łysa 🤣
W escape room gram namiętnie od lat przez internet. Na żywo tez już byłam w jednym z pokoi u nas w mieście, a na półeczce leży do wykorzystania voucher na kolejny. Czekam tylko aż moja osoba, od której go dostałam jako prezent na urodziny, będzie miała czas.
A z LARPem zobaczę, może się jednak wybiorę. 🙂
Gniadata, zazdro, po kilka co jakiś czas? Ja już nie wychodzę w rozpuszczonych, bo wszyscy z mojego otoczenia byli cali w moich włosach 😂 o myciu i czesaniu nie wspomnę. Ale nie wygląda, żebym miała łysieć, więc tak się nie przejmuję. Oprócz hormonów zbadaj np. żelazo
efeemeryda   no fate but what we make.
08 grudnia 2015 19:23
Falabella
Może ktoś z Was będzie wiedział... Jakiej rasy są te cudeńka?  😍 https://m.facebook.com/TherapyHorses/


to nie są falabelle, falabelle to małe kucyki, a te z filmiku mają zupełenie inną budową, to wynalazek rodem z USA ale niestety nie pamiętam nazwy  😉
Gniadata   my own true love
08 grudnia 2015 21:46
Gniadata, zazdro, po kilka co jakiś czas? Ja już nie wychodzę w rozpuszczonych, bo wszyscy z mojego otoczenia byli cali w moich włosach 😂 o myciu i czesaniu nie wspomnę. Ale nie wygląda, żebym miała łysieć, więc tak się nie przejmuję. Oprócz hormonów zbadaj np. żelazo


No to ładnie  😁 ja niestety nienawidzę siebie w związanych więc absolutnie ich tak nie noszę :P
Dzięki za podpowiedź  :kwiatek: pójdę moze jeszcze w tym tyg do internisty (rodzinnego jako takiego chyba nie mam) i poprosze ładnie żeby mnie przebadał.
W sumie nie wiem w jakim wątku zapytać. Co jest podawanie na Wigiliach stajennych? zdarzają się mięsne dania?
Naturalsi To jest American Miniature Horse. Marzy się taki mojej żonce i jestem pewien, że prędzej czy później u nas zawita. Jest kilka hodowli w europie. Holandia, Niemcy. Ceny zaczynają się od 2000 ojro :-)
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
09 grudnia 2015 12:17
Donia Aleksandra jak najbardziej 😉 chyba że cała stajnia jest vege o to nie. U nas akurat najczęściej bywała sałatka z tuńczykiem. Więcej mięsnych dań nigdy nie robiliśmy, bo nie było potrzeby. Zawsze jest barszcz z uszkami, koleżanki pierogi  😍, ciasta, sałatki, chrupki, krokiety etc. takie dania na szybko 😉
subaru2009, chodzi chyba o to, że zgodnie z tradycją wigilia to dzień postu, a nie o to, czy ktoś jest wege czy nie... 😉 więc u nas mięsa na wigilię nie było 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 grudnia 2015 10:53
maiiaF możliwe. U nas raczej tak się do tego nie podchodziło :P Przynajmniej argumenty takie nie padły, kiłeba po prostu nie pasuje, a innego mięsa nikt się nie chciał podjąć 😉 mięcho też dość drogie jak się robi na 20+ osób :P ale mogę się mylić 😉 u nas raczej stajnia mało tradycyjna  😀

[s]Pytanie: Muszę przejechać z siodłem pksem, muszę je jakoś specjalnie zabezpieczyć i dać do luku bagażowego czy mogę je wieźć ze sobą "na górze" ? Pytanie głupie ale siodła pksem 100 km nie musiałam wieźć do tej pory :P[/s]
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 grudnia 2015 12:14
Gniadata, miałam ten sam problem 😉 Tylko ja swoje wykończyłam częstym suszeniem  😵 Co zadziałało? Mycie tak, żeby schły same(najczęściej wieczorem), zaprzestanie podgrzewania suszarką, szamponu nie zmieniłam, za to doszła maska do włosów z odżywką. Mycie(jeśli nie działam w stajni), co dwa trzy dni, mniej wiązania w koki, końskie ogony itd i co się okazało najbardziej zbawienne- przycięcie o +/- 5 cm 🙂 Problem w zasadzie w 80% zniknął 😉
Czy jest tu ktoś kto ma jakieś pojęcie o teleskopach?
Moja 10-letnia córka kiedyś coś napomknęła o chęci obserwowania gwiazd i pomyślałam, że może sprawię jej na Gwiazdkę teleskop. Niestety kompletnie się na tym nie znam a nie chciałabym kupić totalnego badziewia, z kolei jakiś super-ekstra-wypasiony też w tym przypadku niepotrzebny. W Lidlu mają taki: http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=49775

Czy to się do czegokolwiek nadaje?
Dostaliśmy do napisania rozprawkę i teraz zastanawiam się czy w rozpoczęciu dodać "Postaram się udowodnić/wyjaśnić/omówić ten temat". To poprawny zabieg? Ostatni raz rozprawkę pisałam dość dawno temu i nie pamiętam za wiele. 😡

Nie wiedziałam gdzie to pytanie wrzucić...
Dramuta, jeżeli masz hipotezę, to jak najbardziej możesz dodac ,,Postaram się omówic ten temat": potem piszesz argumenty oraz kontrargumenty, a w zakończeniu przedstawiasz swoje stanowisko; jeżeli masz tezę, lepiej napisac ,,W poniższej pracy postaram się udowodnic słusznośc twierdzenia (...)".
Mam nadzieję że wyjaśniłam w miarę prosto 🙂
Dziękuję, Koszat. 🙂
dlaczego sekunda sklada sie ze 100 setnych sekund, a minuta juz z 60 sekund a nie 100?  🙄 🤣
czy jest jakiś sposób by naprawić powierzchnię porysowanych okularów przeciwsłonecznych? moje ukochane "bazarowe" okulary mają już sporo zadarć, ale ponieważ są bazarowe nie mogę wstawić do nich nowych szkieł 🙁 może jest jakiś magiczny sposób tak jak na zarysowania na płytach CD? tylko nie każcie mi ich malować z wierzchu czarną farbą  😎 😁
nerechta, - przeczytaj wyraz "setna" sekundy. Jedna setna to słowne rozwinięcie zapisu 1/100 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 grudnia 2015 20:25
Minuta składa się ze stu setnych minuty jakby nie patrzeć  😜
chyba raczej chodziło o to, czemu minuta nie składa się z setnych albo sekunda z 60 części (tzn czemu akurat minutę podzielono na 60sek a nie na 100). nie wiem, czy wiecie o co mi teraz chodzi 😁 no naukowo czemu to tak jest 😁 nerechta, dobrze kminię? w sumie na wikipedii trochę o tym piszą pod hasłami minuta i sekunda
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 grudnia 2015 21:57
Mam pytanie w podobnym klimacie 😀 dlaczego małe, ciężkie pudełko wydaje się cięższe, niż większe pudełko o tej samej wadze? Zauważyłam, że trudniej mi unieść te małe niż te większe. Mówię tu o wagach ~10 kg.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2015 22:00
Bo ciężar się inaczej rozkłada.
Misiek69 dziękuję za informację! Hihi swoją drogą, mogłam się domyślić tej nazwy  😂.
PS. JARA urzekł mnie Twój awatar  💘
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2015 22:11
Dramuta12, brzmi kiepsko. Lepiej napisać "celem niniejszej pracy jest... w pracy omówione zostały/zostaną(a potem konsekwentnie)" i tak dalej...
Dramuta12, ja bym napisała "Moim zdaniem (teza). Swoją tezę poprę argumentami z tekstów kultury/literatury (zalezy co masz w poleceniu)" i przeszłabym do argumentów od nowego akapitu. Możesz się starać to jakoś połączyć. Nie wiem w jakiej szkole jesteś, ale np. u mnie w liceum dużą uwagę zwraca się na łączenie ze sobą tekstu, a nie zaczynanie od owego akapitu innego argumentu i tyle.
Dramuta12, no właśnie, zależy w jakiej jesteś szkole i klasie 😉 u nas poleciałyby punkty za "moim zdaniem" czy "w swojej pracy postaram się/przedstawię" itp., bo, cytuję nauczyciela, "tak pisało się w gimnazjum" 🤣 po prostu piszesz wstęp, rozbudowaną tezę w zdaniu twierdzącym i przechodzisz do argumentów
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 grudnia 2015 10:10
Naturalsi, :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się